Materiały w głównym wydaniu "Faktów"

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Materiały w głównym wydaniu "Faktów"

Post autor: matik »

bartek09 pisze:Dzisiaj w "Faktach" w ogóle nie wspomniano o śmierci Amy Winehouse :uhh: Rozumiem, że Woroch jest w Oslo, ale mogli chociaż powiedzieć parę zdań.
Też mnie to dziwi, czemu nic nie wspomnieli. A może wczoraj coś powiedzieli, bo wczoraj już przed 19 było wiadomo.
pablo90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: środa 26 sie 2009, 00:47

Re: Materiały w głównym wydaniu "Faktów"

Post autor: pablo90 »

No niestety wczoraj również ani słowa. A byłoby czym "podłożyć" choć kilka fotek...
tok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 30 sie 2011, 21:53

Re: Materiały w głównym wydaniu "Faktów"

Post autor: tok »

Witam :)
Na początek polecam materiał Pawła Abramowicza z dzisiejszych Faktów:
http://www.tvn24.pl/2460840,28377,0,1,1 ... wideo.html
kinga78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 00:14

fakty 18.10.2011 reportarz nt strajku lekarzy

Post autor: kinga78 »

Lekarze to konowały i patałachy, powinni odpowiadać za swoje źle wypisane recepty, a nie tylko strajkować ... Nowa ustawa m inn. ma nakładać na lekarzy obowiązek wypisywania poprawnie recept a w przypadku błędów karać lekarzy za źle wypisane recepty.( Kara powinna być ale proporcjonalna do błedu) Do tej pory Farmaceuci musieli ryzykować przyjmując pobazgrolone recepty lub recepty z błędami, Pan Nowicki dzisiaj przejął się lekarzami , szkoda ze nie zrobi materiału na temat farmaceutów, którzy muszą przyjmować pobazgrolone recepty (jeżeli farmaceuta domyśli się co jest napisane na rp to przyjmie rp ,ponieważ chce pomóc choremu pacjentowi i nie chce odprawiać chorego pacjenta do lekarza w celu poprawy recepty - a jeżeli urzędnikowi z NFZ-tu się cos nie spodoba na recepcie to może zakwestionować całą kwotę refundacji na kilka lub kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy , już nie raz NFZ próbował zniszczyć apteki, jednak APTEKARZE podawali NFZ DO sądu i wygrywali sprawy... Nowa ustawa to bubel prawny w wielu punktach jest źle napisana ale kilka punktów ma słusznych i zapis na temat odpowiedzialności za wypisane przez lekarzy recepty jest akurat bardzo słuszny a to, że LEKARZE protestują świadczy o ich braku wiedzy w temacie wypisywania recept. ( wczoraj był poruszany problem pomyłki w peselu ale błędny pesel to nie problem można uzgodnić z chorym w aptece , najgorszy jest sposób bazgrolenia na recepcie i inne błędy merytoryczne ) lekarze strajkując przyznaja się do tego , ze żle wypisują recepty i chcą to nadal robić co wynika z ich niechlujstwa i nieprzykładania sie do wykonywanej pracy- oczywiście nie wszyscy lekarze są tacy ,którzy wypisują komputerowo recepty nie rozumiem dlaczego nie można nałożyć wszystkim lekarzom przyjmującym w przychodniach obowiązku wypisywania komputerowo recept, poruszany był problem wystawiania recept nieubezpieczonym , a od czego są panie w rejestracji to one powinny sprawdzać czy pacjent jest ubezpieczony , farmaceuta ma być duchem świetym i wiedzieć !!!. )
Ustawa nadaje się do poprawy prezesi izb aptekarskich m inn Pan prezeS Śląskiej Izby Aptekarskiej Stanisław Piechula zwraca uwagę na błędy w ustawie ..
kinga78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 00:14

Re: fakty 18.10.2011 reportarz nt strajku lekarzy

Post autor: kinga78 »

cd...

ja napisałam bardzo chaotycznie bo jestem zbulwersowana sposobem w jaki pan redaktor Nowicki zrobił reportaż. Panie redaktorze , proszę skontaktować się z prezesami Śląskiej Izby Aptekarskiej lub dolnośląskiej Izby Aptekarskiej (prezes Piotr Bohater). Oni wytłumaczą Panu o co chodzi w ustawie i prosze zrobic porządny reportarz na temat ustawy tzw refundacyjnej.

kinga
kinga78
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 00:14

Re: fakty 18.10.2011 reportarz nt strajku lekarzy

Post autor: kinga78 »

jeszcze kilka informacji .. Mam nadzieje ze pan redaktor Nowicki to przeczyta

Pani Kopacz namieszała a teraz Tusk ją przenosi na marszałka , może to i dobrze.. może nasępny minister zdrowia poprawi tą ustawę ..chociaż poprzedni niministrowie z B. Piechą na czele nawet palcem nie kiwneli , aby zrozumieć na czym polega patologia polskiego systemu refundacji wymyślonego i zarządzanego przez lekarzy, a więc przez ludzi nie szkolonych do dbania o ekonomikę leczenia. Oni maja leczyć, a nie LICZYĆ. Nieskromnie powiem, że my, FARMACEUCI znamy się na tym, ale nas się nie słucha. LEKARZE STRAJKUJĄ , a my farmaceuci nie, bo boimy się strajkować chociaz powinniśmy ale wiele aptek nie może sobie pozwolić na nieprzyjmowanie recept lub zamknięcie apteki , bo by zbankrutowały ..

Farmaceuci Kredytują państwowy NFZ, który w zamian traktuje nas jak złodziei, bo np. skrót nazwy miasta czy mało czytelne pismo lekarza dla Funduszu oznacza nieważność recepty! ZA co płaci apteka , bo NFZ nie zwraca za źle wypisane recepty , nowa ustawa refundacyjna ma mieć zapis , ze za źle wypisana receptę zabierze nie 10 czy 20 zł z tej jednej złej recepty tylko cała refundację w wys od kilku do kilkudziesięciu tysięcy ZL !!!! za 1 źle wypisana receptę za 1 błąd!!! , co dla Apteki może być bankructwem. a LEKARZE CHCĄ BYC BEZKARNI ZA SW OJE BŁĘDY , NIECH CHOCIAZ SIĘ STARAJĄ COŚ ZMIENIĆ A NIE TYLKO STRAJKAMI STRASZA...
to sie nadaje do trybunału konstytucyjnego , ze nfz chce karac apteki zabraniem całej kwoty refundacji.... mam nadzieję ,z e to nie przejdzie
znowu napisałam chaotycznie , ale rozumiecie Państwo jestem strasznie zbulwersowana ..
elita władzy kompletnie nie rozumie zasad rządzących obrotem lekiem. dziennikarze też nie rozumieją

Proszę zauważyć, że od aptek wymaga się wszystkiego, ale w zamian nie daje się nic. np Oczekuje się dyżurów nocnych (ustala to Rada Powiatu, choć nie jest właścicielem aptek!), ale PAŃSTWO nie chce za nie płacić. ( nocne dyżury wymyślono nie wiem po co ,zeby były na papierze , ze są pełnione , bo Rada Powiatu ustala dyżur w danej wiosce tylko w 2 lub 3 tygodnie w roku , a później co , nawet jeżeli apteka jest oddalona od dużego miasta o 4 km , w którym jest apteka całodobowa to i tak w danej wiosce musi pełnić dyżur w jakichś tam nikomu nie wiadomych 3 tygodniach w roku ...)Cóż za prawo!!!

Aptekarze Mają informować o lekach, ale są one sprzedawane w sklepach i stacjach benzynowych. Tam nie informują, ale sprzedają i to bez opłacenia kilkutysięcznej koncesji . Widzicie Państwo tę nierówność w traktowaniu aptekarza i np lekarza.....?
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: fakty 18.10.2011 reportarz nt strajku lekarzy

Post autor: sybic »

kinga78 pisze: Pani Kopacz namieszała a teraz Tusk ją przenosi na marszałka
Ja ciekaw jestem dlaczego ją przenosi.
Nasuwają mi się dwie odpowiedzi :
1. Kopacz uzdrowiła już służbę zdrowia i w nagrodę dostaję POsadę drugiej osoby w państwie.
2. Kopacz spieprzyła to co można było spieprzyć i dlatego premier ją odwołuje.
Jeśli odpowiedź druga jest poprawna, to rodzi się szereg pytań :
- Co za idiota posadził ją na to stanowisko i czy przypadkiem nie POwinien za to beknąć?
- Dlaczego premier odwołuje ją dopiero teraz? Jeśli sobie na tym stanowisku nie radziła, to nie trzeba było odwołać ją wcześniej?
A co do strajku lekarzy, to dobrze robią. Tusk obiecał, że będzie lepiej, także dla lekarzy, a tego lepiej nie widać.
Amy
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 376
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 12:42
Lokalizacja: odwyk

Re: fakty 18.10.2011 reportarz nt strajku lekarzy

Post autor: Amy »

Ja uważam, że Kopacz została wytypowana przez Tuska, bo Schetyna wyraźnie aspirował wyżej i może był za bardzo "niezależny". A Kopacz będzie wykonywać wszystko o co Tusk poprosi. Przynajmniej tak ma być.
This is not the end, this is not the beginning.
kaczi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: piątek 28 paź 2011, 19:44

Re: Materiały w głównym wydaniu "Faktów"

Post autor: kaczi »

Można prosić o materiał z konfliktu między SLD a p=Palikotem z dzisiejszych faktów ??
fav15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 10 lut 2013, 01:15

wpadka w faktach 8.02.2013

Post autor: fav15 »

8.02.2013 w faktach była niezła wpadka. Na poczatku w skrócie pokazali twarz bezdomnego (w niebiesko-czarnej bluzie) a potem kilkanascie minut pozniej twarz była zasłonieta:-) zgłosiłem to mailem do nich ale nie odpowiedzieli:-)
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Materiały w głównym wydaniu "Faktów"

Post autor: matik »

Warto zaznaczyć, że we wczorajszym głównym wydaniu "Faktów" tylko połowa reportaży była zrobiona przez główną ekipę (Kijowska, Kmiecik, Błaszkowski). Pozostałe 3 reportaże zrobili Monika Krajewska, która jest głównie researcherką programu oraz Arleta Zalewska (pierwszy materiał wydania, więc teoretycznie najważniejszy) i Wojciech Bojanowski.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Materiały w głównym wydaniu "Faktów"

Post autor: lukaszbialas »

matik pisze:Warto zaznaczyć, że we wczorajszym głównym wydaniu "Faktów" tylko połowa reportaży była zrobiona przez główną ekipę (Kijowska, Kmiecik, Błaszkowski). Pozostałe 3 reportaże zrobili Monika Krajewska, która jest głównie researcherką programu oraz Arleta Zalewska (pierwszy materiał wydania, więc teoretycznie najważniejszy) i Wojciech Bojanowski.
Krajewska jest reporterką "Faktów" od lipca i regularnie pojawia się w głównym wydaniu nie tylko w weekendy, a co do Arlety Zalewskiej moim zdaniem powinna dołączyć do redakcji "Faktów" wyróżnia się na tle swoich koleżanek z TVN24.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Materiały w głównym wydaniu "Faktów"

Post autor: matik »

Tak, wiem, że Monika Krajewska jest reporterką programu od lipca, ale nie powiedziałbym, że regularnie są jej reportaże. O ile w ostatnim czasie może i tak, to wcześniej przez kilka tygodni nie było dosłownie nic. I dalej nie ma jej tak jak Magdy Łucyan w zakładce "Ludzie Faktów" na nowej stronie programu, więc i ja nie bardzo te dwie panie zaliczam do głównej obsady.
grigori
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 24 lis 2013, 11:56
Lokalizacja: Aleksandrów

Re: Materiały w głównym wydaniu "Faktów"

Post autor: grigori »

Wczoraj przeczytałem bardzo ciekawy, wpis który daje dużo do myślenia http://techformator.pl/pozycjonowanie-2014/
Może warto poruszyć podobny temat w faktach?
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: Materiały w głównym wydaniu "Faktów"

Post autor: lukaszbialas »

Krzysztof Skórzyński dzisiaj w swoim materiale mówił o konferencji posłów Ruchu Palikota. Problem w tym, że tej partii już nie ma bo w jej miejsce 6 października 2013 powstał Twój Ruch i warto żeby Pan Skórzyński zwracał uwagę na takie "szczegóły".
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości