[TVN] Sopot Festival 2005-2009

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: tetar »

Mysle, ze TVN powinien sie wycofac z SF - bedzie to dobre dla samego TVN jak i festivalu. Przyjdzie "swieza krew" to festiwal dostanie troche pary i sie rozrusza. Widac, ze SF ciazy ITI jak kula u nogi wiec po co sie meczyc do tego brak kasy zdecydowanie ogranicza mozliwosci tej imprezy o miedzynarodowym "zasiegu".
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: qmate »

No nie wiem. Sopot Festival przeżywał w TVP swoje najlepsze lata, ale jednocześnie w końcowej fazie w publicznej chylił się ku upadkowi. TVN zdecydowanie go odświeżył, TVN wytyczył nowe horyzonty, dał nowe pomysły i skorzystał na tym nie tylko SF, ale inne imprezy. Szkoda byłoby gdyby w TVN nie spróbowali jeszcze czegoś wycisnąć z festiwalu. Któryś z pracowników TVN powiedział kiedyś w jakimś wywiadzie, że TVN miała być z założenia ambitną telewizją z serialami dokumentalnymi itd., ale że widzowie wolą oglądać co innego, coś lżejszego, to musieli się dostosować. Powinni to samo zrobić z SF, ja nie wiem jak, ale wierzę, że gdyby chcieli to osiągnęliby idealną proporcje między swoimi ambicjami a wymaganiami widzów.
//////////
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: mfdtv4 »

Każda duża stacja w Polsce ma jakiś festiwal: TVP1 - Opole, TVP2 - Sopot HIT Festival, Polsat - Sopot Top Trendy Festival. Gdyby TVN zrezygnował byłaby to swojego rodzaju porażka. Jeżeli TVN zrezygnuje Sopot Festival to mógłby pomyśleć nad własną, ciekawą formułą festiwalu. :grozi: Z tego co pamiętam władze TVN miały inny zamysł i pomysł na odbudowę SF. Zaczęło się wielką formułą, promocją, 3 dniowym festiwalem z założenia rozpoczynającym się na przełomie sierpnia/września. Co mamy teraz? Prosty zamysł odbębnienia konkursu o Bursztynowego Słowika, drugi dzień jest takim zapychaczem - bo festiwal musi trwać minimum 2 dni, brak promocji albo w bardzo niewielkim stopniu, przeniesienie SF na drugą połowę sierpnia. No cóż... TVN nie potrafi robić imprez masowych - festiwali czy też koncertów :) Taka prawda...
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: kamiiloo »

a mi sie wydaje ze umieją, tylko Polacy w większości wolą jarmarczne koncerty typu mrągowo, cygańskie pieśni etc. Pamiętam jak swego czasu był zjwiskowy koncert Norah Jones na SF z kiepska oglądalnością...
TVN innowacja i nowoczesność...
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: mfdtv4 »

A no właśnie. Powinni robić takie koncerty, które przyciągały by rzeszę widzów. Przecież o to w tym chodzi, żeby robić Festiwal dla ludzi - to co oni lubią a nie to co lubią władze TVNu i co uważają za słuszne :)
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: kamilkomentuje »

wWedług mnie natomiast bardzo dobrze że to TVn dostał organizację SF na 5 lat. Pokazał że jak się chce to się potrafi. Norah Jones, Katie Melua, Gorączka Niedzielnej nocy, Koncert wspomnień, lton John - to przykłady genialnych wydarzeń muzycznych podczas SF. Niestety ale inne stacje mają trochę inne przesłania co do organizacji tego festivalu. A szkoda - było by po prostu ciekawiej. Pewnie się powtórze ale uważam SF w TVn za cykl najlpeszych festivali w naszym nadwiślańskim kraju :)
tvn - wiosną programowo najlepszy.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Adrian ;P »

Mała reklama Sopot Festivalu w TVN :lol2: ?

Doda wydała oświadczenie w sprawie tego, co się ostatnio dzieje wokół jej osoby, a na koniec dodała:

''Ps. Co do TVP… no cóż… na szczęście jest kilka innych telewizji w tym kraju. I co najlepsze – bez opłat abonamentowych.

Zatem zapraszam do telewizji TVN w następny weekend na Sopot Festiwal 2009"
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: ktos »

Ostatni taki Sopot

Telewizja TVN zorganizuje w tym roku po raz piąty Sopot Festival, który odbędzie się w dniach 22 i 23 sierpnia. Będzie to być może ostatnia edycja legendarnego festiwalu, organizowana przez tę telewizję.

Jak udało się dowiedzieć PAP, Biuro Prezydenta Sopotu prowadzi rozmowy dotyczące organizacji kolejnych festiwali z dwiema telewizjami.

"W tym roku kończy się pięcioletnia umowa z TVN-em na realizację Sopot Festivalu. Obecnie trwają rozmowy z dwiema telewizjami na temat kontynuacji tego festiwalu. Gdy zostaną one zakończone, poinformujemy o ich wynikach" - poinformowała Anna Dyksińska z Biura Prezydenta Sopotu.

http://muzyka.interia.pl/pop/news/ostat ... 1352813,50

Ciekawe czy TVN jest jedną z nich 8)
lukas_k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: wtorek 22 lip 2008, 17:10

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: lukas_k »

Wątpię, żeby rozmawiali z TVN`em. Obstawiam Polsat lub TVP.
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: kamilkomentuje »

Wiadomo, że przyszłoroczny festiwal nie odbędzie się w Operze Leśnej, która idzie do generalnego remontu. Pod uwagę brane są trzy nowe lokalizacje.

"Jesienią tego roku rozpoczynamy remont 100-letniej Opery Leśnej, który trwać będzie przez cały przyszły sezon. W tym czasie festiwal może odbywać się: w nowo wybudowanej hali sportowo-widowiskowej na granicy Sopotu i Gdańska, na molo - zresztą nie byłby to pierwszy raz w tym miejscu lub na hipodromie - jedynym hipodromie, z którego trybun widać morze" - podkreśla Anna Dyksińska.

Ostateczna lokalizacja znana będzie za kilka miesięcy.
źróódło: interia.pl

Heh. No ciekawe... myślę że najlepiej byłoby zorganizować te festival na molo. Chociaż nie ma tam dachu. Hala sportowa - ciekawie, ale to nie mielsce zbytnio na tego typu festival. hipodrom - bardzo fajne rozwiązanie. Obstawiam to lub to pierwsze. Hala raczej nie. Co do rozów - myślęze TVN niepodejmie sie organizacji festiwalu. Rozmowy są zapewne z TVP1 i Polsatem. Myślę,że to Polsat wygra rywalizację.
tvn - wiosną programowo najlepszy.
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: piotrek888 »

Nie wydaje mi się,aby Polsat organizował dwa festiwale i to dwa w Sopocie. Najprawdopodobniej ta impreza wróci do TVP i być może zastąpi SHF. Innego rozwiązania nie widzę.
TVN24maniak
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 04 maja 2009, 10:05

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: TVN24maniak »

Być może SHF zostanie w TVP2 a Sopot Festiwal powróci do TVP1.
http://www.sendspace.pl/file/0a4ec04cbe622c542222a39. Moje radio internetowe. Zapraszam serdecznie codziennie od 18 do 20
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: DJ Ice »

piotrek888 pisze:Nie wydaje mi się,aby Polsat organizował dwa festiwale i to dwa w Sopocie. Najprawdopodobniej ta impreza wróci do TVP i być może zastąpi SHF. Innego rozwiązania nie widzę.
W sumie Polsat... dlaczego nie. Oba festiwale - TOPTrendy i MSF skierowane są do różnej widowni i są po prostu... inne. Jest transfer możliwy.

Ewentualny powrót do TVP (co trzeba brać pod uwagę i nie uważam tego za nic złego) i zastąpienie tym festiwalem ''Sopot Hit Festiwal''? Niemożliwe. :) TVP2 ma już swój festiwal zresztą bardzo chętnie oglądany, który przynosi zyski i oglądalność. O udziałach nie mówię. Logika. :D Powrót do TVP1 - możliwy, bo imprezy w Sopocie tam nie ma, jest jedynie Opole. A organizacyjnie festiwale na TVP stoją już na wysokim poziomie - musieliśmy co prawda sporo czekać na konkurencje aż się w tym fachu uaktywni co sprawiło, że i TVP zaczęło inwestować w te produkcje nie traktując je jako śmieci. Co chyba widać.

Reasumując: TVP1 i Polsat to stacje w którym ten festiwal ma bytność. :) O przebiegu przekonamy się niebawem. Jestem ciekawy jak dalej to się potoczy.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: kamiiloo »

ale wiecie co? ja nadal nie mogę pojąć dlaczego SF, który jest naprawdę bardzo dobrze realizowany i przygotowywany przez tvn, no nie ukrywajmy jest festiwalem naj mniej chetnie oglądany, chcialbym zeby sf dalej należał do tvn, gdyz robi on to na najwyższym poziomie
TVN innowacja i nowoczesność...
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: 46. Międzynarodowy Sopot Festival 2009

Post autor: Marcin »

Moim zdaniem festiwal wróci do TVNu, a już na pewno TVN jest w grupie tych dwóch stacji, które prowadzą rozmowy.
Oglądalność oglądalnością, ale festiwal to sprawa wizerunkowa. On jest TVNowi potrzebny.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość