Wybory Prezydenckie 2010

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Ptr15
Bywalec
Bywalec
Posty: 949
Rejestracja: niedziela 02 lip 2006, 13:18
Lokalizacja: Ełk

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: Ptr15 »

Niech JKM najpierw zbierze 100 tys. podpisów :).
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: sybic »

Ja co mogłem zrobić, zrobiłem. Sam zebrałem kilka i wysłałem... Myślę wiec sobie, że skoro ja, obywatel mało zaangażowany w politykę, tak się poświeciłem to może zbierze :)
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: ~ »

Ptr15 pisze:Pojadę trochę agitacją. Głosujcie na Grzegorza Napieralskiego.
Nigdy nie zagłosuję na Napieralskiego i powiem szczerze, że nie zagłosuję też na Komorowskiego i Kaczyńskiego.
Dla Polski będzie lepiej, gdy będzie rządził niezależny prezydent.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: sybic »

Kogo by nie zapytać tak właśnie myśli. Każdemu obywatelowi marzy się prezydent niezależny i ponad podziałami. Jednak gdy już jest przy urnie głosuje na partyjnego prezydenta. Potem ów prezydent zdaje swoją partyjną legitkę ale nadal jest sługusem partii. Nie jest preziem wszystkich Polaków tylko marionetką szefa partii, partyjnym aparatczykiem. Tak więc to uroczyste zrzeczenie się członkostwa mógłby sobie odpuścić.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: Łukasz »

sybic pisze:Nie jest preziem wszystkich Polaków tylko marionetką szefa partii, partyjnym aparatczykiem.
Lech Wałęsa też był marionetką szefa jakiejś partii? :D Kwaśniewski był dużo mniej partyjny od Kaczyńskiego. Nie było takich sytuacji jak przeciąganie jakiejś uroczystości, bo się kogoś nie lubi, czy 15 sekundowa nominacja ministra. :D
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: miwaszkiewicz »

Jesienią głosowania w wyborach prezydenckich miało trwać od 8.00 o 22.00 i właśnie wtedy mieliśmy poznać wstępne, sondażowe wyniki wyborów. Jak będzie 20 czerwca?
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: Camilo »

Chyba tak samo.
bartosz
Początkujący
Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: niedziela 02 maja 2010, 09:41

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: bartosz »

Z jedną kwestią bym się dzisiaj nie zgodził w relacjach.
Jarosław Kaczyński był dzisiaj w dobrej formie tylko przez 10 minut. Myślę, że jak by dostał kilka pytań z sali to ten mit dobrej formy pęka. ;-)Dostał dzisiaj takie zadanie od sztabowców, żeby się pouśmiechać, wyciągnąć dłoń do młodzieży i na tyle Prawo i Sprawiedliwość stać.
Paweł Poncyliusz chciał przyjąć na siebie pytania ale nikt nie miał do niego pytań. ;-) Dzisiaj Jarosław Kaczyński wyszedł z konferencji prawie w takim stylu jak to było ze Zbigniewem Ziobro. Odwrócił się na pięcie i zniknął ciągnąc za sobą Kluzikównę.
;-)
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: Łukasz »

Oglądając dzisiaj Jarosława Kaczyńskiego odniosłem wrażenie jakby w kilka tygodni strasznie się postarzał. Zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i mowę oraz gesty. Jakiś taki dziadziu się z niego zrobił, sprawiający wrażenie marionetki oderwanej od rzeczywistości. Oglądając transmisję z pogrzbu wydawało się, że nieźle się trzyma, ale dzisiaj było widać, że cała ta sytuacja dodała mi kilka lat i chyba to nie było udawane. Jakiś taki bardziej blady, siwy, wolniej i mniej wyraźnie mówiący, smutny, mówił jakby myślał o czymś innym, jakby ktoś mu tam kazał stanąć tylko na moment...
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

No, ale nie ma się co dziwić... Poza tym jeszcze schudł parę ładnych kilogramów.
miwaszkiewicz
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 21:02

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: miwaszkiewicz »

Obrazek
To najnowszy sondaż prezydencki (15 maja 2010) instytutu Homo Homini.

Od razu widać, że przewaga Komorowskiego nad Kaczyńskim maleje. Co więcej, teraz różnica między nimi wynosi zaledwie 3%, bo taki spadek dla Komorowskiego i wzrost dla Kaczyńskiego oznaczałby wyrównanie się wyników. Robi się ciekawie...
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: sybic »

A ja nie wierzę w sondaże, bo w Polsce nie umieją jeszcze ich przeprowadzać. To czysta manipulacja... nawet jeśli cel jest szczytny, bo w tym przypadku wyrównanie poparcia może skutkować mobilizacją elektoratu i zwiększeniem frekwencji.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Wybory Prezydenckie 2010

Post autor: Łukasz »

miwaszkiewicz pisze:Co więcej, teraz różnica między nimi wynosi zaledwie 3%, bo taki spadek dla Komorowskiego i wzrost dla Kaczyńskiego oznaczałby wyrównanie się wyników. Robi się ciekawie...
Jeśli do tego dołożymy fakt, że elektorat PO siedzi na Wyspach albo będzie w czasie wyborów na wczasach i to, że PiS jest zawsze lekko niedoszacowany w sondażach, to raczej możemy mówić o przewadze rozpędzającego się wciąż Kaczyńskiego nad Komorowskim. Jaka mobilizacja elektoratu? Ciężko spracowani ludzie marzą o urlopie, studenci o wakacjach, nikt nie będzie przekładał rezerwacji i zgłoszonych urlopów w pracy, bo są wybory. I nikt nie będzie biegał po urzędach i schodził z plaży, żeby znaleźć lokal wyborczy, czy ambasadę.

Przy takich wynikach sondazowych, można śmiało stwierdzić, że druga tura to jest 56 % dla Kaczyńskiego i 44 dla Komorowskiego...
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Dzień bez wpadki Komorowskiego - dniem straconym. Dziś powiedział, że Marek Belka jest zastępcą sekretarza generalnego ONZ. Tymczasem okazuje się, że Belka jest tylko dyrektorem w Międzynarodowym Funduszu Walutowym.
Pomyśleć, że swego czasu wszyscy śmiali się z przejęzyczeń śp. Lecha Kaczyńskiego. A czymże teraz są te przejęzyczenia względem tego, co zalicza Komorowski...
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Od słów przeszli do czynów. :D Właśnie przeglądam pocztę i dzisiaj dostałem list od Komorowskiego. Wszystko ładnie ubrane w słowa, ale zero konkretów. Większość o przeszłości, ale nic nowego. Sztabowcy mogli się trochę bardziej wysilić. :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości