Eurosport

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

wojtek_neymar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1462
Rejestracja: czwartek 17 lis 2016, 17:49

Eurosport

Post autor: wojtek_neymar »

Zauważyłem, że na forum nie ma wątku o takiej stacji jak Eurosport, a przydałaby się dyskusja o tej stacji, zwłaszcza że stacja na wyłączność zakupiła prawa do IO na lata 2018-2024. A od pewnego czasu pod logiem Eurosportu są charakterystyczne olimpijskie kółka. Ciekawe, czy komentatorzy Eurosportu polecą za rok do Pyeongchang, by stamtąd nadawać relacje z największej, oprócz piłkarskich mistrzostw świata w Rosji, sportowej imprezy 2018 roku. ;)
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Eurosport

Post autor: Maciek_POZ »

Coś czuję, że to się będzie ciężko oglądać w tym Pyeongchangu, podobnie jak było z mistrzostwami w Korei i Japonii w 2002 roku. Choć wszyscy wtedy chcieli oglądać mecze, bo po szesnastoletniej banicji Polska zagrała wreszcie w finałach. Kiedyś Eurosport słynął z transmisji zawodów w biathlonie, które komentował ś. p. Bogdan Chruścicki. No i mają też sublicencje na oglądanie dwóch meczów Ekstraklasy w każdej kolejce :).
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
wojtek_neymar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1462
Rejestracja: czwartek 17 lis 2016, 17:49

Re: Eurosport

Post autor: wojtek_neymar »

Cóż, różnica czasu w Korei wynosi bodajże 8 godzin. A ZIO powracają do Azji po 20 latach. Oglądałem na YouTube np. powtórki konkursów skoków z IO w Nagano z 1998 roku, o dziwo wówczas konkursy skoków odbywały się w ciągu dnia według ich czasu, podczas gdy w Europie była już noc. Wiązało się to pewnie z tym, iż japońscy skoczkowie mieli wówczas znakomite nazwiska, m.in. Funaki, Harada czy Kasai. Z tej starej gwardii aktywnym zawodnikiem jest już tylko Noriaki Kasai. Teraz to nam raczej nie grozi, prawdopodobnie z powodu tego że ogromna popularność skoków oprócz Polski jest też np. w Norwegii czy Austrii. A wracając do Chruścickiego, on w Eurosporcie komentował skoki m.in. z Markiem Rudzińskim. Bardzo lubiłem słuchać komentarzy pana Bogdana. :) Dodatkowo przed nadejściem Małyszomanii, skoki w Polsce można było oglądać tylko w Eurosporcie.
Frazes
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 09:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Eurosport

Post autor: Frazes »

A ja się zastanawiam czy wykorzystają może ten obecny czas, kiedy Eurosport nie ma w zasadzie czego nadawać do przeniesienia do Polski, tzn. powierzenia TVN-owi całej emisji przynajmniej polskiej wersji Eurosportu, bo to jednak według mnie trochę bez sensu, że są lokalne wersje, ale wszystkim i tak zarządza "mityczny" realizator z Paryża, jak to mówią o nim często komentatorzy, który nie zawsze po pierwsze właśnie ma dobrą komunikację z komentatorami, a po drugie nie ma wyczucia co dla lokalnego widza jest najistotniejsze, co szczególnie widać przy transmisjach z tenisa.
Szymon R-ee z By-cy
Początkujący
Początkujący
Posty: 66
Rejestracja: wtorek 11 sie 2020, 04:58
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka

Re: Eurosport

Post autor: Szymon R-ee z By-cy »

Ja mam dostęp do programu Eurosport prawie od samego początku jego emisji. W tym roku stuknie mi 30 lat posiadania i oglądania Eurosportu. Tę stację bardzo cenię, ponieważ dzięki niej mogłem przeżyć wiele wydarzeń sportowych.
Zajrzałem też do Wikipedii i pod hasłem "Eurosport 1" widać duże braki informacyjne. To właśnie czyni polską Wikipedię gorszą od angielskiej. Ja ze swojej pamięci mogę dodać, że w latach 90-tych Eurosport transmitował MŚ w hokeju na lodzie i Formułę 1. Królową sportów motorowych bodajże do 1996 roku, ale data ta nie jest pewna na 100%. Informacji o hokeju i F1 nie ma w polskiej Wikipedii.
Myślę, że jest to wspaniała stacja, gdy ktoś interesuje się nie tylko futbolem, ale i wieloma dyscyplinami sportu. Możemy tutaj oglądać Puchary Świata w sportach zimowych takich jak narciarstwo klasyczne i narciarstwo alpejskie, Mistrzostwa Świata w zimowych dyscyplinach czy latem Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Możemy oglądać tenis (AO, FO i UO), pływanie, LIO, ZIO. :)
Definiuje mnie własna twórczość internetowa, ale oparta na faktach, prawdzie i argumentach. :) W słowie pisanym siła. :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości