[TVP1] Teleexpress

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Przed chwilÂą w Teleexpressie byÂł materiaÂł o francuskiej stacji TV5. Jak na Teleexpress przystaÂło reporter i prezentert zbÂłaÂźnili siĂŞ. Zamiast tewe sĂŞk powiedzieli tefaÂł piĂŞĂŚ. Ciekawe czy gdyby byÂł materiaÂł o CNN, to jakby przeczytali sienen, czy ceenen! :twisted:

Z kolei w programie "MiĂŞdzy niebem a ziemiÂą" rĂłwnieÂż w TVP1 prezenterka zamiast powiedzieĂŚ "po zakoĂączeniu AnioÂłu PaĂąskiego" powiedziaÂła "po zakoĂączeniu AnioÂła PaĂąskiego". RĂłwnieÂż Dariusz Szpakowski nie umie odmieniaĂŚ wyrazĂłw. Zamiast powiedzieĂŚ "Frankowski bĂŞdzie wykonywaÂł rzut z autu", powiedziaÂł: "Frankowski bĂŞdzie wykonywaÂł rzut z auta". SwojÂą drogÂą to ciekawe z jakiego auta. Pewnie ze Skody Octavii. :twisted: Szpakowski tak siĂŞ oÂśmieszyÂł podczas ostatniego meczu z AzerbejdÂżanem. On siĂŞ zawsze oÂśmiesza. Nie dopuszcza innych komentatorĂłw do gÂłosu. Jest najgorszym polskim komentatorem sportowym. Nie wiedzieĂŚ czmu TVP prĂłbuje lansowaĂŚ go na gwiazdĂŞ. :?
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Ostatnio J. Pochanke w Mgazynie24Godzinie powiedzia³¹ dwukrotnie "we francuskiej telewizji tewe sêk" i jakoœ nikt nie mówi³, ¿e nie wie o co chodzi. Ja nie s³ysza³em pro siedem, jak twierdzisz. S³ysza³em jak siê mówi³o natomiast o pro ziben! :] No tak! Po co utrudniaÌ sobie ¿ycie, skoro mo¿na powiedzieÌ ceenen, zamiast sienen, ceenbece, zamiast sienbisi. Mo¿e mówisz zamiast emtiwi emtefa³. Powodzenia. :] Nie widze kolosalnej ró¿nicy miêdzy CNN i TV5, dlatego skoro CNN czyta siê po angielsku to chyba i TV5 mo¿na po francusku. :]
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Dlaczego siĂŞ nie da? Ceenen. :]
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

MĂłj kolega - student IV roku romanistyki UJ (specjalizacja tÂłumaczenie symultaniczne, frankofil jakich maÂło) zawsze uÂżywa nazwy TeFaÂł PiĂŞĂŚ. Jeszcze nigdy nie sÂłyszaÂłem (a znam go juÂż osiem lat) aby kiedykowliek uÂżyÂł nazwy francuskiej. Przy okazji cieszĂŞ siĂŞ Marcinie, Âże poruszyÂłeÂś ten temat - oto krĂłtki fragment komunikatu prasowego TVP:
We w³aœciwy sposób pojmuj¹c "misjê telewizji publicznej", w projekt zaanga¿owa³a siê TVP S.A. pomagaj¹c przy koordynacji programu, pokrywaj¹c tak¿e czêœÌ kosztów z nim zwi¹zanych. Wspólnie z Urzêdem Miasta Warszawy przyjê³a rolê partnera TV5 w realizacji przedsiêwziêcia w Polsce.
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
Awatar użytkownika
Kubs
Bywalec
Bywalec
Posty: 773
Rejestracja: wtorek 06 lip 2004, 14:16
Lokalizacja: królewskie miasto;)

Post autor: Kubs »

UÂżywanie francuskiej nazwy to maniera. Wiadomo jak polskie spoÂłeczeĂąstwo jest wyksztaÂłcone lingwistycznie, wiec mĂłwienie tewe senk to maÂły przerost formy nad treÂściÂą :evil2: Tak samo jak mĂłwi siĂŞ ha end em a nie ejdÂż end em. Wydaje mi siĂŞ- jak kto woli.
MAKEPOVERTYHISTORY
ArO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1413
Rejestracja: poniedziałek 24 maja 2004, 02:40

Post autor: ArO »

Beata GwoÂździewicz pojawiÂła siĂŞ 15 dni temu i jakoÂś jej nie widaĂŚ. Od tego czasu 2 razy byÂł OrÂłoÂś, 4 razy WyszyĂąska, 5 razy Chmielowska-Olech i 3 razy Niecko. Nowej Beaty nie ma. Nie spodobaÂła siĂŞ :?: Co ciekawe nie ma OrÂłosia juÂż 10 dni. Ciekawe czy to przez to:
Kierownictwo telewizji publicznej jest oburzone wywiadem, ktĂłry udzieliÂł Maciej OrÂłoÂś "ÂŻyciu Warszawy".

W ciÂągu najbliÂższych dni wyjaÂśni siĂŞ czy popularny dziennikarz TVP, Maciej OrÂłoÂś zostanie ukarany przez swoich pracodawcĂłw oraz czy nadal bĂŞdzie pracowaÂł w telewizji publicznej. PowĂłd?

Szefowie TVP sÂą oburzenie wywiadem udzielonym przez Macieja OrÂłosia dla gazety "ÂŻycie Warszawy". PowiedziaÂł w nim m.in.:

- Teraz czujĂŞ siĂŞ beznadziejnie. Tak Âźle nie czuÂłem siĂŞ w telewizji jeszcze nigdy.

- TVP to jest potworny, stale przepoczwarzaj¹cy siê moloch. Instytucja, w której ka¿de nowe kierownictwo ma w³asne kierunki dzia³ania, pomys³y. I trudno siê rozeznaÌ, który prezes czego chce. W efekcie odczuwa siê lojalnoœÌ przede wszystkim wobec samych widzów.

A co na to Maciej OrÂłoÂś?

- Sprawa jest z³o¿ona. Oczekujê przeprosin i wyjaœnieù od ¯ycia Warszawy, gdy¿ puœcili wywiad nieautoryzowany, tzn. w wersji przed autoryzacj¹. Uwa¿am, ¿e to niedopuszczalne. Red Naczelny ¯W Andrzej Za³ucki wyrazi³ zdziwienie. By³ przekonany, jak mi powiedzia³, ¿e to jest wersja autoryzowana. Udzielaj¹c wywiadu umówi³em siê na autoryzacjê, podkreœlaj¹c,¿e jest konieczna, bowiem moja sytuacja w TVP zmienia siê z dnia na dzieù. I rzeczywiœcie, w momencie, gdy wywiad dosta³em do autoryzacji, by³em ju¿ zupe³nie na innym etapie rozmów, przemyœleù i emocji. Dlatego zdecydowanie z³agodzi³em swoje wypowiedzi dotycz¹ce TVP. Zreszt¹, wiele innych fragmentów te¿ pozmienia³em i poskraca³em, gdy¿ znalaz³em sporo nieœcis³oœci, uproszczeù i b³êdów. Np. fragment o Józefie Mackiewiczu - dziennikarze najwyraŸniej nie zrozumieli moich s³ów, pisz¹c, ¿e w ogóle nie podzielam pogl¹dów mojego stryjecznego dziadka! Wywiad, który dosta³em do autoryzacji który sie w rezultacie ukaza³) wyda³ mi siê bardzo chaotyczny, taki groch z kapust¹, bez ³adu bez sk³adu.
WracajÂąc do moich relacji z TVP - oczywiÂście, chciaÂłbym zaÂłagodziĂŚ sytuacjĂŞ, wyjaÂśniĂŚ jÂą, co zresztÂą w jakimÂś stopniu juÂż zrobiÂłem w piÂątek: poinformowaÂłem przeÂłoÂżonych, Âże ÂŻW wydrukowaÂło wywiad nieautoryzowany. Jako dowĂłd przedstawiÂłem mojÂą - autoryzowanÂą - wersjĂŞ, wraz z mailem, ktĂłry 4 czerwca wysÂłaÂłem do dziennikarzy ÂŻW - powiedziaÂł wortalowi Wirtualnemedia.pl Maciej OrÂłoÂś.
Czy teÂż moÂże ma urlop.
Ten podpis został ocenzurowany przez redakcję tvnfakty.pl :)
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Ale byÂłyby jaja jakby OrÂłosia zwolnili. :shock: Raczej w to nie wierzĂŞ.
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

teleexpres

Post autor: salladyn »

Ciekawy pomysÂł na telegraficzny skrĂłt informacji i karygodny pomysÂł na wprowadzenie przezenterĂłw rozrywkowych na antenĂŞ programu informacyjnego.Tyle.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
ArO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1413
Rejestracja: poniedziałek 24 maja 2004, 02:40

Post autor: ArO »

DziÂś "Teleexpress" miaÂł problemy techniczne od samego tylko poczÂątku i o tym na wstĂŞpie uprzedziÂła Beata. W ogole nie byÂło Âżadnych podpisĂłw.

Beata GwoŸdziewicz pojawi³a siê jako reporterka z Gdaùska. Mówi³a o urodzinach Wa³êsy.

Obrazek Obrazek
Ten podpis został ocenzurowany przez redakcję tvnfakty.pl :)
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

Marcin pisze:Ale byÂłyby jaja jakby OrÂłosia zwolnili. :shock: Raczej w to nie wierzĂŞ.
OrÂłoÂś do TVN, ba lepiej......do TVN24 :smiech: MĂłgÂłby prowadziĂŚ SzkÂło Kontaktowe, albo MaÂły Hajt Park :lol:
Ale to ÂŻW a nie Wyborcza czy Fakt, ma mniejszy zasiĂŞg.


salladyn pisze:Ciekawy pomysÂł na telegraficzny skrĂłt informacji i karygodny pomysÂł na wprowadzenie przezenterĂłw rozrywkowych na antenĂŞ programu informacyjnego.Tyle.
Salladynie. I znĂłw Cie popieram :tak:
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Re: teleexpres

Post autor: doktorfaustus1 »

salladyn pisze:Ciekawy pomysÂł na telegraficzny skrĂłt informacji i karygodny pomysÂł na wprowadzenie przezenterĂłw rozrywkowych na antenĂŞ programu informacyjnego.Tyle.
Przepraszam, ale na jakiej podstawie zaliczyÂłeÂś BeatĂŞ ChmielowskÂą Olech, MaÂłgorzatĂŞ WyszyĂąskÂą czy AdriannĂŞ Niecko do grupy "rozrywkowych prezenterĂłw"? A moÂże telegraficzny skrĂłt informacji z kraju i ze Âświata uzupeÂłniony michaÂłkami z regionĂłw oraz tematami lekkimi, Âłatwymi i przyjemnymi naleÂży przekazywaĂŚ ubranym w zakonny habit, z minÂą cierpiĂŞtnika i od czasu do czasu chÂłostaĂŚ siĂŞ po plecach przed kamerÂą?
Za co można dostać tutaj bana? Za pisanie na innym niż Łukasza forum. Czy to jest wolność, o którą 15 lat temu walczono? Czy to są ideały pomarańczowej rewolucji, której wstążeczkę nasz Admin dał kilka miesięcy temu na swojej stronie? Wątpie....
ArO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1413
Rejestracja: poniedziałek 24 maja 2004, 02:40

Re: teleexpres

Post autor: ArO »

doktorfaustus1 pisze:
salladyn pisze:Ciekawy pomysÂł na telegraficzny skrĂłt informacji i karygodny pomysÂł na wprowadzenie przezenterĂłw rozrywkowych na antenĂŞ programu informacyjnego.Tyle.
A moÂże telegraficzny skrĂłt informacji z kraju i ze Âświata... naleÂży przekazywaĂŚ ubranym w zakonny habit, z minÂą cierpiĂŞtnika i od czasu do czasu chÂłostaĂŚ siĂŞ po plecach przed kamerÂą?
Obrazek

Koledzy pewnie tak to widzÂą. :lol:
Ten podpis został ocenzurowany przez redakcję tvnfakty.pl :)
Awatar użytkownika
Kubs
Bywalec
Bywalec
Posty: 773
Rejestracja: wtorek 06 lip 2004, 14:16
Lokalizacja: królewskie miasto;)

Post autor: Kubs »

ArO pisze:DziÂś "Teleexpress" miaÂł problemy techniczne od samego tylko poczÂątku i o tym na wstĂŞpie uprzedziÂła Beata. W ogole nie byÂło Âżadnych podpisĂłw.

Beata GwoŸdziewicz pojawi³a siê jako reporterka z Gdaùska. Mówi³a o urodzinach Wa³êsy.

Obrazek Obrazek
Sacreble, Pani KtĂłrej Nazwiska Nie MogĂŞ ZapamiĂŞtaĂŚ w koĂącu poszÂła do fryzjera :shock: No moje gratulacje, teraz moÂżna oglÂądaĂŚ :evil2:

Aro, swietny fotomontage :P
MAKEPOVERTYHISTORY
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

Kubs pisze: Sacreble, Pani KtĂłrej Nazwiska Nie MogĂŞ ZapamiĂŞtaĂŚ w koĂącu poszÂła do fryzjera :shock: No moje gratulacje, teraz moÂżna oglÂądaĂŚ :evil2:
poprowadziÂła kilka ExpresĂłw to zarobiÂła na fryzjera :lol:
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
Awatar użytkownika
Kubs
Bywalec
Bywalec
Posty: 773
Rejestracja: wtorek 06 lip 2004, 14:16
Lokalizacja: królewskie miasto;)

Post autor: Kubs »

Ale ona doje¿d¿a z 3miasta, IC drogie jak cholera... szarpie siê dziewczyna jak mo¿e ¿eby siê wylansowaÌ. Ale Tobi, w Wawie sponsora znaleŸÌ nie trudno :evi2:
MAKEPOVERTYHISTORY
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości