Aktualne sprawy forum

Dyskusje na temat forum. Problemy techniczne, zmiany, sugestie, regulamin.

Moderator: Łukasz

avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: avatar »

Prośba do osób udostępniających zdjęcia na forum: Jeżeli wstawiacie pół programu jako screeny to dajcie linka do jakiejś galerii a nie ładujcie wszystkich do posta bo taka strona ładuje się bardzo długo co jest uciążliwe. Amen :roll:
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: Camilo »

Zmieńcie może temat "Poranek TVN24" na "Wstajesz i wiesz / Wstajesz i weekend". Wszak już od paru lat funkcjonuje to przede wszystkim pod taką nazwą

Zmienione :)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: matik »

Drodzy użytkownicy!
Proszę Was o to abyście się wypowiedzieli w kwestii ewentualnych zmian na forum. Obecnie mamy 2 działy na forum - jeden główny i jeden dotyczący serwisu jak i forum tvnfakty.pl. Pomyślałem o tym aby główny dział podzielić na 2 - jeden dotyczący wszystkich mediów powiązanych z TVN, a drugi na pozostałe niepasujące wątki jako HYDEPARK. Wyglądałoby to tak:
Obrazek

Proszę Was o opinie.
Nadmienię, że za 6 dni startują coroczne Forumery z małymi zmianami, i wkrótce w kategorii Telewizja TVN też powstanie wątek Archiwum na tematy dotyczące zakończonych już projektów stacji.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: Trzeciak »

W sumie to tylko kosmetyczne zmiany, więc nie mam nic przeciwko. ;)
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: Camilo »

Niezły pomysł. :)

Postulowałbym też - w miarę możliwości - przywrócenie shoutbox'a dla zalogowanych użytkowników. Nie wiem czy byłeś już wtedy @matik, ale parę lat temu funkcjonował sobie pod tymi wszystkimi forami na samym dole i dość skutecznie spełniał swoją rolę.
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: epsztajnek »

Pomysł jak najbardziej logiczny
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: matik »

Cieszy mnie, że pozytywnie przyjmujecie ten pomysł, kosmetyczny wprawdzie, ale jednak :)
Co do shoutboxa - w obecnej wersji forum nie ma w ogóle takiej funkcjonalności, trzeba byłoby go instalować dodatkowo, jednak nie wiem czy przy obecnej liczbie użytkowników takie rozwiązanie by się sprawdziło. I czy Łukasz by się to na to zgodził. Wcześniej było bardzo dużo problemów z serwerami, większość funkcjonalności na forum była wyłączona, teraz staram się aby jednak powolutku zacząć je przywracać i bacznie obserwować czy znowu nie pojawią się jakieś problemy. Nie chcę więc nic obiecywać, zwłaszcza, że w tego typu kwestiach nie mogę samodzielnie podejmować decyzji.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: prze_kw »

A mnie się to dzielenie for nie podoba - od ponad dekady jest tak, jak jest i jest dobrze ;)
Liczą się tylko Fakty.
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4484
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: Meteor »

Moim zdaniem przy tak małej liczbie działów nie ma większego znaczenia czy będą dodatkowo podzielone czy nie. Na początku będzie to nieco dziwnie wyglądało, ale nic przeciwko temu nie mam ;)
matik pisze:Co do shoutboxa - w obecnej wersji forum nie ma w ogóle takiej funkcjonalności, trzeba byłoby go instalować dodatkowo, jednak nie wiem czy przy obecnej liczbie użytkowników takie rozwiązanie by się sprawdziło.
Z tego co pamiętam, to shoutbox zawsze był doinstalowywany MODem do phpBB. https://www.phpbb.com/customise/db/exte ... _shoutbox/ wg autora kompatybilny z wersją 3.1.3.
matik pisze:Wcześniej było bardzo dużo problemów z serwerami, większość funkcjonalności na forum była wyłączona, teraz staram się aby jednak powolutku zacząć je przywracać i bacznie obserwować czy znowu nie pojawią się jakieś problemy.
Shoutbox na pewno będzie generował sporo żądań HTTP i zapytań do bazy danych.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: Camilo »

Nie wprowadzałbym natomiast działu "Media", widocznego już na stronie głównej. Zrobi się tam niezły chaos, a w "Na każdy temat" nic już praktycznie nie będzie się działo.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: matik »

Cenna uwaga, dziękuję.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: Camilo »

Z takich pierdół to jeszcze bym rozwinął opis działu "Na każdy temat" - "dyskusja o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie", pozbywając się tym samym tej durnej emotki "=)". I odpiąłbym jeszcze "telewizję na kartę" z działu Grupa ITI - temat numer 1 nieodświeżany od dwóch lat to trochę nie halo. ;) Z tematem o DVB-T w telewizji jest podobnie, nic się tam nie dzieje, więc creme de la creme tego działu mogliby zostać tylko dwaj główni nadawcy.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: matik »

Zajmę się tym wieczorem. Pytanie czy dla Polsatu i TVP robić oddzielne subfora w dziale telewizja? Parę lat temu był taki pomysł ale nie doszło do jego realizacji.
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: epsztajnek »

A to już lekka przesada :)

Podział TVN - reszta świata jest zrozumiały zez względu na główny temat portalu, ale nie brnijmy głębiej.
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4484
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: Meteor »

Wśród nowych kategorii w forumerach jest
3. Najlepszy dziennikarz – osoba, która prowadzi programy informacyjne i/lub publicystyczne, ew. reporter
Czy nie uważacie, że lepiej byłoby wydzielić reporterów do kolejnej kategorii, czy jest może jeszcze na to szansa? Porównywanie pracy choćby Wojciecha Bojanowskiego z dziennikarzami prowadzącymi programy ze studia jest właściwie niemożliwe. Skoro - całkiem słusznie - jest oddzielna kategoria dla prezenterów pogody, to i dla reporterów by się przydała.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości