Wieczór Wyborczy

Archiwum programów i innych przedsięwzięć kanałów informacyjnych Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: a-j-p »

A w ogole zwroc uwage na taki fakt: czy sadzisz ,ze Zebrowski widzi Ingę ? czy moze patrzy na jakiś TV bo dookola ma niebieskie sciany ? ;)
Piotrski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 13 maja 2008, 20:46

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: Piotrski »

skorupa2006 pisze: Dobrze, Ciebie nic nie przekona, nawet to że studio wirtualne to TYLKO tło dla hologramu - tak samo jak mógłby być to obraz z kamery.
Skończmy ten temat - ja znam Twoją opinię, a Ty moją. Nie musimy się przecież zgadzać.
Ja też uważam, że wstaweinie Ingi do wirtulaniego jest 1000 razy prostsze niz do prawdziwego. Bluebox w tym studio ma punkty orientacyjne na podstawie których oprogramowanie wie gdzie dokładnie w przestrzeni 3D znajduje się kamera, to oznacza że Inga jest wyświetlana razem z całą reszą scenografi 3D a nie jest nakładana jak Marcin. Nie wiem czy wiesz na jakiej zasadzie działają programy do grafiki 3D, ale to studio działa na takiej samej zasadzie tylko wirtualnymi kamerami "poruszają" te prawdziwe. Niestety nie rozumiem dlaczego grafika była taka słaba i dlaczego obraz Ingi był takiej słabej jakości. Transmitowali to przez skype? Może to było specjalnie. Nie wiem tez dlaczego do rozmów nie użyto głównego studia z dużym telebimem. Najbardziej z całej - ubogiej i nieprzemyślanej scenografi podobał mi sie stolik, ale też był niedopracowany - krawędz powinna być czarna. Błękitna wykładzina? Montaż też pozostawia wiele do życzenia. Muzyka w spóźniających się przejściach po 30 minutach była już denerwująca, niepotrzebne z zagłuszającą muzyką podczas wypowiedzi gości. Żadnych lotów kamerowych, żadnej dynamik. Myślę że pomimo tych wodotrysków to najsłabszy wieczór wyborczy jaki pamiętam.

P.S. Bluebox - nowy, a już brudny, albo kamera w każdym razie coś powodowało problemy z kluczowaniem.
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: skorupa2006 »

Nie jestem specjalistą ale znalazłem informacje które potwierdzają moje wyobrażenie o działaniu takiego studia -
http://sound.eti.pg.gda.pl/student/mult ... tudio.html - mimo że stary tekst, ale zasada działania się nie zmieniła - http://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_studio .
Więc co za problem ustawić taką kamerę z sensorami w zwykłym studiu, na początku dobrze wykadrować (to samo trzeba zrobić w wirtualnym), a później tylko generować grafikę ( czy też Ingę Rosińską) według danych o kontach, zoomie itd?
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: ~ »

Wieczór Wyborczy był świetny, nie rozumiem dlaczego nie transmitowali go w TVN. Urozmaicili by sobie troszkę ramówkę, bo teraz są same powtórki.
Muzyka była dobra, a studio wirtualne ładnie zrobione. Ciekawy był ten panel z przyciskami. I ten hologram. Pani Inga wyglądała trochę jak duch, a przy zbliżeniu faktycznie była trochę "pocięta". Fajnie przylatywała przez sufit :D. Ogólnie super. Chyba inne stacje europejskie wymiękają.
TVN24maniak
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2009, 10:05

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: TVN24maniak »

W 2004 roku Wieczór Wyborczy podczas wyborów do europarlamentu też był transmitowany tylko na antenie TVN24. Co prawda TVN nadał wtedy specjalne wydanie "Faktów" których tym razem zabrakło. W 2004 roku zarówno Fakty jak i Wieczór Wyborczy prowadziła Justyna Pochanke. Tym razem Wieczór miał dwóch gospodarzy. Rozmowy z politykami przeprowadzał Bogdan Rymanowski w wirtualnym studiu rządził Marcin Żebrowski. Co do samego studia dla mnie genialne. Od września ma być z niego nadawana "Uwaga!" która od lipca idzie na dwumiesięczne wakacje. Na antenie znajdą się wyłącznie powtórki magazynu interwencyjnego reporterów TVN.
http://www.sendspace.pl/file/0a4ec04cbe622c542222a39. Moje radio internetowe. Zapraszam serdecznie codziennie od 18 do 20
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: DJ Ice »

Wyglądało to dobrze, jednak do ideału daleko... Jeszcze jedna kwestia, właśnie kwestia ''Uwagi''. Z tym wirtualnym studiem to nic pewnego, ale nadal nie chciałbym, aby WS było wykorzystywane na potrzeby tego serwisu. Rozumiem cięcia, koszty, nawet ten kryzys, ale naprawdę myślę, że studio realne lepiej wygląda w tym magazynie. Chociaż nie przeczę - gdyby bardzo dobrze to zaprojektować myślę, że byłoby OK, ale to już kwestia gustów i przyzwyczajeń.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: tetar »

Dla mnie ten hologram to przerost formy nad trescia. Nic szczegolnego - statczna nakladka na obraz ze studia. Technologia w tym wydaniu dala slaby efekt.
TVN24maniak
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2009, 10:05

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: TVN24maniak »

W minioną niedzielę "Wieczór Wyborczy" na antenie TVN24 śledziło niemal 900 tysięcy widzów. TVN24 wypadł też najlepiej pod względem graficznym (po raz pierwszy w polskiej telewizji zastosowano hologram) Dla porównania mająca ogólnopolski zasięg Jedynka miała w tym czasie 1,9 miliona widzów. Ten sam program W TVP Info śledziło 600 tysięcy widzoó Polsat News zainteresował w tym czasie 50 tysięcy widzów.
źródło:http://www.medialink.pl/artykul/4397,,group4
http://www.sendspace.pl/file/0a4ec04cbe622c542222a39. Moje radio internetowe. Zapraszam serdecznie codziennie od 18 do 20
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: skorupa2006 »

TVN popełnił olbrzymi błąd - Wieczór wyborczy spokojnie mógł zagościć na antenie głównej stacji.
Jacek-t
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 02:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: Jacek-t »

tetar pisze:Dla mnie ten hologram to przerost formy nad trescia. Nic szczegolnego - statczna nakladka na obraz ze studia. Technologia w tym wydaniu dala slaby efekt.
Odniosłem dokładnie takie samo wrażenie, Pani Rosińska wyglądała sztucznie i jakoś tak drętwo. Nie wiem, może ona sama nie wiedziała jak się zachować przy takiej transmisji i przyjmowała takie sztuczne pozy?
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: kamilkomentuje »

TVN24maniak pisze:W minioną niedzielę "Wieczór Wyborczy" na antenie TVN24 śledziło niemal 900 tysięcy widzów. TVN24 wypadł też najlepiej pod względem graficznym (po raz pierwszy w polskiej telewizji zastosowano hologram) Dla porównania mająca ogólnopolski zasięg Jedynka miała w tym czasie 1,9 miliona widzów. Ten sam program W TVP Info śledziło 600 tysięcy widzoó Polsat News zainteresował w tym czasie 50 tysięcy widzów.
źródło:http://www.medialink.pl/artykul/4397,,group4
hahhaahaha, kto by się spodziewał takiego badziejstwa po TVP?! (żart) super TVN24!
tvn - wiosną programowo najlepszy.
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Wieczór Wyborczy

Post autor: ~ »

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości