Polsat News

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Polsat News

Post autor: Camilo »

Świetnie prowadzone przez Talkowskiego "Tak czy Nie". Dyskusja moderowana, a nie przerywana własnymi komentarzami. Standard BBC. Szacuneczek!
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Polsat News

Post autor: prze_kw »

Po zdjęciu "Skandalistów" Agnieszka Gozdyra wysłana na miesięczny urlop: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/po ... a-na-urlop.

Jestem zażenowany całą sytuacją. Walczą o widza jak mogą, ale strachliwy filantrop kasuje program, który podbijał im oglądalność. Do tego wysyłają na urlop jedyną charakterystyczną dziennikarkę, którą sami "wychowali", a jak wiemy często z takich urlopów się nie wraca. Zresztą miałem okazję oglądać przez kilka godzin Polsat News w piątek - przypomniał mi się twór z początków wieku o nazwie "Polsat Info Dokument" - co godzinę emitowali z puszki "Informacje". Wałkowanie trzech tematów (wiem, że to niestety standard), bezpłciowe prezenterki (czy Wrześniewska przyrosła do fotela? za każdym razem gdy włączę PN to ona prowadzi serwis) a do tego w każdym serwisie wejście live ze studia "Tańca z Gwiazdami". Straszne.

Dziwi mnie też nominacja Tomka Kina na stanowisko "dyrektora artystycznego" - Kin i oprawa graficzna stacji?
Liczą się tylko Fakty.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Polsat News

Post autor: Camilo »

Ja natomiast odnoszę wrażenie, że oni nie walczą wcale o widza tak jakby mogli. Brakuje świeżych pomysłów i dofinansowania. Najchętniej całą ramówkę wypełniliby powtórkami materiałów z "Wydarzeń". A w ten sposób niestety zbudować pozycji się nie da. "Skandaliści" to nie była chyba najlepsza droga dla kanału, który uchodzi powszechnie za najbardziej wyważony i apolityczny.

Co do Gozdyry, to wydaje mi się, że jednak wróci. Stała się już twarzą PN i nie ma aż takiego powodu, by z niej rezygnować. Choć patrząc na to, jak wyglądało wczoraj prowadzone przez Talkowskiego "Tak czy Nie" i porównując to z debatami Gozdyry 2 na 1, to widać, że powinna trochę ochłonąć. Może degradacja do pasma dziennego na jakiś czas, żeby trochę odciążyć Wrześniewską?
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Polsat News

Post autor: Trzeciak »

W ogóle mnie nie zdziwi, gdyby stacja po ostatnich zmianach w kierownictwie nawet całkowicie podziękowała Gozdyrze. Ktoś powie, że takie rzeczy to tylko w TVP, ale doświadczenie pokazuje, że nawet z niejasnych powodów (odsunięcie Lisa przez Solorza-Żaka od kierowania "Wydarzeń" w 2007 roku, a później jego odejście wraz z Hanną Lis) można stracić stołek w telewizji.

A co do Talkowskiego - fakt, że jego doświadczenie z programem "Państwo w państwie" swoje musiało zrobić.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Polsat News

Post autor: Camilo »

Tylko jak TVP kogoś zwalniała w takich okolicznościach albo Polsat dziękował Lisowi - to zawsze odbywało się to ze skutkiem natychmiastowym. W przypadku Gozdyry wygląda to na kwarantannę.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Polsat News

Post autor: Łukasz »

Trzeciak pisze:Ktoś powie, że takie rzeczy to tylko w TVP, ale doświadczenie pokazuje, że nawet z niejasnych powodów (odsunięcie Lisa przez Solorza-Żaka od kierowania "Wydarzeń" w 2007 roku, a później jego odejście wraz z Hanną Lis) można stracić stołek w telewizji.
Przecież odejście Lisa z Polsatu było jak najbardziej zrozumiałe i nie ma w tym żadnej tajemnicy.

Sporym problemem Polsatu News jest sam właściciel stacji, chyba wciąż niezbyt skory do znaczących inwestycji. Niby mają fajne studio, ale dlaczego nie mogliby mieć czegoś spektakularnego?

Za to z punktu widzenia rynku telewizyjnego charakterystyczny dla Polsatu "przechył" na prawo pewnie jest racjonalny. Chyba wzorowali się pod tym względem na różnicach pomiędzy CNN, a Fox News.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Polsat News

Post autor: Trzeciak »

Dobra, ale mimo wszystko było to coś w rodzaju "nagłej zmiany", a Lisa postawiono w sytuacji przypominający świetny film akcji. Co prawda planowano przekształcić TV Biznes w kanał informacyjny, ale udało się po wielu próbach i błędach dopiero po 7 latach, gdy ruszył Polsat News Plus (dziś Polsat News 2), ale takim docelowym kanałem informacyjnym jest oddzielny Polsat News. Fakt, że wcześniej jeszcze zatrudniono Gawryluk (z którym podobno Lis się nie lubił) i perspektywa Wyborów Parlamentarnych dało więcej znaków zapytania, niż odpowiedzi. Dla mnie sprawa nie jest do końca jasna: http://wyborcza.pl/1,75478,4503696.html
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Polsat News

Post autor: Camilo »

Taka ciekawostka. Program "Premierzy" miał pojawić się w TVP za prezesury Andrzeja Urbańskiego.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Polsat News

Post autor: Camilo »

Trzeciak pisze:W ogóle mnie nie zdziwi, gdyby stacja po ostatnich zmianach w kierownictwie nawet całkowicie podziękowała Gozdyrze.
Agnieszka Gozdyra wzięła w ostatnich dniach udział w specjalnej sesji zdjęciowej Polsat News, więc należy oczekiwać jej powrotu na antenę.

Ponadto, w miejsce "Skandalistów" do sobotniej ramówki wrócić miały filmy dokumentalne. Z nieoficjalnych informacji wynika również, że niebawem odświeżona ma zostać oprawa graficzna stacji, a przynajmniej tło za prezenterem w czasie serwisów informacyjnych. Natomiast na przełomie marca i kwietnia TV4 zrezygnuje z nocnych powtórek programu "To był dzień", w zamian oferując "Graffiti", "Gościa Wydarzeń" oraz "Tak czy nie".
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Polsat News

Post autor: michal_borkowski »

Gozdyra pasowalaby do TVN24 (wymiana za Igora?), ale nie wiadomo, czy nowi udzialowcy patrzyliby przychylnie na jej osobe. Wlasnego programu, jak w Polsat News, pewnie by nie dostala.
To tylko moje skromne zdanie
arturoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: czwartek 03 kwie 2014, 20:04

Re: Polsat News

Post autor: arturoo »

Internauci zebrali się na fejsie w wydarzeniu "Chcemy aby program "Skandaliści" na Polsat News był dalej emitowany". Uważam, że ten program jest doby, a nawet bardzo dobry. Nie wiem dlaczego PN zdjął go z anteny. Zdjąć program który pokonuje największego konkurenta, czyli TVN24, to strzelenie sobie w kolano.
Tu jest link: https://www.facebook.com/events/439996312832892/ wbijajcie! :)
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Polsat News

Post autor: Trzeciak »

O powodach dla których program został zdjęty z anteny już pisaliśmy wyżej na forum.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Polsat News

Post autor: Camilo »

Polsat wczoraj ponownie zaliczył wpadkę pogodową. Tym razem zapowiedzieli już nawet 26 stopni.

WIDEO
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Polsat News

Post autor: michal_borkowski »

Beata Lubecka, prowadząca "Pociąg do polityki" w PN, nawet nie ukrywała swojej bezstronności, maglując Małgorzatę Kidawę-Błońską w programie - jak by nie było - lifestylowy'm, o poważne kwestie związane np. z długiem publicznym. Mało tego, do jednego z pytań (o Urbana - czyżby to obawa przed konsekwencjami?) najęto... konduktora, który próbował też wydusić od pani rzecznik, czy naprawdę mówi to, co myśli:-) Goszcząc polityków PiS-u, jakoś nie przyszło jej to do głowy. Ps. Fajnie byłoby zobaczyć jakieś zdjęcia z tego programu na forum.
To tylko moje skromne zdanie
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Polsat News

Post autor: avatar »

Motyw muzyczy Polsat NEWS jest wykorzystywany również przez telewizję z Pakistanu. :D
https://youtu.be/I97QT3T-yPs
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości