Faustus, jego praktyki i zadanie dla Łukasza ;)))

Dyskusje na temat forum. Problemy techniczne, zmiany, sugestie, regulamin.

Moderator: Łukasz

doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Postaram siê robiÌ coœ podobnego. Wprawdzie nie mam nagranego Dziennika, ale wci¹¿ le¿y u mnie w szafie torchê "bibu³y" z lat 80, musze tylko wybraÌ jakieœ dobre i pasuj¹ce do tematu fragmenty.

Kwiatek skÂąd masz takie fajne zdjĂŞcie Joli? JuÂż kiedyÂś widziaÂłem tÂą fotkĂŞ, ale byÂła bardzo maÂła i nie daÂło siĂŞ jej skopiowaĂŚ.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

na stronie tvp.pl na dole ekranu pisze SERWIS ZDJECIOWY i na pierwszej stronie u gĂłry jest to zdjecie



PS a ty sk,Âąd masz taki emblemat???
Żartowałem.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

WszedÂłem na stronĂŞ http://www.wiadomosci.tvp.pl nastĂŞpnie wpisaÂłem w wyszukiwarce na tej stronie hasÂło "Jolanta PieĂąkowska" i jeden z wynikĂłw zaprowadziÂł mnie od strony ze zdjĂŞciem pani Joli
oto link:
http://tvp.pl/View?Cat=2&id=40910

Niestaty oprĂłcz Joli w taki sposĂłb zamieszczono tylko zdjĂŞcie Kamila, w dodatju w trakcie walki z rakiem.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

:D :D Nawet fajnie w tym gimnazjum. Wprawdzie na przerwach jest bardzo gÂłoÂśno, a kiedy sÂłyszĂŞ dzwonek, to od bĂłlu w uszach mĂłgÂłbym wyskoczyĂŚ przez okno (tak tak teÂż kiedyÂś czekaÂłem na ten dÂżwiĂŞ jak na zbawienie, zwÂłaszcza na matmie :twisted: ). Wszycy uczniowie mĂłwiÂą mi "DzieĂą dobry" i myÂślÂą, Âże jestem nowym nauczycielem. Ci, ktĂłrzy juÂż wiedzÂą, ze to tylko praktyka cieszÂą siĂŞ, poniwaÂż podobno wyglÂądam "niegroznie" i wymagaĂŚ nie bĂŞdĂŞ. Ale sie zdziwiÂą :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Nie mogĂŞ sie juÂż poniedziaÂłku doczekaĂŚ!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

doktorfaustus1 pisze::D :D Nawet fajnie w tym gimnazjum. Wprawdzie na przerwach jest bardzo gÂłoÂśno, a kiedy sÂłyszĂŞ dzwonek, to od bĂłlu w uszach mĂłgÂłbym wyskoczyĂŚ przez okno (tak tak teÂż kiedyÂś czekaÂłem na ten dÂżwiĂŞ jak na zbawienie, zwÂłaszcza na matmie :twisted: ). Wszycy uczniowie mĂłwiÂą mi "DzieĂą dobry" i myÂślÂą, Âże jestem nowym nauczycielem. Ci, ktĂłrzy juÂż wiedzÂą, ze to tylko praktyka cieszÂą siĂŞ, poniwaÂż podobno wyglÂądam "niegroznie" i wymagaĂŚ nie bĂŞdĂŞ. Ale sie zdziwiÂą :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Nie mogĂŞ sie juÂż poniedziaÂłku doczekaĂŚ!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
A co Ty tam robiÂłeÂś, skoro dopiero w poniedziaÂłek zaczynasz praktyki. Nasze gimnazjum jest tak duÂże, Âże jak jest nowy nauczyciel, czy praktykant to nikt tego nie zauwaÂża :shock: Ty widocznie musisz pracowaĂŚ w mniejszym. W naszym jest ok. 100 nauczycieli :wink:
Ostatnio zmieniony czwartek 11 lis 2004, 08:03 przez Marcin, łącznie zmieniany 2 razy.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

marcin_pabianice pisze:A co Ty tam robiÂłeÂś, skoro dopiero w poniedziaÂłek zaczynasz praktyki. Nasze gimnazjum jest tak duÂże, Âże jak jest nowy nauczyciel, czy praktykant to nikt tego nie zauwaÂża :shock: Ty widocznie musisz pracowaĂŚ w mniejszym. W naszym jest ok. 100 nauczycieli :wink:
Od poniedziaÂłku stopniowo bĂŞdĂŞ prowadziÂł samodzielne lekcjĂŞ - najpierw jednÂą potem wszytkie jednego dnia. Teraz chodzĂŞ i ogladam, dyskutuje z nauczycielem etc.

Hmm fatalne to Wasze gimnazjum. W "moim" jest ok. 800 uczniĂłw, a nauczycieli pewnie ok 50. SzkoÂła powinna byĂŚ mniejsza - to nie zakÂład przemysÂłowy!!!! Ani tym bardziej wiĂŞzienie.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Niestety :( S¹ tylko 2 gimnazja w Polsce, gdzie jest wiêcej uczniów. :( U nas nie mamy pojêcia kto z nauczycieli jak siê nazywa, od czego jest i w ogóle. Znamy tylko swoich i z 5 innych. Trzeba nosiÌ specjalne identyfikatory - nauczyciele te¿. Ale có¿. Trzeba ¿yÌ :D Kiedyœ klasy by³y ponumerowane od A do ¯ :D WF ma na raz na jednej sali gimnastycznej nawet 8 klas.
Ostatnio zmieniony czwartek 11 lis 2004, 08:03 przez Marcin, łącznie zmieniany 2 razy.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

MoglibyÂście napisaĂŚ skargĂŞ do MENiS - moim zdaniem coÂś takiego powinno byc niedopuszczalne. Z twoich informacji wynika, Âże nie macie praktycznie Âżadnych warunkĂłw do nauki. I nie wymagam, aby jedna klasa miaÂła sama zajĂŞcia na sali sportowej (akurat dobrze znam polskie warunki), ale coÂś takiego nie ma nic wspĂłlnego z edukacjÂą. Twoje gimnazjum mogÂłoby zostaĂŚ podzielone na dwie odrĂŞbne i samodzielne szkoÂły.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

A bez przesady. :D Ale w tamtym roku szkolnym na jednej sali gimnastycznej by³y tylko 3 klasy. Teraz to trochê przesada. Ale puki ciep³o to po³owa idzie na dwór, a co bêdzie zim¹ :idea: Z reszt¹ nasza szko³a sk³ada siê w³aœciwie z 3 budynków po³¹czonych tzw. ³¹cznikiem w jedn¹ ca³oœÌ. Jest tzw. jeden stary budynek i dwa tzw. nowe. Ale tak ogólnie to nasza szko³a jest fajna :D A co tam, ¿e by³a kilka razy w magazynach reporterów a'la Na ¿ywo, Uwaga, pod napiêciem. To tylko wina Ìpaj¹cych uczniów (i innych niegrzecznych osobników). Nasza szko³a mimo, ¿e du¿a, to fajna. A niektóre klasy maj¹ WF na hali W³ókniarza Pabianice. To 20-25 minut drogi na piechotê. To mo¿e dziwne, ale podkreœlê jeszcze raz. Nasza szko³a jest spoko. Poprostu jedno gimnazjum na osiedle Bugaj to stanowczo za du¿o. Ale i budynek szkolny jest du¿y, wiêc problemów super nie ma. Tylko WF :? Kiedyœ lekcje by³y od 7:30 do podaj¿e 21:30 (3 zmiany), a teraz tylko od 8:00 do 16:05, wiêc jest OK. :D A tak na rozluŸnienie to ¿yczê Ci powodzenia w poniedzia³ek :wink:
Ostatnio zmieniony czwartek 11 lis 2004, 08:03 przez Marcin, łącznie zmieniany 2 razy.
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

marcin_pabianice pisze: A tak na rozluÂźnienie to ÂżyczĂŞ Ci powodzenia w poniedziaÂłek :wink:
Dziêi, mam nadziejê, ¿e wszytko siê uda. Cieszê siê równie¿, ¿e mimo wszytko lubisz swoj¹ szko³ê - to naprawdê pomaga. Kiedy ma sie pozytywne nastawienie wszytko przychodzi ³atwiej. Pomyœl, ¿e móg³byœ mêczyÌ siê w szkole, której nie trawisz. A wtedy wszytko idzie jak koù pod górê :P
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Sylwia
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 479
Rejestracja: niedziela 16 maja 2004, 19:22
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Sylwia »

PochwalĂŞ siĂŞ Wam na pierwszej lekcji historii w tym roku szkolnym p. Szymon postawiÂł mojej klasie 2 kreski i byÂło blisko do 3 :shock: .

A je¿eli ju¿ rozmwiamy o wygl¹dzie szkó³ to powiem troche o mojej, bo jest bardzo du¿a; sklada siê z 6 budynków i w ka¿dym mieœci siê œrednio po 20 sal. S¹ dwie sale gimnastyczne- ma³a z trybunami i du¿a z trybunami, szatnie i pomieszczenie do gry w tenisa sto³owego :D , przed szko³¹ znajduj¹siê 3 boiska, w tym jedno do pi³ki no¿nej, jest bie¿nia i trochê trawy. Nauczycieli jest du¿o (zw³aszcza w-fistów :evil: ), ale wiêkszoœÌ znamy. W szkole jest chyba ponad tysi¹c uczniów, ale lubiê t¹ szko³ê tylko czasami wkurza mnie moja klasa :? , ale mozna sie te¿ z nimi poœmiaÌ :wink: .
Na Gieldzie drzewa nie rosną do nieba. =D
Co by to było za życie, gdyby nie było Bilansu?
oraz Firmy i Portfela.
http://www.gpw.pl
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Kolejne dni mijajÂą, a ja nawet jestem zadowolony. Nie sprawdziÂły siĂŞ moje czarne scenariusze - klasy trzecie sÂą bardzo sympatyczne, moÂżna porozmawiaĂŚ z nimi na wiele tematĂłw. Podobnie klasy drugie. Natomiast pierwszaki to masakra. Niestety, swoje praktyki odbywam w szkole, w ktĂłrej tzw tĂŞpienie kotĂłw jest caÂłkowicie zakazane. Ale tym dzieciom chyba przydaÂłoby siĂŞ maÂłe lanie. Do tej pory nie czujÂą, Âże sÂą w nowej szkole, gdzie onbowiÂązujÂą juÂż inne zasady, gdzie do nauczycieli nie mĂłwi siĂŞ na "TY". Gdzie ten strach wywoÂłany nowym otoczeniem, nowymi ludÂźmi etc???????????
Np dzisiaj zwróci³em siê do pewnego ch³opca takimi oto s³owami: "Kolego, przesi¹dŸ siê do pierwszej ³awki, poniewa¿ przeszkadzasz mi w prowadzeniu lekcji od samego pocz¹tku". "Ale my nie jesteœmy kolegami" - odpowiedzia³. Powiedzia³em mu wiêc, ¿e owszem kolegami nie jesteœmy, wiêc dla tego nie ¿yczê sobiê, aby zwraca³ siê do mnie jak do kolegi, nie uwa¿a³ na lekcji i przede wszytki nie szanowa³. Oczywiscie g³êboko w nosie mia³ moje rady... :twisted: :twisted: Cóz jutro maj¹ kartkówkê z przeliczania dat oraz Ÿróde³ historycznych. Oczywiœcie klasa jest wdziêczna swemu koledze... Z kolei inni na pytanie "Czy ja wam nie przeszkadzam?" odpowiedzieli "Troszeczkê!"
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

A co to jest przeliczanie dat? :D :D :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

:D Otó¿ okaza³o siê, ¿e po kilku latach od wprowadzenie reformy edukacji uczniowie pierwszej klasy gimnazjum (dawniej by³a to siódma klasa podstawówki) maj¹ k³opoty z przeliczaniem dat na wieki - np twierdz¹, ¿e rok 1234 by³ w XI lub XII wieku, nie wiedz¹, ¿e czas dzielimy na wieki, nie iwedz¹, ¿e ¿yj¹ w XXi wieku a o podziale na Nasz¹ erê i Przed nasz¹ er¹ nigdy nie s³yszeli. Có¿ - ja to wiedzia³em juz w czwartej klasie :?
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Aha. :D To proste. MoÂżesz nas z tego przepytaĂŚ. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości