[Onet] Tomasz Lis.

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

[Onet] Tomasz Lis.

Post autor: Camilo »

"Już wkrótce będzie można mnie oglądać więcej i częściej niż w TVP", "Mam bardzo konkretne plany" - tak zapowiada się Tomasz Lis. Szczegółów na razie brak - nie wiadomo, czy będzie to projekt telewizyjny, czy internetowy, ale pewnie będzie jednym z gorętszych tematów w medialnych dyskusjach na początku 2016 roku. I stanie się jednym z głównych dziennikarskich oręży w walce z obecną władzą. Umowa Lisa z TVP obowiązuje do końca stycznia.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Nowy program Tomasza Lisa

Post autor: Camilo »

Lis podsumowując swoją działalność w TVP na łamach naTemat.pl zapowiada, że nowy program będzie w poniedziałki o podobnej porze co w TVP2. Onet.pl?
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Nowy program Tomasza Lisa

Post autor: prze_kw »

Lis na TT:
To nawet zabawne. Wiem, że jutro o 21.50 będzie mój program, tylko jeszcze nie wiem gdzie :)
:D
Liczą się tylko Fakty.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Nowy program Tomasza Lisa

Post autor: michal_borkowski »

Męczennik Lis pożegnał się dziś z widzami TVP2 po zakończeniu swojego programu. Jak dobrze pójdzie, powtórzy ten manewr jeszcze trzy razy.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Nowy program Tomasza Lisa

Post autor: Camilo »

Męczennik - nie męczennik, prawicowe wzory dziennikarstwa mogą pomarzyć o takiej oglądalności.
Felippe
Bywalec
Bywalec
Posty: 745
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 20:54

Re: Nowy program Tomasza Lisa

Post autor: Felippe »

Dziwna logika, ale duża liczba osób, które oglądały jego program, to ci co go nie lubili.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Nowy program Tomasza Lisa

Post autor: michal_borkowski »

Sam jestem tego najlepszym dowodem :lol2:
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Nowy program Tomasza Lisa

Post autor: Maciek_POZ »

Camilo pisze:Męczennik - nie męczennik, prawicowe wzory dziennikarstwa mogą pomarzyć o takiej oglądalności.
Jak porywa mnie medialny masochizm, to wrzucam sobie czasem Republikę i to co zawsze mnie uderza to swoiste przeświadczenie, że my jesteśmy lepsi od tych złych mainstreamowych mediów, że biorą TVN24 za punkt odniesienia, nawet mimo szczerej niechęci. Summa summarum i tak o wszystkim decyduje oglądalność i tutaj "dziennikarski obiektywizm i wolne głosy" biorą w łeb. Ciekawe dlaczego? ;-)
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Nowy program Tomasza Lisa

Post autor: michal_borkowski »

Republika nie ma nawet procenta tego kapitału na inwestycje co TVN24, więc trudno porównywać te dwie stacje. Ciekawe jaką oglądalność miałaby stacja informacyjna założona przez Tadlę, Lisa i Kraśko i ile godzin ramówki udałoby się im zapełnić premierowymi programami?
To tylko moje skromne zdanie
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Nowy program Tomasza Lisa

Post autor: Maciek_POZ »

W takim razie dlaczego tak się spinają pod kątem TVN24? Powinni mieć świadomość tego, jaki mają rozmiar kapelusza. Jak mam 5'000 wojska to nie lecę na hurra na przeciwnika, który idzie na mnie z 50'000, no chyba że mam atomówkę na pace.
Teraz mamy nieco inne czasy, coraz więcej jest telewizji hybrydowych. Wiadomo, że Kraśko, Tadla i Lis sami nie obsłużyliby choćby jednego studia w tradycyjnej TV. Ale są przykłady ludzi typu Mariusz Max Kolonko, którzy działają sobie w internecie i mają oddane grono odbiorców (sam takie osoby znam). Podobno PO przegrało wybory właśnie przez odpuszczenie lekką ręką internetu i social mediów, nieprawdaż? Najważniejsza jest treść, potem forma, potem ewentualny środek jej przekazania...
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Nowy program Tomasza Lisa

Post autor: Camilo »

Gdyby też prawica po wykluczeniu z głównego nurtu lepiej zwarła szyki i czasami trochę ugryzła się w język, to dziś - po 8 latach - miałaby niezłe imperium medialne. A że wielu nie potrafiło schować swoich ambicji do kieszeni albo odłożyć ich w czasie, co widać świetnie na rynku prasowym, to mają to, co mają.
Ostatnio zmieniony środa 06 sty 2016, 01:26 przez Camilo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Nowy program Tomasza Lisa

Post autor: Maciek_POZ »

Pytanie kto ich wykluczył? Oglądalność zawsze weryfikuje telewidz. Jeśli chce się kogoś oglądać czy słuchać, taki ktoś zawsze się obroni, nawet jeśli będzie musiał stację zmienić. To trochę jak z piłkarzami - jeśli ktoś gra dobrze, to ludzie będą go oglądać - czy Messi będzie grał w Barcelonie, w kadrze Argentyny, czy może pod koniec kariery w Stanach czy innym Katarze ludzie będą drzwiami i oknami walić, bo wiedzą co ten człowiek umie z piłką zrobić. Prawica zawsze umiała się perfekcyjnie kłócić w swoim gronie. Co do rynku prasowego nie wiadomo czy to była porażka. Była jedna tzw. niepokorna gazeta ("Uważam Rze"), która po akcji Hajdarowicza przemutowała w dwie (jadąca po bandzie "W Sieci" i bardziej strawne "Do Rzeczy"). Nie bronie im głosu, wszakże jeszcze pluralizm mamy, ale mierzmy siły na zamiary, a jak chcą głosić swoją wizję szerszej grupie odbiorców, to niech zbierają, z mozołem pracują, budują lepsze studia, zatrudniają lepszych dziennikarzy itd. Po Bożemu, krok po kroku. Póki co widzowie mówią jasno: mimo coraz większego zasięgu Republice oglądalność nie rośnie, z kolei wspomniane już dwie niepokorne gazety mają w sumie sprzedanego nakładu mniej niż Newsweek. Nie można tu wszystkiego zwalać na spiski, masonów i cyklistów.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Nowy program Tomasza Lisa

Post autor: Camilo »

Fakt jest faktem, że Platforma też się ich pozbyła z TVP i ostał się tylko Pospieszalski. Skończyły się pieniądze z państwowych instytucji, przez niewyparzony język odpadli też reklamodawcy. I to nie tylko "Uważam Rze", podzielone na 2 obozy, ale też Sakiewicz ze swoją świtą, to też Fronda, Salon 24, to też Skowroński ze swoim radiem, w którym kiedyś przez parę godzin dziennie przy mikrofonie potrafił siedzieć Cejrowski, to też młodzi Pereira czy Wildstein, trochę ekipy TV Republika, masa jakichś dziwnych wydawnictw boję się myśleć po co stworzonych, a wreszcie i Rydzyk. Jakby z tego wszystkiego stworzyć jakąś spójną, umiarkowaną całość właśnie z mozolną pracą itd. to byłby niezły potencjał i może dziś nie byliby tak wygłodniali. A że - jak zauważyłeś - potrafią świetnie się kłócić w swoim gronie, to teraz najpewniej na 3-4 lata ich apetyty zaspokoi prezes. I mnie też ich nie szkoda, bo zgadzam się z tym, że sami są sobie winni. W Polsce ludzi myślących na ich sposób raczej nie brakuje, a że nie potrafią dotrzeć do odbiorców, to cóż.. Życie...
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Nowy program Tomasza Lisa

Post autor: Maciek_POZ »

Uważam Rze przedstawiłem jako kliniczny przykład tego kłócenia się. Trzeba przyznać, że Sakiewicz akurat budował się dość mądrze - wystartował z mocno niszową "Gazetą Polską", która po kilku aferach urosła do całkiem poczytnego tygodnika, przynajmniej wśród prawicowego targetu. Dorobił się na tyle że mógł zbudować dziennik. Fronda jest już bardziej niszowa, w dodatku z mocno kościelną nutą. Nie wiem kto jest większym konserwatystą - Terlikowski czy Rydzyk? Wiadomo, jest też trochę portali internetowych takich jak Salon24, czy wPolityce. O radiu z Cejrowskim, bez bicia, pierwszy raz słyszę. Generalnie jednak masz rację, że jakby rzeczywiście te środowiska się skonsolidowały i zrezygnowały z mocno skrajnych przekazów to przypadłby im całkiem niezły kawałek medialnego tortu. Wiadomo, prawicowa część mediów doczekała się swoich igrzysk, centrum jest w defensywie, z kolei media kojarzone z lewicą leży na oddziale reanimacyjnym, co pewnie też miało wpływ na ich wylot z Sejmu. Trybuna była zawieszona, potem wróciła, tygodnikowi Polityka wskaźnik spada, a o Krytyce Politycznej mówi się wciąż jako o niewykorzystanym potencjale, a oni sami wybitnie się do tego nie palą...
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Nowy program Tomasza Lisa

Post autor: Camilo »

"Kaczor wysłał Kurę, by przegonił Lisa" :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości