Fakty - program informacyjny TVN

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

terraX
Bywalec
Bywalec
Posty: 831
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 18:28
Lokalizacja: to tu, to tam

Post autor: terraX »

Bardzo dobre wydanie... DuÂżo zagranicy, ciekawie z Polski, Âśmiesznie na koniec. :D
Wydarzenia dziÂś kiepsko, WiadomoÂści przeciĂŞtnie.
"Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie" :)
redaktor
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 182
Rejestracja: środa 25 sty 2006, 21:30

Post autor: redaktor »

Czas na zmiany w "Faktach":
Medialink.pl pisze:Roszady w Faktach

Zmiany w Faktach TVN. Do redakcji do³¹czy³ dzisiaj Jacek Gasiùski, by³y reporter Wiadomoœci, a wczeœniej TVN24, z Faktów odszed³ natomiast reporter £ukasz S³apek. Trwaj¹ tak¿e poszukiwania nastêpcy waszyngtoùskiej korespondentki dziennika Katarzyny S³awiùskiej, która wraca do Polski.

InformacjĂŞ o przejÂściu GasiĂąskiego do TVN podaÂł poniedziaÂłkowy Presserwis. GasiĂąski powiedziaÂł, Âże odszedÂł z WiadomoÂści z ‘zwiÂązku z atmosferÂą panujÂącÂą w TVP’. Nowy dziennikarz TVN, nadawaÂł juÂż w przeszÂłoÂści dla FaktĂłw o 19:00 kilka razy, zanim zostaÂł reporterem TVN24 w GdaĂąsku. W WiadomoÂściach pracowaÂł od jesieni 2004r. Jak udaÂło nam siĂŞ dowiedzieĂŚ nikt nowy poza GasiĂąskim nie do³¹czy w najbliÂższym czasie do redakcji g³ównego programu informacyjnego TVN.

Z FaktĂłw za porozumieniem stron odszedÂł natomiast ÂŁukasz SÂłapek, ktĂłry przygotowywaÂł ostatnio materiaÂły polskie dla weekendowych wydaĂą dziennika. WczeÂśniej, od wrzeÂśnia 2004r. pracowaÂł w redakcji zagranicznej FaktĂłw, dokÂąd przyszedÂł z zespoÂłu zagranicznego Informacji Polsatu.

Z redakcj¹ Faktów nie jest tak¿e zwi¹zana ju¿ Aleksandra Bajka, która równo rok temu do³¹czy³a do TVN24, aby pracowaÌ w sztandarowym dzienniku TVN. Bajka nadawa³a dla Faktów od grudnia 2005r., ale wiosn¹ pojawia³a siê ju¿ jedynie w roli reporterki porannego programu Dzieù dobry TVN, gdzie prawdopodobnie bêdzie pracowaÌ nadal.

Zmiany w Polsce, zmiany takÂże zagranicÂą. Katrzyna SÂławiĂąska po dwĂłch latach pracy w Waszyngtonie wraca do kraju. - Zgodnie z planem moja umowa koĂączy siĂŞ jesieniÂą i postanowiÂłam jej nie przedÂłuÂżaĂŚ – wyjaÂśnia nam SÂławiĂąska. Jak dodaje bĂŞdzie prawdopodobnie pracowaĂŚ w warszawskiej redakcji dziennika TVN.

Jak napisaÂł poniedziaÂłkowy Super Express nowym amerykaĂąskim korespondentem FaktĂłw ma zostaĂŚ Marcin Wrona. TVN na razie nie potwierdza tych informacji. - Marcin jest jednym z powaÂżnych kandydatĂłw – powiedziaÂł tylko dziennikowi prezes TVN24, Adam PieczyĂąski. NastĂŞpcĂŞ SÂławiĂąskiej poznamy oficjalnie prawdopodobnie pod koniec sierpnia.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

No zmienia siê najlepszy program informacyjny w Polsce. :) Do redakcji do³¹czy³ dzisiaj Jacek Gasiùski, a odszed³ natomiast reporter £ukasz S³apek. Szkoda S³apka - fajny jest. :roll: Zobaczymy dziœ jak wypadnie nowa twarz. :)

A kolejne zmiany szykujÂą siĂŞ w USA:

Media Link pisze:Katrzyna SÂławiĂąska po dwĂłch latach pracy w Waszyngtonie wraca do kraju. - Zgodnie z planem moja umowa koĂączy siĂŞ jesieniÂą i postanowiÂłam jej nie przedÂłuÂżaĂŚ – wyjaÂśnia nam SÂławiĂąska. Jak dodaje bĂŞdzie prawdopodobnie pracowaĂŚ w warszawskiej redakcji dziennika TVN.
Ciekawe czym siĂŞ zajmie w Polsce w warszawskiej radakcji? :roll: KiedyÂś byÂła prezenterkÂą wiĂŞc moÂże powrĂłt do tego? :roll: KatarzynĂŞ SÂławiĂąskÂą najprawdopodobniej zastÂąpi - jak pewnie wiecie - Marcin Wrona choĂŚ ja chciaÂłbym aby zostaÂł w kraju i kontynuowaÂł "Pod napiĂŞciem". A TVN mĂłgÂłby zatrudniĂŚ Mariusza Max Kolonke i go tam wysÂłaĂŚ... :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
joten
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 01 sie 2006, 16:42
Lokalizacja: Bristol, UK

Post autor: joten »

To ja teraz tylko czekam na

"OglÂądacie PaĂąstwo Fakty.
Maciej OrÂłoÂś.
Dobry wieczĂłr."

:?
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Katarzyna S³awiùska jest jedn¹ z moich ulubionych reporterek wiêc musieli j¹ zdj¹Ì - normalne. Powinienem siê do tego przyzwyczaiÌ.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Salladynie nie zdjĂŞli jej tylko ona nie chciaÂła przedÂłuÂżaĂŚ umowy. :) Nie dziwiĂŞ siĂŞ mineÂło juÂż 2 lata poza PolskÂą... :roll:

Debiut Jacka GasiĂąskiego wedÂług mnie bardzo udany. :brawa: Nie pomyÂślaÂłbym, Âże tak dobrze mu pĂłjdzie. :)
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Faktomaniak
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 247
Rejestracja: niedziela 18 cze 2006, 20:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Faktomaniak »

a co z MikoÂłajem Kunica ???

ZnĂłw dzis sÂłaby serwis zagraniczny
coÂś z tym trzeba zrobiĂŚ!!
NOWA ERA W TVN
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

pawell pisze:Salladynie nie zdjĂŞli jej tylko ona nie chciaÂła przedÂłuÂżaĂŚ umowy. :) Nie dziwiĂŞ siĂŞ mineÂło juÂż 2 lata poza PolskÂą... :roll:
Ale¿ oczywiœcie, akurat wtedy kiedy zdjêli "Pod Napiêciem" :spiewa: To jest przynajmniej naiwnoœÌ.

Pozostaje mi mieÌ nadziejê ¿e mo¿e do³¹czy do TVN24 jako prezenterka albo do "Faktów". Chocia¿ popo³udniowych.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Wczorajsze wydanie „FaktĂłw” zapowiadaÂło siĂŞ fajnie. ZapowiadaÂło... WyszedÂł makaron z kartoflami i dodatkiem kaszy.

Na poczÂątek materiaÂł Mazura. MyÂślaÂłem, Âże miaÂł byĂŚ o powstaniu, a byÂł... hmmm... o dziurach, ktĂłre moÂżemy obserwowaĂŚ w murach, bĂŞdÂących wynikiem powstaĂączych ostrza³ów. Mazur jest Âświetnym dziennikarzem, ale wczorajszy materiaÂł to prawdziwe dno. Gdzie byÂły informacje o tym, jak przebiegaÂły sierpniowe i wrzeÂśniowe wydarzenia 1944 roku? Gdzie informacje o tym, co dziaÂło siĂŞ wczoraj?! Mazur robi genialne materiaÂły z przymruÂżeniem oka i Âświetnie zastĂŞpuje, czy uzupeÂłnia Sianeckiego, ale do powaÂżnych tematĂłw chyba nie bardzo siĂŞ nadaje. TuÂż po klĂŞsce Mazura, nadano bardzo dobry materiaÂł Kijowskiej o tym, do czego wykorzystuje siĂŞ becikowe. Prawdziwa komedia. MateriaÂł dobry, tylko kto wpadÂł na pomysÂł, Âżeby wepchn¹Ì go na dwĂłjkĂŞ?! Rozumiem w weekend, rozumiem na koniec, ale na dwĂłjkĂŞ? Potem jeszcze Brydzia Grysiak o kontrowersyjnej reklamie z odkurzaczem, a koniec to juÂż w ogĂłle pusty. Denna rozmĂłwka Blaira i Schwarzenegeera... No i ³¹czenie z ÂŁebÂą, w ktĂłrej byÂł Tomasz Wasilewski – czas na pogodĂŞ. Brawa... A co najlepsze, Pochanke zapowiedziaÂła go jako synoptyka. WydawaÂło mi siĂŞ, Âże osoba pracujÂąca w newsroomie, w ktĂłrym jest teÂż redakcja TVN Meteo ma pojĂŞcie o tym kto to jest synoptyk. No ale myliÂłem siĂŞ.

Wydanie absolutnie beznadziejne. SzczegĂłlnie sprawa powstania przekuta w sprawĂŞ dziur. Ponadto zestaw pierdó³. A szkoda. Justyna zaprosiÂła na jutro na 19 – mam nadziejĂŞ, Âże nie da takiego popisu, jak wczoraj. Bo to byÂła poraÂżka.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Faktomaniak pisze:a co z MikoÂłajem Kunica ???
A co ma byĂŚ :?: :> Pewnie sobie odpoczywa po tym wszystkim co go spoktaÂło w "WiadomoÂściach". :devil: :twisted: Pewnie myÂślisz, Âże wrĂłci do "FaktĂłw", ale moim zdaniem jest na to maÂła szansa. :] PrĂŞdzej znajdzie siĂŞ w "Wydarzeniach". :roll:
Faktomaniak pisze:ZnĂłw dzis sÂłaby serwis zagraniczny
No tak tylko poinformowali o tym co tam z dyktatorem Kuby i z zagranicy rozmowa Blaira i Schwarzenegeera... :? MĂłgÂłby byĂŚ jeszcze Liban... :roll:
salladyn pisze:Ale¿ oczywiœcie, akurat wtedy kiedy zdjêli "Pod Napiêciem" :spiewa: To jest przynajmniej naiwnoœÌ.
Salladynie to jeszcze nie jest przes¹dzone. :> Mo¿e zrezygnuj¹ z Wrony, a do USA wyœl¹ kogoœ innego (chcia³bym). Poza tym co mieliby trzymaÌ Katarzynê S³awiùsk¹ si³¹ w USA? :> Nie warto siê doszukiwaÌ jakiegoœ spisku. :>
salladyn pisze:Pozostaje mi mieÌ nadziejê ¿e mo¿e do³¹czy do TVN24 jako prezenterka albo do "Faktów". Chocia¿ popo³udniowych.
I na pewno tak bĂŞdzie, bo chyba nie wypuszczÂą takiej dobrej dziennikarki. :D
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

Marcin, nie jestem pewien do konca, ale wasilewski to chyba jedyny prezenter-synoptyk, ale nie dam sobie za to glowy uciac.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

JeÂśli tak, to przepraszam. Postaram siĂŞ to sprawdziĂŚ.
tomas40
Początkujący
Początkujący
Posty: 78
Rejestracja: wtorek 30 sie 2005, 19:38
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: tomas40 »

Bartek pisze:Marcin, nie jestem pewien do konca, ale wasilewski to chyba jedyny prezenter-synoptyk, ale nie dam sobie za to glowy uciac.







tvn24 - prowadzÂący
Tomasz Wasilewski


Prezenter pogody. Absolwent WydziaÂłu Geografii i StudiĂłw Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja meteorologia i klimatologia) oraz StudiĂłw Ochrony i KsztaÂłtowania ÂŚrodowiska. Od 1997 roku pracownik TVN. Jego hobby to historia kolejnictwa wÂąskotorowego i oczywiÂście pogoda.
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Nie podobaÂł mi siĂŞ dzisiejszy materiaÂł Katarzyny Kolendy-Zaleskiej w "Faktach" . To byÂł szczyt "obiektywizmu" :x . MateriaÂł skomentowaÂła mniej wiĂŞcej tak : "ByĂŚ moÂże naleÂżaÂłoby uznaĂŚ Âże nie ma tematu (kary Âśmierci) gdyÂż tak nauczaÂł nas Jan PaweÂł II".Bardzo lubiĂŞ i ceniĂŞ KatarzynĂŞ Kolende-ZaleskÂą ale ten dzisiejszy materiaÂł nie miaÂł nic wspĂłlnego z obiektywizmem. Sam uwaÂżam Âże to niedopuszczalne by na serio myÂśleĂŚ o przywrĂłceniu kary Âśmierci, ale jako dziennikarz nigdy niepozwoliÂłbym sobie na taki komentarz.

Natomiast Jacek GasiĂąski zrobiÂł caÂłkiem dobry materiaÂł o amnesti maturalnej.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Faktomaniak
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 247
Rejestracja: niedziela 18 cze 2006, 20:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Faktomaniak »

Mozna powiedzieĂŚ po dzisiejszych Faktach Âże ich serwis informacyjny odradza siĂŞ jak feniks z popioÂłu ,choc mysle ze wiele istotnych kwestii dzis pomineli a jedna informacja z ukrainy nie daje zadnych powodĂłw do wpadania w Hura optymizm.
NOWA ERA W TVN
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości