[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

Liczyłem co prawda na występy gwiazd, ale nie było źle. jednak bardziej podobał mi się finał 1 sezonu. Oficjalnie Jarosław Kuźniar zapowiedział, że WIOSNĄ 2013 roku odbędzie się 3 edycja programu. Mam nadzieje, że to ogólne stwierdzenie będzie dotyczyło okresu luty-maj 2013 :)
Podsumowując: 2 edycja ogólnie lepsza niż pierwsza, Dawid - doskonały wybór - Gratulacje!!!
Elek
Początkujący
Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: niedziela 11 lut 2007, 10:26

Re: X FACTOR

Post autor: Elek »

Jakby nie patrzeć to muszę zgodzić się z tym, ze porażka.
Oglądałem finał i kilka odcinków live+domy jurorskie. Jeżeli chodzi o jurorów. Czesław zrobił się mi obojętny (wiecznie smutny), Tatiana moim zdaniem wprowadziła trochę naturalności w porównaniu do Majki, a Kuba.. jak to Kuba - gdyby nie on - program by nie istniał i nie miał racji bytu. Zdziwiłem się lekko, że zgodził się on na wspólny występ bo miałem wrażenie ze unika tego typu "urozmaiceń".
Jeżeli chodzi o uczestników - dla mnie jest oczywiste, że powinien wygrać Marcin Spenner, a jeszcze w lepszym wypadku Ewelina Lisowska. Chłopak miał swoją wrażliwość, Ewelina swój typ muzyki i podejrzewam, że gdy oboje by się tego trzymali odnaleźli by się w showbiznesie. Nie mówiąc już o tym, że Ewelina miała najlepsze wykony i we wszystkim potrafiła się odnaleźć.
Totalnie nie rozumiem zachwytu nad Dawidem Podsiadło. Chłopak bez osobowości, nie potrafiący skleić zdania, mający jednak jakieś głosowe pokłady talentu. Moim zdaniem to nie wystarczy. Mam nadzieje że się mylę, ale przepadnie on jak wieli wielu przed nim.
Odnośnie gwiazd, także żałuje że (głownie laski) nie śpiewały swoich największych hitów, no ale trudno, może z jednej strony to i lepiej bo uczestnicy mogli sie odnaleźć w ich repertuarze. Najlepiej poradziły sobie dziewczyny z The Chance bo z Amy brzmiały naprawdę świetnie. Gdy Dawid śpiewał z Katie - złapałem się za głowę. To ona była gwiazdą tego występu, wirtuozką i mam wrażenie że chciała nawiązać jakąś relacje z Dawidem ale ten po prostu nie wiedział co robić - stanowił dla niej tylko marny chórek, tło, pokazał tylko jak wiele mu jeszcze brakuje do swobodnego odnajdywania się na scenie. Nie rozumiem też totalnego lekceważenia tych gwiazd zagranicznych, mało kto co im tłumaczył, nie wiedzieli w sumie co robić. W pewnym momencie dziękowalem Bogu, że w jury jest Tatiana i jako jedyna starała się nawiązać kontakt z gwiazdami, mówiąc do nich cokolwiek (gdy Kuźniar powiedział do Amy jak się czuje a ta odp że dobrze i przeszedł od razu do pytań do jury - wstydziłem się, no po prostu brakowało jakiegokolwiek "witamy w x factor, jak ci sie spiewalo, co o nim myslisz", jakiegokolwiek dialogu z gwiazdą. Moim zdaniem z uczestnikami powinny śpiewać polskie gwiazdy, bo i lepiej by sie im gadało i fajniej by się to później ogladało.

Dodając jeszcze to co już pewnie wszyscy z Was napisali i co było mówione - największą porażką tego programu jest J.Kuźniar. Niczym kotwica ciągnąca statek na dno, nie wiem kto go wziął, jakie miał zamiary - czy nie było jakiegokolwiek castingu na prowadzącego?? Bo to niemożliwe żeby on wygrał. Wszystko z kartke, wszystko sztucznie, nie potrafił dzis nawet przetłumaczyć zdania na angielski. Siła "Mam talent" jest dwóch prowadzących, którzy wiedzą po co tam są i rzucają żartami na prawo i lewo, pełna naturalność a zarazem profeska. Tutaj już za późno, ja obwiniam go za słabą oglądalność, brak zainteresowania programem - nie że zły oświetleniowiec, że zły montaż - to on jest nijaki i nie wprowadza do programu nic co dało by się później wspominać. Ale tak jak piszę, już za późno, nie ma co zmieniać bo tylko bardziej widzom tvn namiesza.
Ostatni wspólny wykon elegancko - z siłą, energią, tak jak to powinno być. Tyle ode mnie. Pzdr:)
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

No i warto odnotować, że niestety powiedział 'wracamy na wiosnę'. Ciekawe co postanowi TVN jak zobaczy wyniki oglądalności finału. Albo 4. juror albo przenosiny na niedzielę.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: X FACTOR

Post autor: Adrian ;P »

No to od początku. Występ jury fajny, ale bez rewelacji, średni dobór utworu.
1 runda: Piosenki wybrane niemal tak jak chciałem :D Jedynie Marcinowi dałbym coś innego. Dawid był w tej rundzie zdecydowanie najlepszy. Pierwotne wykonanie Shoo Shoop Song The Chance było według mnie lepsze niż to.
2 runda: Dobór piosenek bardzo dobry! Nie zgadzam się, że były mało znane. Tutaj najlepszy był duet Brainstrom i Marcin Spenner :D Katie całkowicie przyćmiła według mnie Dawida, ale wyszło całkiem nieźle. Duet z Amy to był chyba najlepszy występ The Chance w programie
Zabrakło zdecydowanie solowego występu gwiazdy, a program skończył się i tak chyba 5 minut przed czasem... Wynik był mi całkowicie obojętny, bo cała trójka jest świetna :D
No to za rok 3 edycja i raczej program wróci na niedzielę, bo jak widać sobota wiosną nie sprzyja programom rozrywkowym.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: X FACTOR

Post autor: sybic »

Moim zdaniem zwycięzca drugiej edycji nie umie śpiewać. Pokazał to w swoim ostatnim występie. Ale ten sukces i współczesna technika pomoże mu odnieść sukces. Płytę nagra (tu pomoże mu technika) a na koncertach może przecież występować z playback'u. Muza będzie leciała z płyty, a on będzie otwierał tylko usta, jak ryba.
felek
Bywalec
Bywalec
Posty: 744
Rejestracja: środa 11 sty 2012, 17:51

Re: X FACTOR

Post autor: felek »

sybic pisze:Moim zdaniem zwycięzca drugiej edycji nie umie śpiewać. Pokazał to w swoim ostatnim występie. Ale ten sukces i współczesna technika pomoże mu odnieść sukces. Płytę nagra (tu pomoże mu technika) a na koncertach może przecież występować z playback'u. Muza będzie leciała z płyty, a on będzie otwierał tylko usta, jak ryba.
Gorszej bzdury nie słyszałem :P
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

sybic pisze:Moim zdaniem zwycięzca drugiej edycji nie umie śpiewać. Pokazał to w swoim ostatnim występie. Ale ten sukces i współczesna technika pomoże mu odnieść sukces. Płytę nagra (tu pomoże mu technika) a na koncertach może przecież występować z playback'u. Muza będzie leciała z płyty, a on będzie otwierał tylko usta, jak ryba.
Jednak jesteś ostro porąbany... xD

Od moderatora: Ostrzeżenie za ten post.
musicomaniakk
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 358
Rejestracja: wtorek 03 kwie 2012, 15:17

Re: X FACTOR

Post autor: musicomaniakk »

Już teraz oficjalnie można zobaczyć wyniki głosowania z każdego odcinka - http://i45.tinypic.com/r286ev.png
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: X FACTOR

Post autor: sybic »

tomalapt pisze: Jednak jesteś ostro porąbany... xD
Zupełnie nie wiem dlaczego próbujesz mnie obrazić...
Czy coś złego o Tobie napisałem?
voyagerck
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: sobota 11 cze 2011, 19:41

Re: X FACTOR

Post autor: voyagerck »

Finał mógł być trochę dłuższy, zabrakło trochę występów gwiazd. Jednak jest OLBRZYMIA ZMIANA w porównaniu do pierwszej edycji, zauważyłem też że Jarek się wyrabia i po raz pierwszy w tej edycji miałem wrażenie, że jest to najlepsze jury w tego typu programach. Czas podsumować II edycję!!!
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Więc:
realizacyjnie do przodu o 101%. Edycja prezentowała mega wysoki poziom, nie tylko realizacyjnie (widać ingerencję realizatora światła - to w brew pozorom dało bardzo dużo temu programowi, bez wątpienia), znacznie lepsze i bardziej świadome kadrowania i profesjonalne efekty wizualne na telebimach. Lepsze tematy odcinków, lepszy dobór utworów. Na plus widać inngrencję i pracę Roofiego i zespołu tanecznego (nazwy niepamiętam, przepraszam) -byli świetni, momentami wyglądało to bardziej profesjonalnie niż w UK. Fajne rekwizyty, układy.
Fajne jest też to że zagwarantowano uczestnikom rozwój. Rok temu nie było właściwie żadnych couch'ów, trenerów głosu czy tańca. Świetny patronat River Island i Nissana. Fajny pomysł z nagrodami 5, 10 i 20 tys zł po każdej z przerw reklamowych. Miało to sens, i dzięki temu program nabierał za równo rozmachu jak i swego rodzaju ułożenia i planu.
Co do występów - progres The Chance jest niesamowity. Bardzo się cieszę że wygrał Dawid, bo Marcin... no cóż. On jest wyjątkowy, ale na wygraną nie zasługiwał. Dawid to postać , która ewidentnie jest niepowtarzalna, bardzo młoda, wyjątkowa - ma ten faktor X. Jego występy z repertuarem U2 (pierwszy live show, jak i wczorajszy finał), oraz Adele (audycja, półfinał), Cichosza (półfinał), domy jurorskie - na zawsze zapadną w mojej pamięci. Genialne. Wystep z Katie - b dobry, choć liczyłem na coś więcej. Choć sama Katie w DDTVN powiedziała, że po raz pierwszy zdarzyło jej się, że miała wrażenie, że ktoś na scenie jest lepszy od niej (mówiła o Dawidzie).To po prostu nie zbyt dobra piosenka dla Dawida. To tak jakby dać Katie zaśpiewać jakiegoś alternatywnego rocka. Występ Marcina z Brainstorm - nawet dobry. A The Chance i Amy - fenomenalne. Tylko animacja na telebimach kiepska. Reszta fantastyczna.
Co do występu finalnego - w tej edycji występ w 10. odcinku zdecydowanie lepszy. Występ jurorów - całkiem niekonwencjonalny i udany. Fajna wizytówka. Widać było że Tatiana i Czesław dali z siebie wszystko. Kuba nie. No ale cóż. Taki człowiek.
Sędziowanie w tej edycji - wątpiłem w Tatianę. Niepotrzebnie. Sprawdziła się najbardziej, i obok Czesława jest najbardziej profesjonalna. Czesła, mimo iż nie zawsze wyrazi się dobrze, to jednak ja bynajmniej wiem o co mu chodzi. Tylko biedak nie może dobrać słów :D ale ja go uwielbiam, to zdolny i bardzo nieprzeciętny muzyk. Kuba - jak to Kuba. Jego teksty są momentami zbyt przewidywalne. Powinien trochę zmienić swoje zachowanie i powrócić do tylu sędziowania z Mam Talent (I i II edycja).
Występy gwiazd oceniam bardzo dobrze. Na wielki plus zasługuje urozmaicenie wizytówek podczas finału (wypowiedzi gwiazd muzyki), jak i podsumowania wszystkich występów podczas II rundy.
Jarek - 200% lepiej niż rok temu. Dziwię się tylko, że wielość osób nie rozumie roli i zachowania prowadzącego w XF. Każdy myśli, że ma bawić i śmieszyć. Otóż Jarek jak widać obserwował Dermot'a z XF UK i doskonale wie jak ma się zachowywać. Spokojnie mógłby prowadzić XF w UK, bo jest wg mnie fenomenalny. Czyli taki, jaki powinien być prowadzący ten program. Na plus także zapowiedź XF3 i MT5.
To plusy. Są natomiast minusy tej edycji, a w szczególności do finału.
minus 1: mówiono o dodatkowej nagrodzie - występie na OWFestiwal 2012. Zapomniano o tym. A to gwarantuje mega start.
munus 2: brak nagrody za 3. miejsce. Bardzo szkoda było mi dziewczyn, bo to one zasługiwały na 2. miejsce. Marcin nie zrobił żadnego postępu. Żadnego. Dziewczyny gigantyczny. Cieszę się jednak, że chcą wydać razem płytę, i koncertować. Sam się na ich koncert wybiorę, jak tylko będzie możliwość. Żresztą same powiedziały, że mają masę propozycji na przyszłość.
minus 3: katastrofalne zachowanie Kuby w stosunku do gwiazd finału. Było mi w pewnym momencie wstyd że znam i oglądam tego człowieka. Amy ma genialny głos i kilka milionów sprzedanych płyt. Kuba się do niej nie umywa. I stwierdzenie, że "jedynie ładnie wygląda" było totalnie nie na miejscu. Nawet na twarzy Jarka było widać, że nie wie jak ma przetłumaczyć to co ten idiota - przepraszam - powiedział. Choć i tutaj należy się minus Jarkowi - źle to rozegrał, powinien być bardziej profesjonalny. Zresztą widać było, że Amy jest trochę nie w swoim świecie. Gdyby tylko rozumiała to co ten niewykształcony i pozbawiony jakiegokolwiek wyczucia smaku "publicysta" powiedział, na pewno nie wzięłaby w czymś takim udziału. Jego gadki, na siłę udawane "tłumacznie" wypowiedzi Tatiany i Czesia, czy też Jarka - to już było. Wprowadzał tylko zamęt i zniesmaczenie. A już myślałem że coś wyciągnął z uwag ludzi z roku temu. Widać nie trzeba było długo czekać. Podobało mi się jednak w tym wszystkim to, że Jarek zapytał o nową płytę Amy, kiedy w sklepach i jej wypowiedź. Piękna, z uwielbianym przeze mnie, brytyjskim akcentem wypowiedź. I love it ;)
Dalej - Brainstorm. Chłopaki wydali dziesiątki albumów, na rynku są z jakieś 20 lat, śpiewają w kilku językach - i gadka Kuby o nich, że nie wie kto to, po prostu brak słów. Dziękowałem bogu że jest Tatiana i Czesław, którzy godnie podziękowali za przybycie gwiazd, i nawiązali z nimi nić kontaktu. W szczególności Taitana, która z fajnym akcentem i myślą przewodnią kontynuowała rozmowę. Widać że we dwójkę coś znaczą i wiedza jak się zachowuje wobec gości. Pasowałoby, aby w jury wkrótce pojawił się ktoś, kto przyćmi Kubę. Kilka razy zgasił go Czesław, w szczególności podczas finałów.
Mimo to zachowanie Kuby wczoraj po prostu katastrofalne. Aż wstyd mi że ktokolwiek z ekipy czy z TVNu nie da mu do zrozumienia że tak się nie robi. I dziwne, że mimo iż jest najstarszy z ekipy, to tak tragicznie się zachowuje. Totalnie tego nie rozumiem. Przyćmił wszystkich, tak nie miało być.
Podsumowując - realizacyjnie 101% do przodu. Kulisy w tej edycji podczas audycji wyglądały nawet lepiej niż w UK. Słowo daję. Podoba mi się też to, że robi się u nas XF po swojemu - nie jak w UK, ale w naszym stylu. Czy to oświetlenie, czy graficznie czy z akompaniamentem orkiestry podczas finału - na plus jest to, iż była ona znacznie większa i obszerniejsza instrumentalnie niż rok temu. Nadało to programowi jeszcze większej powagi chwili. Szkoda tylko że nie wykorzystywano na grafikach w live jak i poprzednich etapach ciągle obracającego się X-a (jak przy wejściu Jarka w live show's, bo od tego turkusowego robi się nie dobrze :D) Dziwne też że na cały półfinał i finał nie dali złotego X-a czy czerwonego (też obracającego się ciągle; choć na chwilę złoty był widoczny). Byłoby ciekawiej.
Co za rok. Powtarzamy się ale 4 juror - bo jeśli pozostanie ich 3, to podział na grupy nie ma sensu. Brak zaskoczenia. Do tego odświeżona grafika na telebimach (już choć ten X o którym mówiłem, bo widać że go mają) i pełna muzycznie i graficznie czołówka z podkładem "x factor, x factor" :D I powrót na niedzielę. I jakieś polskie gwiazdy muzyczne z najwyższej półki z nieszablonowymi występami, nie byle kto. To moje postulaty. Wiem że powtarzane, ale chciałem wszystko co na temat XF już powiedzieć za jednym razem.
Więc - edycja na poziomie, świetny poziom i fajne urozmaicenia i zmiany. Gdyby nie Kuby zachowanie w finale, było by na 5. Jest dobra +4, albo jakaś -5. Rok temu +3. W porównaniu do roku ubiegłego progres niesamowity. A w porównaniu do konkurencji, nic się nie umywa do XF. Żadne The Voice czy MBTM i BnG.
PS. Co ja będę oglądał, skoro XF dopiero za rok? :(
tvn - latem programowo najgorsza!
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: X FACTOR

Post autor: Debeet »

Edycja lepsza względem pierwszej, ale jak dla mnie to jeszcze nie to. Co do wyników - według mnie powinno wygrać "The Chance". Jako świeży zespół nie mają takiej siły przebicia jak pozostała dwójka finalistów i mogą mieć problemy z dobrym kontraktem płytowym i producentami. Podsiadło i Spenner i tak by nagrali płyty, bo to są ewidentne talenty i każdy to chyba widzi (zwłaszcza producenci muzyczni i wytwórnie).
alik79
Początkujący
Początkujący
Posty: 80
Rejestracja: środa 15 cze 2011, 15:36

Re: X FACTOR

Post autor: alik79 »

Konieczne zmiany od III edycji

Aby zwiększyć jego oglądalność program od III edycji powinien ukazywać się od stycznia więc pre castingi powinny się odbyć w październiku. Oglądalność tej edycji pokazuje że począwszy od Wielkanocy ludziom nie chce się oglądać telewizji.

Druga sprawa powinni wprowadzić czwartego jurora i podział grup 16-24 na dziewczęta i chłopcy.

Trzecia sprawa wprowadzić program eXtra Factor (Kulisy) na antenę TVN 7 zaraz po emisji X Factor na antenie TVN (przecież ten kanał jest dostępny naziemne).

Czwarta sprawa wprowadzić nową scenografię castingów (taką jak w najnowszej edycji w UK) i nagrywać je w halach (np. Atlas Arena, Ergo Arena) tak jak ma to miejsce w UK.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Na pewno TVN będzie chciał coś zmienić by poprawić oglądalność. Ciekawe co wymyślą. A i ciekawi mnie czy pojawienie się Brodki było zupełnie przypadkowe.
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

SevenUP pisze:Na pewno TVN będzie chciał coś zmienić by poprawić oglądalność. Ciekawe co wymyślą. A i ciekawi mnie czy pojawienie się Brodki było zupełnie przypadkowe.
Też się nad tym zastanawiałem. Podobnie jak i Markowskiej. W końcu to były typy do I i II edycji w jury.
tvn - latem programowo najgorsza!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 2 gości