[TVN] Sopot Festival 2007

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

Najlepszy wykonawca finału to:

Feel - "A gdy jest już ciemno"
11
30%
Emmanuel Moire - "Ca me fait du bien"
5
14%
Monrose - "Shame"
3
8%
September - "Cry for you"
6
16%
Thierry Amiel - "Coeur Sacré"
1
3%
Sophie Ellis Bextor - "Me and my imagination"
9
24%
The cloud room - "Hey Now Now"
2
5%
 
Liczba głosów: 37

pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Tak to oficjalne wyniki AGB Nielsen Media Research.
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

jeœli to prawda to moze za rok transmisja z festynu w zapiŸdziówku dolnym z koncertem ich3 ogladalnoœÌ bedzie jak sie wptrzy a i na slowikach tvn zaoszczedzi, wieœ spiewa i taùczy a co najgorsze narod to kupuje

moje wnioski tvn poprostu robi za ambitne festivale, trzeba naspraszaĂŚ bele kogo, waÂże Âżeby spiewal hit jednego sezonu i bĂŞdzie, polski widz albo jest za bardzo przywiazany do telewizji publicznej albo poszukuje bardzo malo ambitnej rozrywki
TVN innowacja i nowoczesność...
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

z kamiiloo sie zgadzam prawie w zupelnosci tylko nie do konca z tymi slowikami - tvn nie zaoszczedzi bo na slowiki to oni mieli sponsorĂłw :D
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

aa no to sponsorow nie musza szukac a mozna prosic jakis link z tymi wynikami :>?
TVN innowacja i nowoczesność...
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

kamiiloo pisze:a mozna prosic jakis link z tymi wynikami :>?
A szukaĂŚ to siĂŞ nie umie? ;)

http://www.medialink.pl/media/?telewizj ... 5&id=37385
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

umie umie ale ja szukalem na glownej stronce AGB a tam jeszcze nie ma ;)
TVN innowacja i nowoczesność...
mks
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 310
Rejestracja: środa 14 mar 2007, 17:58

Post autor: mks »

ÂŚrednio 1,7 mln widzĂłw oglÂądaÂło tegoroczny Sopot Festival w TVN. Jak pokazujÂą dane AGB Nielsen Media Research, programy konkurencji pokazywane w czasie relacji z Sopotu miaÂły wiĂŞkszÂą widowniĂŞ. Tegoroczny Sopot Festival zgromadziÂł prawie dwa razy mniej widzĂłw niÂż impreza z ubiegÂłego roku.
W tym roku Sopot Festival oglÂądaÂło Âśrednio 1,7 mln widzĂłw, co daÂło TVN udziaÂł w rynku na poziomie 12,69 proc. Przed rokiem festiwal miaÂł 3,2 mln widzĂłw.

PiÂątek:

PiÂątkowy wystĂŞp Norah Jones (od 21.30 do 23.03), w ramach Sopot Festival, zgromadziÂł przed telewizorami 1 mln widzĂłw przy udziale w rynku na poziomie 8,6 proc.

Pokazany przez Polsat koncert Ich Troje (od 20.03 do 21.21) oglÂądaÂło wiĂŞcej widzĂłw niÂż sopocki festiwal – 3,6 mln widzĂłw (24,79 proc. udzia³ów w rynku).

Sobota:

W sobotĂŞ pierwszÂą czêœÌ relacji (od 19.30 do 20.37) w TVN z Sopot Festival oglÂądaÂło Âśrednio 2,3 mln widzĂłw (18,2 proc. udzia³ów w rynku), a drugÂą (od 20.51 do 23.08) – 1,6 mln widzĂłw (12,12 proc. udzia³ów w rynku).

Telewizyjna DwĂłjka w sobotni wieczĂłr transmitowaÂła „Konkurs taĂąca Eurowizji”, ktĂłry zgromadziÂł przed telewizorami 4,2 mln widzĂłw (32,9 proc. udzia³ów w rynku)

Niedziela:

Niedzielny koncert z festiwalu sopockiego (od 19.35 do 22.23) mia³ 1,9 mln widzów (13,36 proc. udzia³ów w rynku).

Pierwszy odcinek serialu TVP1 „Ja wam poka¿ê” o godz. 20.17 oglÂądaÂło Âśrednio 5,5 mln widzĂłw (35,45 proc. udzia³ów w rynku), koncert „Przeboje Jedynki” (rĂłwnieÂż w TVP1, od 21.11 do 22.52) – 2,7 mln widzĂłw (22.07 proc. udzia³ów w rynku), a „Hity na czasie” w TVP2 – 2,4 mln widzĂłw (15,54 proc. udzia³ów w rynku).


http://www.medialink.pl

Bardzo sÂłaba Âśrednia, bardzo sÂłabe udziaÂły i bardzo sÂłaby wynik Norah.. POpieram gdzie jesteÂś? Czekam na komentarz.. chyba, ze juÂż wyemigrowaÂłeÂś.. Ich troje 4 razy lepsze.. (pod wzgleem wynikĂłw)
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

przykro przykro strasznie przykro :( w sumie moÂżna byÂło to przewidzieĂŚ, konkurencja w tym roku nie oszczĂŞdziÂła tvnu pod wzgledem oferty, ludzie ogladali ja wam pokaÂże pewnie ciekawoÂści, ich3 wiadomo...
TVN innowacja i nowoczesność...
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

A ty mks - przyznaj siĂŞ lubisz Ich Troje?
Kork
Początkujący
Początkujący
Posty: 60
Rejestracja: sobota 09 cze 2007, 23:40

Post autor: Kork »

Moja uwaga: sezon rozpoczêto festiwalem Top Trendy. By³em bardzo ciekaw jak im to wyjdzie, bowiem pamiêtalem pierwsze bardzo jaskrawe, ciê¿kie do wytrzymania festiwale Polsatu, tym razem Nina przesz³a tam i postanowi³em ogl¹dn¹Ì ca³y festiwal dok³adnie, nie jak zwykle tylko to co zapowiada³o siê ju¿ na pocz¹tku dobrze. I bardzo cieszê siê, ¿e pani Ninie uda³o siê ten festiwal wyprowadziÌ na prost¹. Owszem ju¿ w 2006 by³ doœÌ dobry, ale w tym roku by³o naprawdê bardzo dobrze.

Podoba³o mi siê prowadzenie, rozmach, scenografia, z której porównaniem z SF jest problem, bo TVN robi co rok scenografiê innowacyjn¹, a Polsat zdecydowa³ siê na klasyczn¹ muszlê, wzbogaci³ j¹ dodatkowo piêkn¹ kurtyn¹, która jest œwie¿ym i ciekawym pomys³em, aczkolwiek raczej trzeba je dodaÌ do kategorii scenografii starych, bo kurtyny by³y ju¿ pare razy w historii polskich festiwali. Co do sceny bocznej to uwa¿am œwietny pomys³, miejsce gdzie wystêpowali Ci, którzy zajmowali czas podczas pod³¹czania sprzêtu przez kolejne ekipy. Realizacja by³a œwietna, chocia¿ TVN wygl¹da³ jeszcze lepiej, bo po prostu scenografia by³a bardziej œwiec¹ca.

W kaÂżdym razie po udanym, fajnym, lepszym niÂż wczeÂśniej Top Trendy pomyÂślaÂłem - no to pewno z 4 miliony bĂŞdzie. Patrze ?? widze te 2,5 mln chyba i myÂślĂŞ sobie - strasznie maÂło, dlaczego ?? ale jak to ??

Potem chyba 2 tygodnie i Opole - Kabareton dno kompletne, koncert premiery katastrofa, koncert debiuty po raz pierwszy od lat mi siĂŞ podobaÂł a to pewno dlatego, Âże premiery, ktĂłre byÂły przed nim byÂły tak sÂłabiutkie.

Superjedynki - dobre, ale chyba nie ze wzglĂŞdu na GosiĂŞ Andrzejewicz, ale tzw. goÂści specjalnych, ktĂłrzy budzili wiĂŞkszy entuzjazm niÂż Ci nagrodzeni (oczywiÂście nie wszyscy, bo wiadomo Âże Wilki teÂż robiÂły show a byli wÂśrĂłd nagrodzonych).

Koncert Krajewskiego bardzo dobry, podobaÂł mi siĂŞ. Trzeba jednak powiedzieĂŚ, Âże scenografia, realizacja, klimacik, prowadzenie - to wszystko byÂło bardzo sÂłabe, a koncerty tylko dwa dobre: Superjedynki i koncert Krajewskiego, myÂślĂŞ sobie: bĂŞdzie podobnie jak Top trendy z oglÂądalnoÂściÂą, patrze: duÂżo wiĂŞcej.

Teraz po tym trzecim, najmocniej przez nas opisywanym festiwalu naszÂła mnie refleksja, Âże czym gorsze widowisko tym wiĂŞksza widownia. Ja poukÂładaÂł bym to tak: 1. SF (TVN) 2. TT (Polsat) 3. KFPP Opole (TVP).

A wyniki oglÂądalnoÂści sÂą zupeÂłnie odwrotne.

Przynam jednak, Âże nie da siĂŞ do koĂąca porĂłwnaĂŚ, bo Opole to piosenka krajowa, nie wypada tam nawet prĂłbowaĂŚ wprowadzaĂŚ wystĂŞpĂłw zagranicznych.

Top Trendy jest wyj¹tkow¹ formu³¹ i te¿ nie zmienia³bym tu na si³ê nic, bo ta formu³a siê ju¿ obroni³a.

SF ma najwiĂŞksze pole manewru, bo przez lata tego festiwalu wystepowali tu artyÂści i krajowi i zagraniczni, byÂły i konkursy (SÂłowik - Interwizja), koncerty tematyczne i wspomnieniowe (1997,2006,2007) hoÂłdy dla zmarÂłych (2004) itd.

Pytanie tylko co powinna zrobiĂŚ telewizja TVN. Z jednej strony Polacy wyraÂżajÂą chĂŞĂŚ mieĂŚ miĂŞdzynarodowych artystĂłw itp. ale jak widaĂŚ po tych danych najlepszy byÂł dla nich koncert w caÂłoÂści Polski (sobota 19:30-20:30). ZarĂłwno w tym jak i w tamtym roku Elton, czy Norah - najwiĂŞksze gwiazdy, bilety w cenie Polskiej pÂłacy minimalnej, na Âławkach w operze politycy, showbiznes i reszta Âśmietanki - a przed TV najgorsze wyniki.

Pytanie wiĂŞc, czy nie za ambitynie, czy niepotrzebnie ÂściÂągamy gwiazdy z zagranicy kiedy ludzie chcÂą Dode i Sumptuastic ?? Z drugiej strony w tamtym roku wygraÂła w tamtym roku niedziela i koncert tzw. DemoludĂłw, tyle, Âże wydaje mi siĂŞ, Âże byla tam Rodowicz (Polska), a ludzie traktujÂą teÂż VondraczkowÂą, Drupiego itp. jakby byli Polakami, bo dobrze ich znajÂą.


No nic, muszÂą siĂŞ powaÂżnie zastanowiĂŚ co zrobiĂŚ.
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

A ja przyznam, ¿e stara³em siê w miarê dok³adnie ogl¹dn¹Ì wszystkie festival (Opole, TOP trendy, SF) i oceniÌ je wg w³asnych kryteriów.
No i wyszÂło mi tak:

KFPP OPOLE - 2.9 (w skali szkolnej)
TOP TRENDY - 4.11
SF2007 - rĂłwniĂłtkie 5
mks
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 310
Rejestracja: środa 14 mar 2007, 17:58

Post autor: mks »

r_r16 pisze:A ty mks - przyznaj siĂŞ lubisz Ich Troje?
mam w domu ponad 900 pÂłyt i ogĂłlnie jestem wielkim entuzjastÂą muzyki.. Ich Troje mam wszystkie pÂłyty.. (mam teÂż pÂłyty innych kiczowatych wykonawcĂłw.. mam je co nie oznacza, ze ich sÂłucham.. )Ten zespĂłl nagraÂł kilka piosenek ktĂłre mi sie podobajÂą (np. Geranium) ostatnie cztery pÂłyty Ich troje to muyka nie do sÂłuchania.. a juÂż ostatnie dwie to zwyczajnie sieczka spÂłodzona z powodu braku pomysÂłu.. JeÂżeli ktoÂś lubi Ich Troje, niech lubi nie widze w tym nic zÂłego..
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

Piosenki Ich Troje (przynajmniej niektóre) by³yby lepsze gdyby kto inny je œpiewa³. Bo Wiœniewski nie potrafi œpiewaÌ - on sie drze do mikrofonu. Ju¿ nie mówi¹c o tym, ¿e jest chamem. Przez jego konkursik na œcierwo roku ca³kowicie straci³ u mnie. Mo¿e jej siê nale¿a³o ale móg³ to zrobiÌ bez chamstwa i nie pod wp³ywem alkoholu. Ale nie bêdê siê nad tym rozpisywa³ bo tu przecie¿ o Sopocie siê gada. Jestem w g³êbokiej depresji, ¿e czeronow³osy wygra³ z Sopot Festivalem. I zgadzam siê z opini¹ jednego z forumowiczów, ¿e TVN powinien na festiwal Polsatu oraz na Opole Jedynki za rok daÌ jakiœ dobry film. Najlepiej premierê! No có¿ ale pewnie tego nie zrobi. I coœ mi siê zdaje ¿e konkurencja by³a taka z obawy przed Sopotem. No có¿ pozosta³e stacje siê postara³y muszê to ze smutkiem przyznaÌ. Ciekawe jak siê teraz czuj¹ w TVN-nie... Metz sie chyba nie powiesi³??? :D Ale po Sopocie czekaj¹ nas inne rewelacje, m in 10-lecie TVN i nowy multiwortal. No i bêdziemy œledziÌ s³upki ogl¹dalnoœci nowoœci TVN-owskich.
Mikiska
Początkujący
Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: środa 08 sie 2007, 01:21
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Mikiska »

A ja jestem juÂż stara i mnie najbardziej podobaÂło siĂŞ "Village People" :D
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Post autor: kamiiloo »

teraz tylko Âżeby tvn nie ÂżaÂłowaÂł swoich 10 urodzin, bo jeÂśli sopot miaÂłbyĂŚ poczÂątkiem jesiennej ramĂłwki to jest to start nieudany ale tylko pod wzgledem oglÂądaloÂściowym, jakoÂściowo to byÂł mistrzowski start
TVN innowacja i nowoczesność...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości