Pomagamy moderatorom i adminowi w trudnych czasach...

Dyskusje na temat forum. Problemy techniczne, zmiany, sugestie, regulamin.

Moderator: Łukasz

:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Pomagamy moderatorom i adminowi w trudnych czasach...

Post autor: :: Kamil »

Tu bêdziemy podawali tylko i wy³¹cznie posty/tematy które powinny zosta³ usuniête/przeniesione.
zadra pisze:
pawell pisze:TVN juz oglasza ostati casting do 4 edycji "Najslabszego Ogniwa". :) Ciekawe czy planuja 5 :roll:
oby! :D
Poziom merytoryczny tej wypowiedzi powala mnie na kolana. :?
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

SÂądzĂŞ, Âże temat bardzo dobry, choĂŚ byÂłby zbĂŞdny, gdyby ÂŁukasz zainstalowaÂł mod "raportowania postĂłw". Msuimy go o to bardzo Âładnie poprosiĂŚ, ÂŁukaszu prosimy. :D

http://www.phpbb2.pl/download.php?d=278 - pod tym adresem jest mod do zg³¹szania postó do moderacji.
Ostatnio zmieniony sobota 22 paź 2005, 08:18 przez Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

Marcin pisze:SÂądzĂŞ, Âże temat bardzo dobry, choĂŚ byÂłby zbĂŞdny, gdyby ÂŁukasz zainstalowaÂł mod "raportowania postĂłw". Msuimy go o to bardzo Âładnie poprosiĂŚ, ÂŁukaszu prosimy. :D
Tak.. ja sobie kiedyÂś pomyÂślaÂłem Âże ÂŁukasz z (na, w) forum prĂłcz jego instalacji nic wiĂŞcej zrobiĂŚ nie potrafi. SÂą fora ktĂłre dziĂŞki modom staÂły siĂŞ uproszczone - nie trzeba wielu czynnoÂści robiĂŚ 'rĂŞcznie', zautomatyzowane itp. a tu nic nie ma.. kompletnie nic - zwykÂłe forum cofniĂŞte w rozwoju. I nawet pomysÂł z forum gadajÂącym nie wypaliÂł :lol: :lol:
Marcin pisze:http://www.phpbb.pl/download.php?d=278 - pod tym adresem jest mod do zg³¹szania postó do moderacji.
phpbb.pl juÂż nie istnieje wiĂŞc link nie dziaÂła. Wstaw 2 ;)
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

Kamil, czemu Ty jeszcze wÂłasnego forum nie zaÂłoÂżyÂłeÂś? SÂądzac po Twoich komentarzach to byÂłoby ono idealne, normalnie raj w sieci. I skoro wszystko Ci tu przeszkadza to czemu sobie jeszcze nie poszedÂłeÂś? :evil2: -->
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

arrow pisze:Kamil, czemu Ty jeszcze wÂłasnego forum nie zaÂłoÂżyÂłeÂś? SÂądzac po Twoich komentarzach to byÂłoby ono idealne, normalnie raj w sieci.
Przeciez on ma swoje forum o "Na wspolnej" :>
>>> http://www.nawspolnejserial.fora.pl/ :)
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

arrow pisze:Kamil, czemu Ty jeszcze wÂłasnego forum nie zaÂłoÂżyÂłeÂś? SÂądzac po Twoich komentarzach to byÂłoby ono idealne, normalnie raj w sieci. I skoro wszystko Ci tu przeszkadza to czemu sobie jeszcze nie poszedÂłeÂś? :evil2: -->
Haha... Mam swoje juÂż od dawien dawna i jest rejem na ziemi dla osĂłb ktĂłre siĂŞ na nim wypowiadajÂą.
Teraz dochodzĂŞ do wniosku Âże caÂłe tvn.tivi.pl zostaÂło zrobione przez kogoÂś innego :? JeÂśli potwierdzacie fakt iÂż ÂŁukasz nie potrafi 'zainstalowaĂŚ' nawet prostego moda.

pawell: To przecieÂż nie jest caÂłkiem moje forum bo jest na cudzym serwerze. Ale i tak siĂŞ nie liczy bo to kropla w morzu z tego co mam ;)
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

Ojjj Kamilu Âżadko sie zdarza bym zgadzaÂła siĂŞ z ÂŁukaszem :evil2: szczegĂłlnie co do forum ale nie masz racji...
Po pierwsze kto Ci powiedziaÂł ze ÂŁukasz nie umie tego zrobiĂŚ ?
Po drugie ja teÂż mam wÂłasne forum ktĂłre sama zaÂłoÂżyÂłam do tego sama zajmujĂŞ sie jego przerĂłbkami kopiami itd... stronĂŞ tez mam zrobionÂą w PHP tylko co z tego ? ...niaktualne...
WidzĂŞ ze Twoje forum jest na fora.pl wiĂŞc nie obraÂź siĂŞ ale chyba niewiele wiesz o przerabianiu plikĂłw for czy kopii zapasowych bo tam to robi administracja. WieÂż mi Âże zakÂładanie forum i jego przerĂłbki nie majÂą nic wspĂłlnego z bazami danych czy instalowaniem modĂłw ja mam od tego np. kolegĂŞ ;) A tutaj kiedyÂś siĂŞ zajmowaÂł tym Bartek ale chyba juÂż tego nie robi ???

JeÂśli masz teÂż inne forum ktĂłrym siĂŞ zajmujesz to na pewno wiesz ze to co mĂłwiĂŞ ma sens do zakÂładnia forum nie jest potrzebna wiedza z zakresu instalacji modĂłw :D
Android <3
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

Matko Boska o czym Wy gadacie! Nie wiem od czego zacz¹Ì moj¹ wypowiedŸ, bo wszyscy albo gadacie od rzeczy albo siê poprostu oœmieszacie. Akurat w tematyce phpBB siedzie od miesiêcy, nawet na zamówienie tworze style do phpBB i co nieco o samym skrypcie wiem.

Zaczynaj¹c od pocz¹tku: Marcin s³usznie zwróci³ uwagê, ¿e warto by by³o zainstalowaÌ taki mod, bo naprawdê usprawni³ y prace i korzystanie z forum. Oburzy³a mnie równoczeœnie wypowiedŸ Kamila, który sugeruje, ¿e forum jest cofniête w rozwoju. Wiem, Kamilu, ¿e mówi³eœ jedynie o konfiguracji skryptu, ale na prawdê bêd¹c na tym forum, które jest tak bogate w treœÌ nie zauwa¿a siê braków konfiguracyjnych. Bo nawet jeœli stworzysz œwietnie zmodyfikowane forum, o wspania³ej szacie graficznej, to choÌbyœ sobie rêcê i nogi poucina³ to nawet przeciêtnego, podkreœlam - przeciêtnego forum nie stworzysz, bez szans. A jeœli Twoje jedyne forum to nawspolnejserial.fora.pl to szczerze radzê Ci, nie wychylaj siê. Sugerujesz, ¿e jest ono rajem na ziemi dla tych 11 osób ktore siê tam zarejestrowa³y? Nie mo¿liwe, jeœli to powiedzia³eœ to musisz mieÌ jeszcze jeden projekt, bo nie wierze, ¿e wypowiada³byœ siê w taki sposób o "tym czymœ".
Pozostaje jeszcze wypowiedŸ kamuii, zdecydowanie bardziej obeznanej w tej dziedzinie ni¿ wiêkszoœÌ wym¹drzaj¹cych siê facetów na tym forum. ChoÌ jej forum nie obituje w modyfikacje, nie powala darmowym themem, to jest prowadzone z pasj¹ i od pierwszej chwili widaÌ chêci i starania administratora.
Kamuii pozwól jedynie, ¿e nawi¹¿e do strony o Holckiej. Na prawdê popracuj, bo tak nieudolnie przerobionego jportala jeszcze w ¿yciu nie widzia³em :).

Przepraszam za off topic i pozdrawiam wszystkich, Filip.
Pozdrawiam, Filip
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

Kamuii pozwól jedynie, ¿e nawi¹¿e do strony o Holckiej. Na prawdê popracuj, bo tak nieudolnie przerobionego jportala jeszcze w ¿yciu nie widzia³em .
ToÂż to dopiero mĂłj 1 j Portal w Âżyciu :evil2: ( 2 miesiÂące temu nawet nie wiedziaÂłam co to jest :D ) caÂły czas go poprawiam :D

Co do reszty to powiem tyle Âże sÂą u mnie juÂż 3 mody zainstalowane caÂłkowicie przeze mnie :D A jeden wedÂług mnie by siĂŞ i tutaj przydaÂł mianowice szybka odpowiedz ;)

Mod krĂłtki i Âłatwy w instalacji :) Skoro ja daÂłam go rade zainstalowac :evil2:
Android <3
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

kamuii pisze:Po pierwsze kto Ci powiedziaÂł ze ÂŁukasz nie umie tego zrobiĂŚ ?
Narazie nikt temu nie zaprzeczyÂł i sam ÂŁukasz siĂŞ nie odzwywa wiĂŞc milczenie jest potwierdzeniem. JeÂśli tak by nie byÂło to juÂż dawno wygÂłosiÂłby swoje orĂŞdzie.
kamuii pisze:Po drugie ja teÂż mam wÂłasne forum ktĂłre sama zaÂłoÂżyÂłam do tego sama zajmujĂŞ sie jego przerĂłbkami kopiami itd...
Faktycznie... zrobienie kopii jest niebywale trudne. :lol:
kamuii pisze:stronĂŞ tez mam zrobionÂą w PHP tylko co z tego ?
Generator, 3 minuty i gotowe. To ci dopiero trudnoœÌ. :lol:
kamuii pisze:WieÂż mi Âże zakÂładanie forum i jego przerĂłbki nie majÂą nic wspĂłlnego z bazami danych czy instalowaniem modĂłw
Co Ty powiesz? Mnie siĂŞ wydaje Âże do instalacji wiĂŞkszoÂści for dyskusyjnych jest potrzebna baza. Przy 'instalacji' niektĂłrych modĂłw rĂłwieÂż jest potrzebna ingerencja w bazie. To co piszesz nie ma sensu. :lol:
kamuii pisze:JeÂśli masz teÂż inne forum ktĂłrym siĂŞ zajmujesz to na pewno wiesz ze to co mĂłwiĂŞ ma sens


Patrz wyÂżej. :lol:
kamuii pisze:do zakÂładnia forum nie jest potrzebna wiedza z zakresu instalacji modĂłw :D
No tak ale mu tu siĂŞ skupiamy wÂłaÂśnie na 'instalacji' modĂłw a nie na zakÂładaniu forum.
kamuii pisze:A tutaj kiedyÂś siĂŞ zajmowaÂł tym Bartek ale chyba juÂż tego nie robi ???
Czyli jednak nie ÂŁukasz? :lol: I pytasz siĂŞ kto mi powiedziaÂł...
Filip pisze:Wiem, Kamilu, ¿e mówi³eœ jedynie o konfiguracji skryptu, ale na prawdê bêd¹c na tym forum, które jest tak bogate w treœÌ nie zauwa¿a siê braków konfiguracyjnych.
Nie tyle chodzi mi o braki konfiguracyjne jak o brak modĂłw.
Filip pisze:Bo nawet jeÂśli stworzysz Âświetnie zmodyfikowane forum, o wspaniaÂłej szacie graficznej, to choĂŚbyÂś sobie rĂŞcĂŞ i nogi poucinaÂł to nawet przeciĂŞtnego, podkreÂślam - przeciĂŞtnego forum nie stworzysz, bez szans.
A to dlaczego? Wiem Âże to co wypisaÂłeÂś nie musi odzwierciedlaĂŚ zawartoÂści merytorycznej (co chyba wymaga wiĂŞcej pracy niÂż stworzenie "Âświetnie zmodyfikowanego forum, o wspaniaÂłej szacie graficznej") ale przecieÂż (to) nic (niczego) nie wyklucza!
Filip pisze:A jeÂśli Twoje jedyne forum to nawspolnejserial.fora.pl to szczerze radzĂŞ Ci, nie wychylaj siĂŞ.
kamuii pisze:WidzĂŞ ze Twoje forum jest na fora.pl wiĂŞc nie obraÂź siĂŞ ale chyba niewiele wiesz o przerabianiu plikĂłw for czy kopii zapasowych bo tam to robi administracja.
Czy nie jasno siĂŞ wyraziÂłem? :? ->
:: Kamil pisze:Haha... Mam swoje juÂż od dawien dawna i jest rejem na ziemi dla osĂłb ktĂłre siĂŞ na nim wypowiadajÂą. (...) pawell: To przecieÂż nie jest caÂłkiem moje forum bo jest na cudzym serwerze. Ale i tak siĂŞ nie liczy bo to kropla w morzu z tego co mam ;)
MoÂże powiĂŞkszyĂŚ bo chyba macie problemy ze wzrokiem. :?
Filip pisze:Nie moÂżliwe, jeÂśli to powiedziaÂłeÂś to musisz mieĂŚ jeszcze jeden projekt, bo nie wierze, Âże wypowiadaÂłbyÂś siĂŞ w taki sposĂłb o "tym czymÂś".
No wÂłaÂśnie. Mam. Patrz wyÂżej.
Filip pisze:Pozostaje jeszcze wypowiedŸ kamuii, zdecydowanie bardziej obeznanej w tej dziedzinie ni¿ wiêkszoœÌ wym¹drzaj¹cych siê facetów na tym forum.
Hahaha! Dobre. :? Jak nie znasz tych "wymÂądrzajÂących siĂŞ facetĂłw" to siĂŞ nie odzwywaj. :? :?
kamuii pisze:Mod krĂłtki i Âłatwy w instalacji :) Skoro ja daÂłam go rade zainstalowac :evil2:
Zobaczymy czy ekipa ÂŁukasza da radĂŞ :evil2:
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

Taaa... raj na ziemi dla 11 osĂłb ktĂłre napisaÂły w sumie 108 postĂłw i ostatnim zarejestrowanym urzytkownikiem jest moderatorka! Cud, miĂłd i w ogĂłle extra! A.. no i zapomniaÂłem o najwaÂżniejszym: "najwiĂŞcej uÂżytkownikĂłw byÂło 4..."
Żartowałem.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Kamilku drogi, odk¹d Twoje posty przesta³y dotyczyÌ spraw telewizji i zacz¹³eœ pisaÌ wy³¹cznie same z³oœliwoœci pod moim i kolegów adresem, przesta³em Ci odpisywaÌ. Sam sobie stwarzasz jakieœ nieistniej¹ce problemy. Niestety, Twoje urojenia mnie nie interesuj¹. Co wiêcej, nawet ich nie czytam. Teraz zrobi³em wyj¹tek, bo w poœpiechu spogl¹daj¹c na Twoje wypociny zauwa¿y³em, ¿e kilkanaœcie razy pada moje imiê.

Nie wiem, jakie to ma dla Ciebie znaczenie, kto zajmuje siĂŞ modami. Od trzech lat prowadzĂŞ tvn.tivi i nie uwaÂżam, Âże powinienem siĂŞ przed Kamilkiem tÂłumaczyĂŚ z tego, czy potrafiĂŞ to robiĂŚ. ÂŚmiem nawet twierdziĂŚ, Âże przez te lata nienajgorzej mi to wychodzi. GdybyÂś byÂł z nami dÂłuÂżej, to byÂś pamiĂŞtaÂł, Âże mody instalowaÂłem (chociaÂżby te wspomniane juÂż w innych topicach "gadajÂące posty", czy "uÂżytkownicy, ktĂłrzy odwiedzili forum w ciÂągu ostatniej doby" i inne). WywoÂłany przez kamuii Bartek zajmowaÂł i zajmuje siĂŞ RSSem i skryptami wykorzystujÂącymi Premium SMS. I w tej dziedzinie nikt z forum mu nie dorĂłwna.

Po przenosinach na serwer tivi.pl z modów zrezygnowa³em. I to w jaki sposób prowadzê serwis i forum i jakie kierunki rozwoju sobie wyznaczamy jest wy³¹cznie moj¹ i redakcji spraw¹. Nie zamierzamy siê z tego przed nikimi - a w szczególnoœci przed Kamilkiem - t³umaczyÌ. Nieskormnie uwa¿am równie¿, ¿e administrator forum z 985 userami trochê lepiej siê na tym zna, ni¿ ten, który tych userów ma 11.
Ostatnio zmieniony wtorek 25 paź 2005, 18:56 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

Narazie nikt temu nie zaprzeczyÂł i sam ÂŁukasz siĂŞ nie odzwywa wiĂŞc milczenie jest potwierdzeniem. JeÂśli tak by nie byÂło to juÂż dawno wygÂłosiÂłby swoje orĂŞdzie.
bo prawdopodobnie prowadzÂąc stronĂŞ i tak duÂże forum ma lepsze i waÂżniejsze rzeczy do roboty...
Faktycznie... zrobienie kopii jest niebywale trudne.
Nieeee rzeczywiscie jeÂśli twoje forum ma ponad 10 mb to zrobienie kopii w phpmyadminie przypomina zaÂłoÂżenie sobie konta e-mail...
Generator, 3 minuty i gotowe. To ci dopiero trudnoœÌ.
WÂłasciwie po tej wypowiedzi nie powinnam siĂŞ dÂłuÂżej wypowiadaĂŚ bo widaĂŚ Âżenie masz o tym pojĂŞcia... ale co mi tam w tej chwili i tak nie mam nic innego do roboty.
3 minuty to moze robisz stronĂŞ Ty webmajsterem ...:] Powodzenia !!!
Do przerobienia J portala jednak potrzeba znajomoÂści html nieco innych umiejĂŞtnoÂści i wiĂŞcej czasu niÂż 3 min... bo sama instalacja
nadanie chmodd itp trwa ok 5... :evil2:
Co Ty powiesz? Mnie siĂŞ wydaje Âże do instalacji wiĂŞkszoÂści for dyskusyjnych jest potrzebna baza. Przy 'instalacji' niektĂłrych modĂłw rĂłwieÂż jest potrzebna ingerencja w bazie. To co piszesz nie ma sensu.
ByĂŚ moze nie ma sensu ale to ja mam racjĂŞ a nie Ty...
Baza przy instalacji jest potrzebna w takim sensie Âże jest... nic przy niej nie musisz robiĂŚ (ewentualnie jeÂśli nie jest to robione automatycznie klikasz guzik Create data base) i skoro jak twierdzisz masz inne forum niÂż fora.pl to musisz o tym wiedzieĂŚ.
Rozumiem Âże z rozumieniem tekstu czytanego teÂż masz problem :? napisaÂłam Âże do przerĂłbek forum nie jest potrzebna baza... chyba ze ty plik np overallheader.tpl czy index.php przerabiasz w bazie.... No to gratuluje :brawo:
Wiem ze do instalacji modĂłw potrzebna jest baza...(sama kilka razy musiaÂłam przerobiĂŚ tabele do modĂłw) nigdzie nie napisaÂłam ze tak nie jest.
patrz wyÂżej
a gdzie konkretnie ??? bo nie widze jakoÂś linka...:evil2:
Bartek zajmuje siĂŞ technicznÂą strona forum przywracania bazy itp...
sama wÂłasciwie nie wiem czemu mĂłgÂł by to robiĂŚ przecieÂż nie tylko admin ale kaÂży user tego forum to jest takie proste hmmm pomyÂślmy baza np 15 mb zgranie jakieÂś 3 min...potem zabawa w tabelach jakieÂś 2 min i wgrywanie na nowo kolejne 3 min.... ooooooooooo popatrzmy 5 min i gotowe... takie to proste :evil2: Ciekawe czemu niektĂłrzy korzystaja z fora.pl skoro to takie proste
Czy nie jasno siĂŞ wyraziÂłem?
Jak widaĂŚ nie...
MoÂże powiĂŞkszyĂŚ bo chyba macie problemy ze wzrokiem.
Nie trzeba jeÂśli chodzi ci o to ==>>>

Kod: Zaznacz cały

siĂŞ nie liczy bo to kropla w morzu z tego co mam
To widzimy doskonale... tylko co z tego. Ja mam najwiĂŞkszy portal o mediach z milionem odwiedzin dziennie Forum z milionem uÂżyszkodnikĂłw i zintegrowanym ezportalem :evil2:
Zobaczymy czy ekipa ÂŁukasza da radĂŞ
chĂŞtnie pomoge ;)

Mnie udaÂło siĂŞ juÂż zainstalowac pare modĂłw w tym RSS :D bez wiĂŞkszych szkĂłd[/quote]
Android <3
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

Android <3
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

http://www.tvn.tivi.pl/forum/viewtopic. ... 7762#47762
^ Jakim cudem on to odkryÂł? Nie wiem :?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości