Polonia 1

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Mam jeszcze wÂłasnÂą "niespodziankĂŞ". PoniewaÂż bĂŞdzie z zupeÂłnie innej beczki, pozwolĂŞ sobie zamieÂściĂŚ jÂą w osobnym poÂście.

Obrazek

Jak wiadomo, gdy Grauso zak³ada³ Poloniê 1, Silvio Berlusconi (myœlê, ¿e wszyscy znaj¹ tego pana, w³aœciciel koncernu Fininvest, do którego nale¿y min. w³oski holding telewizyjny Mediaset) by³ jego bliskim wspó³pracownikiem. To w³aœnie Mediaset Silvio Berlusconiego przygotowywa³ programy dla Polonii 1.

Okazujê siê jednak, ¿e nawet dziœ logo Fincastu jest bardzo podobne do loga Finivestu. Przypominam, ¿e formalnie w Fincast mniejszoœciowy udzia³ ma tajemnicza spó³ka Mediafin i prawdopodobnie jest ona w³aœnie kontrolowana przez Finivest. Jednak te "marne" 25% udzia³ów wystarczy³o, by kwiatek Finivestu pojawi³ siê w logo Fincast... ;)

Nastepnie widzimy logo Publipolska Multimedia. By³o to biuro reklamy Polonii 1 powsta³e w 1993 roku. Sprzedawa³o czas reklamowy w g³ównym pasmie ogólnopolskim, jak równie¿ w lokalnych stacjach Polonii 1. Kiedyœ napisa³em, ¿e reklamy emitowane w lokalnych blokach Tele-Topu by³y prawie identyczne jak w blokach Polonii 1. Micha³ zaprzeczy³, ¿eby w TV Rondo by³o tak samo i twierdzi³, ¿e stacja nadawa³a marne reklamówki lokalnych firm. Jakkolwiek faktycznie by³o, mam argument za tym, ¿e dobrze pamiêtam. ;) Czyta³em te¿, ¿e po wejœciu w sieÌ Polonii 1 stacje lokalne musia³y zlikwidowaÌ w³asne biura reklamy. Publipolska by³a "oddzia³em regionalnym" w³oskiej Publitalii'80. Zarz¹dzali ni¹ ludzie Berlusconiego. Piszê "by³a", bo w 2001 zosta³a zlikwidowana, a jej aktywa przej¹³ Fincast i powo³ano biuro reklamy Media 5.

Kolejne logo to oczywiœcie stary znaczek Polonii 1. Obok mamy logo w³oskiej TV Italia 1. Nale¿y oczywiœcie do Mediasetu, czyli koncernu Berlusconiego. To w³aœnie na jej nazwie wzorowa³ siê Grauso, zak³adaj¹c w 1993 roku Poloniê 1. Nazwa wrêcz analogiczna (Polonia to po w³osku Polska), logo - choÌ póŸniejsze - bardzo podobne.
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

michal pisze:Na oko to byÂło podczas zwiastunu z Knapikiem.
Zgadza siĂŞ - zapy, ktĂłre na razie daje sÂą ze zwiastunu, ktĂłry czyta Tomasz Knapik. NastĂŞpnym razem podrzucĂŞ mp3 z caÂłym zwiastunem.
michal pisze:Obrazek
Czy to na pewno jest zapowiedÂź tylko tej konkretnej, a nie fragment prezentacji caÂłej nowe jesiennej (?) ramĂłwki czytanej przez Knapika. 16.15 podawano jako godzinĂŞ rozpoczecia bajek, a "KsiĂŞga DÂżungli" pierwszy raz leciaÂła o 17:05. W tym zwiastunie byÂły tez reklamowana m. in. KrĂłlewna SnieÂżka, Zorro, a takÂże powtĂłrkowy Yattaman i GeneraÂł Daimos.
Tak to jest wÂłaÂśnie to. Aczkolwiek mamy tu pokazane tylko KsiĂŞgĂŞ dÂżungli, KrĂłlewnĂŞ ÂśnieÂżkĂŞ i Zorro. Zapy bĂŞdÂą pod koniec posta.
michal pisze:A masz czo³ówkê reklamy? By³y trzy wersje muzyczne do tego zegara. Chcia³bym us³yszeÌ tê pierwsz¹ :)
Tego ani nie pamiĂŞtam ani teÂż niestety nie mam nagrane...


A teraz czas na kolejne zapy:

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Tak jak juÂż wspominaÂłem - sceny z zapowiedzi seriali animowanych: "KsiĂŞga dÂżungli", "KrĂłlewna ÂŚnieÂżka" i "Zorro".
Apropo Zorro - nareszcie moÂżecie zobaczyĂŚ jaka byÂła plansza tytuÂłowa w tym serialu.

Obrazek
Wprowadzenie w "Prime Time" czyli filmy po 20:00.

Obrazek
ZapowiedÂź filmu "Into the night".

ObrazekObrazek
Animacja ze starym logiem Polonii 1. Czerwona jedynka i czarny napis POLONIA wyÂłaniajÂący siĂŞ z doÂłu ekranu.

Obrazek
ZapowiedÂź filmu "BliÂźniacy" z Arnoldem Schwarzeneggerem i Dany'm De Vito.

ObrazekObrazek
ZapowiedÂź serialu "Tajemnice Sahary" z Michael'em York'iem. Aktualnie serial jest powtarzany na antenie Polonii 1 :)

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
"W póŸnych godzinach wieczornych, filmy telewizyjne. Magnum P.I. i grupa A Team o¿ywi¹ nasz wieczór dziêki przygodom na pograniczu rzeczywistoœci i fantazji nie pozbawionych przy tym szczypty humoru. ZwróÌcie uwagê na te filmy. Ich bohaterowie ju¿ wkrótce na sta³e zagoszcz¹ w waszych domach." - czyta³ Tomasz Knapik.

Obrazek
Logo Polonii 1

Obrazek
Film komediowo-sensacyjny "NiaĂąki" na antenie Polonii 1. Film czytaÂł lektor - Tomasz Orlicz, ktĂłry kiedyÂś czytaÂł sporo filmĂłw na Polonii 1. Ten lektor jest Âśrednio popularny w ostatnim czasie, aczkolwiek ostatnio czytaÂł w programie "Eksperyment jasnowidz" oraz w finaÂłowym odcinku programu "Bar Vip".


OczywiÂście to jeszcze nie wszystko co dla was przygotowaÂłem.


Teraz oddaje gÂłos dla was.
Telewizyjne wspomnienia: http://www.polish-tv.prv.pl
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Majkell pisze: Czo³ówka z kul¹ ziemsk¹, choÌ podobna, by³a dopiero w wersji satlitarnej P1. Tutaj mamy wersjê naziemn¹. Pamiêtam tê z kamer¹, pamiêtam te st¹d: http://www.polonia1.webpark.pl/galeria1.htm
Nie chodzi mi o tĂŞ kulĂŞ z wersji satelitarnej. Obrazek
To na pewno by³a jedna z tych pierwszych wytworzonych. Ale ju¿ ledwo to pamiêtam. ByÌ mo¿e to by³a nie kula a tylko obrys kontynentów jak tu Obrazek , a mo¿e w³aœnie owa kula by³a wpisana z czo³ówkê z nadajnikiem?? PamiêÌ juz nie ta.

Majkell pisze: Fakt, Âże wyglÂąda to trochĂŞ tandetnie, ale mĂłwimy o czasdach, gdy TVP wyÂświetlaÂło tylko statycznÂą planszĂŞ z napisem TVP 1 lub dwĂłjkĂŞ na tle animowanych chmurek (LOL).
Chmurki na TVP1 byÂły poczÂątkowo pomaraĂączowe, a potem takÂże zrobili niebieskie. Do dziÂś pamiĂŞtam muzyczkĂŞ z obu programĂłw ByÂła jeszcze jedna grafika TVP 1, ktĂłra sÂłuÂżyÂła do prezentacji programu - byÂła fioletowa lub zielona, z boku leciaÂły napisy "DZIÂŚ" lub "JUTRO". Na przeczytanie kazdej pozycji prezeter miaÂł 5 sekund, po nim nastĂŞpowaÂł gÂłoÂśniejszy sygnaÂł, a na jednej planszy mieÂściÂły siĂŞ 4 pozycje, po czwartej byÂł dÂżingiel zbiorczy i od nowa. Niestety niektĂłrzy starsi prezenterzy kompletnie sie w tym gubili.
Abe pisze: Obrazek
Apropo Zorro - nareszcie moÂżecie zobaczyĂŚ jaka byÂła plansza tytuÂłowa w tym serialu.
Hmm, sam juÂż nie wiem. ByÂła czy nie byÂła? Chyba byÂła!! Zorro robiÂł "zet, a potem szÂło to w lewo i pojawiaÂła siĂŞ reszta napisu orro i "Legend of". Co teraz leci jak to jest wyciĂŞte? Od razu zaczyna siĂŞ odcinek?
Abe pisze: Obrazek
Film komediowo-sensacyjny "NiaĂąki" na antenie Polonii 1. Film czytaÂł lektor - Tomasz Orlicz, ktĂłry kiedyÂś czytaÂł sporo filmĂłw na Polonii 1. Ten lektor jest Âśrednio popularny w ostatnim czasie, aczkolwiek ostatnio czytaÂł w programie "Eksperyment jasnowidz" oraz w finaÂłowym odcinku programu "Bar Vip".
Niestety pierwsze sÂłyszĂŞ :(. Nie wiem rĂłwnieÂż co to jest "Eksperyment jasnowidz".

A sprawy w³asnoœciowe, które prezentowa³ Majkell s¹ niezwyk³e zawi³e. Co do biur reklamy, to jak ju¿ by³a emisja satelitarna, to jeszcze by³y nadawane lokalne reklamy i wiadomoœci przez jakiœ czas. Tak¿e na pocz¹tku emisji sateliternej intensywnie puszczali pierwsze czo³ówki, o których rozmawiamy. Czêsto puszczano kilka pod rz¹d jedna za drug¹ - nie mieli teledysków czy innych przerywników, aby dostosowywaÌ siê do opóŸnienia. Podczas emisji na kasetach video puszczali je coraz rzadziej i by³y przwie na wymarciu. Albo moja PTV Rondo je okraja³a. Inna sprawa ¿e na pocz¹tku emisji satelitarnej opóŸnienia by³y kosmiczne lub nie emitowali tego co nale¿y.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
Grzesioo
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 368
Rejestracja: wtorek 31 sie 2004, 19:56
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Grzesioo »

Abe pisze: ...bo sÂą robione za pomocÂą kamerki internetowej (ten aparacik z telezakupĂłw mango) ...
Czy móg³byœ gdzieœ zamieœciÌ zdjêcia z tego aparatu zrobione w pokoju i na zewn¹trz? Jak¹ rozdzielczoœÌ ma to "cudo"?
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

No to czas znów wcisn¹Ì F5 (¿e tak powiem) w tym temacie. :)

http://www.ppt.friko.pl/rzepczak.htm

Tu macie kilka zapków z Nowej Telewizji Warszawa (sieÌ Polonii 1 - dla niewtajemniczonych :>) z Urszul¹ Rzepczak w roli g³ównej.

ÂŁadne studio, Âładne logo i Âładna prezenterka. :)

Zapki wyszukaÂł i daÂł na forum AMTV Kwiatek (z tego co wiem, tutaj rĂłwnieÂż siĂŞ on pojawia)...
paweł
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 01 maja 2005, 01:49

tak tak

Post autor: paweł »

kiedys to byÂła polonia a teraz bucha hahahahahahah buchaaaaaa,
nie wiem ,raz wÂłaczyÂłem w nocy w pracy i zaraz wyÂł kiszka jakich maÂło jakies baby pod wodospadem ale sie usmiaÂłem ciagle to samo daja golizna juz nikogo nie wzrusza :lol: feeeeeeeeeeeeeee
Karol
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 08 cze 2004, 22:55

Post autor: Karol »

Nazwijmy to nieprofesjonalnym "pasmem erotycznym" lub jak kto woli pseudoerotykÂą. Ale i tak wiadomo, Âże wszyscy oglÂądajÂą Top Shop :lol:
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Pierwszy raz widzĂŞ, Âże stacjĂŞ TV ocenia siĂŞ po nadawanych przez niÂą reklamach, ale ok... :twisted:
krzysztof205
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2005, 15:10
Lokalizacja: trzciana k. bochni
Kontakt:

Post autor: krzysztof205 »

Karol zaÂłatwisz jeszcze jednÂą pogode z tele5 bo tamta nie istnieje
krzysztof miśkowicz
Janek Kowalski
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: Toruń

Re: POLONIA 1 - ICH pierwsza telewizyjna miłość.

Post autor: Janek Kowalski »

Jestem ciekaw jakby wyglądała ta stacja jakby otrzymała koncesję w 1994r.
A jak wy na forum myślicie na ten temat.
Liczą się tylko fakty
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: POLONIA 1 - ICH pierwsza telewizyjna miłość.

Post autor: Trzeciak »

Pewnie podobna byłaby do Polsatu z tą różnicą, że emitowałaby pasma lokalne - jak kanały TVP, aż po kilku latach zaczeliby kupować formaty rozrywkowe. ;)
Janek Kowalski
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: Toruń

Re: POLONIA 1 - ICH pierwsza telewizyjna miłość.

Post autor: Janek Kowalski »

Trzeciak pisze:Pewnie podobna byłaby do Polsatu z tą różnicą, że emitowałaby pasma lokalne - jak kanały TVP, aż po kilku latach zaczeliby kupować formaty rozrywkowe. ;)
Też mi się tak wydaję.
Może jednak była by trochę lepsza niż polsat.
Liczą się tylko fakty
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: POLONIA 1 - ICH pierwsza telewizyjna miłość.

Post autor: Trzeciak »

To już kwestie filozoficzne na które już ciężko coś konstruktywnego powiedzieć. ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości