TVP - sprawy bieżące

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

fajny
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 58
Rejestracja: piątek 13 mar 2009, 11:51

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: fajny »

Hanna Lis z dniem 24 kwietnia 2009 roku została zwolniona z TVP!
http://www.wirtualnemedia.pl/article/26 ... _z_TVP.htm.
dude007
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 08:04
Lokalizacja: Oświęcim

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: dude007 »

Teraz zobazymy czy tak jak ona poszła za T. Lisem z polsatu, tak teraz czy T.Lis pójdzie za nią.
Uważam że nie.
TVP - totalna video porażka
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: piotrek888 »

Stało się to co miało stać się już dawno. To przedstawienie było już żałosne.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

piotrek888 pisze:Stało się to co miało stać się już dawno.
Co się miało stać już dawno? Zwolnienie z ''Wiadomości''? Było ku temu wiele okazji i gdyby tylko chcieli, to już dawno by to zrobili. A jednak rok tam przetrwała. I gdyby nie fochy i chimery, to by tam pewnie jeszcze długo posiedziała. Jest sama sobie winna, bo ten ostatni wybryk był kompletnie nieuzasadniony.
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: piotrek888 »

Już niedługo zmieni się władza w TVP i Hanna Lis wróci tam w pełnej chwale jako "wyzwolicielka" .

Nowy prezes będzie chciał poprawić wizerunek TVP i przyjmie ją z powrotem do Wiadomości. Już widzę te opisy w gazetach i wypowiedzi obu stron "Hanna Lis to wspaniała dziennikarka itd" o ona będzie odpowiadać "Pan prezes mi zaufał" itd...
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

piotrek888 pisze:Nowy prezes będzie chciał poprawić wizerunek TVP i przyjmie ją z powrotem do Wiadomości.
Poprawić wizerunek TVP Hanną Lis?! :shock: Żaden prezes nie będzie już tak naiwny...
monetowy_chlopak

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: monetowy_chlopak »

Warto dodać, że po jednym z ostatnich odcinków "Tematu dnia", kiedy to Roman Giertych wyszedł ze studia Marcin Szczepański nie prowadzi tego programu. Podobno zastępuje go Kulczycki.
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: object »

Jest sama sobie winna, bo ten ostatni wybryk był kompletnie nieuzasadniony.
NIEUZASADNIONY???!!! :shock: Czy Twoje zdanie było przemyślane?? Jeden cytat żebyś zrozumiał, że zachowanie Lis było jak najbardziej uzasadnione:
Lena Kolarska-Bobińska nie była już szefową Instytutu Spraw Publicznych - więc nie mogłam przeczytać, że tak jest. Uchroniłam TVP przed przegranym procesem w trybie wyborczym.
Hanna Lis dla wp.pl

To chyba nie wymaga komentarza o ile ktoś zna przyczyny zwolnienia Hanny Lis :stop:
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Człowieku, uniosłeś się co najmniej tak, jakbym to ja był Bogu ducha winnym jej zwolnienia.
object pisze:Jeden cytat żebyś zrozumiał, że zachowanie Lis było jak najbardziej uzasadnione (...)
To ja wrzucę opinie drugiej strony, bo to jedyne, co mi pozostaje, byśmy mieli pełny obraz:
Bezpośrednim powodem tej decyzji było poważne naruszenie zasad etyki dziennikarskiej przez red. Hannę Lis poprzez samowolną zmianę treści komunikatu odczytanego w głównym wydaniu „Wiadomości" 20 kwietnia br. Dodatkowym powodem było udzielenie przez red. Hannę Lis - bez pisemnej zgody TVP S.A. - wywiadu prasowego dotyczącego wewnętrznych spraw Spółki.
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Nika »

Tylko, że najpierw samowolnie dopisano jej tuż przed Wiadomościami tę krótką notkę o Bobińskiej. Już widzę, co by się działo jakby ktoś taki numer wywinął Pochance albo Durczokowi - wyzwiska z afery stołowej to byłby pikuś. Można Hankę lubić bądź nie, ale patrząc na tę wiecznie upolitycznioną władzę w TVP, która narzuca swoje subiektywne 3 grosze do newsów, to każdy przyzwoity człowiek będzie stawał w obronie takiej dziennikarki. Tylko patrzeć i niedługo Piotr Kraśko się wpieni i odejdzie, albo mu dorzucą też zdanko do zapowiedzi, on nie przeczyta i wywalą podobnie jak Hankę.
A co do wywiadu - to czy to jest wystarczający powód, by od razu kogoś wyrzucić?! Szukali na nią haka i znaleźli. Z resztą gdyby cała ta procedura zwolnienia Hanki byłaby w jakiś sposób w porządku, to uwierzcie mi, że tych ponad 20 dziennikarzy TVP nie stawałoby wówczas w jej obronie domagając się jednocześnie wyjaśnień.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: Marcin »

1) Nawet jeśli jej to dopisano, to miała 42 minuty na przedyskutowanie tego z szefostwem.
2) Żeby rozwiać wątpliwości, co do Leny Kolarskiej-Bobińskiej, to: http://www.isp.org.pl/?v=page&id=648&ln=pl

Lisowa ewidentnie miała więc rację, ale... to wcale nie oznacza, że samowolnie w trakcie "Wiadomości" miała decydować o tym, że ten tekst nie pójdzie.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

''Wiadomości'' to nie dziennik autorski. Skoro wiedziała, że panuje na nią nagonka i każdy ruch może być samobójczy, to mogła to przeczytać. Następnego dnia redakcja opublikowałaby najwyżej sprostowanie, a jej rozeszłoby się to po kościach. Ale Hanka rzuciła wszystko na żywioł i po raz kolejny poniosła konsekwencje.

Nikt nie podważa tego, że władza w TVP jest upolityczniona i że trzeba z tym walczyć. Ale skoro Hanka jest inteligentną kobietą, to powinna przewidzieć to, co się wydarzy. Wiadomo, że nie wygra. Jak jej taki numer wywinęli to trzeba było teraz samemu położyć wypowiedzenie, obnażyć prawdę i ujawnić kulisy tego, co dzieje się w zespole. Wtedy by wszyscy pokazywali, że równa babka i że faktycznie zależy jej na niezależności. A tak to znowu wyszła na kapryśną babę.

Jeśli chodzi o Kraśkę, to jest on nieszkodliwy. Najwyżej nie odbiera telefonu. Zresztą nikt nie ma interesu, by go wykończyć. To jeden z nielicznych dziennikarzy w TVP, który nie tylko umie poczytać z promptera, ale chwyci też za mikrofon, pójdzie w teren, by relacjonować z centrum wydarzeń i później napisze jeszcze o tym książkę. Właśnie takich dziennikarzy nam trzeba.
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: object »

Hanka została wyrzucona za złamanie etyki dziennikarskiej <hahaha> strasznie śmieszne!! :lol: Aha, czyli wzorem etyki dziennikarskiej jest czytanie nieprawdziwych informacji i okłamywanie milionów widzów. Camilo jeżeli Tobie odpowiadają takie praktyki to szczerze współczuję i nigdy Ciebie nie zrozumiem :uhh:
Następnego dnia redakcja opublikowałaby najwyżej sprostowanie
naprawdę w to wierzysz? :lol:

Co do Kraśki to się zgadzam: jest niegroźny. Nie dość że poczyta z promptera to co mu napiszą, pójdzie w teren, by relacjonować, to jeszcze posłusznie przeprowadzi wywiad, którego nikt szanujący się by nie przeprowadził. Cóż ktoś musi się spodlić aby prezes był zadowolony.. Później wystarczy tylko obwieścić prasie, że on jednak nie chciał żeby to puścili, a do studia to zaciągnęli go siłą i pewnie jeszcze przyłożyli mu lufę do skroni.. :lol: Każdy sposób żeby się wybielić dobry :ech: Takich dziennikarzy nam (nie)trzeba, prawda?

A już w ogóle to najlepsza będzie Pani Wyszyńska, która jak jej zapłacą, to przeczyta że jest Kardynałem :lol:
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

object pisze:Camilo jeżeli Tobie odpowiadają takie praktyki to szczerze współczuję i nigdy Ciebie nie zrozumiem
Kiedy napisałem, że mi to odpowiada? Kiedy? Zacytowałem jedynie komunikat TVP.
naprawdę w to wierzysz?
Tak. Wszak już nieraz ''Wiadomości'' przepraszały.
posłusznie przeprowadzi wywiad, którego nikt szanujący się by nie przeprowadził
No właśnie tak posłusznie prowadzi te wywiady, że odmawia prowadzenia ''Tematu dnia'' i muszą ściągać Szczepańskiego z Kulczyckim.
A już w ogóle to najlepsza będzie Pani Wyszyńska, która jak jej zapłacą, to przeczyta że jest Kardynałem
Jakoś nigdy nie przeczytała, że jest kardynałem. I nie masz żadnych podstaw, by móc tak twierdzić.
object
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 198
Rejestracja: wtorek 28 sie 2007, 20:39

Re: TVP - sprawy bieżące

Post autor: object »

to mogła to przeczytać.
Mogła, mogła, tylko że wtedy zrobiła by sobie z twarzy ścierkę :roll:
No właśnie tak posłusznie prowadzi te wywiady, że odmawia prowadzenia ''Tematu dnia'' i muszą ściągać Szczepańskiego z Kulczyckim.
Naprawdę nie rozumiesz czy udajesz? :shock: Robi tak, bo chce ratować swoją twarz.. Wywiad z Declanem Ganleyem jakoś przeprowadził :stop: Po tym jak zrobiła się wrzawa wokół tego, obwieścił mediom że protestował przeciwko emisji tego wywiadu. Szkoda że nie pomyślał wcześniej. Zwyczajnie chciał się wybielić, bo Lisowa okazała się odważniejsza od niego. Nie na próżno mówi się o niej że jest ,,babą z jajami". Wyszedł na łajzę i żeby zamazać ten obraz, odmówił przeprowadzania kolejnych wywiadów. Żałosne ale cóż.. Kraśko to Kraśko i tyle :hyh:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości