Polsat News

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: Polsat News

Post autor: tetar »

Polsat News ma juz smiglowiec, dwusilnikowy z kamera HD.
Dwusilnikowa maszyna moze poleciec tam, gdzie smiglowce TVNu nie poleca!
zrodlo:
http://media2.pl/media/60160-polsat-new ... owcem.html
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Polsat News

Post autor: sybic »

Co z tego, że poleci skoro nikt tego oglądał nie będzie...
A to ze względu na fakt, iż Polsat News jest wyjątkową hermetyczną stacją.
O ile, TVN24 dostępne jest we wszystkich platformach cyfrowych - Cyfra+, TnK, N i Cyfrowy Polsat, to Polsat News tylko w Cyfrowym Polsacie.
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: Polsat News

Post autor: tetar »

Jak zacznie latac tam gdzie konkurencja nie moze i dzieki temu bedzie super relacja to PN przebije sie do ludzi.
Czasami jedno wydarzenie potrafi zmienic oblicze stacji - tak bylo w przypadku TVN24 gdy doszlo do ataku na WTC w NYC - chodzi o fakt wylacznej relacji wydarzenia.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Polsat News

Post autor: sybic »

Tylko, że podczas ataku na WTC TVN24 było jedyną stacją, wiec konkurencji nie miał żadnej...
Czy możliwie aby śmigłowiec Polszmatu doleciał tam, gdzie TVNu nie poleci?
Nie sądzę...
W dzisiejszych czasach tak gdzie się coś dzieje, wszystkie stacje są jak na zawołanie. Zwarte i gotowe...
A jeśli Polszmat chce sie przebić do ludzi, to niech się dogada z operatorami. To jedyna metoda...
Nie sądzisz chyba, że po jednym wydarzeniu przeciętny widz od razu zakupi Cyfrowy Polszmat tylko, żeby Polsat News oglądać...
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Re: Polsat News

Post autor: podmark »

sybic pisze:Tylko, że podczas ataku na WTC TVN24 było jedyną stacją, wiec konkurencji nie miał żadnej...
Czy możliwie aby śmigłowiec Polszmatu doleciał tam, gdzie TVNu nie poleci?
Nie sądzę...
Wyobraź sobie, że poleci. Błękitny nie może wlatywać nad Warszawą, ponieważ stanowi to zbyt duże zagrożenie (w związku z posiadaniem jednego silnika). Polsat może tam latać swobodnie.
Zakup śmigłowca z odpowiednim sprzętem to dobra inwestycja, nie sądzę, by spowodowała natychmiastowy wzrost widowni Polsatu News, ale podwyższając jakość, co niewątpliwie można uczynić wykorzystując nowy nabytek, można zjednywać do siebie kolejnych widzów.

Sybic - osobiście współczuję Ci poziomu, jaki sobą reprezentujesz. Musi on być niesamowicie niski, skoro piszesz "polszmat". Żałosne.
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: Polsat News

Post autor: piotrek888 »

Mnie bardzo dziwi polityka tej stacji. Miała to być alternatywa dla widzów TVN24. Pomijam fakt, że Polsat News jest dostępny tylko w CP. Chodzi mi tu o ich linię programową. Po jaki czort pokazują o godzinie 6:45 skróty programu "Jak Oni Śpiewają", bądź serialu "Pierwsza miłość". To samo robią ze swoim paskiem:

1000 odcinek serialu "Pierwsza miłość"
Impreza sylwestrowa z Polsatem i La Toyą Jackson - tak leciało gdzieś od 20 grudnia

Wczoraj włączam Polsat News i widzę żółtą belkę i myślę, o są pierwsi przed TVN24 a tu:

La Toya Jackson przyleciała do Polski - no ja nie wiem czy kogoś to interesuje.

Zaraz zarzucicie mi, że konkurencja jaką jest TVN24 też pokazywała skróty "Tańca z Gwiazdami", ale to działo się wtedy kiedy ktoś wygrał finał.


6:53 poniedziałek, 21 grudnia - gość Artur Chamski opowiada o sylwestrze z Polsatem i Jacksonem

"To był dzień" - Agata Młynarska opowiada to sylwestrze z Polsatem i Jacksonem.


Skoro stacja pretenduje do miana - konkurencji TVN24 to powinna zmienić tor jazdy.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Polsat News

Post autor: sybic »

podmark pisze:Sybic - osobiście współczuję Ci poziomu, jaki sobą reprezentujesz. Musi on być niesamowicie niski, skoro piszesz "polszmat". Żałosne.
"Polszmat" i "syfra" to takie uszczypliwe określenia i dość powszechne. Nie ja to wymyśliłem, a abonenci CP zapewne wydojeni, wydytkani, lub będących w szponach jakiejś promocji CP.
Jeśli uraziłem no to przepraszam i współczuje sztywnego podejścia to tematu.
Ale jeśli znasz jakieś negatywne określenie na Platformę N, lub Telewizję na Kartę to wal śmiało :)
Ja się nie obruszę, a już na pewno nie będę Ci współczuł niskiego poziomu.
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Re: Polsat News

Post autor: podmark »

sybic pisze:"Polszmat" i "syfra" to takie uszczypliwe określenia i dość powszechne. Nie ja to wymyśliłem, a abonenci CP
Dośc powszechne ? To, że fanatycy TVN na wszystkich forach internetowych tak piszą, to nie znaczy, że takie określenie jest powszechne. Żaden z pracowników TVN, czy TVP tak nie nazwie Polsatu.
No i nie uważam, by określenie "polszmat" wymyślili abonenci CP. Jest to dzieło ślepo zapatrzonych w TVN dzieciaków, które myślą, że są kimś tylko dlatego, że nazwą tak stację z Ostrobramskiej.
Jeśli uraziłem no to przepraszam i współczuje sztywnego podejścia to tematu.
Tak, zarzuć mi sztywniactwo. Po prostu bądźmy poważnymi ludźmi, a nie bawmy się w dziecinne gierki zmieniając nazwy konkurencji. Jest to poważne forum medialne i nazywajmy firmy tak, jak się nazywają w rzeczywistości, z nazwy, na którą pracownicy tychże stacji pracowali latami.
Ale jeśli znasz jakieś negatywne określenie na Platformę N, lub Telewizję na Kartę to wal śmiało
Mam się zniżać do poziomu dzieci neo - fanatyków TVN ? Przekręcona nazwa N, czy TNK nie da mi satysfakcji, czego nie można powiedzieć o niektórych tu osobach...
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Polsat News

Post autor: sybic »

podmark pisze:Dośc powszechne ? To, że fanatycy TVN na wszystkich forach internetowych tak piszą, to nie znaczy, że takie określenie jest powszechne.
Jacy fanatycy TVN. Na forum SAT (np. laki) też takie określenie funkcjonuje.
podmark pisze:Żaden z pracowników TVN, czy TVP tak nie nazwie Polsatu.
Z pracowników?
Nie, z pracowników nie, ale abonentów i owszem.
podmark pisze:No i nie uważam, by określenie "polszmat" wymyślili abonenci CP.
A na forum satkuriera, zawiedzieni abonenci tak określają :) Nie będziemy się chyba spierać kto to nazwę wymyśli, co?
Te nazwy trzeba traktować z przymrużeniem oka.
TVN nazywany jest Tusk Vision Network :)
I czy ktoś się obraża?
Nie :)
podmark pisze:Jest to dzieło ślepo zapatrzonych w TVN dzieciaków, które myślą, że są kimś tylko dlatego, że nazwą tak stację z Ostrobramskiej.
Czy ktoś tu nie ma komplesów?
Przecież TVN24 ma dużo większa oglądalność, choćby dlatego że dostępny jest we wszystkich platformach (także w CP) więc te dzieciaki, jak ich określasz nie mieliby powodów szczekać, bo szczekają tylko ci co są za płotem i nic zrobić nie mogą.
Ja mysle, że mechanim jest taki - stacje telewizyjne oferują na rynku produkt. Stosują różne sztuczki marketingowe, by od klienta wyrwać pieniądze. Jeśli klient w pewnym momencie czuje się oszukany. Bluzga ile wlezie. Na pierwszym wykładzie z marketingu dowiedzieć się możemy o znanej regule. Takiej że zadowolony klient 3 osobom przekaże info, że dany produkt jest dobry, a niezadowolony 10, że jest zły. Przy tej właśnie okazji wymyśli i rozpowszechni negatywne określenie. Takie są prawa rynku i nie powinieneś się na to obrażać. Słowem klient na prawo do surowej i krytycznej oceny produktu, którego kupuje. Rzecz jasna sprzedawca zawsze może powiedzieć, że klient jest ograniczony i o niskim poziomie inteligencji, ale nie tędy droga ;)

Na koniec powiem jeszcze to, iż pamiętam czasy kiedy Polsat wchodził na rynek ze swoim programem. Karina Szafrańska była wtedy prezenterką. Na początku było super, ale potem już nie. Wtedy to właśnie wśród moich znajomych z klubu SAT padło określenie "Polszmat". Co ciekawe TVNu jeszcze nie było i CP też. Czym też sobie zaszkodził polsat, zyskując taki przydomek to nie wiem.

A wiesz dlaczego ja nazywam Polsat Polszmatem?
Ano nie tak dawno (prawie rok temu) zastanawiałem jaką platformę SAT kupić (przez wiele lat miałem kablówkę i z deka odpadłem od rynku SAT). Zobaczyłem jak na polsacie chodzą TVP1 i TVP2... toż to była tragedia. Jakaś retransmisja z analogowego przekazu. Powiedziałem wtedy ale "polszmat" tym bardziej, że na TnK było zdecydowanie lepiej, a i dawało mi możliwość istalacji tej platformy w komputerze (z CP jest gorzej).
Jako klient mam do tego prawo i żadne morały mnie od tego określenia nie powstrzyma. Nazywam rzeczy po imieniu. Jeśli oferowany produkt mi się nie podoba i jeśli nie jest wart swoje ceny mówię jak jest. Takie prawo klienta.
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: Polsat News

Post autor: tetar »

sybic pisze: Ale jeśli znasz jakieś negatywne określenie na Platformę N, lub Telewizję na Kartę to wal śmiało :)
Dla rownowagi i "walorow" edukacyjnych / swiadomosciowych:
Okreslenie potoczne i negatywne platformy N - Nedza!
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

piotrek888 pisze:Pomijam fakt, że Polsat News jest dostępny tylko w CP.
To akurat nie tylko wina Polsatu, ale też innych platform satelitarnych. N-ka boi się Polsatu, bo gdyby włączyli Polsat, Polsat Cafe, Polsat Play, Polsat Film, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Futbol i wreszcie Polsat News to mogłoby się to odbić na wynikach kanałów TVN. W odwecie CP nie dodaje TVN CNBC, bo działa to dokładnie na tej samej zasadzie.
Po jaki czort pokazują o godzinie 6:45 skróty programu "Jak Oni Śpiewają", bądź serialu "Pierwsza miłość".
6:53 poniedziałek, 21 grudnia - gość Artur Chamski opowiada o sylwestrze z Polsatem i Jacksonem (...)
"To był dzień" - Agata Młynarska opowiada to sylwestrze z Polsatem i Jacksonem.
To klasyczny zabieg autopromocyjny. Polsat nie robi własnego morning show, więc o wszystkim informuje w poranku na antenie Polsatu. TVN tak nie robi, bo ma ''Dzień dobry TVN''.
La Toya Jackson przyleciała do Polski - no ja nie wiem czy kogoś to interesuje.
No myślę, że ściągniecie La Toyi do Polski to duży sukces Polsatu i niejedną osobę to zainteresuje.
Zaraz zarzucicie mi, że konkurencja jaką jest TVN24 też pokazywała skróty "Tańca z Gwiazdami", ale to działo się wtedy kiedy ktoś wygrał finał.
Mało tego - TVN24 dała żółty pasek, gdy zwyciężyła Mucha. I skoro jesteśmy tak drobiazgowi, to tym pobili nawet PN - bo po zwycięstwie Respondka w JOŚ żółtego paska nie było.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re:

Post autor: sybic »

Camilo pisze:To akurat nie tylko wina Polsatu, ale też innych platform satelitarnych. N-ka boi się Polsatu, bo gdyby włączyli Polsat, Polsat Cafe, Polsat Play, Polsat Film, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Futbol i wreszcie Polsat News to mogłoby się to odbić na wynikach kanałów TVN.
Prawda, ale zauważ, że CP jest jedyną taką platformą, lub wręcz ewenementem, który ma tak dużą ilość kanałów na wyłączność.
Camilo pisze:W odwecie CP nie dodaje TVN CNBC, bo działa to dokładnie na tej samej zasadzie.
Nie sądzę, bo ... w CP jest TVN, TVN24, TVN Meteo, TVN Turbo, TVN Style, a nawet TVN Siedem.
Natomiast u innych operatorów odwrotnej relacji nie widzę. W N, i Cyfra+ żadnego Polsatu nie widzę.
Nawet tego podstawowego, który jest dostępny w naziemnej TV.
Tak wiec dla Polsatu jedynym asem atutowym jakim im został, to trzymanie swoich kanałów przy sobie. Oddanie jakiegoś kanału to potencjalny odpływ klientów z CP, lub brak perspektyw na nowych, bo przecież jak posiadać eNki, czy Cyfry będzie miał Polsat, to tak naprawdę nic mu już do szczęścia nie będzie potrzebne. Będzie miał jakby komplet. To widać z forów. Wszyscy posiadacze N, Cyfry, TnK wzdychają do Polasatu. "Mieć tylko jeszcze to i będzie super" - takich głosów jest wiele, szczególnie posiadaczy TnK który płacą 10 zł na miesiąć.
Natomiast co zyska CP dołączając wspomniany przez Ciebie TVN CNBC?
Raczej nie wiele. Ten kanał ma niską oglądalność i nie można go porównać z Polsatem.
Jakoś nie słyszałem, by posiadacze CP wzdychali do CNBC Biznes.
Słowem CP lekko się zagrał. Wie, że nie może wypuścić swoich kanałów na zewnątrz, bo wpływy z CP spadną, ale też wie, że jeśli tego nie zrobi to nawet nowo zakupiony śmigłowiec nie przyniesie im oglądalności. Są zamknięci.
Dziwie się, że nie chcą zdecydować się na dłuższą promocje Polsat News i wrzucenie go na FTA. Powiedzmy na rok. Widzowie często się przyzwyczajają do programów i jak staje się kodowany, to skłonni są za niego zapłacić. A jeśli ktoś ogląda TVN24 i w życiu nie widział Polsat News, to nie wydaje mi się by naglę zapałał chęcią oglądania Polsat News tylko dlatego, iż dowiedział się, że zakupili śmigłowiec.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

sybic pisze:Prawda, ale zauważ, że CP jest jedyną taką platformą, lub wręcz ewenementem, który ma tak dużą ilość kanałów na wyłączność.
CP ma jakieś kanały na wyłączność?! :shock: Przecież wszystko co wymieniłem, jest dostępne w sieciach kablowych. A jeśli nie jest, to z pewnością wkrótce będzie, potrzeba tylko czasu.
Nie sądzę, bo ... w CP jest TVN, TVN24, TVN Meteo, TVN Turbo, TVN Style, a nawet TVN Siedem.
Bo te kanały są od dawna, zanim Polsat zaczął swoją ofensywę kanałową. I to jest klucz do sukcesu tej platformy, bo za przyzwoitą cenę abonent dostaje praktycznie wszystkie dostępne na rynku kanały.
Ten kanał ma niską oglądalność
... bo ma niski zasięg. Gdyby TVN CNBC trafił nagle do 3 mln abonentów CP to jest szansa, że by coś drgnęło kosztem TV Biznes. Mogłoby to nawet doprowadzić do końca istnienia tego kanału, a na to nikt z Polsatu o zdrowych zmysłach nie pozwoli.
A jeśli ktoś ogląda TVN24 i w życiu nie widział Polsat News, to nie sadzę by naglę zapałał chęcią oglądania Polsat News tylko dlatego, iż dowiedział się, że zakupili śmigłowiec.
Bo tak z pewnością nie jest. Ale jeżeli ktoś, kto ma do wyboru wszystkie stacje informacyjne, usłyszy, że w Polsat News jest coś nowego, to jest szansa, że akurat ten kanał włączy, zamiast oglądać powtórki dennych ''Rozmów w tłoku''.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re:

Post autor: sybic »

Camilo pisze:CP ma jakieś kanały na wyłączność?! :shock: Przecież wszystko co wymieniłem, jest dostępne w sieciach kablowych. A jeśli nie jest, to z pewnością wkrótce będzie, potrzeba tylko czasu.
Tylko, że ja od początku miałem na myśli cyfrowe platformy satelitarne. Skrót CP mówi wszystko.
Abonentów SAT jest dużo, duzo wiecej. Przykładowo taki CP ma 3.000.000 zaś UPC ok. 200.000 może więcej, ale jest to o rząd wielkości mniej.
Bo te kanały są od dawna, zanim Polsat zaczął swoją ofensywę kanałową. I to jest klucz do sukcesu tej platformy, bo za przyzwoitą cenę abonent dostaje praktycznie wszystkie dostępne na rynku kanały.
Jest to jednak broń obosieczna. Zamykając się we własnym kręgu niejako nie mamy szansy przedstawienia się nowym widzom.
... bo ma niski zasięg. Gdyby TVN CNBC trafił nagle do 3 mln abonentów CP to jest szansa, że by coś drgnęło kosztem TV Biznes.
Dokładnie to samo dzieje się z Polsat News. Gdyby trafił nagle do nowych widzów... itd.
Bo tak z pewnością nie jest. Ale jeżeli ktoś, kto ma do wyboru wszystkie stacje informacyjne, usłyszy, że w Polsat News jest coś nowego, to jest szansa, że akurat ten kanał włączy, zamiast oglądać powtórki dennych ''Rozmów w tłoku''.
Dokładnie tak, ale musi go najpierw mieć. Kuleje tutaj promocja, a właściwie jej brak.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Od stycznia (od jutra?), zmiany w ramówce Polsat News. Zamiast wieczornego ''Graffiti'' o 18.15 ukazywać się będzie magazyn ''Polska'', natomiast ''Encyklopedia zdrowia'' ograniczona została do wydania sobotniego (w niedzielę powtórka o tej samej porze). W ramówce figuruje jeszcze ''To był dzień'' o 20.00 i 20.30. Nie wiem, czy i to oznacza jakieś zmiany w formule.

Stacja ma ruszyć też z kampanią reklamową pod hasłem ''Widzisz - wiesz - rozumiesz''.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości