Fakty - program informacyjny TVN

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

arrow2
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 229
Rejestracja: piątek 10 lut 2012, 22:27

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: arrow2 »

Ech, co wy mówicie? Jaki Węglarczyk? Jaki Kuźniar? Który z nich ma jednocześnie doświadczenie w prowadzeniu SERWISÓW (a nie magazynów) i kierowaniu zespołem? Żaden.
Opcje są tylko dwie:
- albo Pochanke (bo zna zespół, jest jego częścią i do tego kobietą - to wizerunkowo będzie ogromny plus)
- albo zespół zostanie bezpośrednio podporządkowany kierownictwu tvn24 (aby oczyścić atmosferę i czasowo mieć pełną kontrolę nad zespołem).
Pytanie tylko kto dołączy do grona prowadzących, bo obecnie eksploatacja przeznterów F, FpF i FpP jest ponad 100% i choroba lub urlop jednej osoby rozwali cały grafik. Najprawdopodobniej do zespołu dołączy kolejna kobieta (z tvn24).
:arrow: dwa
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Camilo »

10-12 lat temu Durczok wydawał się tak samo ekstremalną opcją w "Faktach" jak dzisiaj Węglarczyk czy Kuźniar. Węglarczyk ma wieloletnie doświadczenie w kierowaniu zespołem wyniesione jeszcze z "Gazety Wyborczej", a ostatnio również m.in. "Rzeczpospolitej". Kuźniar natomiast ma doświadczenie w prowadzeniu serwisów, a po 20 latach w zawodzie funkcja kierownicza mogłaby się wydawać już naturalnym awansem. A jako, że dość często podkreśla, iż do wszystkiego doszedł w życiu dzięki swojej pracy, również jest dobrą opcją do ratowania wizerunku w obliczu oskarżeń, że w programie robiono kariery przez łóżko.
Pochanke wydaje się naturalną kandydatką, tylko, że to co wizerunkowo nadrobi jako kobieta może zaraz wizerunkowo stracić jako żona szefa TVN24.
Włączenie programu pod kierownictwo TVN24 wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem i pisałem już o tym wcześniej.

A informacja jakoby do zespołu miała dołączyć kobieta z TVN24 wydaje się dosyć ciekawa. ;)
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: bartek09 »

O ile jeszcze wyobrażam sobie Węglarczyka jako szefa redakcji, tak kompletnie nie widzę go jako prowadzącego. Z kolei Kuźniar niby mógłby się sprawdzić jako prowadzący, ale obawiam się, że na dłuższą metę to by się nie sprawdziło. Myślę, że ciężko byłoby mu się wpasować do formuły programu i mielibyśmy podobną sytuację do jego udziału w "X Factorze". Poza tym, kompletnie nie widzę go jako szefa redakcji. Uważam, że najlepiej byłoby, gdyby redakcją kierowała Pochanke, a do zespołu dołączył jeden prezenter z TVN24. I tutaj chyba najchętniej widziałbym Piotra Jaconia.

Ale generalnie to bardzo żałuję, że Durczok musiał się rozstać z "Faktami", bo uważam, że zrobił dla programu wiele dobrego, miał wizję jego dalszego rozwoju i jego brak będzie zauważalny. Myślę, że ciężko będzie znaleźć adekwatnego następcę.
arturoo
Początkujący
Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: czwartek 03 kwie 2014, 20:04

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: arturoo »

Powiem szczerzę, że wczoraj TVN udowodnił, że nie jest telewizją niezależną i to już w pierwszym materiale o senatorze PiS i wyprowadzeniu pieniędzy ze SKOKu. Jakoś ten sam materiał, również numer 1. w Wiadomościach mogli przedstawić bardziej obiektywniej, a chodzi mi m.in. o to, że w TVP powiedzieli, że PO nie wyklucza powołania komisji śledczej w tej sprawia, a w sprawie Amber Gold wykluczało. Wcześniej tego nie zauważałem, ale dobrze , że sami otworzyli mi oczy.
Ale nie o tym chciałem powiedzieć. W wczorajszym wydaniu FAKTÓW delikatnie mówiąc zdenerwowało mnie to , że zrobili materiał o zawieszeniu Clarksona i programu "Top Gear" w BBC. Jakoś o "aferze Durczoka" nie zamierzali nic powiedzieć, tzn. we wtorek na koniec "Faktów", wyemitowali oświadczenie TVNu. ŻAŁOSNE! Smutne to jest, szczególnie, że podobno opiniotwórcza telewizja nie ujawnia własnych brudów, ale inne i owszem i poświęca temu ok 2 minut, a na swoje jakieś 30 sek. Jakoś Clarkson czytując klasyka "ma kolegów".
Co do nowego szefa FAKTÓW mam 2 typy z tym jeden jest kontrowersyjny i to Jolanta Pieńkowska zaś drugi jest oczywisty i jest to Justyna Pochanke. Jeżeli TVN wybierze pierwszą opcje to wiadomo, że będzie szefem i prowadzącym, zaś jeżeli drugą to do prowadzących mogłaby dołączyć Anna Jędrzejowska szczególnie, że pani Ania prowadziła już w TVN24 "Fakty po południu".
ketjow
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 13 maja 2014, 21:15

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: ketjow »

Co do rzetelności faktów, to nie od dziś wiadomo, że są mocno stronniczy. Dyskutuje się tu głównie o formie przekazu, studiach, montażu materiału, czołówkach muzyce, ale coraz częściej zapomina się o treści. Wiadomości też są często stronnicze ale chyba w mniej nachalny sposób. Oczywiście można tu dyskutować o konkretnych przypadkach, ale moje odczucie jest takie, że gdy oglądam Wiadomości lub Wydarzenia nie czuje aż tak bardzo wciskania mi na siłę swoich poglądów jak to jest przy Faktach. I to mnie zraża, nie zmieni tego nawet wprowadzenie100 razy lepszej oprawy graficznej niż ma konkurencja.

Mam nadzieję, że nowy naczelny Faktów skupi się bardziej właśnie na treści i rzetelności.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Camilo »

Krytycznie o "Faktach" także Mariusz Cieślik w dzisiejszej "Rzeczpospolitej". Autor stwierdził m.in. że ten program nie informuje, lecz dostarcza rozrywki oraz że pomija istotne wydarzenia i wykrzywia obraz świata.
mark522
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 12 mar 2015, 21:41

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: mark522 »

Ja rowniz widzę Piotra Jaconia w Faktach.Ale jakie ma sznase?
prze_kw
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 1275
Rejestracja: niedziela 14 sty 2007, 10:15

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: prze_kw »

Marne. Przez tyle lat nie zdołał jakoś szczególnie się wyróżnić.

Najpewniej redakcję weźmie pod opiekę Adam Pieczyński, a dopiero nowy właściciel, po jakimś czasie, wyznaczy nowego naczelnego. Natomiast przychylam się do zdania Arrow'a, że najprędzej zobaczymy jakąś panią z TVN24, tylko kogo? W mojej opinii jedyną osobą jest Katarzyna Zdanowicz, ewentualnie Dagmara, tylko czy obie panie mają odpowiedni do "Faktów" power i charyzmę? Innych kandydatur nie widzę, jeśli rozpatrujemy TVN24. No chyba że w glorii i chwale wróci zapomniana Wyszyńska i zrobi tam porządki :twisted:

Durczoka nie ma od miesiąca, a ja mam już powoli dość oglądania Marciniaka i Kajdanowicza, jestem nimi zmęczony, są na ekranie w za dużej dawce.
Liczą się tylko Fakty.
michal_borkowski
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2743
Rejestracja: wtorek 25 lut 2014, 14:20

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: michal_borkowski »

Dagmara na razie moglaby prowadzic Fakty po poludniu. Bylby to swoisty trening przed dalszymi bitwami. Pomijajac wspomniana charyzme, ciezko mi powiedziec, jaka wiedze polityczna maja obie Panie, by prowadzic np. Fakty po faktach.
To tylko moje skromne zdanie
shortise
Początkujący
Początkujący
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 03 maja 2010, 16:33
Lokalizacja: Katowice-Śródmieście

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: shortise »

Jeśli ktoś z TVN24 miałby poprowadzić Fakty to według mnie dobrą prowadzącą byłaby pani Joanna Kryńska.

Przy okazji jeśli pojawi się wkrótce nowy prowadzący to przydałoby się wrócić do Faktów w parach. Przynajmniej w weekend.
5 lat na forum ;)

Na innym forum także @brk
Martin1999
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2015, 09:06

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Martin1999 »

Moim zdaniem do faktów powinna dołączyć Katarzyna Zdanowicz ma dobrą dykcję w rozmowach w faktach po faktach myślę, że dała by sobie rade ewentualnie do faktów dołączyć mogli by Bogdan Rymanowski i Patrycja Redo. W tedy można było by wprowadzić duety.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Greg Haus »

Anonimowa relacja pracownika tvn:
Wszyscy czekali na tę decyzję od kilku tygodni. Chyba nikt nie wyobrażał sobie, że Kamil może wrócić. Większość jego podwładnych odetchnęła z ulgą i nie kryje swojej radości - przyznaje w Fakcie pracownik TVN. Nie brakuje jednak też osób, które mocno się z nim zżyły. Im na pewno będzie go brakować. Wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że w zaistniałej sytuacji nie było innego wyjścia. Teraz wszyscy czekają na ogłoszenie nazwiska nowego szefa. Atmosfera w ostatnich tygodniach była napięta, a wielu dziennikarzy było kuszonych propozycjami z innych stacji. To burzyło dotychczasowy system pracy i wprowadzało niepotrzebną nerwowość.
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: avatar »

To co? Obstawiamy kto kolejny z ekipy Faktów zawita w TVP? :P
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Greg Haus »

Wszyscy wymieniają swoje preferencje co do prowadzących to i ja się podzielę swoją dwójką.
Mężczyzna - J. Kuźniar, Kobieta... Krystyna Czubówna, niemłoda, ale wdziękiem i wciąz w pamięci mam jej prowadzenie Panoramy. Sama kiedyś mówiła u Kuby Wojewódzkiego, że chciałaby kiedyś wrócić do programów informacyjnych.
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4500
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Fakty - program informacyjny TVN

Post autor: Meteor »

Kuźniar warsztatowo nadawałby się na pewno, ale bywa kontrowersyjny, co może być pewnym obciążeniem jeśli TVN postawi na poprawę wizerunku "Faktów" jako programu obiektywnego.
Z mężczyzn do dzisiaj widziałbym tam Igora Sokołowskiego, ale to już nieaktualne, więc może powrót B. Rymanowskiego. Jacoń jeszcze nie, może za jakiś czas.
Z kobiet to widzę dwie możliwości - A. Jędrzejowska lub D. Kaczmarek-Szałkow. Obie prowadziły już FpP i wielokrotnie występowały pod presją prowadząc wydania specjalne.

Tyle tylko, że wątpię czy ktokolwiek dołączy to obecnej ekipy. Jest 4 prowadzących. Nawet jak jeden będzie na urlopie i w tym czasie jeden zachoruje (co się rzadko zdarza), to i tak zostaje dwóch.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości