Metro

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Metro

Post autor: Camilo »

Kanał ma już koncesję i jego startu należy oczekiwać na jesieni br. Jest to lifestyle'owy projekt Agory dla DVB-T "promujący zdrowy i aktywny tryb życia". Na rozruch potrzeba ok. 30 mln zł, ma się to zwrócić po 4-5 latach. Koncesja przewiduje emisję 29% filmów fabularnych, 11% - filmów dokumentalnych, oprócz tego m.in. audycje edukacyjne, rozrywkowe, poradnikowe i publicystyczne. To ostatnie też nie jest bez znaczenia w kontekście nieoficjalnych doniesień dot. Piotra Kraśki czy też Karoliny Lewickiej, choć nazwa kanału jest wyjątkowo słaba. Nie wiem, do czego miała nawiązywać. Do Apple? :lol:
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Kiwi TV

Post autor: Maciek_POZ »

Skoro kanał jest lifestyle'owy i ma "promować zdrowy i aktywny tryb życia", a kiwi jest owocem, podobno zdrowym, więc wszystko się zgadza. Swoją drogą dziwnie by się słuchało, gdyby do polityka w Sejmie podeszła pani Karolina i zaprosiła do wywiadu z Kiwi TV :P
Dla banitów z TVP już lepszą propozycją jest ten ZOOM TV (jak dla mnie nazwa poważniejsza), a przy okazji wszyscy byliby w jednym miejscu, więc i siła rażenia większa. Tutaj w tym miszmaszu ta publicystyka po prostu zginie, tym bardziej, jeśli znajdzie się pomiędzy kolejnymi przepisami na wymyślne sałatki z kiełkami (może i z dodatkiem... kiwi).
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Kiwi TV

Post autor: Camilo »

Choć za wcześnie, by przesądząć, to też mi ten miszmasz z naciskiem na healthy lifestyle od Agory średnio pasuje. Ich siła to jednak publicystyka.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Kiwi TV

Post autor: Maciek_POZ »

Jeśliby poszli w klimaty publicystyczno-dokumentalne mogliby moim zdaniem więcej zyskać, choć wiadomo, że nie z tą nazwą. Raczej dobrze na tym nie wyjdą, bo TVN Meteo Active przecież kandydowało u nas w plebiscycie w kategorii "Rozczarowanie roku".
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Kiwi TV

Post autor: Camilo »

A jednak nie Kiwi TV, tylko Metro. Tak jak bezpłatny dziennik rozdawany do niedawna w większych miastach.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Metro (dawniej: Kiwi TV)

Post autor: Maciek_POZ »

Pamiętam jak tę gazetę rozdawali przy większych skrzyżowaniach, przez jakiś czas nawet zaznajomiłem się z jedną kolporterką, która stała blisko miejsca w którym kiedyś pracowałem. Co prawda było w niej pełno reklam, ale informacje w pigułce były.
Co do telewizji, to ta nazwa wygląda o niebo lepiej od poprzedniej - pytanie, czy profil stacji pozostaje ten sam (czyli próba konkurowania z Meteo Active o prozdrowotny target).
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Metro (dawniej: Kiwi TV)

Post autor: matik »

Dziennik Metro dalej jest rozdawany. Istnieje pod nową nazwą metrocafe.pl.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Metro (dawniej: Kiwi TV)

Post autor: Camilo »

Dziś właśnie zespół metrocafe.pl został powiadomiony o likwidacji - podaje nieoficjalnie Presserwis.
Nt. kanału także póki co wiele nie wiemy.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Metro (dawniej: Kiwi TV)

Post autor: michal_borkowski »

I tylko dziennikarzy żal. Pamiętam, jak czytałem "Metro" w pracy zawsze przed włączeniem kompa. No, ale cała Agora się restrukturyzuje w obliczu "recesji reklamowej", a raczej braku dotacji rządowych w postaci ogłoszeń i łatwych urzędniczych prenumerat. Ciekawy jestem, co zostało/zostanie z dawnego zespołu w mojej rodzinnej Bydgoszczy. Pewnie niewiele. Ale naczelni stołki zachowają. I prezesi. Ot, kapytalizm.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Metro (dawniej: Kiwi TV)

Post autor: Camilo »

Start 2 grudnia br. W ofercie m.in. wywiady Dominiki Wielowieyskiej w samochodzie, znane już z portalu Wyborcza.pl oraz program muzyczny tworzony we współpracy z Rock Radiem, Radiem Pogoda i Złote Przeboje. Zapowiadana jest też współpraca z TOK FM, ale z tymi kanałami robionymi pod DVB-T różnie bywa, więc dopóki nie zobaczę, to nie uwierzę. ;)
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Metro (dawniej: Kiwi TV)

Post autor: Trzeciak »

Patrząc na ramówkę - to jednak taki TV Puls w nieco lepszej wersji. :)
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Metro (dawniej: Kiwi TV)

Post autor: Camilo »

Obok WP to jednak najlepszy z nowoutworzonych kanałów. Bardzo spokojny, przyjemny i wyważony, robiony z wyczuciem. Wg danych Nielsena cieszy się dwa razy większą popularnością niż Nowa, Zoom i WP. Teraz przechodzi pod Discovery: http://businessinsider.com.pl/media/dis ... ry/zrlfj3r
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Metro (dawniej: Kiwi TV)

Post autor: Camilo »

Nowości w ramówce:
- od 9.03. "Nogaś poleca" - magazyn literacki Michała Nogasia (czwartki, 19:50)
- od 15.03. "Studio Dużego Formatu" prowadzone przez Włodzimierza Nowaka (środy, 19:00).
Marek999
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2023, 11:51

Re: Metro

Post autor: Marek999 »

Hej,

Zaczyna się ciekawie! Nowy kanał lifestyle'owy od Agory na DVB-T już w drodze, start planowany na jesień. Potrzebne będą solidne 30 mln zł na rozruch, mają to jednak zwrócić się po 4-5 latach. koncesja wymaga też konkretnego mixu treści, takich jak 29% filmów fabularnych, 11% dokumentalnych i różne audycje, od edukacyjnych po rozrywkowe czy publicystyczne.

Co do nieoficjalnych doniesień o Piotrze Kraśce i Karolinie Lewickiej, ciekawe, jak to wpłynie na charakter kanału. Nazwa "lifestyle" może nawiązywać do Apple, chociaż wydaje się trochę zagadkowa.
Pozdrawiam, Marek :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości