Marcin Pawłowski

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

TVN_FAN
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1572
Rejestracja: piątek 11 mar 2005, 19:12
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Marcin Pawłowski

Post autor: TVN_FAN »

Odszedł na zawsze ale zawsze pozostanie w naszej pamięci.
ZIMA
zygzag605
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 20 kwie 2010, 22:10

wspomnienia

Post autor: zygzag605 »

"Fakty, Marcin Pawłowski. Witam państwa" - tak po ponad półrocznej nieobecności przywitał się w pewien wrześniowy poniedziałek z widzami ten znany dziennikarz TVN. Wrócił do pracy, mimo ciężkiej choroby. "Winien jestem państwu słowo wyjaśnienia. Widzimy się po raz pierwszy po półrocznej przerwie, trudno też nie zauważyć, że nieco się zmieniłem. To prawda, jestem chory, a ważną częścią walki z moją chorobą jest dla mnie praca, dlatego postanowiłem do niej wrócić. Rozumieją to moi lekarze, szefowie, koleżanki, koledzy. Mam nadzieję, że zrozumiecie także państwo" - powiedział widzom "Faktów" Pawłowski.

Marcin Pawłowski w TVN pracował od lipca 1997 roku, a wcześniej w TVP. W TVN jako reporter zajmował się tematami politycznymi, ale również i społecznymi. Bardzo dobrze sprawdzał się podczas relacji z pielgrzymki do Polski papieża Jana Pawła II, a także podczas wielogodzinnej, nocnej relacji z amerykańskiego ataku na Irak. Od 2002 roku Marcin Pawłowski zmagał się z chorobą nowotworową. Z tego powodu na blisko pół roku zniknął z ekranów. Na szczęście w walce z rakiem - podobnie jak i w życiu zawodowym – odnosił sukcesy, lecz w chorobie tylko przez pewien czas. Zmarł w sobotę 20 listopada w godzinach rannych w szpitalu w Warszawie. Wszyscy myśleli, gdy pojawił się we wrześniowym wydaniu Faktów, że już sobie poradził z chorobą tak jak jego kolega Kamil Durczok, niestety tak się nie stało. Marcin Pawłowski ceniony był za styl, w jakim prowadził "Fakty" - spokojny, stonowany i luźny. Nie brakło mu zimnej krwi i umiejętności. W TVN prowadził główne wydania "Faktów" oraz "Fakty wieczorne" (na przemian z Justyną Pochanke). Wiele ludzi zapamięta go jako wzór, że z chorobą można iść dalej przez życie, że nie można tracić wiary.


Pamiętacie tego dziennikarza?Był taki miły.Osobiście miałem okazje go poznać.
Janek Kowalski
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Marcin Pawłowski Marcin Pawłowski

Post autor: Janek Kowalski »

Marcin Pawłowski był najlepszym prezenterem w Polsce. Szkoda, że nie żyję. Czy ma ktoś z nim jakiś filmik i mógł by go wrzócić na youtube. Jestem nowy więc wybaczcie jak coś napisałem nietak
[/b]

Marcin pamiętamy o Tobie.
Niedługo minie 10 lat od śmierci tego bardzo dobrego dziennikarza. Zwracamsię do wszystkich na forum czy mógł by ktoś wrzócić coś związanego z Marcinem na youtube bardzo proszę.
Liczą się tylko fakty
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Marcin Pawłowski

Post autor: lukaszbialas »

https://www.youtube.com/watch?v=XJO2B3GO2UM
https://www.youtube.com/watch?v=FhdBoAGRdtU
To fakt, brakuje Pana Marcina jako prezentera, ale i świetnego reportera. Niektórych ludzi nie da się zastąpić.
Janek Kowalski
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Marcin Pawłowski

Post autor: Janek Kowalski »

Te 2 filmiki już oglądałem, ale dzięki.
Czy ma ktoś filmiki jak przyjaciele wspominają pana Marcina.
Z wydarzeń i prześwietlenia.
Miałem 5 lat jak umarł.
Bardzo go szanuję. Dziś w faktach nikt by o Pochanke i Durczoku niepomyślał.
Liczą się tylko fakty
Janek Kowalski
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Marcin Pawłowski

Post autor: Janek Kowalski »

Do lukasz bialas masz rację jeśli chodzi o Pochankę i Tadlę ja też nigdy ich nie lubiłem. Dlamnie najlepsi w faktach byli i są Pawłowski, Radziszewska, Redo, Werner i Młotkowski.Teraz to ja prawie w faktach prawie nikogo nie lubię.
Liczą się tylko fakty
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Marcin Pawłowski

Post autor: lukaszbialas »

Zgadzam się wyłączając Radziszewską. Delikatnie mówiąc nie przepadam za tą Panią.
Janek Kowalski
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Marcin Pawłowski

Post autor: Janek Kowalski »

Do lukasz Bialas nie masz żadnego wydania faktów z tymi prowadzącymi o których piszę wcześniej.
Odpowiedz proszę.
Możesz napisać na maila bo na pw słabo się poruszam.
Odpisz proszę.
Liczą się tylko fakty
Janek Kowalski
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Marcin Pawłowski

Post autor: Janek Kowalski »

Do lukasz Bialas nie masz żadnego wydania faktów z tymi prowadzącymi o których piszę wcześniej.
Odpowiedz proszę.
Możesz napisać na maila bo na pw słabo się poruszam.
Odpisz proszę.
Liczą się tylko fakty
Janek Kowalski
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Marcin Pawłowski

Post autor: Janek Kowalski »

Dziś mija 10 lat od kiedy otwarto 2 studjo faktów.
Marcin pawłowski prowadził tam fakty jako pierwszy.
Liczą się tylko fakty
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Marcin Pawłowski

Post autor: michal_borkowski »

Janek Kowalski pisze:Do lukasz bialas masz rację jeśli chodzi o Pochankę i Tadlę ja też nigdy ich nie lubiłem. Dlamnie najlepsi w faktach byli i są Pawłowski, Radziszewska, Redo, Werner i Młotkowski.Teraz to ja prawie w faktach prawie nikogo nie lubię.
Roman Młodkowski - warto sprawadzić poprawność nazwisk przed zamieszczeniem postu (z którym poza Radziszewską też się zgadzam). Ale widać dziś w mediach wygrywają najsilniejsi, także psychicznie. Czasem pomagają buta i chamstwo (vide Durczok).
To tylko moje skromne zdanie
Janek Kowalski
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Marcin Pawłowski

Post autor: Janek Kowalski »

michal_borkowski pisze:
Janek Kowalski pisze:Do lukasz bialas masz rację jeśli chodzi o Pochankę i Tadlę ja też nigdy ich nie lubiłem. Dlamnie najlepsi w faktach byli i są Pawłowski, Radziszewska, Redo, Werner i Młotkowski.Teraz to ja prawie w faktach prawie nikogo nie lubię.
Roman Młodkowski - warto sprawadzić poprawność nazwisk przed zamieszczeniem postu (z którym poza Radziszewską też się zgadzam). Ale widać dziś w mediach wygrywają najsilniejsi, także psychicznie. Czasem pomagają buta i chamstwo (vide Durczok).
Sorki często popełniam błędy ortograficzne.
Liczą się tylko fakty
Janek Kowalski
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Marcin Pawłowski

Post autor: Janek Kowalski »

A mam takie pytanie.
Jak to było z redaktorami naczelnymi faktów.
Czy to było tak.
Od początku do 2001 Tomasz Lis.
od 2001 do 2003 Piotr Radziszewski.
Od 2003 do lutego 2004 Adam Pieczyński Później przez kilka miesięcy Anita Werner bo miał być od września 2004 ŚP Marcin Pawłowski.
Od września 2004 Adam Pieczyński.
A od maja 2006 Kamil Durczok.
Jak coś to mnie poprawcie.
Liczą się tylko fakty
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Marcin Pawłowski

Post autor: Łukasz »

Dlaczego Tomasz Lis miałby w 2001 r. przestać być naczelnym "Faktów", skoro pracował tam do lutego 2004 r.?
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Janek Kowalski
Początkujący
Początkujący
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 01 wrz 2014, 09:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Marcin Pawłowski

Post autor: Janek Kowalski »

Bo gdzieś przeczytałem, że redaktorem naczelnym faktów przez jakiś czas by Piotr Radziszewski.
Ale od 2003 Lis nie był zastąpił go Pieczyński a Lis prowadził fakty od poniedziałku do czwartku a w pozostałe dni Marcin Pawłowski
Liczą się tylko fakty
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 155 gości