Jarosław Kuźniar

Dział poświęcony dziennikarzom i celebrytom, którzy nie są związani z TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jarosław Kuźniar

Post autor: matik »

michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Jarosław Kuźniar

Post autor: michal_borkowski »

A w jakiej roli można go tam zobaczyc? Prowadzi 24 godziny, serwis informacyjny, a może Bilans?;)
To tylko moje skromne zdanie
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jarosław Kuźniar

Post autor: matik »

michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Jarosław Kuźniar

Post autor: michal_borkowski »

Nakręcił dokument o Rio, ale żeby od razu podróżnik? Na taki tytuł trzeba sobie zasłużyć! No, ale żyjemy w czasach, kiedy 18-latkę nazywają poetką, dlatego, że popełniła kilka nieudanych wierszy...
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Jarosław Kuźniar

Post autor: Camilo »

Nie tylko nakręcił reportaż o Rio, ale też założył firmę, która przeciera szlaki tzw. backgroundtour'u w Polsce, publikuje swoje zdjęcia na Onet Podróże, a obserwując go w Internecie i na antenie można często wychwycić, że stara się dużo podróżować i robi mega progres w tej dziedzinie. Jasne, sporo jeszcze przed nim, ale nie mam nic przeciwko temu, by telewizję robili ludzie z pasją i to wbrew utartym gdzieś tam schematom. Jeżeli udaje mu się spełniać swoje marzenia, to należy pogratulować i wziąć przykład, a nie zaraz gnoić w łyżce wody i próbować wszystko negować.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Jarosław Kuźniar

Post autor: michal_borkowski »

Nie jestem hejterem, żeby deprecjonować talenty i ambicje J. Kuźniara (a tych jest pewnie wiele), fajnie że robi coś jeszcze poza dziennikarstwem informacyjnym, ale na miano podróźnika trzeba sobie zapracować - dla mnie są nimi: Marek Kamiński (zdobył biegun), Beata Pawlikowska czy Martyna Wojciechowska (jeśli chodzi o dziennikarzy), niegdyś - Tony Halik z Elżbietą Dzikowską, ale nie początkujący foto-amator i autor dokumentu, nad którym pracowali też inni (montaż, realizacja). Inaczej, podrożnikami nazwiemy tysiące turystów jeżdzących na wycieczki do Chin czy Japonii i robiących tam zdjęcia czy filmy - wielu z nim ambicji też nie można odmowić.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Jarosław Kuźniar

Post autor: Camilo »

Autorytet Tonego Halika i Elżbiety Dzikowskiej wynika w znacznej mierze z tego, że pokazywali świat, który większości ludzi wydawał się nieosiągalny. Obecnie żyjemy w czasach, w których podróżować może każdy i niemal wszędzie. Jeśli ktoś, kto wrócił z wycieczki do Japonii ma coś ciekawego do powiedzenia czy do pokazania, to nie należy mu odbierać głosu tylko dlatego, że nie jest zaszufladkowany do kategorii "podróżnik". Tak uważam.
początkujący foto-amator i autor dokumentu, nad którym pracowali też inni (montaż, realizacja)
Czym różnią się zdjęcia Kuźniara od zdjęć Beaty Pawlikowskiej? Czy nad programami Wojciechowskiej nie pracują inni?
Kamiński, znany głównie jako zdobywca dwóch biegunów, trochę odstaje od tego, o czym rozmawiamy.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Jarosław Kuźniar

Post autor: michal_borkowski »

Odwołując się do Marka Kamińskiego, chciałem podkreślić, że na to słowo ("podróżnik") trzeba sobie zasłużyć, może dlatego że jest ono owianę legendą, pada w książkach, filmach etc. Jestem zbyt staroświecki? Ale skoro tak, i trzymamy się amerykańskiego języka, to może lepiej napisać przy Kuźniarze na belce - backgroundtour'er? Albo właściciel firmy, skoro już o tym wspomniałeś (ale pewnie tej nie może w TVN reklamować). I już, nie będę się czepiał. Martyna Wojciechowska nagrała swoich programów znacznie więcej. Dziś bloga prowadzić może każdy. Podobny spór przetoczył się swego czasu przez media i dotyczył blogerek modowych, nazywanych (moim zdaniem pogardliwie) - szafiarkami. Stylistkami ani dyktatorkami mody nikt ich jednak nie nazywa. We wszystkim trzeba zachować umiar, a każde ze słów powinno mieć należytą gradację. Po podróżniku nic już wyżej nie ma - a nawet w wojsku najpierw jest szeregowy, potem kapitan, pułkownik, dopiero na końcu generał. Wśród dziennikarzy nie każdy jest nazywany od początku redaktorem (stażyści pełniący taką funkcję), podobnie jest wśród innych zawodów.
To tylko moje skromne zdanie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Jarosław Kuźniar

Post autor: Camilo »

Z drugiej strony, nawet tytuł profesora już obecnie do niczego nie zobowiązuje, toteż nie chcę się nawet czepiać blogerów modowych albo stażystów w redakcjach.

Ws. Kuźniara tylko pytanie, czego się czepiamy. Czy tego, że na belce został podpisany jako "podróżnik", czy tego, że nie powinien w tym studio siedzieć. Bo dla mnie ten podpis i całe to nazewnictwo jest akurat najmniej istotne. Ważniejsze, kto co ma do powiedzenia.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Jarosław Kuźniar

Post autor: michal_borkowski »

michal_borkowski pisze:Nakręcił dokument o Rio, ale żeby od razu podróżnik? Na taki tytuł trzeba sobie zasłużyć! No, ale żyjemy w czasach, kiedy 18-latkę nazywają poetką, dlatego, że popełniła kilka nieudanych wierszy...
Mój pierwszy post na ten temat, chyba odpowiada na to pytanie.
To tylko moje skromne zdanie
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jarosław Kuźniar

Post autor: matik »

W jednym z odcinku najnowszego sezonu "Prawa Agaty" wystąpi Jarosław Kuźniar. W roli dziennikarza.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Jarosław Kuźniar

Post autor: michal_borkowski »

...a w marcu rusza na Syberię, w ramach promocji swojego portalu i firmy podróżniczej...
To tylko moje skromne zdanie
jacekjack
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 14:10

Re: Jarosław Kuźniar

Post autor: jacekjack »

goforworld to projekt Jarosława Kuźniara?
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jarosław Kuźniar

Post autor: matik »

Goforworld tak, ale nie ten z Twojego linku ;)
http://www.goforworld.com
jacekjack
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: piątek 06 lut 2015, 14:10

Re: Jarosław Kuźniar

Post autor: jacekjack »

Dzięki. Faktycznie inny. W ogóle czekam co tam się wydarzy więcej zwłaszcza w kontekście przewodników turystycznych (pogooglajcie - mówi o tym w wywiadzie). Zastanawiam się też na ile to jego projekt a na ile jest twarzą szerszego (w konktekście planów) projektu. No nic, zobaczymy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Wojciech 35 xxx i 135 gości