Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5085
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: maxxx »

Francja wygra ten mundial.Widać, że gra wyłącznie pod wynik,ale o tym nikt za miesiąc nie będzie już pamietał.
Jest to drużyna kompletna, ze świetnymi stoperami(głównie Varane), zbilansowaną linią pomocy+polot z przodu.Oczywiście za wyjatkiem Giroud, bo Francja jest tak wysoko nie dzięki niemu a raczej pomimo. :lol2: Pod ich styl właśnie idealnie pasuje Benzema, jest 10 razy lepszy w rozegraniu, a w ich taktyce typowy egzekutor nie jest niezbędny.Ale jak zdobeda tytuł nikt o tym nie będzie rozmawiał.
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: Trzeciak »

Póki co zanosi się, że zagra z Anglią. Ta prowadzi 1:0 z Chorwacją po pierwszej połowie.

I już mamy 1:1. :D
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: Maciek_POZ »

No i okazało się, że kciuki trzymałem dobrze :D. Chorwacja wygrała z Anglią 2:1 po golu Mandżukica w dogrywce. Brawo panowie! To była sztuka podnieść się po golu w pierwszych minutach, potem wyrównać i przejąć inicjatywę, zwłaszcza że oni już grali dwie dogrywki! Pewnie pani prezydent Kitarović już ze szczęścia szalaje, nie wspominając o ludziach w Zagrzebiu. Zatem będzie finał Francja - Chorwacja w niedzielę i mecz o 3.miejsce Belgia - Anglia w sobotę. Cytując klasyka, będzie się działo! Można powiedzieć, że Robert Kantereit w poranku miał dzisiaj nosa, stawiając na Chorwatów ;). Zresztą podobnie obstawiała Paulina Czarnota-Bojarska.
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1376
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: PLTelewizja2016 »

No i to, trzeba przyznać będzie emocjonujący finał turnieju. :)
A tak w ogóle, Polska ma już nowego trenera. Jest nim Jerzy Brzęczek, dotychczasowy trener Wisły Płock, prywatnie wujek Kuby Błaszczykowskiego. Nowy sztab szkoleniowy będzie taki, jaki on zbudował w Wiśle Płock:
http://www.sport.pl/mundial/7,154361,23 ... niowy.html
Muszę przyznać, zanim go ogłosili selekcjonerem, to w ogóle o nim nie wiedziałem. Zobaczymy, czy będzie w stanie utrzymać poziom reprezentacji z czasów Adama Nawałki, czy go nie zepsuje. Generalny test Brzęczka jesienią, gdy w Lidze Narodów zagramy po 2x z Portugalią i Włochami.
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: Maciek_POZ »

Przyznaje się, że jestem dość zaskoczony tą kandydaturą i jednocześnie jest we mnie sceptycyzm. Czy świat naprawdę czeka na tzw. polską myśl szkoleniową? To zostało całkiem niedawno (brutalnie) zweryfikowane. Teraz na pewno pojawią się głosy, że wujek będzie ciągnął za uszy Kubę, znowu zaczną się kwasy z "grupy Lewego", która straci wpływy i dalej trwać będzie polskie piekiełko. Ja byłem zwolennikiem trenera zagranicznego - skoro Klafurić poradził sobie w stolicy, a Chorwacja święci triumfy, to czemu nie zaryzykowali z Slavenem Biliciem, który chciał tu u nas pracować. Bałkańska mentalność jest podobna, poza tym może on byłby w stanie postawić do pionu naszych gwiazdorów. Prawdopodobnie wszystko rozbiło się o kasę - klasowy trener z zagranicy za frytki tu nie przyjdzie, nawet Beenhakkerowi część gaży opłacał ówczesny piwny sponsor kadry. Brzęczek jako w sumie trener na dorobku (bo Raków, GKS Katowice, Lechia i Wisła Płock w CV raczej nie powalają) pewnie wielkich wymagań nie miał.

Pewnie będzie jak zwykle:
ETAP 1: Wszyscy mają czystą kartę, dlatego się starają, efekt nowej miotły będzie tym większy, jeżeli nowy trener będzie rzeczywiście powoływał pod kątem formy, a nie znanego nazwiska i jeszcze może uda się coś wygrać, np. eliminacje do Euro
ETAP 2: Zaczną się tworzyć koterie, trener znajdzie swoich ulubieńców, którzy będą powoływani na wspomniane nazwisko, jeżeli będą w formie kolos mimo glinianych nóg będzie szedł, a w przeciwnym razie...
ETAP 3: Dekompozycja szatni - każdy gra pod siebie, na konferencjach idą znane formułki typu "cały czas do przodu, staramy się", a na boisku drużyny nie ma, wyników zresztą też
Jest oburzenie kibiców, potem zmiana coacha i od nowa patrz etap 1...
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1376
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: PLTelewizja2016 »

No i zakończył się mecz o 3. miejsce w mundialu.
Wynikiem 2-0 Belgia zajmuje 3. miejsce w mundialu i uzyskuje brązowy medal, a Anglia zajmuje 4. miejsce, poza podium.
To pierwszy medal Belgii na mundialu w historii.
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
Awatar użytkownika
PLTelewizja2016
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1376
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 22:21
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: PLTelewizja2016 »

No i po naprawdę emocjonującym meczu finałowym Francja - Chorwacja zakończonym wynikiem 4-2 już wszystko jasne.
FRANCJA STAJE SIĘ NOWYM MISTRZEM ŚWIATA

Szkoda Chorwatów, wierzyłem w nich, że to oni zdobędą trofeum. Trudno, ale mimo wszystko zostali Wicemistrzami Świata i mają srebrny medal.
Gratuluję zwycięzcom.

A tak wygląda podium Mundialu 2018 w Rosji:
1. Miejsce - FRANCJA
2. Miejsce - CHORWACJA
3. Miejsce - BELGIA

Ode mnie jeszcze zdjęcie Francuzów z trofeum Mistrza Świata:

Obrazek

I w taki oto sposób MŚ Rosja 2018 przechodzą do historii.
Bądź sobą, nie rób nic na siłę, podążaj przed siebie do celu i nie poddawaj się. ;)
Mój profil Chomikuj
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5085
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: maxxx »

Maciek_POZ pisze:Chorwacja święci triumfy, to czemu nie zaryzykowali z Slavenem Biliciem,
Ja też byłem za Bilicem.Brzęczek? :lol: :lol: :lol:
Chętnie odszczekam. :lol2:

Inna sprawa jest taka, że Coperfield nic nie zdziała bez zmiany mentalności.
Czy wiecie, że podobno pocałunek po meczu z Senegalem Lewandowskiego z Anną to była ustawka, jako element szeroko zakrojonej akcji?
Więcej nie musze dodawać.

Francja, stawiałęm na nich, ale jednak ta wygrana Chorwacji byłą by powiewem świeżości.
Pierwszy gol nie powinien mieć miejsca, bo przy 'faulu" był odegrany marny teatrzyk Griezmanna.Póżniej reka kuriozalna.
Ale ok, jak ktoś napisal na twitterze, że mimo, że ta Francja się nie podoba a zdobyła mistrza, to najlepiej świadczy o ogromnym potencjale tej grupy 8) .
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
Awatar użytkownika
Meteor
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 4466
Rejestracja: niedziela 03 sie 2014, 13:55

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: Meteor »

Zwycięstwo Francji jest piłkarsko sprawiedliwym rozstrzygnięciem. Rozumiem sympatię dla Chorwatów, bo trudno jej nie odczuwać po tym co pokazali, niemniej jednak wygrała drużyna najlepiej przygotowana i prezentująca najwyższy poziom w całym turnieju. Mieli trudną drabinkę, a mimo to awansowali pewnie i wygląda na to że byli w stanie pokonać każdego. W niektórych meczach nie zachwycali stylem - spotkanie z Danią w grupie pozostawię bez komentarza, półfinał był z gatunku tzw. meczów dla koneserów, dużo taktyki i dobrej gry defensywnej, ale mało tego co kibice lubią najbardziej. No cóż, gra się tak jak przeciwnik pozwala i wymaga - mecz z Argentyną w 1/8 był jednym z najlepszych na tych MŚ i śmiało można go nazwać przedwczesnym finałem, a i na sam finał też nie sposób narzekać, niemal wyrównano rekord liczby bramek sprzed 60 lat.
maxxx pisze: poniedziałek 16 lip 2018, 13:01 Pierwszy gol nie powinien mieć miejsca, bo przy 'faulu" był odegrany marny teatrzyk Griezmanna.Póżniej reka kuriozalna.
Tej klasy zawodnik mógł sobie to darować, ale mimo wszystko przypuszczam że oni ten finał i tak by wygrali, Nawet bez tego samobója, którego być nie powinno i karnego, który jednak moim zdaniem został podyktowany słusznie (ręka zwiększyła powierzchnię ciała i to zagranie miało wpływ na przebieg akcji, bo gdyby nie ta ręka to piłka leciałaby dalej w pole karne).
Maciek_POZ pisze: czwartek 12 lip 2018, 20:10 Przyznaje się, że jestem dość zaskoczony tą kandydaturą i jednocześnie jest we mnie sceptycyzm. Czy świat naprawdę czeka na tzw. polską myśl szkoleniową?
Od dawna jestem zwolennikiem opcji zagranicznej, zarówno wtedy jak wybierano Nawałkę, jak i teraz. Nie jest przypadkiem, że w najwyższych klasach rozgrywkowych w Anglii, Francji, Hiszpanii, Włoszech czy Niemczech polskich trenerów od dawna nie ma, a jeśli już byli to w mniej liczących się klubach. Nie przypominam sobie też, żeby Polak prowadził inną reprezentację na imprezie rangi EURO czy MŚ, ostatni był chyba Kasperczak z Tunezją na mundialu we Francji 20 lat temu (odpadli w grupie). To o czymś świadczy.
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: Maciek_POZ »

No cóż, mecz finałowy za nami, a tym samym i mundial. Wielu Polaków, podobnie jak moja skromna osoba dopingowała w niedzielne popołudnie Chorwatom. Sam zrobiłem małą sondę wśród sąsiadów i znajomych, których napotykałem podczas weekendu. Cieszy to, że mecz był emocjonujący, że padły w nim bramki (co nie było regułą w latach 90.), chociaż... ciekawe jakby się to wszystko ułożyło, gdyby sędzia nie podyktował tego wolnego, z którego wpadł pierwszy gol (bo faulu nie było). Nie ma jednak co gdybać, Francja strzeliła cztery gole i zdobyła tytuł mistrza świata i odebrała puchar. Wypada tylko pogratulować i wiele wskazuje, że się na tym nie skończy, bowiem ta drużyna jest młoda i jeśli piłkarzom na dalszych etapach karier nie wybije sodówka, to mogą jeszcze sporo zdobyć. Warto wspomnieć też o tym, że Didier Deschamps dołączył do elitarnego grona osób, które zdobyły mistrzostwo świata jako piłkarz i jako trener - podobnego wyczynu dokonali jedynie Mario Zagalo i Franz Beckenbauer. Dziękuję też za walkę Chorwatom, że jeszcze próbowali walczyć po tym, jak Mandżukić strzelił drugą bramkę po błędzie francuskiego golkipera. Kto wie, czy na drużynie z Bałkanów nie zemściło się te dodatkowe 90 minut "w nogach". Miałem wrażenie, że chorwacka defensywa nie miała już takiego refleksu. Co do kontrowersji, to o aktorstwie Griezmanna już pisałem, a rzut karny moim zdaniem był słuszny.
Były też dwa "zgrzyty" pod koniec mundialu, o których zresztą nieraz mówiono - pierwszy to "gościnny występ" Pussy Riot na murawie moskiewskiego stadionu (szybko zakończony), a drugi to słynny parasol rozpostarty nad Władimirem Władimirowiczem w czasie dekoracji medalowej, gdy w tym samym czasie prezydenci Macron i Kitarović mokli.

Piłkarskie emocje po miesiącu się zakończyły. Co teraz Panowie, jak żyć?! ;)
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5085
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: maxxx »

Maciek_POz pisze:Piłkarskie emocje po miesiącu się zakończyły. Co teraz Panowie, jak żyć?! ;)
No jak to jak?Masz przecież wieczorem Legia-Cork,a na dokładke już w piątek MiedźLegnica-Pogoń Szczecin :lol: :lol2: :lol: :lol2:
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
Awatar użytkownika
Maciek_POZ
Guru
Guru
Posty: 8126
Rejestracja: niedziela 27 gru 2015, 22:25
Lokalizacja: Kraina Kwitnącej Pyry :)

Re: Mundial 2018 - nakręcamy emocje!

Post autor: Maciek_POZ »

Miedź Legnica - Pogoń Szczecin party level hard :twisted: Świat będzie z uwagą obserwować :lol:
Witajcie moi drodzy po długiej przerwie! Pomyślności w Nowym Roku!
Nieoficjalny fanklub Agnieszki Cegielskiej - o pogodzie i nie tylko ;)
http://agnieszkacegielskanfc.wordpress.com ZAPRASZAM!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości