Wspieramy WOSP

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1376
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: PLTelewizja2016 »

Jurek Owsiak wraca na stanowisko prezesa WOŚP:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... losil.html
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: Trzeciak »

Meteor pisze: piątek 18 sty 2019, 23:34 Pisząc o ostatnich latach nie miałem na myśli ostatnich trzech, ale okres od co najmniej 2010, a właściwie od 2005. I oczywiście żadna ze stron nie jest bez winy, ale ktoś ten mechanizm zainicjował, wprowadził do debaty publicznej najpoważniejsze możliwe oskarżenia - "zdrajcy", "mordercy" i przyznał sobie monopol na moralność i patriotyzm wymagając od wszystkich dookoła bezwzględnego uznania swoich tez za prawdę objawioną. Przypominam określenia typu "antypolskie media" kierowane wobec mediów nieuznających ślepo wizji świata prezentowanej przez jedną z opcji. A już absolutnym wypaczeniem jest przejęcie przez PiS skrajnego elektoratu LPR po jej faktycznym upadku w 2007 roku i przymykanie w kolejnych latach oka na polityczny ekstremizm.
Tyle, że takiego języka nie przypisywałbym do danej partii politycznej. Po prostu te pokolenie poszło za iluzją, że jeśli się jest agresywnym, to coś się znaczy: https://wiadomosci.wp.pl/wypowiedzi-pol ... 738459777a
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: Maciek_POZ »

Przepraszam, ale muszę po raz kolejny zabrać głos - bardzo podobało mi się to, co napisał Meteor. I nie wiem, czy sam użyłbym dokładnie tych samych słów, ale wyraził to, o czym ja chciałem napisać, ale szacunek i okres żałoby zrobił swoje. Naprawdę to przeżyłem, bo mam przyjaciela stamtąd. Każdy z nas niech postawi sobie wirtualną wagę i zważy to co mówiono nie przez "osiem ostatnich lat", jak mówił klasyk, ale dalej. Ktoś kiedyś krzyczał o "dziadku z Wehrmachtu" i to było całkiem dawno. Wiecie dobrze, gdzie obecnie jest autor tego hasła. Pięknie o kwestii rachunku sumienia mówił b. poseł Kalinowski z PSL w "Kawie na ławę" - zgadzam się z nim. Są osoby i środowiska które powinny uderzyć się w pierś (ja być może też tu na forum posunąłem się o słowo za dużo), ale są tacy, którzy obrażali w przestrzeni publicznej (nie na forach w necie, gdzieś anonimowo po komentarzach) sporą część społeczeństwa i powinni uderzyć się co najmniej trzy razy!
Nie ma mojej zgody na symetryzm po tej tragedii. Przez osiem ostatnich lat nie wieszano (co prawda wirtualnie) europosłów na szubienicach, nie bito w tramwajach profesorów za to, że mówią po niemiecku do swoich kolegów zza Odry, nie robiono marszów ku czci ludzi, którzy mają na swoim sumieniu mordowanie ludności cywilnej. Niestety - takie są Fakty.
Faktem jest też niestety to:
Obrazek
Naprawdę? PiS zachował się jak trzeba? Czy lider tej partii był na pogrzebie ś. p. Pawła Adamowicza? Dalszej części nie chce recenzować, bo to się po prostu nie broni... Niestety sprawdzają się słowa, które do znajomego nieświadomie wierszem wypowiedziałem - w obliczu tragedii staliśmy razem ze świeczkami, zaraz ruszymy na siebie z pięściami. Niestety, nie wiem, co może ten naród zmienić, skoro nie dała do myślenia ani śmierć papieża, ani katastrofa (podkreślam!) smoleńska, ani zabójstwo prezydenta Adamowicza...
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: Trzeciak »

Śmierć JPII akurat także wydarzyła się w podwójnym roku wyborczym i jeszcze przed podziałem PO-PiS, a akurat taka koalicja - co dziś brzmi absurdalnie - w tym czasie była planowana. Katastrofa smoleńska wydarzyła się w bardziej podobnym do dzisiejszego czasu. Niestety absurdalne teorie jednej strony i opieszałość drugiej doprowadziła do tego, co mamy.
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5085
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: maxxx »

Maciek_POZ pisze:Pięknie o kwestii rachunku sumienia mówił b. poseł Kalinowski z PSL w "Kawie na ławę" - zgadzam się z nim
W ogóle wszystkie wypowiedzi Pana Kalinowskiego były rewelacyjne, w punkt.I powściągliwym językiem, co warto docenić.
Nie ma mojej zgody na symetryzm po tej tragedii.
Mojej również.Symetryczny rozkład win to moim skromnym zdaniem obraza dla zmarłego w tej tragedii.
Po raz kolejny warto wrócić do słów Jarosława Kalinowskiego.Mianowicie, ktoś te szkalujące materiały puszczał, ten ktoś ma imię i nazwisko, ta instytucja ma adres.Miejsce, gdzie spoczywa polityczny parasol nad tym wszystkim jest również znane.
:x :x :x
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4467
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: Meteor »

Trzeciak pisze: niedziela 20 sty 2019, 17:14 Tyle, że takiego języka nie przypisywałbym do danej partii politycznej. Po prostu te pokolenie poszło za iluzją, że jeśli się jest agresywnym, to coś się znaczy: https://wiadomosci.wp.pl/wypowiedzi-pol ... 738459777a
Można nie przypisywać pojedynczych wypowiedzi do partii politycznych, ale jeśli proceder ma charakter zaplanowany i zorganizowany, to trzeba nazywać rzeczy i sprawców po imieniu. Opinia z 2011, którą podlinkowałeś odnosi się głównie do języka polityków wobec polityków, a to zjawisko ma szerszy charakter. W samej polityce nawet dzisiaj nie ma takiego poziomu agresji pomiędzy politykami wszystkich pozostałych opcji. Nowoczesna i Partia Razem to w obszarze gospodarki dwa bieguny - krytykują się bez szczucia. Kukiz 15 chce JOWów, ale nie wyzywa od zdrajców Polski każdego, kto wskazuje na ich wady.
Poza tym PiS wyprowadził agresję poza politykę. Wrogami stali się artyści, dziennikarze, i naukowcy którzy mieli inne poglądy. Jedynym wyznacznikiem patriotyzmu stało się uznawanie przywództwa Jarosława Kaczyńskiego. Kiedy Maciej Stuhr stał się wrogiem? Po zagraniu w "Pokłosiu", czy po podjęciu polemiki z krytyką filmu ze strony PiS? Nie ukorzył się, odpowiedział na krytykę, więc zaczęto go niszczyć. Widać dążenie do modelu węgierskiego - krytykujesz władzę, tracisz pracę i możesz nie znaleźć nowej. Czytałem (chyba w Newsweeku, nie mam linku) o takich praktykach w Opolu pod rządami ludzi Patryka Jakiego.
W taki sam sposób traktowano Adamowicza. Oskarżenia o sprzyjanie obcemu mocarstwu, insynuacje bez konkretów w myśl hasła "coś jest na rzeczy". Karmiono tym "ciemny lud" (autor określenia znany) codziennie.

Jakoś nie było w wykonaniu innych opcji odsądzania od czci i wiary aktorów grających w "Smoleńsku", akceptacji dla buczenia i gwizdów na pogrzebach, poręczania za kiboli z długimi kartotekami karnymi, nie było prób dyktowania repertuaru teatrom, eliminowania nieprawomyślnych artystów, nakłaniania prywatnych mediów do niezatrudniania określonych dziennikarzy itd.
Maciek_POZ pisze: niedziela 20 sty 2019, 20:37 nie robiono marszów ku czci ludzi, którzy mają na swoim sumieniu mordowanie ludności cywilnej.
Dawniej polityka historyczna PiS i Lecha Kaczyńskiego koncentrowała się wokół Powstania Warszawskiego i działalności AK i wszyscy zgadzali się że powstanie trzeba upamiętnić. Od pewnego czasu postawili na żołnierzy wyklętych i wykorzystali oczywiste kontrowersje do wyzywania przeciwników od popleczników komunistów i UB-ków mordujących polskich patriotów. Jak wyżej napisałem - bezwarunkowo zgadzasz się z PiS albo nie jesteś prawdziwym Polakiem.
Trzeciak pisze: niedziela 20 sty 2019, 23:57 Śmierć JPII akurat także wydarzyła się w podwójnym roku wyborczym i jeszcze przed podziałem PO-PiS, a akurat taka koalicja - co dziś brzmi absurdalnie - w tym czasie była planowana. Katastrofa smoleńska wydarzyła się w bardziej podobnym do dzisiejszego czasu. Niestety absurdalne teorie jednej strony i opieszałość drugiej doprowadziła do tego, co mamy.
Koalicja nie doszła do skutku i niedługo później padły słowa "oni stoją tam gdzie stało ZOMO". A dziś już nie ma podziału PO-PiS, jest podział PiS-reszta świata. Nawet Kościół jest w ten sposób podzielony.

Tak na marginesie, nie bronię PO. Jej politycy nie dążyli do deeskalacji i też podsycali podziały. Wypowiedź Schetyny po wyjściu z kościoła pokazuje, że kroku w tył z ich strony nie będzie. Po prostu podobie jak @Maciek_POZ i @maxxx nie popieram symetryzmu, bo winy nie rozkładają się po równo.
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1376
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: PLTelewizja2016 »

Znamy już konkretną kwotę, jaką udało się uzbierać w ramach 27. edycji WOŚP.
To 175 938 717,56 zł, co stanowi nowy rekord WOŚP.
Oby tak dalej! :)
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... ionow.html
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
manio136
Bywalec
Bywalec
Posty: 723
Rejestracja: sobota 25 lut 2012, 22:20

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: manio136 »

Mój gwiazdozbiór - Cleo, Joanna Kryńska, Dagmara Kaczmarek-Szałkow, Małgorzata Kukuła, Kamila Kalińczak, Olga Mildyn, Anna Dec, Katarzyna Zdanowicz, Joanna Dunikowska-Paź
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: Maciek_POZ »

Z kolei ja będę kursował w Poznaniu z orkiestrową puszką, bowiem jestem oficjalnym wolontariuszem :D
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: Maciek_POZ »

Dziś nie wykonałem dla Was ani jednego screena, albowiem pracowałem jako jeden z 12'000 wolontariuszy ogółem i jeden z 850 skupionych wokół sztabu Politechniki Poznańskiej. Uzbierałem na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sumę 1' 649, 37 zł! Wielu mówiło mi, że to bardzo dobry wynik dlatego bardzo się z tego cieszę. Wiele uściśniętych rąk, rozdane wszystkie serduszka z przydzielonej puli, niemal zapełniona pod skraj puszka, sporo uśmiechu - te od młodych Pań były szczególnie cenne :D. Reasumując - warto było to przeżyć!
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: Maciek_POZ »

186 133 610,66 zł!!! Brawo WOŚP Brawo My!!! Ja dołożyłem skromną cegiełkę, o której pisałem tu wcześniej :D Zobaczcie, to tylko niecałe 10% co władza przekazała na media rządowe... Gdyby Jerzy Owsiak mial te 2 mld to by sporo sprzętu kupił i z pewnością by je lepiej zagospodarował.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: Maciek_POZ »

WOŚP cały czas budzi kontrowersje w konkurencyjnej telewizji - tym razem idzie o coś więcej niż zamazywanie serduszek:
https://epoznan.pl/news-news-114374-pre ... uszko_wosp

Prezenterka pogody Patrycja Kasperczak miała czelność w dniu finału mieć przyklejone do bluzki serduszko. Zostało to uznane za "promowanie stacji TVN", zatem konkurencji, a dyrektorka oddziału poznańskiego TVP prezenterkę dyscyplinarnie zwolniła!. Podobno konsekwencje służbowe mają dotknąć też reportera i wydawczynię materiału o finale WOŚP, bowiem nie "doklejono" tendencyjnego fragmentu mającego w założeniu szkalować Jurka Owsiaka. Dziennikarze się nie ugięli - brawo :!:.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: Maciek_POZ »

Jeszcze kilka słów o aferze w poznańskim oddziale TVPiS: WOŚP to coś więcej niż zwykła zbiórka charytatywna, której prawdopodobnie nie ma nigdzie indziej na świecie. Dobra, prowadzi ją prywatna fundacja, która może wybrać sobie nadawcę promującego, co zresztą robi - dziś jest nim TVN. Czy jednak powoduje to, że innym telewizjom/mediom broni się mówienia o nich? W tym momencie byśmy szli w absurd: nie mówimy o rekordach skoczni Stocha, czy wynikach reprezentacji piłkarskiej, bo nie mamy praw do oficjalnych transmisji? Tu niestety wychodzi pewna hipokryzja tych, którzy krytykują Orkiestrę - akcje typu zamazywanie serduszek to po prostu zawiść i małość. Tym bardziej że ze sprzętu, który jest kupowany z tych zbiórek korzystają wszyscy, zarówno widzowie TVN, TVP jak i innych mediów. Już widzę odważnych, którzy w przypadku choroby swojego dziecka powiedzą "proszę nie podłączać pod sprzęt WOŚP" - tacy zazwyczaj pierwsi się garną.

Swoją drogą nawet był protest pod poznańską siedzibą:
https://epoznan.pl/news-news-114427-pro ... wszystkich
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: Maciek_POZ »

Nawet pandemia koronawirusa nie powstrzyma Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy :D. Dziś jej dowódca, Jerzy Owsiak ogłosił, że zebrano 210 mln 813 tys 830 zł i 10 groszy. To więcej niż w ubiegłym roku. Dzięki tym pieniądzom zostaną zakupione urządzenia dla oddziałów laryngologii i diagnostyki głowy.

Obrazek

Tak efektowna suma pieniędzy powstała z wpłat 75 583 135 zł do puszek, przelewów w wysokości 133 870 715 zł, a także darów rzeczowych o wartości 1 350 979 zł. Wpłaty internetowe stanowiły 64% wartości łącznej kwoty!
Podczas finału były 1362 sztaby w Polsce i 79 za granicą (w 28 krajach). Do puszek zbierało pieniądze 75 tysięcy wolontariuszy.
(dane na podstawie portalu tvn24.pl)

Kolejny finał odbędzie się 30 stycznia 2022

A wszystkim tym, którzy próbowali sobie i światu udowodnić, że czerwonych serduszek nie ma, przypominam świetnym hasłem z okolicznościowych koszulek: TEGO NIE DA SIĘ WYMAZAĆ :!:

BRAWO ORKIESTRA!!! BRAWO JUREK!!! BRAWO MY!!! 8)
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Karol_kaaa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: piątek 14 maja 2021, 09:26

Re: Wspieramy WOSP

Post autor: Karol_kaaa »

Kocham WOŚP i robią tyle dobrego w Polsce, jak rodziłam syna to widziałam ile sprzetu jest od Jurka i jego ekipy, to było niesamowite ile tego wjeżdza na szpitalne salony i jak słysze, że ktoś neguje ich działania bo bierze do kieszeni to krew zalewa. Uważam, że gdyby nie oni to te szpitale byłby dużo duzo biedniej wyposazżne bo tych serduszek na sprzęcie jest full! Jurek oby tak dalej, do końca świata i jeden dzień dłużej!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości