Jesienna Rewolucja w Faktach

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: matik »

sybic pisze:
avatar pisze:Dajcie już spokój, bo to wgl nie jest śmieszne ani nie wnosi nic nowego tematu.
Wg Ciebie tak, ale wielu to wciąż śmieszy.
Śmieszy przy piwie u moich znajomych. Śmieszy prowadzących i słuchaczy Radia Zet.
Śmieszy prowadzących i słuchaczy Radio Eska.
Wczoraj się nawet śmiali.
Mogę jedynie ubolewać nad wartością intelektualną niektórych osób, a żart o upierdol**ym stole jest już żenująco nudny.
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re:

Post autor: szym »

Camilo pisze:
szym pisze: Zamiast zapowiadać NIEWIADOMOCO i pokazywać raczej COŚTAMCOŚTAM, wystarczyłoby podrasować poprzednie studio, wrócić do zastosowań z 2004 roku i trochę odświeżyć grafikę.
Podrasować poprzednie studio można by 3-4 lata temu. Teraz jest dokładnie to, o co chodzi na całym świecie - przestrzeń, minimalizm, nowoczesność, szeroki zestaw możliwości i biel. Żadne dodatki nie powinny odciągać uwagi, można się skupić na kwintesencji telewizji informacyjnej, czyli na treści.

Och, kurcze, zapomniałem, że chodzi o to, żeby pokazać, że robimy to, tak jak robi świat. Miejmy nadzieję, że skopiowanie studia Al-Dżaziry wystarczy. :hyh:
Problem w tym, że oni w 2004 pokazali, jakie to studio jest świetne i nigdy go nie podrasowali, tylko wycinali trochę lotów, trochę ekranów. Wszystko poszło w drugą stronę.

O treści "Faktów" nie będę dyskutował, bo tu można się pokłócić. I takie trochę pompatyczne gadanie, że teraz mamy kwintesencję telewizji informacyjnej, że to jest "dokładnie to, o co chodzi!" doskonale pasuje do tego wielkiego pustego studia z n-metrowym ekranem. A moim zdaniem jest tak kolorowo, że już samo to może rozpraszać. Przy zapowiedziach nie wiadomo, na co spojrzeć: na chodzącego Kamila Durczoka, na elementy, które przewinęły się przez ekran czy na ten kwadracik, który akurat zyskuje kolory? Na czołówce trwającej 2 sekundy też nie szło się skupić. Jasny napis, na jasnym tle i miliony latających prostokątów...

Jeżeli chcieli zrobić to, o czym piszesz to powinni niebieskim arialem napisać na białym tle "fakty tvn" i potrzymać od 18:59 i 55 sekund do 19:00. Ależ wtedy mielibyśmy minimalistyczną rewolucję!

Jeżeli ktoś nie umie skupić uwagi na treści, bo ma za dużo bajerów na ekranie to zdecydowanie powinien przerzucić się na Panoramę, bo nowa oprawa graficzna Faktów jest trochę bardziej oczojebna, niż to co widzieliśmy do tej pory.

A ja powiedziałem tylko, że teraz wygląda to pusto.
:)
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: szym »

EDIT: A dzisiaj u Grzegorza Kajdanowicza tablet robił za... podstawkę do szklanki (?!) :D8 Po pierwszym materiale zdjęli ją z urządzenia.
Tak jak sobie dzisiaj to oglądam drugi raz w telewizji to myślę, że to zdanie "zapraszam na Fakty w TVN i w Internecie, bo warto widzieć więcej..." brzmi trochę sztucznie.
Jednak, moja opinia ogólnie o nowej odsłonie jest raczej pozytywna (bo może wynika z moich postów, że jestem 3x nie :D23 ) - po prostu do tej pory zrobili tak dużo, że teraz trudno o wielki skok, nawet jeżeli się zapowiadają sami, że wyskoczą daleko i wysoko.
:)
arrow2
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 229
Rejestracja: piątek 10 lut 2012, 22:27

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: arrow2 »

Szklanka stała PRZED tabletem, przestawili ją bo chyba za bardzo rzucała się w oczy.

Mam wrażenie, że dziś nieco wyraźniej słychać oprawę dźwiękową.
:arrow: dwa
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: sybic »

W tych Faktach brak faktów, albo są tylko niektóre fakty. Słowem manipulacja HD.
O tym, że premier siedzi obok służalczego prezesa sądu kibicując na meczu - cisza, ale o kandydacie na premiera z PIS, który nigdy premierem ze zostanie, w ironicznym tonie poświecono kilka minut.
Co nam po tym pięknym stole, HD, kiedy faktów brak?
Debeet
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 309
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 20:15

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: Debeet »

Czy mi się wydaje, czy dzisiaj dodali na videowallu we wprowadzeniu adres do strony na Facebooku? Fakty będą jeszcze zmieniane. Tak samo było z nowym starym studiem.
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: wafel »

arrow2 pisze:Szklanka stała PRZED tabletem, przestawili ją bo chyba za bardzo rzucała się w oczy.

Mam wrażenie, że dziś nieco wyraźniej słychać oprawę dźwiękową.
Tak, było ją wyraźniej słychać. Powoli (baaaardzo, bardzo) przekonuję się do nowej wersji czołówki i oprawy dźwiękowej.

A tak trochę zmieniając temat - byłem pewien, że dzisiaj zrezygnują z logo Faktów + grafiki sejmu/Kancelarii Premiera/etc. w FpF ... wygląda to tragicznie - jeszcze jakby logo i grafikę jakiś pasek dzielił ...
Peter Parker
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 185
Rejestracja: czwartek 13 sie 2009, 07:20

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: Peter Parker »

Debeet pisze:Czy mi się wydaje, czy dzisiaj dodali na videowallu we wprowadzeniu adres do strony na Facebooku?
Był już wczoraj.
Lord_info
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1463
Rejestracja: czwartek 26 maja 2011, 17:08

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: Lord_info »

szym pisze:EDIT: A dzisiaj u Grzegorza Kajdanowicza tablet robił za... podstawkę do szklanki (?!) :D8 Po pierwszym materiale zdjęli ją z urządzenia.
Jednak tak nie było :)
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: r_r16 »

Faktycznie szklanka na pierwszym planie skupia uwagę. Na zdjęciu to widzę, podczas programu nie zwróciłem uwagi. :D
Damian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 02 paź 2012, 22:04
Lokalizacja: Radom

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: Damian »

Taki minimalizm miał być a tyle gratów na stole że masakra.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

szym pisze:Problem w tym, że oni w 2004 pokazali, jakie to studio jest świetne i nigdy go nie podrasowali, tylko wycinali trochę lotów, trochę ekranów.
... bo doszli do wniosku, że jest tego za dużo i nie o to chodzi w programach informacyjnych. To nie statek kosmiczny. Ty cały czas podtrzymujesz tezę, że to był słuszny kierunek podczas gdy na całym świecie się od tego odchodzi, kładąc nacisk na jak największy minimalizm.
A moim zdaniem jest tak kolorowo, że już samo to może rozpraszać.
Musimy tu rozdzielić oprawę graficzną "Faktów" od samego studia.
Na czołówce trwającej 2 sekundy też nie szło się skupić.
Pytanie, czy oglądasz program informacyjny po to, by skupić się na dwóch sekundach czołówki.
A ja powiedziałem tylko, że teraz wygląda to pusto.
A ja powiedziałem tylko, że teraz jest do dostosowane do standardów światowych. I że pusto wcale nie znaczy źle.
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: skorupa2006 »

Ciągle piszecie o dostosowywaniu się do standardów światowych. To jest chore wg mnie. Jeśli "na świecie" na środku studia będzie leżało g*ówno to "Fakty" też mają tak zrobić, bo tak mają wszyscy na świecie?

Poprzednie studio było lepsze ze względu na: drewno, to że z góry miało bardzo fajny kształt (barierki, biurka redakcyjne), coś się w nim działo. Nowe nie mówię, że złe, ale na pewno bez pomysłu. Teraz też mogłoby być więcej tego typu rzeczy, aby nie wydawało się tak puste... Właściwie to nie wiem po co im tak duży telebim, jak w Faktach i tak pełni rolę tylko tła. Przy tak pustym studiu bez problemu mogłoby być ono wirtualne i wyglądałoby tak samo :P
arrow2
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 229
Rejestracja: piątek 10 lut 2012, 22:27

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: arrow2 »

Ekran w tej chwili spełnia swoją rolę tylko na początku Faktów ale sądzę, że się rozkręcą. Natomiast odnosząc sie do poprzedniego studia - w Faktach i tak nie było widać w nim "życia". Fakty też były na tle ekranu, więc pod tym względem akurat nic się nie zmieniło. Natomiast to "życie" będzie bardziej widoczne tak jak wcześniej w tvn24.

Argument o g*wnie to jakaś dziecinada natomiast. Jeżeli ubierasz się zgodnie ze światowymi trendami mody i nagle ktoś uzna, że modne jest wysmarowanie sobie ubrania g*wnem to tak zrobisz? Nie, bo to głupie. Naśladowanie światowych wzorców ma to do siebie, że bierze się te dobre i sprawdzone standardy.
:arrow: dwa
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Re: Jesienna Rewolucja w Faktach

Post autor: szym »

Lord03 pisze:
szym pisze:EDIT: A dzisiaj u Grzegorza Kajdanowicza tablet robił za... podstawkę do szklanki (?!) :D8 Po pierwszym materiale zdjęli ją z urządzenia.
Jednak tak nie było :)
Obrazek
A faktycznie! Nie rozumiem, dlaczego widziałem to na tablecie. :aniol:
Na pewno takie zastosowanie sprzętu odbiłoby się szerokim echem w Internecie. :lol2:
:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość