Fakty - program informacyjny TVN

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: Łukasz »

a-j-p pisze:Coś mi się wydaje, że ta jesienna rewolucja w Faktach w ogóle nie nastąpi. Po za tym co to miałaby być za rewolucja skoro Kamil Durczok jest niechętny "bajerom" w stylu loty kamer, szybkie zajawki i inne.
Pytałem o to Kamila Durczoka w połowie 2007 roku. Mówił, że rewolucja od jesieni. Pytałem go potem znowu w maju tego roku. Mówił to samo. Tyle, że dodał jeszcze, że nie widział nic lepszego od tego, co jest. Czyli chyba stwierdził, że od ponad dwóch "Fakty" są najdoskonalszym dziennikiem na świecie.

On się świetnie prezentuje na wizji, ale nie ma świetnych pomysłów. Pewnie ma pasję, ale brak mu energii, chęci walki, innowacyjnych pomysłów. Po ostatniej rozmowie z nim doszedłem do wniosku, że chce się zapisać w historii polskiej telewizji, jako facet, który budzi zaufanie większości Polaków i którego ludzie oglądają przez kilkadziesiąt lat na jednakowym niebieskim tle, kadrowanego wiecznie tak samo.

Kiedyś Durczok powiedział o Lisie, że "osiągnął już wszystko i następny krok może być już tylko w dół". Chyba teraz wziął sobie to do serca i bardzo walczy ze sobą, żeby następnego kroku nie zrobić.
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: ~ »

Nie będę zakładał nowego wątku, bo nie ma sensu. Mam pytanie :): widzieliście planszę pokazaną zaraz po zakończeniu dzisiejszych Faktów?
TVN, Marcin Wrona i redakcja "Pod napięciem" przepraszają firmę Jeronimo Martins (czyli Biedronkę) ...- tyle zdążyłem przeczytać, bo ta plansza była widoczna przez 3 sekundy.
Wie ktoś o co chodzi? Czy TVN przegrał jakąś sprawę w sądzie?
A tak w ogóle czy komuś udało się to do końca przeczytać? :P
Awatar użytkownika
miko
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 154
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 09:42
Lokalizacja: małopolskie

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: miko »

Oto treść tego komunikatu:
"TVN SA w Warszawie i Marcin Wrona prowadzący w dniu 19 marca 2006r. program >>Pod Napięciem<< przepraszają Jeronimo Martinis Dystrybucja SA z siedzibą w Kostrzynie za rozpowszechnianie i sugerowanie opinii publicznej naruszających dobre imię JMD, właściciela sklepów Biedronka, zarzutów, jakoby JMD było w jakikolwiek sposób odpowiedzialne za samobójczą śmierć kierowniczki sklepu Biedronka w Lęborku."
TinkiWinki
Początkujący
Początkujący
Posty: 123
Rejestracja: piątek 15 cze 2007, 16:03

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: TinkiWinki »

Powiedzmy to jasno, Fakty skłamały, wyemitowały nieprawdę. Jeśli polityk lub zwykły ludź skłamie to jest 3 minutowy materiał w Faktach i cały dzień w TVN24. Jeśli telewizja lub inne medium skłamie to jest 10 sekundowa plansza.
Za idiotę robię tutaj JA! ... :lol2:
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: Marcin »

Jeszcze raz przeczytaj komunikat.
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: kamilkomentuje »

tvn - wiosną programowo najlepszy.
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: prze_kw »

Rozpoczął się 2010 rok. Jesienią będziemy obchodzić 13 rocznicę powstania "Faktów". 1 maja minie 4 rocznica rządów Kamila Durczoka w programie. Co się przez ten czas zmieniło? Moim zdaniem program cofnął się o epokę. Z przyzwoitej, nowoczesnej [jak na tamten czas] oprawy, która się wyróżniała na tle innych programów zrobił coś, co trudno nazwać "nowoczesną oprawą, nowoczesnego i najlepszego programu informacyjnego w Polsce". Brudny, brzydki granat, belki i oprawa nie współgrająca z czołówką (którą również spieprzono). No ale program to nie tylko oprawa. Fakty straciły ze swej dynamiczności i tego powera który je wyróżniał. Usunięcie słynnego już bloczka z informacjami z zagranicy to także ogromny minus.

Dobre posunięcia Durczoka to przywrócenie duetów w weekendy oraz innowacyjny początek (omówienie głównego tematu przy wideowallu). Szkoda jednak, że ekran służy do wyświetlania tej paskudnej grafiki, brakuje mi tych animacji przed materiałami, gdy widać było prowadzącego i cały ekran.

Widać, że Durczok chyba boi się zmian i najchętniej do końca świata i jeden dzień dłużej siedział przed ekranem z granatowymi paskami. Niestety dla niego telewizja rządzi się swoimi prawami, a widz wymaga od stacji wiele, w tym także zmian i nowości.

Nie mówię, że Fakty są złe. Nie, wręcz przeciwnie - to program na porządnym poziomie. Ale chciałbym czegoś więcej - czegoś nowego, lepszego.
Liczą się tylko Fakty.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: Marcin »

Grafiki Durczok pewnie nie wymyślił, pamiętajcie, że na grafikę "Faktów" wpływ mają także szefowie TVNu.
Co do bloczku z zagranicy, teraz częściej pojawiają się krótkie ujęcia z komentarzem czytanym przez prowadzącego. Ale zagranicy i tak jest mało. Może dlatego, że widzowie wcale tych informacji bardzo nie oczekują?
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: a-j-p »

Ja oczekuje,
Oczekuje rowniez:
- nowoczesnej grafiki na miare nowoczesnej tv
- lepszego kadrowania prezenetera bo to co jest jest juz nudne, ze widac tylko twarz i tlo z tylu
lepiej by zrobili tak aby bylo wiadc prezenetra + stol + grafiki wyswietlane na tym ekranie z tylu
- powiekszenia tego ekranu z tylu (ale to raczej z mysla o tvn24)
- wykorzystanie latajacych kamer

Ogolnie nowoczesne studio ktore debiutowalo bylo lepsze od obecnego.
Fajniejsze bylo jak byl blekit z elementami drewna a teraz jest jeden wielki balagan.
Od tego niebieskiego i bialego juz mi niedobrze sie robi.
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: piotrek888 »

Właśnie te niebieskie i białe wygląda o wiele lepiej niż to drewno segmentu babci. Jedyne co tam nie pasuje to stół. Powinni wykorzystywać ten z TVN24 i tyle. A reszta ok. Ja nie oglądam "Faktów", dla latających kamer i pięknej oprawy. Oglądam to dla poinformowana własnego siebie tym co dzieje się w Polsce i na świecie.
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: a-j-p »

stol z tvn24 jest jeszcze gorszy.

Nowoczesne wiadomosci musza miec jakas dobra oprawe zarowna graficzna jak i widowiskowa.
Bez tego to mozesz ogladac wiadomosci w necie lub u rydzyka albo porpostu zwykle lokalne wiadomosci gdzie wszystko jest albo na blueboxie albo na tle jakiegos starego tv.
Czasy sie zmieniaja i widzowie oczekuja czegos wiecej.
Mysza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2009, 13:02

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: Mysza »

Fakty, Poranek, Dzień na żywo i 24 godziny są przy jednym stole. Na stronie TVN24 w zakładce "Na żywo", ze studia widać, jak doczepiają na Fakty ten napis z przodu, a potem na 21:00 zdejmują i go obracają. Wszystko jest robione w jednym pomieszczeniu i przy tym samym stole.
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: maxxx »

Mysza pisze:Fakty, Poranek, Dzień na żywo i 24 godziny są przy jednym stole. Na stronie TVN24 w zakładce "Na żywo", ze studia widać, jak doczepiają na Fakty ten napis z przodu, a potem na 21:00 zdejmują i go obracają. Wszystko jest robione w jednym pomieszczeniu i przy tym samym stole.
Nie ma to jak cenna informacja :)
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: a-j-p »

Coś mu sie i tak chyba pomylilo.
nutkas1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 14 lut 2010, 19:41

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: nutkas1 »

Już nie jesteście najlepsi, nad czym ubolewam.Wiadomości są miałkie i praktycznie o niczym. Jak dzisiaj usłyszałam o egzorcystach ; to mnie po prostu zatkało .To jest dno.Nie ma wiadomości ze świata,żadnych ważnych wiadomości.Wielu moich znajomych przerzuca się na TVP1.Myślę,że i mnie to czeka.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości