TVP - sprawy bieżące

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

ylko jedna reklama ale nie ma reklamy "n" :P
TVN innowacja i nowoczesność...
KS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:20
Kontakt:

Wybory w TVP

Post autor: KS »

Nie wiem, czy sÂłusznie zaÂłoÂżyÂłem ten wÂątek, ale nie byÂło chyba na forum miejsca do dyskusji na temat debat wyborczych i wieczoru wyborczego, jakie zorganizuje TVP.

Debata Giertych-Miller bĂŞdzie na TVP2:
W Telewizji Polskiej dojdzie jednak do debaty pomiĂŞdzy liderem LPR Romanem Giertychem i startujÂącym z list Samoobrony Leszkiem Millerem. Spotkanie zostanie pokazane w najbliÂższy poniedziaÂłek o godz. 16.00 na antenie TVP2 i TVP Info.
Debata bĂŞdzie emitowana na antenie TVP2 o godz. 16.00 oraz – rĂłwnolegle – w TVP Info (w wersji dla niesÂłyszÂących). Spotkanie Giertych - Miller bĂŞdzie powtĂłrzone na antenie TVP Info w godzinach wieczornych.

DebatĂŞ poprowadzÂą dziennikarze TVP z redakcji „WiadomoÂści”, „Panoramy” i TVP Info. BĂŞdzie ona podzielona na trzy bloki tematyczne: przeszÂłoœÌ, teraÂźniejszoœÌ, przyszÂłoœÌ.
ÂźrĂłdÂło: medialink


I wiemy juÂż, Âże wieczĂłr wyborczy w TVP poprowadzÂą MaÂłgorzata WyszyĂąska i Piotr KraÂśko.
MaÂłgorzata WyszyĂąska, prezenterka 'WiadomoÂści' w TVP1 i Piotr KraÂśko, korespondent TVP w Waszyngtonie bĂŞdÂą gospodarzami 'Wieczoru Wyborczego' Telewizji Polskiej, ktĂłry zostanie nadany w niedzielĂŞ 21 paÂździernika br.

"WieczĂłr Wyborczy" jest wspĂłlnym przedsiĂŞwziĂŞciem TVP1 i nowego kanaÂłu TVP Info. BĂŞdzie emitowany na antenie TVP Info od 19.55 co najmniej do 1.30, a w Jedynce i TV Polonia potrwa od 19.55 do ok. 22.00.

W programie znajdÂą siĂŞ liczne relacje z poszczegĂłlnych sztabĂłw wyborczych, wywiady z prezydentem Lechem KaczyĂąskim i liderami poszczegĂłlnych ugrupowaĂą politycznych, oraz komentarze znanych publicystĂłw, politologĂłw i socjologĂłw.

WaÂżnym elementem "Wieczoru Wyborczego" bĂŞdzie prezentacja wstĂŞpnych, przybliÂżonych wynikĂłw wyborczych na podstawie badaĂą exit poll TNS OBOP. Pierwsze prognozy wyborcze zostanÂą przedstawione tuÂż po 20.00. Badania TNS OBOP obejmÂą m.in.: poparcie dla partii, rozkÂład siÂł w Parlamencie, przepÂływy wyborcze w porĂłwnaniu z poprzednimi wyborami parlamentarnymi i analizy demograficzno-spoÂłeczne.
ÂźrĂłdÂło: wirtualnemedia.pl
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

a po co ten sam wieczĂłr na dwĂłch kanaÂłach. w przypadku tvn i tvn24 jest t o zrozumiale - tvn24 jest o wiele mniej dostepny, ale tvp1 i tvp info odbiera podobna jak nie taka sama liczba widzow.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Mnie zastanawia prowadzÂący wieczĂłr wyborczy - Piotr KraÂśko. O ile siĂŞ dobrze orientuje (choĂŚ ''WiadomoÂści'' nie oglÂądaÂłem kilka miesiĂŞcy), KraÂśko jest korespondent zagranicznym (w USA) TVP. Nie wiem, co on ma wspĂłlnego z polskÂą politykÂą :mhm:
jamlasica
Początkujący
Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: poniedziałek 16 paź 2006, 23:12
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: jamlasica »

ÂŻoÂłnierz pÂłacze do kamery


We WrocÂławiu krĂŞcÂą wzruszajÂący talk show, w ktĂłrym pokazujÂą emocje ÂżoÂłnierzy i ich rodzin

Ola DomiĂączyk, szczupÂła blondynka w okularach, wchodzi z 13-miesiĂŞcznÂą cĂłreczkÂą AmeliÂą do rozÂświetlonego reflektorami telewizyjnego studia. PrzyjechaÂła do WrocÂławia z Piotrkowa Trybunalskiego. Zaraz weÂźmie udziaÂł w programie "Poczta polowa". Na telebimie zobaczy mĂŞÂża Marcina, ktĂłry w lipcu poleciaÂł z kolejnÂą zmianÂą polskiego kontyngentu do Iraku. Na zbliÂżeniu widaĂŚ, jak bardzo Ola jest zdenerwowana. Zaraz siĂŞ rozpÂłacze.
Emocje siĂŞgajÂą zenitu, bo rodzina DomiĂączykĂłw - rozdzielona dystansem 3,5 tysiÂąca kilometrĂłw - oglÂąda rĂłwnoczeÂśnie krĂłtki film o tym, co dzieje siĂŞ w ich domu. Gdy film siĂŞ koĂączy, a dziennikarka prowadzÂąca program we wrocÂławskim studio wywoÂłuje reportera w bazie Echo w Diwaniji, na telebimie ukazuje siĂŞ Marcin. Wszyscy widzÂą jego napiĂŞta twarz i Âłzy w oczach. Nic dziwnego - to pierwsza misja 28-letniego starszego szeregowego. W lipcu widziaÂł siĂŞ po raz ostatni ze swojÂą rodzinÂą.
-CĂłrka jest niesamowita!- widaĂŚ, Âże wzruszony Marcin z trudem Âłapie oddech. Wreszcie mĂłwi do kamery: - Biegaj, Amelko, tak dalej. Jak tata przyjedzie, to siĂŞ na pewno poganiamy.
- To jest pierwsza chwila, gdy m¹¿ mo¿e zobaczyÌ, jak Amelka biega. Kiedy wylatywa³, to jeszcze nie chodzi³a- wzrusza siê Ola. - Strasznie za nim têsknimy i czekamy z niecierpliwoœci¹ na jego powrót - dodaje.
Po pierwszym wzruszeniu jest chwila czasu na rozmowĂŞ. Marcin opowiada o Âżyciu w bazie, a wszyscy zgromadzeni w studiu oglÂądajÂą o tym krĂłtki film. I juÂż prezenterka pyta, co czuli, gdy wylatywaÂł do Iraku. - OswajaÂłam siĂŞ z tym jeszcze przed wyjazdem, ale potem i tak byÂła rozpacz - przyznaje Ola.
- LeciaÂłem z najlepszymi kumplami, ale i tak czuÂłem siĂŞ tragicznie. Nie wiedziaÂłem, Âże moÂżna tak tĂŞskniĂŚ za dzieckiem. Na pewno Âłatwiej jest staĂŚ na warcie z karabinem, niÂż tutaj przed kamerÂą - Marcin nawet nie prĂłbuje udawaĂŚ twardziela.
"Poczta polowa", talk show nagrywany w studiu Telewizji Polskiej we Wroc³awiu, wzrusza ludzi po obu stronach ³¹cza satelitarnego. To pierwszy program telewizyjny, w którym ¿o³nierze na ¿ywo widz¹ swoich bliskich i rozmawiaj¹ z nimi. To zarazem ogromne przedsiêwziêcie technicz-no-logistyczne.
Producenci nie chcÂą ujawniaĂŚ, ile bĂŞdzie kosztowaÂła realizacja. Przygotowania trwaÂły prawie dwa lata. Osiem odcinkĂłw realizowanych bĂŞdzie nie tylko w Iraku, ale takÂże w polskich kontyngentach w Syrii i Libanie. Program reÂżyseruje Witold ÂŚwiĂŞtnicki, ktĂłry ma na koncie m.in. kontrowersyjne "Golasy". Po raz pierwszy "Poczta polowa" zostanie wyemitowana 8 listopada w telewizyjnej DwĂłjce.
- Pomys³ zrodzi³ siê z programu, który robiliœmy dla telewizji Polonia - mówi Dariusz Dyner z firmy Fajgel, producenta talk show. - Ludzie mieszkaj¹cy w ró¿nych stronach œwiata przysy³ali do nas kasety z nagraniami o swoim ¿yciu. Chcieli pokazaÌ je krewnym. Stwierdziliœmy, ¿e mo¿na w podobnej formie pokazaÌ ¿ycie ¿o³nierzy na misjach. Na co dzieù s³yszymy i widzimy tylko suche informacje typu: "dwóch ¿o³nierzy zosta³o rannych, bazê ostrzelano z moŸdzierzy". A my pokazujemy codziennoœÌ, a nie grozê - t³umaczy Dyner.
Jak przy kaÂżdym programie, tak i przy "Poczcie polowej" teÂż zdarzajÂą siĂŞ problemy i napiĂŞcia. - Nasi ÂżoÂłnierze w Iraku na nasz pomysÂł zareagowali wrĂŞcz enztuzjastycznie i bardzo otwarcie - opowiada Dyner.
Reporterzy krĂŞcili wiĂŞc krĂłtkie filmy z jednego dnia Âżycia jednego ÂżoÂłnierza. W kraju rĂłwnolegle powstawaÂły filmy o ich rodzinach. I wtedy okazywaÂło siĂŞ, Âże twĂłrcy programu stajÂą siĂŞ Âświadkami waÂżnych, czĂŞsto bolesnych spraw. W poniedziaÂłek, tuÂż przed realizacjÂą pierwszego odcinka programu, okazaÂło siĂŞ, Âże jeden z jego bohaterĂłw zostaÂł ranny. Emocje we wrocÂławskim studiu siĂŞgaÂły zenitu, a zdenerwowani byli i realizatorzy, i Âżona rannego ÂżoÂłnierza.
- Nie chcĂŞ, by to zabrzmiaÂło patetycznie, ale uwaÂżam, Âże to niesamowite uczucie, gdy dziĂŞki nam bliscy ludzie mogÂą spojrzeĂŚ sobie w oczy - mĂłwi Dyner.
Jan Kosa³ka, ojciec jednego z ¿o³nierzy stacjonuj¹cych w Iraku, bohaterów "Poczty polowej", przyznaje otwarcie: - Czujemy siê wyró¿nieni.
http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/780949.html
arrow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1446
Rejestracja: środa 21 lip 2004, 12:43

Post autor: arrow »

No i co teraz z TVP? WyglÂąda na to, Âże szykuje siĂŞ wielka czystka w programach informacyjnych, ludzie zwiÂązani z PiSem pĂłjdÂą na dÂługie zwolnienia lekarskie albo od razu wylecÂą. BĂŞdzie teÂż troche Âśmiechu z tym, jak to niektĂłrzy ÂżoÂłnierze PiSu nagle zacznÂą wdziĂŞczyĂŚ siĂŞ do Platformy :) :arrow:
lukasz000
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 170
Rejestracja: środa 01 sie 2007, 19:58

Post autor: lukasz000 »

Tak od razu to nie bĂŞdzie zmian , nawet jak wygraÂł PIS to prezesa zmienili dopiero chyba w maju.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

DziÂś wieczorem Jedynka wyemituje ostatni odcinek najwiĂŞkszej klapy tej jesieni, czyli "PrzebojowÂą noc". ChoĂŚ szefowa TVP 1 walczy, aby program trwaÂł do koĂąca roku w taĂąszej formule - bez zagranicznych gwiazd i nie na Âżywo. :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Post autor: ktos »

RaczyĂąska poniosÂła wielkÂą klape !!! bedzie to powazna konkurencja dla TZG tak mĂłwiÂła a tu dupa 8) kalpa :lol:
Mam nadzieje ¿e ju¿ nie przed³u¿¹ tego programu 8)
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

oo jak mi przykro Âże przebojowa noc okazaÂła sie zupeÂłnie nie-przebojowa uu mogli pieniÂądze utopione w ten dureĂąski program przekazaĂŚ na dom dziecka czy szpital, poÂżytek byÂłby wiekszy a nie..szkoda gadaĂŚ :|
TVN innowacja i nowoczesność...
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Post autor: ktos »

„Przebojowa noc” jeszcze na antenie
http://www.medialink.pl/artykul/37950,P ... na_antenie
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Wg informacji zawartych w portalu wirtualnemedia, Jedynka zdecydowaÂła siĂŞ zakoĂączyĂŚ emisjĂŞ programu (tutaj moÂżecie przeczytaĂŚ caÂły artykuÂł)

Bardzo sÂłuszna decyzja TVP! Ten program byÂł przecieÂż niewypaÂłem :?
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

sÂłuszna? przecieÂż nie robiÂą nic nowego, program wydaje sie nudny, zero nowoÂści
TVN innowacja i nowoczesność...
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

"Dziennik": Dziennikarz TVP £ukasz S³apek straci³ pracê w "Wiadomoœciach". Powód? Dziennikarz twierdzi, ¿e kierownictwo wymaga³o od niego, by w kampanii wyborczej przygotowywa³ informacje kompromituj¹ce PO. Z relacji gazety wynika, ¿e mia³a go do tego namawiaÌ wiceszefowa Agencji Informacji TVP Patrycja Kotecka. Wed³ug S³apka, obieca³a dostarczyÌ wszystkie dokumenty potrzebne do zrobienia materia³u i dobrze za to zap³aciÌ. Propozycja przygotowywania materia³ów uderzaj¹cych w polityków na podstawie dokumentów pochodz¹cych z niewiadomych Ÿróde³, odsuwanie od tematów, wreszcie wyrzucenie z pracy. To wszystko spotka³o £ukasza S³apka, do w œrody reportera najpopularniejszego serwisu informacyjnego w Polsce.

PO rzÂądzi - ciekawe czy i teraz dziennikarze namawiani sÂą do kompromitowania PO? :mhm:
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pop »

Jakiœ czas temu w "Klanie" (chyba) mam Kingi powiedzia³a, ¿e siê spieszy, bo spóŸni siê na... metro! :shock: Rozbroi³ mnie ten tekst. :lol: Nie wiem kto pisze tym aktorom dialogi, ale na pewno ta osoba nigdy nie by³a w Warszawie, ani w ¿adnym wiêkszym mieœcie, gdzie jest metro. TVP...
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości