[TVP1] Wiadomości

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Maciek_POZ »

Trzeciak pisze:To z kolei wyciąg z tygodnika "Dobry Tydzień" Bauera dla osób ceniących tradycyjne wartości, więc z tym ostatnim mogła powiedzieć to pół żartem. ;)
Camilo pisze:Mowa jest jeszcze m.in. o słynnych, tajemniczych słuchawkach Paczuskiej, w których przez cały dzień chodzi po redakcji.
W których nie wiadomo, czy słucha muzyki, czy kogoś podsłuchuje. ;)
Camilo pisze:Wygląda na to, że największy udział w artykule ma... Kret.
Który powiedział, że ludzie pracują tam tak, jako byli albo budowlańcami czegoś, albo narzędziami do roboty. Są tam też wypowiedzi Tadly (która jest oburzona poziomem "Wiadomości"), czy zacytowana wcześniej wypowiedź Doroty Wysockiej, która gorzko wyraziła się o TVP, gdy odchodziła ze stacji.

Jest tam także wypowiedź jednego z pracowników, który mówi, że za czasów, gdy programem kierował Kraśko było mało tematów politycznych. Jest zadowolony z tego, że to Paczuska porusza dużo takich tematów, jednocześnie twórcy takich tematów są instruowali jak takie tematy mają zrealizować.

Ani Ziemiec, ani Paczuska nie chcą wypowiadać się dla "Newsweeka". Temu akapitowi zaprzecza Dawid Wildstein, z kolei Samuel Pereira, mówi, że wreszcie w TVP jest prawdziwy pluraizm.

Oczywiście pojawia się wątek o młodych wilczkach z TV Republika i TV Trwam bez doświadczenia warsztatowego i obycia przed kamerą o czym jest wyżej napisane. Na koniec poruszony jest wątek Kurskiego, który jako polityk słynął z gadania totalnych bzdur (m. in. o finansowaniu kampanii wyborczej PO przez PZU), po czym w trakcie procesu sądowego mówił, że tak mówił, bo "gdzieśtam" usłyszał. Pojawia jakże właściwe pytanie jak to możliwe, że taka osoba rządzi TVP.

W dalszych stronach "Newsweeka" jest wywiad z osobą, który był zszokowany materiałem Klaudiusza Pobudzina o historii NATO w "Wiadomościach", w którym pominięto tragicznie zmarłego Bronisława Geremka, mówiono, że Lech Wałęsa był bardziej za interesami z Moskwą niż wejściem do NATO, oraz - zdaniem tej osoby - przeceniono rolę Jana Olszewskiego w drodze Polski do NATO.

Ogólnie - artykuł dość średni, by nie powiedzieć słaby. Nic szczególnie nowego (poza wypowiedziami paru osób) nie dowiedziałem z tego artykułu, co dotąd wiemy, a już okładka w ogóle nieadekwatna do jego treści. Mało konkretów, a więcej emocji. Spodziewałem się bardziej jakiegoś dziennikarstwa śledczego, niż takiego podsumowania faktów, ale skoro podobno Paczuska tak blokowała pracowników, że po wycieku pewnych faktów wpadłaby w furię, to może za dużo do napisania nie było. ;)
No wiesz co, takie rzeczy tu sugerować, że głęboka wiara, a zwłaszcza jej manifestowanie publiczne mogłoby być obiektem żartów? Ja nie wiem, przecież pisowcy tacy bogobojni są, a jak mocno wyrażają miłość wobec bliźniego swego... Nic tylko się uczyć i naśladować :P

Co do słuchawek to sprawa raczej wiadoma - albo instruktaż od prezesa z Woronicza, albo wprost z Nowogrodzkiej. Daleko szukać nie trzeba 8)

Być może artykuł jest w jakiś sposób wtórny, jeśli zestawimy go choćby z artykułem Renaty Kim, z jednego z wcześniejszych wydań tygodnika, jednak nie zmienia to faktu, że należy o tym pisać i nagłaśniać jak tylko się da. Bo ludzie są zwyczajnie w świecie ogłupiani - nie dość, że trwa manipulacja w przejętych mediach, to jeszcze dodatkowo próbuje się pisać na nowo historię i prawdopodobnie dzięki kolejnej reformie edukacji będzie się tą papkę wtłaczać młodym do głów. Był taki jeden, co powiedział, że "kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą". Można powiedzieć to etap 2.0 po "ciemnym ludzie, który wszystko kupi".
Dla wszystkich ciekawych medialnego świata z pewnością lepszą sytuacją byłoby, gdyby rzeczywiście znalazł się w redakcji z Woronicza jakiś kret, problem jest taki, że wskutek zastraszenia i inwigilacji nikt nie chce skończyć jak Kret. Ci co mogli pozwolić sobie na więcej odwagi, bądź byli bardziej pewni swoich możliwości powiedzieli swoje i bardzo dobrze.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Trzeciak »

Co jak co, ale jeśli szefowa programu informacyjnego przychodzi do pracy ze słuchawkami na uszach, to raczej poważnie pracy zespołu programu informacyjnego nie traktuje.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Maciek_POZ »

Przecież rozpiska tego, co ma być w Wiadomościach i tak idzie z góry - dlatego może sobie tam słuchać, co chce... Poważnie to potraktowała jedynie swoją nominację, kiedy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystkie hejterskie wpisy z konta na TT zniknęły.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Trzeciak »

Sprostuję jeszcze to, na co zwrócił uwagę @prze_kw, gdzie w artykule nie ma jednak mowy o podsłuchach, a Dawid Wildstein chwali się także wynikami oglądalności TVP Info.

A to ten filmik o którym wspomniał @prze_kw ;): https://www.youtube.com/watch?v=0xKDenDTc68
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Camilo »

Dzisiejsze "Wiadomości" prowadziła cała trójca: Ziemiec, Adamczyk i Holecka.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: michal_borkowski »

Powinni tak codziennie :)
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Maciek_POZ »

Skoro zmieniamy historię, Żydzi w Kielcach i Jedwabnem sami się mordowali, kto inny był przywódcą Solidarności, to może teraz jawi się nam nowa trójka tenorów w miejsce Pavarottiego, Carrerasa i Domingo :lol:
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Camilo »

A to ci dopiero nowina. Nowym reporterem programu został Karol Jałtuszewski, związany dotychczas z Republiką.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: michal_borkowski »

Antoni Trzmiel powoli się "wyrabia", coraz więcej wdzięku i uśmiechu, włączyłem TVP1 dziś w porze tzw. wydań bocznych, a tu proszę - miła odmiana :)
To tylko moje skromne zdanie
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: michal_borkowski »

Za to z programu odchodzi Anna Hałas-Michalska, ostatnio prowadząca tzw. boczne wydania "Wiadomości", wcześniej - reporterka, także "Panoramy" w TVP2. Kolejna ofiara #dobrej zmiany?
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Camilo »

Dorota Wellman w materiale o KOD została ostatnio przedstawiona przez Karola Jałtuszewskiego wyłącznie jako "twarz niemieckich supermarketów". Poniżej facebookowa reakcja Pauliny Młynarskiej:
Wiadomości TVP wyemitowały wczoraj paszkwil na temat Doroty Wellman. Dla "dziennikarzy", którzy przygotowali i zatwierdzili materiał, Dorota jest nie dziennikarką i uwielbianą przez widownię osobowością telewizyjną, z licznymi bestsellerowymi książkami na koncie, ale " twarzą niemieckich supermarketów". Pracowałam z Dorotą kilka lat przy " Mieście kobiet" i wiem jedno: żadna z nas - dziennikarek telewizyjnych w Polsce nie cieszy się tak ogromnym zaufaniem i miłością widowni jak ona. I słusznie, bo Dorota jest fantastyczna. Nie wiem czy uda się poniedziałkowy strajk, który wsparła Dorota (ryzykując utratę kontraktu reklamowego!). Zobaczymy. Ale wiem jedno: przejedziecie się ******* na Dorocie jak na skórce od banana w Lidlu!
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Maciek_POZ »

Brawo pani Paulino - jeszcze nie wszystko jest stracone. Cała dyskusja dotycząca kwestii zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce mnie żenuje, ludzie wreszcie zaczęli dostrzegać prawdziwą twarz #podlejzmiany. Liczę na to, że w poniedziałek dużo kobiet zaprotestuje, ba, jako mężczyzna ich protest popieram! Lista uznanych za gorszy sort się wydłuża: byli prawnicy, dziennikarze, rowerzyści, wegetarianie, teraz na celowniku pojawiły się kobiety, zwłaszcza te młode. W geriatrycznym PiS raczej to nie dziwi, ale szukanie wroga gdziekolwiek się da jest w ich DNA. W obecnej sytuacji każda bardziej zaangażowana politycznie przedstawicielka płci pięknej, jak Młynarska, Wellman, Holland, Mucha staje się niewygodnym "zdrajcą" mitycznego 20-procentowego suwerena, który oni niby reprezentują.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Camilo »

Propagandowe "Wiadomości" rozpoczęła dziś informacja o wizycie premier w Mielcu. Wajda widocznie nie zasłużył.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Maciek_POZ »

Camilo pisze:Propagandowe "Wiadomości" rozpoczęła dziś informacja o wizycie premier w Mielcu. Wajda widocznie nie zasłużył.
Czemu mnie to nie dziwi? Tzw. polska prawica nigdy Wajdy nie kochała, tym bardziej, że był w komitecie popierającym b. prezydenta Bronisława Komorowskiego i w dyplomatyczny sposób krytykował #podlazmianę. Kto wie czy jego najnowszy film, opowiadający o ingerowaniu władzy w kulturę w czasach PRL nie jest złowieszczym memento Reżysera. Już po informacji o śmierci pojawiły się pełne hejtu komentarze z cyklu "O jednego żyda mniej" (pisownia oryginalna), czy "szKODnik trafił do piachu". Zacytowałem te najłagodniejsze - tak lepszy sort wyraża szacunek do osób zmarłych i zasłużonych... Przypominało mi to seanse nienawiści, jakie były po śmierci prof. Bartoszewskiego czy B. Geremka. Żenujące i niskiego lotu zachowanie.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: [TVP1] Wiadomości

Post autor: Camilo »

Kublik w "Wyborczej" próbuje wytropić, skąd w ostatnim czasie wzięły się te wzrosty oglądalności:
Od 4 września „Wiadomości” są po prostu dłuższe, a ponieważ ich oglądalność w trakcie programu rośnie, wydłużenie dziennika oznacza więcej widzów w badaniu oglądalności.

Do 4 września kończąca „Wiadomości” rozmowa z gościem w studiu trwała około minuty. Po zmianie trwa już niemal pięć minut. To oznacza, że później pokazywane są serwis sportowy (o godz. 20 lub 20.05) i prognoza pogody (w różne dni między 20.10, a 20.17).

Nielsen przeanalizował oglądalność „Wiadomości” minuta po minucie we wrześniu, kiedy program był już dłuższy.

„Wiadomości” w pierwszej minucie (czyli o 19.30) oglądało średnio 2,04 mln. Minutę później – 2,31 mln. Pomiędzy 19:41 a 19:42 – 3,01 mln. A w szczycie – od 19:52 do 19:53 – widownia wynosi 3,52 mln.

Od początku rozmowy z gościem dnia „Wiadomości” tracą widzów, osiągając w ostatniej minucie 2,74 mln oglądających. Porównajmy dane dla szczytowego momentu oglądalności. Przed rokiem między godz. 19.52 a 19.53 „Wiadomości” śledziło 4,20 mln osób. Teraz o 680 tys. mniej.

W październiku dłuższe „Wiadomości” znów pokonały „Fakty”. Dziennik TVP 1 miał 3,27 mln widzów (strata 433 tys. w porównaniu z październikiem 2015 r.).

W pierwszym tygodniu listopada „Fakty” wróciły na pierwsze miejsce z wynikiem 4,03 mln widzów. „Wiadomości” obejrzało 3,75 mln.
http://wyborcza.pl/7,75398,20975376,jak ... nosci.html
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości