Aktualne sprawy forum

Dyskusje na temat forum. Problemy techniczne, zmiany, sugestie, regulamin.

Moderator: Łukasz

Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: Łukasz »

Będziemy ją dopracowywać. Kolory grup i drobne szczegóły uda się dostosować.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
wojtek_neymar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1462
Rejestracja: czwartek 17 lis 2016, 17:49

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: wojtek_neymar »

@Łukasz czyli wygląd forum jeszcze się zmieni?
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: Łukasz »

Część prac została wykonana wczoraj i dziś. Pozostałe zostały zlecone programiście, który specjalizuje się w forach. Zobaczymy na ile uda się dostosować forum do naszych potrzeb. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zostaniemy przy tym nowym wyglądzie.

Jeśli nowa wersja forum nie będzie nas satysfakcjonować, to wrócimy do standardowego layoutu.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
kokos
Bywalec
Bywalec
Posty: 616
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2016, 14:02

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: kokos »

Wróć do standardowego layoutu wygląd była bardzo dobra niż teraz.
przypakowany
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: piątek 28 gru 2012, 11:20

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: przypakowany »

W poprzedniej wersji forum był taki przycisk przy każdym temacie, że można było przejść od razu do ostatniej strony danego tematu. Teraz nie ma albo nie widzę tego.
wojtek_neymar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1462
Rejestracja: czwartek 17 lis 2016, 17:49

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: wojtek_neymar »

Poza tym otwieranie strony na forum trwa nawet do kilkunastu sekund. Tak u mnie jest, nie wiem jak u pozostałych.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: Maciek_POZ »

Barwy barwami, to rzecz gustu. Irytują inne rzeczy:
1) nie widać nowoopublikowanych postów od ostatniego logowania - być może to efekt zmian i wszystko zostało oznaczone jako przeczytane, przez co jest dodatkowa robota i przeglądanie wszystkich podstron przy czym pojawia się kolejny punkt, czyli
2) nie ma możliwości przeskakiwania do ostatniego postu w danym wątku i trzeba zawsze w niego klikać co kieruje nas do... pierwszej podstrony, dlatego wątki, które mają po 50-60 stron i tu punkt następny
3) wczytują się tak wolno, o czym pisał poprzednik
4) brakuje jakże przydatnej "Szybkiej odpowiedzi" - gdy chcesz się szybko do czegoś odnieść lub zacytować było to prostsze niż teraz. Gdyby jeszcze poprzednie posty wyświetlały się poniżej, jak przy privach byłoby OK
5) Nowa czcionka jest jakaś nietypowa, bo innym krojem są wyświetlane polskie znaki diaktrytyczne
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: matik »

Maciek_POZ pisze:1) nie widać nowoopublikowanych postów od ostatniego logowania - być może to efekt zmian i wszystko zostało oznaczone jako przeczytane, przez co jest dodatkowa robota i przeglądanie wszystkich podstron przy czym pojawia się kolejny punkt, czyli
2) nie ma możliwości przeskakiwania do ostatniego postu w danym wątku i trzeba zawsze w niego klikać co kieruje nas do... pierwszej podstrony, dlatego wątki, które mają po 50-60 stron i tu punkt następny
Odpowiedź z wczoraj:
Łukasz pisze:Wciąż jeszcze niektóre sprawy nie są ukończone (np. brak widoczności nowych tematów), ale pracujemy nad tym.
Maciek_POZ pisze:5) Nowa czcionka jest jakaś nietypowa, bo innym krojem są wyświetlane polskie znaki diaktrytyczne
To akurat może być kwestia przeglądarki - u mnie z tym nie ma problemu.
wojtek_neymar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1462
Rejestracja: czwartek 17 lis 2016, 17:49

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: wojtek_neymar »

Na stronie forum też nie pojawiają się żółte gwiazdki. Moim zdaniem powrót do standardowego layoutu byłby lepszy.
Pelikan
Bywalec
Bywalec
Posty: 675
Rejestracja: wtorek 21 sie 2012, 13:28
Lokalizacja: Centrum

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: Pelikan »

Na razie średnio mi się podoba, ale jak to dopracujecie i zrobicie podświetlenie nieprzeczytanych tematów (tego najbardziej brak) to będzie ok.
wojtek_neymar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1462
Rejestracja: czwartek 17 lis 2016, 17:49

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: wojtek_neymar »

Już powrócono do standardowego layoutu. I to mi się podoba. ;)
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: Łukasz »

Witajcie! Chciałbym wyjaśnić część spraw po kilkudniowym zamieszaniu na forum :)

Jak zauważyliście kilka dni temu zakupiliśmy nowy szablon dla forum. Początkowo brakowało w nim części funkcji. Zleciliśmy programiście ich dopisanie, ale w międzyczasie okazało się, że nowy wygląd forum ma niespodziewanie duże zapotrzebowanie na parametry naszego serwera:

Obrazek

Trzy dni po wdrożeniu nowego szablonu mieliśmy jeszcze dodatkowo włamanie na serwer (stąd przerwy w działaniu serwisu i forum). Nie wiem, czy przyczyną tego było nowe forum, czy nieaktualne skrypty. W każdym razie zaktualizowaliśmy skrypty i podjąłem decyzję o powrocie do standardowej szaty graficznej. Są tu wszystkie funkcje, które są nam potrzebne, a przy tym nie obciąża ona serwera. Standardowy wygląd budzi też najmniejsze "kontrowersje" wśród forumowiczów.

Przy okazji dodałem nowe rangi i usunąłem kilka pozycji. W tym momencie jest 10 rang dla użytkowników i 3 rangi specjalne:

Obrazek

Wszystko powinno działać już poprawnie. Forum funkcjonuje w najnowszej dostępnej wersji.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
kokos
Bywalec
Bywalec
Posty: 616
Rejestracja: poniedziałek 14 lis 2016, 14:02

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: kokos »

@Łukasz zgłaszam się do poprawy bo jest słaba widoczna koloru różowego czcionki Nowe zarejestrowani użytkownicy.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: Łukasz »

Właśnie poprawiłem ten kolor na bardziej różowy :)
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
wojtek_neymar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1462
Rejestracja: czwartek 17 lis 2016, 17:49

Re: Aktualne sprawy forum

Post autor: wojtek_neymar »

@Łukasz na regulaminie forum jest nieaktualny podział rang. Kiedy ta zmiana będzie?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości