TVN24 BIS - dyskusja ogólna

Dyskusje na temat informacyjnych kanałów TVN Warner Bros. Discovery.

Moderator: Łukasz

~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: ~ »

Oglądałem dzisiaj ten kanał ok. godz. 1 i mogę powiedzieć, że wywarł na mnie dość dobre wrażenie. Zobaczymy co będzie dalej.
Jedyne co mnie zdziwiło to ten start o północy, w noc sylwestrową. Szkoda mi było tych ludzi, którzy w taki wieczór musieli pracować na pełnych obrotach. Zresztą oni z góry byli skazani na porażkę, bo jestem pewny, że oglądalność mieli znikomą.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: lukaszbialas »

Szkoda, że kanału nie można oglądać na żywo w internecie tak jak to było z TVN CNBC.
Ksero
Bywalec
Bywalec
Posty: 712
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 19:00

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: Ksero »

Cóż, może ma to coś wspólnego z prawami do zagranicznych zdjęć, które nie pozwalają pokazywać "za darmo, wszystkim".
KKK
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: matik »

W TVN CNBC też były takie zdjęcia i nie było problemu. Zresztą stream jaki robi TVN za pośrednictwem TVN Player jest i tak dostępny jedynie w Polsce ;)
Ksero
Bywalec
Bywalec
Posty: 712
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 19:00

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: Ksero »

Jeżeli mowa o streamie, to na profilu stacji na FB, kilka osób jest zawiedzionych brakiem możliwości oglądania stacji online.
KKK
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: lukaszbialas »

Ja mam ten kanał w swojej kablówce natomiast myślę, że ze względu na ograniczony zasięg TVN CNBC miał też swoich widzów w internecie, a teraz TVN24 Biznes i Świat ich straci, ponieważ nie dość, że zlikwidowali stream to nie powiększyli zasięgu. TVN BiŚ wszedł na miejsce TVN CNBC.
Ksero
Bywalec
Bywalec
Posty: 712
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 19:00

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: Ksero »

Możesz mieć (niestety) rację. Trochę niezrozumiała decyzja...

Co do samego kanału - początkowo byłem źle nastawiony na oprawę ekranową kanału. Teraz przyzwyczajam się i coraz bardziej zaczyna mi się ona podobać. Można by tylko zwiększyć jasność paska z informacjami z kraju i ze świata z obu stron. Na razie stacja zrobiła na mnie pozytywne wrażenie. ;)
KKK
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: avatar »

Wszystko wygląda mega nowocześnie. :tanczy:
Nie rozumiem tylko po co w serwisach o pełnej godzinie (biznesowych) prezentowane są info ze świata? Chwilę później prowadzący zmienia miejsce i mówi już tylko o biznesie. :roll:
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: matik »

Podobnie było w Dniu na Świecie o 9:30, 10:30 i 11:30, tyle, że prowadząca miejsca już nie zmieniała, a po prostu drugi prowadzący robiła ''papa'' i był tylko informacje ze świata.
Jak można też zauważyć, żadnych reklam dzisiaj nie ma na tym kanale (podejrzewam, że chwilowo, bo ostatnio na TVN CNBC było ich niemało i to nawet w weekendy).
Ksero
Bywalec
Bywalec
Posty: 712
Rejestracja: czwartek 05 kwie 2012, 19:00

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: Ksero »

avatar pisze: Nie rozumiem tylko po co w serwisach o pełnej godzinie (biznesowych) prezentowane są info ze świata? Chwilę później prowadzący zmienia miejsce i mówi już tylko o biznesie. :roll:
Pewnie już wszystko będzie wyregulowane. ;)
Jak ktoś wspomniał na innym forum, TVN24 BiŚ przypomina trochę amerykańskie telewizje.
KKK
TiM
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 16:19

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: TiM »

Patrząc na grafikę ekranową czuje się jakbym oglądał stację z XX wieku... Grafika na licencji CNBC była bez porównania bardziej nowoczesna.

Na korzyść przemawia jak na razie studio, bardzo udany lifting. Momentami głębia jest tu większa niż w 24 lol. O wiele lepiej zorganizowano całą przestrzeń dla programów i videowall jest w wielkości w sam raz jak na taką powierzchnię scenografii.

PS: Bim już z kilka razy odmówił posłuszeństwa.
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: lukaszbialas »

Warto też zwrócić uwagę na moim zdaniem udaną i wpadającą w ucho oprawę muzyczną.
tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: tetar »

Grafika oprawy kanału mi nie odpowiada... to "złoto"... IMO wieje wiochą - brakuje tylko łańcuchów i kreszowych dresów z lampasami u prowadzących!

W zajawkach do startu TVN24BiŚ wszyscy wypowiadający się nawiązywali i podkreślali zaawansowanie technologiczne i nowoczesność studia.

Ale jak teraz widać był to zwyczajny i typowy bełkot twórców "nowego" kanału - najgorsze wrażenie robi słaba jakość obrazu - wygląda to jak VHS z lat osiemdziesiątych!

Tyle kasy wywalić w błoto na "nowoczesną" technologie TVN, która jest uwalona dzięki pikselozie czego doświadcza końcowy odbiorca!

W XXI w. podać odbiorcom na starcie taki wizualny syf - Masakra!
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: matik »

tetar pisze:najgorsze wrażenie robi słaba jakość obrazu - wygląda to jak VHS z lat osiemdziesiątych!
Nie wiem w jaki sposób odbierasz ten kanał, ale u mnie nie ma tego problemu - obraz jest ładny jak na SD.
3405t
Bywalec
Bywalec
Posty: 600
Rejestracja: środa 31 paź 2012, 14:12
Lokalizacja: Region TVP3 WARSZAWA

Re: TVN24 Biznes i Świat

Post autor: 3405t »

ja miałem średnie zaskoczenie, ale oglądając ten kanał dłużej coraz bardziej mi się podoba :tanczy:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości