Żegnam, dziękuję, trzymam kciuki

Rozmowy dotyczące strony tvnfakty.pl - zmiany, błędy, problemy, oceny.

Moderator: Łukasz

Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Żegnam, dziękuję, trzymam kciuki

Post autor: Marcin »

Mili Forumowicze,

Oto nadszedł moment pożegnania i podziękowania. Po ponad trzech i pół roku, od dziś przestaję być członkiem redakcji serwisu i forum tvnfakty.pl.

Niełatwo było podjąć tę decyzję. Zadecydowały o niej wyłącznie względy osobiste. Inne moje zobowiązania uniemożliwiają mi niestety dalszą współpracę z serwisem. Tych, którzy mnie lubią – pocieszam, a tych, którzy lubią mniej :D – uspokajam: pozostaję z Wami jako użytkownik na forum.

I chociaż wszystko się wiecznie zmienia, a chwila chwili nie pamięta, to przecież zawsze pozostają wspomnienia. A dla mnie będą to same ciepłe wspomnienia.

Na początku łatwo nie było. Najstarsi weterani tego forum pamiętają może, że kiedy zostawałem tutaj moderatorem, więcej było głosów oburzenia niż zadowolenia. Z czasem stan wojenny zamienił się jednak we względny spokój i pokój, a oprócz forum, przyszedł także czas na pisanie newsów i opiekę nad newsroomem oraz niektórymi działami.

Przez ten czas było wiele gaf, ale nie mniej sukcesów. Wiele zostało już zrobione, ale równie wiele trzeba jeszcze zrobić. Był to fantastyczny czas – miło wspominam wyścigi o ekskluzywne newsy i niekończące się burze mózgów z wciąż powracającym pytaniem - co zrobić, żebyście Wy chcieli do nas zaglądać. Bo to przecież dla Was robimy to, co robimy. Tym bardziej cieszy, że tvnfakty.pl są niezmiennie od sześciu lat zdecydowanie najchętniej odwiedzanym nieoficjalnym serwisem TVN.

Najważniejsze co mam dzisiaj do powiedzenia to, że dziękuję wszystkim, którzy poświęcili i poświęcają dla tego serwisu swoje wolne chwile. Oczywiście w pierwszej kolejności dziękuję Łukaszowi. Nie tylko za poświęcenie w pracy przy serwisie. Dziękuję za to, że wiem czym mam się w życiu zajmować. Dziękuję za wszystkie cenne rady i za każdą pomoc. Dziękuję za to, że dzięki niemu byliśmy ponadprzeciętni. Wreszcie dziękuję za zaufanie i za lata bardzo udanej współpracy. Gdyby nie Łukasz, to – mówiąc słowami Kononowicza – niczego by nie było.

Dziękuję oczywiście również wszystkim pozostałym, z którymi dane było mi współpracować. Dziękuję Wam za zapał, za pomysły, za koleżeńskość… Za pomoc i za poświęcenie – Kajetanowi, Sylwii, Karolowi, Piotrowi, Szymonowi, Magdzie, Kubie, Rafałowi. Należą się Wam wielkie brawa.

Dziękuję również wszystkim forumowiczom za to, że bycie moderatorem tutaj było przede wszystkim przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Forum to najlepsze, co posiada ten serwis. A jest najlepsze dzięki Wam – bo to Wy je tworzycie. A za wszystkie swoje błędy moderatorskie wszystkich przepraszam i oczywiście proszę o wybaczenie. :D

Pozwolicie, że do tego sentymentalnego pożegnania, wtrącę nieco jasnego światełka, które niesie dla serwisu dzisiejszy dzień. Odchodzę ja, ale na moje miejsce przychodzą inni – nie boję się powiedzieć, że lepsi. Wierzę, że tchną w serwis nowe życie i nowe możliwości. Od dzisiaj newsroomem pokieruje Sylwia Rohde (Nika), która będzie również moderatorem wszystkich działów na forum. Do redakcji newsroomu dołącza również Kamil Kywan (Camilo).

Życzę Wam – i wszystkim pozostałym członkom redakcji – samych wielkich sukcesów. Życzę powera, samych dobrych wiadomości i tego, byście byli wciąż lepsi. Będę za Was wszystkich trzymał kciuki. To Wy tworzycie najlepszy serwis o TVN. Powodzenia!

Może nadejdzie kiedyś taki moment, że do Was wrócę. :) Oczywiście, jeśli nadal będziecie chcieli ze mną współpracować. :)

Tymczasem… Dziękuję za uwagę. Za dziś i za 3,5 roku. :)
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Żegnam, dziękuję, trzymam kciuki

Post autor: Łukasz »

Smutna chwila.

Mi też pozostaje tylko bardzo serdecznie podziękować za to, że tak naprawdę dzięki Tobie jesteśmy dziś, w tym miejscu, w którym jesteśmy. Szczerze mówiąc - nie wszyscy to wiedzą - ja w ostatnich latach poświęcałem serwisowi zdecydowanie mniej czasu niż Marcin i zdecydowanie mniej niż powinienem. Po pierwsze, nadmiar obowiązków mi na to nie pozwalał, a po drugie - ważniejsze - dzięki Marcinowi mogłem sobie na to pozwolić, mając pewność, że wszystko tu idzie w dobrym kierunku.

Marcin nie tylko dzień w dzień pilnował naszego newsroomu i decydował o tym, co i kto napisze, ale także rozbudował wiele dzialów na stronie i zajmował się tą szarą robotą typu moderowanie forum, aktualizacja sondy, czy działu wkrótce w tvn. Marcin też zwerbował nowe OZI ( :lol: ) przez co o wielu rzeczach wiedzieliśmy albo pierwsi albo jedyni. Szczególowe analizowanie poczyniań konkurencji i stopniowe wzmacnanie zespołu to też zasługa Marcina.

Dziękuję za na wyrost ciepłe słowa.

Tak jak Marcin napisał wyżej, newsroom ma od dziś szefową. Jestem przekonany, że Sylwia świetnie sobie poradzi z nowym zadaniem. Zresztą rozmawialiśmy o tym wielokrotnie w ostatnim czasie. Będzie trochę inne podejście, świeży oddech - zachęcam do częstego odwiedzania strony głównej tvnfakty.pl. Newsroom został wzmocniony o Camilo, którego ku mojemu zdziwieniu nie trzeba było wcale uczyć pisania i dodawania newsów (tak jak to robiliśmy dawniej). Może uda się wzmocnić newsroom jeszcze bardziej, ale to kwestia najbliższych tygodni.

Zdradzę jeszcz tajemnicę, że Marcin zaplanował swoje odejście już jakiś czas temu, ale wcześniej postanowił przygotować następców, aby zapewnić ciągłość i nie zostawić mnie na lodzie. Dziękuję.

Ja mam cichą nadzieję, że może za jakiś czas Marcin do nas wróci... :mhm:
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Żegnam, dziękuję, trzymam kciuki

Post autor: ~ »

Szkoda. Ja również trzymam kciuki, ale za to żebyś Marcinie jak najszybciej wrócił :). Sukces tvnfakty to również Twój sukces. Ja osobiście za to dziękuję ;).
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Żegnam, dziękuję, trzymam kciuki

Post autor: D00 »

Szkoda, naprawdę szkoda, Marcinie. Byłeś jednym z głównych twórców sukcesu tej strony. Niestety, ale no cóż, sprawy osobiste. Dobrze, że wyszkoliłeś sobie godnych następców, bo wiem, że Nika i Camilo na pewno poradzą sobie z tym zadaniem :) Dobrze, że zostajesz na forum i nas nie opuszczasz. :) Dziękujemy za wszystko. Obyś wrócił jak najszybciej.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Żegnam, dziękuję, trzymam kciuki

Post autor: Greg Haus »

Mógłbym pisać i słodzić Ci Marcinie rozpisywać się o stracie itd. ale myśle, że czasem słowa najprostsze są najbardziej wartościowe więc kieruje Ci słowa tego tematu:


Żegnam, dziękuję, trzymam kciuki :!: :!: :!:


Pragnę również pogratulować nowym newsroomowcą: Nika i Camilo- gratuluje Wam i również trzymam kciuki :)

______________________________________________________________


Miałem o tym napisać później, ale myśle, że w tym miejscu nie będzie to off-topickiem. Od października może nie zakończę, ale na pewno znacznie ograniczę swój udział na tym forum. Wiem, wiem - już się cieszycie - mniej głupich postów :) Bardzo tego żałuję, ale wiem, że studia a zwłaszcza takie jak medycyna wymagają poświęceń, ale może podczas 4345 ,a 4346 strony Bochenkowskiej anatomii znajdę chwilę na mały komentarz nowych tvn'owskich newsów :) Pozdrawiam :!:
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Żegnam, dziękuję, trzymam kciuki

Post autor: Nika »

Tak jak Łukasz powyżej już napisał, o odejściu Marcina z forum i newsroomu, wiedzieliśmy już wcześniej, ale dzięki temu mieliśmy trochę czasu na skompletowanie obsady do newsroomu, a Marcin zarówno mnie jak i Camilo, przez cały ten czas, wdrażał i zapoznawał z warsztatem swojej pracy. Za co przede wszystkim, jestem mu serdecznie wdzięczna. A szczególnie za niebywałą cierpliwość do moich ciągłych nagabywań i 100 pytań do... , które pewnie każdego innego człowieka o zawrót głowy by przywróciły. Także jeszcze raz wielkie dzięki Marcinie :*, mam nadzieję, że Twój wysiłek nie pójdzie na marne, i to, co tu wniosłeś i wypracowałeś, będzie najlepiej jak tylko możliwe kontynuowane.
Krótko do forumowiczów :D - liczę na miłą współpracę i ciepłe stosunki z całą grupą userów. Tylu ilu Was jest, tyle charakterów i indywidualności, możemy się czasem w czymś nie zgadzać i spierać, co normalne, bo w końcu po to jest forum, ale dopóki będzie to wszystko działo się w ramach netykiety i regulaminu forum, dopóty mój moderacyjny paluszek, nie będzie musiał sie przepracowywać. I tak naprawdę to właśnie tego, sobie i wszystkim Wam tutaj życzę. :D W razie wszelkich pytań i wątpliwości - zapraszam śmiało do pisania do mnie na pw. I jeszcze jedno mam do Was prośbę, ponieważ chcemy być najlepsi w tym co robimy - mam tu na myśli nie tylko forum, ale przede wszystkim newsroom - to proszę byście bez obaw informowali nas, w tym dobrze znanym Wam wątku :arrow: viewtopic.php?f=6&t=884 o wszelkich błędach jakie zauważycie na stronie głównej. Edit nie boli, w razie czego będziemy poprawiali do bólu. :D
Jeszcze raz chcę podziękować Łukaszowi za zaufanie jakim mnie obdarzył, Marcinowi - po raz setny - za naukę, i całemu zespołowi redakcyjnemu - ludziom, którzy pomimo wielu innych obowiązków na głowie, znajdują czas i chęci, by pomagać z ogromną pasją przy współtworzeniu strony.

P.S. Osobne podziękowania za wszystkie ciepłe życzenia i słowa skierowane do mnie. :D
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5085
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: Żegnam, dziękuję, trzymam kciuki

Post autor: maxxx »

Ja może w przeciwieństwie do Was bardzo nie bede się rozpisywał żeby nie zanudzać i nie powtarzać . Ale chce wyrazić uznanie dla Marcina za całokształt - krótko i zwięźle :D Fajnie , że zostajesz na forum jako użytkownik - trochę to dziwnie będzie wygladać bez tych insygni władzy w Twoim podpisie , ale to kwestia przyzwyczajenia ;)
A Twej następczyni Nice życze powodzenia i cierpliwości oraz składam gratulacje . Jestem więcej niż pewien , że sobie świetnie poradzisz - to pewne :D :aniol: Camilo też bedzie zapewne poważnym newsowym ogniwem :D
Będziemy się starać nie sprawiac większych problemów natury regulaminowej - żeby Ci Droga Sylwio nie dokładać roboty. :lol2:
Ach ależ się zrobiło w tym wątku tak jakoś nastrojowo ; wręcz melancholijnie ;( Kończe by nie psuć nastroju :cicho:
Alleluja i do przodu :D :D :D
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Żegnam, dziękuję, trzymam kciuki

Post autor: TVN_FAN »

Cóż powiedzieć - jak przeczytałem tego posta byłem zszokowany. Cóż Marcinie - różnie w różnym czasie między nami bywało nie raz spieraliśmy się itd ale zawsze udawało nam się dojść do porozumienia. Jednak trzeba Ci przyznać, że zrobiłeś wiele dla tego serwisu i byłeś mu oddany. Jednak jak napisałeś - wszystko się kiedyś kończy więc i ja Ci dziękuję za te nasze, (prawie zawsze :D ) merytoryczne spory na różne tematy i za ten cały czas kiedy podczas mojej obecności na forum pisałeś i pisałeś bardzo ciekawie. Mam nadzieję, że to ostatnie się nie zmieni.
Ciężko się będzie przyzwyczaić do "normalnego" nie pogrubionego Twojego imienia wśród użytkowników forum. :)
ZIMA
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Żegnam, dziękuję, trzymam kciuki

Post autor: sybic »

Ja powiem jeszcze krócej - dziękuje i życzę powodzenia :)
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Żegnam, dziękuję, trzymam kciuki

Post autor: Marcin »

Bardzo wszystkim dziękuję za ciepłe słowa. :)
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Trochę późno, ale lepiej późno niż wcale. :D

Przede wszystkim, to że piszę jest zasługą Marcina - on mnie wprowadzał w to wszystko od A do Z i to stosunkowo niedawno, na tyle, że nie zdążyłem mu jeszcze podziękować. :D Obiecał, że zawsze będzie służył radą. Wiem, że ta się bardzo przyda.
Dziękuję Sylwii, że zechciała akurat ze mną współpracować i Łukaszowi, bo to przecież wszystko od niego zależy. :D Jednocześnie Sylwia, wiesz - trzymam kciuki. :aniol:

Przepraszam za błędy, bo z pewnością będę je popełniał. Proszę o krytyczne uwagi, bo to one pozwalają się rozwijać i stawać się coraz lepszym. Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa płynące od Was, bo nic tak nie dodaje skrzydeł i nie motywuje na początek.
Don Matteo
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 307
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2007, 23:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żegnam, dziękuję, trzymam kciuki

Post autor: Don Matteo »

Pomimo tego, że na forum (a właściwie w dziale załoga) nie udzielam się zbyt często, to do zmiany Moderatora ciężko mi się przyzwyczaić i powrócić do normalnej codzienności ;) Mimo, że na forum nie mieliśmy okazji porozmawiać, chciałbym Ci Marcinie podziękować za wszystko to, co zrobiłeś na rzecz tego serwisu. Jednocześnie chciałbym złożyć najszczersze gratulacje z powodu objęcia nowych stanowisk Kol. Nika - uważam, że to świetny wybór, właściwy user, na właściwym miejscu :D oraz Koledze Camilo - który jest ogromnie zaangażowany w życie naszej forumowej społeczności, uważam, że jest to ukoronowanie Twojej działalności na forum :brawa:
Jeszcze raz życzę Wam powodzenia.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Żegnam, dziękuję, trzymam kciuki

Post autor: Łukasz »

Marcin pisze:Może nadejdzie kiedyś taki moment, że do Was wrócę. :)
Chciałem ogłosić, że po ponad roku moich nieustannych "nacisków" i próśb (a raczej w odwrotnej kolejności) Marcin wrócił na stanowisko szefa newsroomu. Od wczoraj jest odpowiedzialny za kompletowanie zespołu, koordynowanie jego pracy... Ma po prostu przywrócić nasz newsroom do czasów świetności. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Żegnam, dziękuję, trzymam kciuki

Post autor: Marcin »

Ma, ma, ma...

Od razu studzę entuzjazm, jeśli ktokolwiek taki posiada. Przez 14 miesięcy nie mogłem być w jakiejkolwiek formie aktywny w newsroomie. Teraz sytuacja się troszeczkę zmienia, więc wracam. Ale proszę nie oczekiwać cudów, bo mimo powrotu, moja aktywność nie będzie taka, jak kiedyś. Będzie niższa, ale postaram się, by newsroom nie zarósł pajęczyną. Tylko tyle, albo aż tyle.
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Żegnam, dziękuję, trzymam kciuki

Post autor: Nika »

Nareszcie zesłaliście ukojenie na mój ból zęba. :D
Marcin, congratki! Właściwy człowiek, na właściwym miejscu! :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości