[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

peterq90 pisze:Nie! Zaden odcinek X Factor nie miał poniżej 4 mln.Ten z 10 kwietnia miał 5,7 mln chyba więc jest to prawie 6 miała prawo tak powiedzieć.
Kuźniar nie jest rewelacyjny ale jest lepiej niż w Mam Talent ja nie oglądam tego programu dla prowadzącego i jego popisywania sie jak ma to miejsce w MT.
Też mi sie wydaje że kto inny powinien być reżyserem bo pan Iwański już nie daje sobie rady.
Sorry ale studio MBTM wcale nie jest lepsze.Szczerze byłem pod wrażeniem jak je wczoraj zobaczyłem.Z dźwiękiem TVN ma problemy.
Co do Górowania X-factor nad MBTM to są to uczestnicy wielki + za brak dzieci,a zresztą uczestnicy X-factor są ciekawsi jak dla mnie.No i to MBTM jest żywcem jak MT półfinały dwie osoby przechodzą potem z tego finał.
Jednym słowem ciekawi mnie komu tak zależało żeby ten X-factor był taki krótki przecież TzG ciągną nieraz do 22,20.
Pawlous pisze:moim zdaniem jeśli chodzi o jurorów wczoraj absolutnie najlepiej rade sobie dała maja. widać, że ostro pracowała z zespołami. kuba odnoszę wrazęnie, że traktuje widzów jak idiotów - kiepściutki repertuar wybrał, moim zdaniem absolutnie powinien odpaść mats, bo był wczoraj najsłabszy. nie wiem za kogo trzymać kciuki, bo genek i michał szpak są wyraziści i utalentowani, ale zaczynają mnie irytować. chyba będę kibicował dziewczynom... ogólnie - program live dobry, ale zdecydowanie za krótki...
Mój komentarz który miałem tutaj wygłosić do marka110 był całkiem spory. Przypadkowo jednak usunąłem moją wypowiedż więc trudno, a może nawet i dobrze, bo zapewne osoba ta zaczęłaby kolejną idiotyczną gadkę, a nie o to chodzi.
Po co skopiowałem powyższe odpowiedzi -bo w 100% sie z nimi zgadzam. To tyle. Super show, fajne jury, uczestnicy, grafika, studio!!, prowadzący przede wszystkim. Wprowadzaja swieżość a to coś nowego. Super.
tvn - latem programowo najgorsza!
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

Problem całęgo sezonu to końcówki... nie wiem czy Iwańskiemy mówniono że ma być podobnie do Mam Talent.. ale nie koniecznie to pasuje do X Factor. Moim zdaniem wideo o następnym odcinku jest bardzo ważne tu, i nie powinno być pod napisami.. nie mogą ich dać potem z muzyką X Factor?

W liveach to się okazało problemem, bo nie wiedzieli co zrobić z napisami, wieć pokazli odpadających, a przecież, nawet z respektu powinni pokazać wideo to w studiu i pogadać z nimi, a potem pożegnanie prawdziwe. Zmieńcie to, nie jest za późno!

Pierwszy program spokojnie mógł do 22.00 trwać, czy ważniejszy dal TVNu był serial, czy pierwszy live dobrze zrobiony? Według mnie, nawet wczoraj zabrakło gwiazdy na scenie, by pokazać że tak będzie co tydzień. Brakowało powitania wszystkich uczestników po raz pierwszy na początku (tylko w pierwszym live tak się robi). No i brakowało, jak już mówiłem, końca programu! Wszystko ominięte, bo serial musi być nie za późno... głupota!
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

Jak dla mnie ten pierwszy odcinek był świetnie zrealizowany ! Najlepszy polski show pod każdym względem ! Uczestnicy nie powalają , prowadzący OK , jury na maxa się rozkręciło , tylko Czesio coś nie ten teges wczoraj :/ Emotions były ? Były ! To najważniejsze ! A studio i grafika superrr ...
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Re: X FACTOR

Post autor: sb »

adik1148 pisze:Jak dla mnie ten pierwszy odcinek był świetnie zrealizowany ! Najlepszy polski show pod każdym względem ! Uczestnicy nie powalają , prowadzący OK , jury na maxa się rozkręciło , tylko Czesio coś nie ten teges wczoraj :/ Emotions były ? Były ! To najważniejsze ! A studio i grafika superrr ...
Zgadzam się z tym, że jury naprawdę się rozkręciło - w tym formacie my być trochę kontrowersyjne...

Wygląd jest super, to kopia formatu, więc trzeba było się spodziewać, ale reżyser/kierownik planu... nie zgrani jeszcze, były wolne momenty, pod koniec szczególnie w dogrywce i przy decyzjach jurorów... tu wina ekipy, a nie formatu czy jurorów...
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: X FACTOR

Post autor: Greg Haus »

:arrow: jury: jestem na tak! Trafne, dobre wypowiedzi. Kuba lepsze teksty niż w MT
:arrow: uczestnicy - słabiej niż myślałem, słabe występy - brak powera, wszyscy stali w miejscu, brak rekwizytów, choreografii
:arrow: widownia - "pełno nas a jakoby nikogo nie było", bez oświetlenia, bez widoku na ich reakcję- "głucho wszędzie, ciemno wszędzie"
:arrow: scena - ok, choć trochę zwężona z racji wielkości studia
:arrow: czas - zbyt krótki na ten odcinek, no i brak jakieś gwiazdy na początek
:arrow: Kuźniar - bez rewelacji i szału, ale i bez większych zarzutów
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Włączyłem X Factor jako jedyną rzecz w TV przez całe święta i poczułem się trochę rozczarowany mówiąc szczerze.
Kuby Wojewódzkiego jako showmana praktycznie nie było, a szkoda, bo by rozluźnił tę drętwą atmosferę. Czesław nie powiedział w zasadzie nic ciekawego, na takie opinie stać 50% widzów. A Maja ze swoimi grupami będzie de facto największą przegraną.
Repertuar raczej słaby. Uczestnicy też szczególnie nie zachwycili.
Całość rozstrzygnie się między Gienkiem Loską a Michałem Szpakiem ze wskazaniem na Gienka.
Kuźniara intensywnie szkolili - to widać. Zaliczył chyba dwie wpadki, ale było OK.
Studio robi wrażenie. Widać, że się wykosztowali.
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: X FACTOR

Post autor: Debeet »

Tak na marginesie już to nawet zabawnie to wyglądało jak w dogrywce zapowiedzieli Avocado, a nie zdążyli się do występu przygotować. Takie są właśnie skutki robienia wszystkiego jak najszybciej, żeby zdążyć puścić serial.
pixie
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 09 sie 2010, 11:26

Re: X FACTOR

Post autor: pixie »

W niedzielę mogliśmy zobaczyć pierwszy odcinek X Factor na żywo. 9 wykonawców zaśpiewało największe hity w historii muzyki. Jak już wiemy, odcinek ten był okazał się sromotną porażką Mai Sablewskiej. Dwie z prowadzonych przez nią grup dostały najmniejszą liczbę głosów: Sweet Rebels i Avocado. Ci drudzy decyzją jury odpadli z programu.

Jako że emocje już opadły, można na chłodno ocenić pierwszy odcinek show na żywo. Z pewnością nie można się przyczepić do kwestii technicznych. Scena była nowoczesna i robiła ogromne wrażenie. Tyle że wykonawcy mieli ogromne problemy, by się na niej odnaleźć. Chyba nikt nie pokazał naprawdę, na co go stać. Producenci woleli pokazywać wzruszające wypowiedzi uczestników sprzed kilku tygodni, niż ich przygotowania do ważnego występu. Może właśnie dlatego, że nie było czego pokazywać? Żaden z wykonawców nie wydawał się naprawdę przygotowany do swoich 3 minut na scenie. W tej kwestii polecamy przyjrzeniu się wzorcowej, australijskiej edycji programu.

Zawiodło również jury, które wolało robić "show", niż konstruktywnie krytykować swoich podopiecznych. Kuba mógłby nabrać trochę dystansu do swojej grupy, bo z pewnością ciągłym słodzeniem im w niczym nie pomaga. Ada i Mats dali w niedzielę jedne z najgorszych występów.

Co byście zmienili w programie? Co Wam się podobało, a czego nie chcielibyście już oglądać?

źródło: pudel.....
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Re: X FACTOR

Post autor: ktos »

Podczas świątecznego weekendu najpopularniejsza pozycją w Grupie 4+ okazał się serial "Ranczo" (TVP1), który oglądało ponad 5,8 mln widzów. Nadawany w tym czasie "X-Factor" (TVN) na żywo oglądało jedynie 3,9 mln widzów.
http://media2.pl/media/77782-swieta-prz ... minut.html

wynik bardzo słaby (najgorszy z dotychczasowych) zobaczymy jak będzie w niedziele ale obawiam się że może być podobnie słaby :P
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

Tragicznie! Ale na Media2 zawsze zaniżali wyniki z tego co pamiętam, także poczekajmy na wyniki WirtualnychMediów :)

Ja spodziewałem się 5 mln , a tutaj taka bujda :/
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: X FACTOR

Post autor: Adrian ;P »

Przecież to nie zależy od tego, czy dane podaje Media2, czy Wirtualnemedia, tylko czy są to dane AGB czy OBOPu. To są dane AGB, które zawsze podają wyższe wyniki dla TVNu. OBOPu będą niższe.

Było oczywiste, że świąteczne wydanie będzie miało taką oglądalność. Spodziewałem się czegoś w okolicy 4 mln i tak było. Jednak popatrzcie na udziały - 25%, czyli podobne jak poprzednie odcinku. Po prostu mało osób oglądało w niedzielę tv. Poprzednie odcinki miały udziały na poziomie 24-28%, także wszystko jest w normie (Jedynie odcinek z 10 kwietnia udziały na poziomie 33%). Oglądalność Rancza też jest mniejsza, więc ja nic dziwnego nie widzę. Nawet M jak miłosć ma tylko 5,4 mln widzów. Trzeba się liczyć z tym, że robi się ładna pogoda i widownia będzie topnieć (przy czym udziały procentowe będą stabilne). Warto dodac, że w grupie 16-49 X Factor był liderem - 1 miejsce tego weekendu, 30% udziały w rynku.

Zresztą można spojrzeć na wyniki Tańca z Gwiazdami podczas świąt:
2010: 3,8mln
2009: 3,0 mln
2008: 4,2 mln
2007: 4,3 mln

Czyli świąteczne wydania zawsze miały mniejszą widownię.
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

No właśnie. Ludzie tak jak i ja oglądają programy u rodzin , czyli na jednym TV , np: 3 rodziny i w ten sposób tyle też mniej ogląda program ogólnie :/ Teraz powinno być już powyżej 4 mln. Na szczęście MBTM i BnG także zanotowały drastyczne spadki :)
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

adik1148 pisze:No właśnie. Ludzie tak jak i ja oglądają programy u rodzin , czyli na jednym TV , np: 3 rodziny
I to mnie zawsze śmieszy. Spotyka się rodzina, często po kilku miesiącach i centralnym punktem dnia jest program telewizyjny i pilot. :lol2:
Wynik w porównaniu z "Ranczem" jest słaby. 2 mln różnicy to jednak dużo.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Adrian ;P pisze:Przecież to nie zależy od tego, czy dane podaje Media2, czy Wirtualnemedia, tylko czy są to dane AGB czy OBOPu. To są dane AGB, które zawsze podają wyższe wyniki dla TVNu. OBOPu będą niższe.

Było oczywiste, że świąteczne wydanie będzie miało taką oglądalność. Spodziewałem się czegoś w okolicy 4 mln i tak było. Jednak popatrzcie na udziały - 25%, czyli podobne jak poprzednie odcinku. Po prostu mało osób oglądało w niedzielę tv. Poprzednie odcinki miały udziały na poziomie 24-28%, także wszystko jest w normie (Jedynie odcinek z 10 kwietnia udziały na poziomie 33%). Oglądalność Rancza też jest mniejsza, więc ja nic dziwnego nie widzę. Nawet M jak miłosć ma tylko 5,4 mln widzów. Trzeba się liczyć z tym, że robi się ładna pogoda i widownia będzie topnieć (przy czym udziały procentowe będą stabilne). Warto dodac, że w grupie 16-49 X Factor był liderem - 1 miejsce tego weekendu, 30% udziały w rynku.

Zresztą można spojrzeć na wyniki Tańca z Gwiazdami podczas świąt:
2010: 3,8mln
2009: 3,0 mln
2008: 4,2 mln
2007: 4,3 mln

Czyli świąteczne wydania zawsze miały mniejszą widownię.
Dokładnie. Nie zawsze ilośc widzów jest ważniejsza od udziałów. Absolutnie się zgadzam. Piękna pogoda, wielkanoc. to robi robotę.
tvn - latem programowo najgorsza!
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: X FACTOR

Post autor: mfdtv4 »

Coraz bardziej przeraża mnie poziom dyskusji na temat X Factor. Rozumiem, że większość z Was jest zagorzałymi fanami TVNu i tej produkcji, ale po drodze cały sens zostaje gdzieś zgubiony. Jury - owszem, jest ważne, ale to już jest mega irytujące kiedy jury wychodzi zdecydowanie na pierwszy plan i przysłania uczestników programu. TVN bez wątpienia jest najlepszy w robieniu show, natomiast to co dzieje się z jego uczestnikami w trakcie programu i później to woła o pomstę do nieba :roll:

Coraz bardziej wydaje mi się, że X Factor to kolejna maszynka do robienia pieniędzy a nie talent show - świadczy o tym fakt, jak potraktowano uczestników pierwszego live'u. Zaczynam tracić nadzieję na to, że te nowe programy znajdą prawdziwą gwiazdę, która się wybije na polskiej scenie. Szkoda, bo Idol wypromował gwiazdy, które do dzisiaj są popularne - Brodka, Dąbrowska, Wydra, Makowiecki, Flinta... :roll:

Oglądalność X Factor spadła, Rancza również, ale to nie zmienia faktu, że Ranczo miało oglądalność o prawie 2 mln widzów więcej.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości