Jak szukać, żeby znaleźć...

Dyskusje na temat forum. Problemy techniczne, zmiany, sugestie, regulamin.

Moderator: Łukasz

michal641
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Jak szukaÌ, ¿eby znaleŸÌ...

Post autor: michal641 »

Jak korzystaÌ z wyszukiwarki na tym forum? Czy macie jakieœ sposoby na to, a ¿eby znaleŸÌ ten w¹tek którego tak naprawdê szukamy?

Dla przyk³¹du podam: szuka³em teraz w¹tku o Tamaszu Lisie. Wpisa³em w szukaj "Tomasz Lis" i znalaz³o mi kilkaset wyników typu: Piotr Marciniak; Przyklejony: Poznajmy siê; Kana³y informacyjne na œwiecie; "Za³ó¿ siê!" TVP2 itp itd. Coœ pokombinowa³em, pozmienialem i jeszcze raz kaza³em wyszukiwarce szukaÌ. Znalaz³a mi w¹tek, którego szukam, ale dopiero na którymœ z kolei miejscu...

Czy to ja nie umiem szukaÌ, czy takie s¹ juz te wyszukiwarki? A mo¿e jest jakiœ spoœób na to?
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

Wyszukiwarka przeszukuje wszystkie tematy i na czoÂłowych miejscach w wynikach wyszukiwania sÂą domyÂślnie najnowsze tematy w ktĂłrych wystĂŞpuje dane sÂłowo. Pomocne moÂże okazaĂŚ siĂŞ skorzystanie z opcji "Sortuj wedÂług:".
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

tomasz AND lis prĂłbowaÂłeÂś ???
Android <3
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

kamuii - to nie o to chodzi.

Po prostu wyszukiwarka znajduje wszystkie tematy, w ktĂłrych jest coÂś o Tomaszu Lisie.
kamuii
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3029
Rejestracja: poniedziałek 21 cze 2004, 21:45
Lokalizacja: Hoghwart

Post autor: kamuii »

Ja mam na to taki sposĂłb Âże wpisuje wÂłasnie Tomasz AND Lis a potem jeszcze zanzaczam zeby pokazywal posty a nie tematy i w tedy zazwyczaj znajduje to zcego chciaÂła ewentualnie dodaje jakiegoÂś autora albo sÂłowo
Android <3
mietelski
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 20
Rejestracja: sobota 24 gru 2005, 22:44

Post autor: mietelski »

Czy wielkim nietaktem bĂŞdzie, jeÂśli zapytam, czemu na forum nie ma wyszukiwarki tekstu i czy jest szansa, Âżeby kiedyÂś powrĂłciÂła??
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Nie ma i nie wrĂłci, bo - o ile dobrze pamiĂŞtam - to o okoÂło 60% zwiĂŞkszaÂła rozmiar bazy danych. Back up forum obecnie ma ponad 40 MB, gdyby byÂła wyszukiwarka miaÂłby ponad 100 MB. To by utrudniaÂło wiele spraw.

Chyba brak wyszukiwarki to nie taki du¿y problem. Wszystko pogrupowane jest w ten sposób, ¿e ³atwo znaleŸÌ, a jak ktoœ za³o¿y zdublowany temat to za to warnów nie dajemy, tylko od razu jakiœ bardziej zaawansowany user podrzuca link do starego tematu. Owszem, przyda³aby siê, ale nie kosztem tych 60%.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
mietelski
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 20
Rejestracja: sobota 24 gru 2005, 22:44

Post autor: mietelski »

MoÂże i pogrupowane, ale jakoÂś szukaÂłem, szukaÂłem, a tego, co bymo mi potrzebne, to i tak nie znalazÂłem :roll: - Nadmiar zbĂŞdnych tematĂłw i postĂłw? :>
redix
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 284
Rejestracja: środa 04 maja 2005, 22:02
Lokalizacja: Niepołomice

Post autor: redix »

sÂłowo ode mnie
Niestety ale brak wyszukiwarki to bardzo du¿y minus tego forum :x . Na innych forach jeœli coœ chcê znaleŸÌ to zaczynam od u¿ycia wyszukiwarki a nie od przegl¹dania postów :(
Przyk³adowo chcê znaleŸÌ coœ w w¹tku o Anicie i jak widzê ponad 300 stron to odniechciewa siê szukaÌ czegokolwiek Obrazek Obrazek Obrazek
mietelski
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 20
Rejestracja: sobota 24 gru 2005, 22:44

Post autor: mietelski »

Eee, ten link "Szukaj" na górze tylko wprowadza w b³¹d, ¿e taka opcja faktycznie jest :/ Moim zdaniem powinno siê go skasowaÌ.

A skoro twierdzisz, ¿e to wszystko Ci zajmuje tyle miejsca, to czemu nie skasujesz starych - niepotrzebych tematów, których du¿o jest szczególnie w tym dziale: powydzielane k³ótnie, tematy dotycz¹ce pojedynczych osób - najczêœciej te¿ k³ótnie itd.
Wiadomo, Âże nikt juÂż do tego nie wrĂłci, bo nikt nie bĂŞdzie siĂŞ k³óciÂł drugi raz o to samo i to w tym samym miejscu. RĂłwnieÂż, co moÂże to daĂŚ nowym uÂżytkownikom → chyba jedynie spowodaowaĂŚ, Âże pomyÂślÂą, Âże panuje nienajlepsza atmosfera.

;)
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Jak juÂż kiedyÂś pisaÂłem standardowa wyszukiwarka zwiĂŞksza rozmiar bazy danych forum o ok. 60%. ÂŻeby trochĂŞ uÂłatwiĂŚ poszukiwanie starych tematĂłw w prawej gĂłrnej czĂŞÂści forum dodaÂłem wyszukiwarkĂŞ google. Jeszcze trochĂŞ niedopracowana. Nie wiem, czy to siĂŞ przyda i czy w ogĂłle znajdzie cokolwiek. Jak uznacie, Âże niepotrzebne, to moÂżna wywaliĂŚ.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości