Fakty - program informacyjny TVN

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

tetar
Początkujący
Początkujący
Posty: 147
Rejestracja: niedziela 02 kwie 2006, 19:01

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: tetar »

Dziwie sie toroche, ze z tego robi sie wielkie halo! To powinna byc najzwyklejsza oczywista oczywistosc i zwyczajny fakt zaistnienia w sieci - "wydarzenie" jakich wiele w necie!
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: Greg Haus »

Mnie bardziej interesują słowa: na ekranie widziowie zobaczą coś całkiem nowego. Chodzi o sławetną oprawę co zmienia się już 2 lata? Może velvet poprawiająć oprawę tvn na tą dzisiejszą, poprawił też grafikę faktów tak aby i Durczok był zadowolony.
skorupa2006
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 236
Rejestracja: sobota 26 lip 2008, 23:21

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: skorupa2006 »

Fakt, nowa oprawa bardzo się przyda. Chociaż wolałbym powrót do tej pierwotnej, przygotowanej przez Velvet.
Teraz jest strasznie zdemolowana :(
Ciekaw jestem oprawy Uwagi - obecna była bardzo dobra i graficy mają trudne zadanie aby zrobić coś na tym poziomie.
dude007
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 08:04
Lokalizacja: Oświęcim

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: dude007 »

skorupa2006 pisze:Fakt, nowa oprawa bardzo się przyda.
Teraz jest strasznie zdemolowana :(
Zgadzam się w pełni. Dodam też że wg. mnie musi zostać zmieniona oprawa muzyczna. Mówie tutaj o wykonaniu oprawy muzycznej instrumentalnie (dla mnie to podstawa) - przez jakąś orkiestrę, lecz powinny być w niej wykonane elementy aktualnej oprawy. Jeżeli już tak się wzorują na zagranicznych stacjach to powinni o tym wiedzieć patrząc chociaż na NBC (np.nightly news link: http://www.youtube.com/watch_popup?v=l7kIgcYgIQk ) lub na CBC (evening news link: http://www.youtube.com/watch?v=keA7vfK_ ... PL&index=5 ).
skorupa2006 pisze:Ciekaw jestem oprawy Uwagi - obecna była bardzo dobra i graficy mają trudne zadanie aby zrobić coś na tym poziomie.
Mam nadzieje że pozostawią obecną, zmieniając ją tylko do 16:9.
TVP - totalna video porażka
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: D00 »

dude007 pisze:
skorupa2006 pisze:Ciekaw jestem oprawy Uwagi - obecna była bardzo dobra i graficy mają trudne zadanie aby zrobić coś na tym poziomie.
Mam nadzieje że pozostawią obecną, zmieniając ją tylko do 16:9.
Grafika zostanie zmieniona - to już zostało zapowiedziane na konferencji.

A poza tym: nie napalajcie się tak na zmianę grafiki Faktów, bo nie wiadomo, czy tak się stanie. Znowu będzie tak jak zawsze: w pierwszy dzień nowej ramówki wszyscy będą czekać na nową grafikę, a gdy okaże się, że jej nie ma, to będą narzekać, jaki to ten TVN niedobry. :P
kamiiloo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1095
Rejestracja: poniedziałek 12 wrz 2005, 17:42

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: kamiiloo »

jezeli juz mowa o zagranicznych programach info to widziałbym coś w stylu bbc news http://www.youtube.com/watch?v=VtWDli4L ... E&index=33
TVN innowacja i nowoczesność...
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: Adrian ;P »

1 września po Faktach o godzinie 19:25 będzie rozmowa z Donaldem Tuskiem.
dude007
Początkujący
Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 08:04
Lokalizacja: Oświęcim

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: dude007 »

w tvn, czy w faktach po faktach w tvn24?
TVP - totalna video porażka
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: Adrian ;P »

W TVN, czyli w TVN24 też pewnie będzie.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN

Post autor: sybic »

Twórcom wczorajszym faktów, a ściślej Durczokowi pozajączkowały (delikatnie mówiąc) się priorytety. Całe fakty poświęcił wyborom w Niemczech... o tak... tego oczekują widzowie TVN. Cały dzień czekali, by dowiedzieć się, jak tam niemieckie wybory. No żałosne... widzów ledwie co interesuje nasza polityka, a ta w Niemczech to już w ogóle.
Wczorajszym wydarzeniem numer jeden było zatrzymanie Polańskiego, to było na czołówce wszystkich portali, to komentowali wszyscy, a tym czasem Durczok ten fakt podał w formie 2 min newsa. Jeszcze do Berlina pojechał... pytam po co?
Jako 2 min newsa to można było podać wyniki tych wyborów w Niemczech, a resztę faktów poświecić sprawom bieżącym.
Mysza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2009, 13:02

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN

Post autor: Mysza »

sybic pisze: Cały dzień czekali, by dowiedzieć się, jak tam niemieckie wybory. No żałosne... widzów ledwie co interesuje nasza polityka, a ta w Niemczech to już w ogóle.
Uważam, że widzowie Faktów interesują się polityką krajową i zagraniczną, a biorąc pod uwagę współpracę Polski z Niemcami wybory u sąsiadów powinny nas interesować i może właśnie dlatego Fakty były z Niemiec, żeby zwrócić na ten fakt większą uwagę Polaków, bo jakby mówili o tym ze studia w Warszawie, to zostałoby przyjęte jak zwykły reportaż.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN

Post autor: Greg Haus »

sybic pisze:Twórcom wczorajszym faktów, a ściślej Durczokowi pozajączkowały (delikatnie mówiąc) się priorytety. Całe fakty poświęcił wyborom w Niemczech... o tak... tego oczekują widzowie TVN. Cały dzień czekali, by dowiedzieć się, jak tam niemieckie wybory. No żałosne... widzów ledwie co interesuje nasza polityka, a ta w Niemczech to już w ogóle.
Wczorajszym wydarzeniem numer jeden było zatrzymanie Polańskiego, to było na czołówce wszystkich portali, to komentowali wszyscy, a tym czasem Durczok ten fakt podał w formie 2 min newsa. Jeszcze do Berlina pojechał... pytam po co?
Jako 2 min newsa to można było podać wyniki tych wyborów w Niemczech, a resztę faktów poświecić sprawom bieżącym.
A Ty myślisz, że Durczok wiedział tydzień wcześnie, że w dzień wyborów zatrzymają Polańskiego? Przecież takie fakty przygotowuje się z dużym wyprzedzeniem. Dla mnie fakty na plus, wreszcie sprawy zagraniczne stały się ważne. A jesli chodzi o priorytety to chyba dla wszykich ważniejsza jest współpraca polsko-niemiecka, niż zatrzymanie jakiegoś reżysera, który nawiasem mówiąc tylko dlatego, że był znanym reżyserem nie odpowiedział jeszcze za gwałt, zwykły człowiek już by siedział.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: "Fakty" - program informacyjny TVN

Post autor: sybic »

Greg Haus pisze: A Ty myślisz, że Durczok wiedział tydzień wcześnie, że w dzień wyborów zatrzymają Polańskiego?
Sugerujesz, że nawet jak by u nas było trzęsienie ziemi, to Duraczok i tak nadawał by swoje, bo przecież specjalnie tak pojechał?
Greg Haus pisze: Przecież takie fakty przygotowuje się z dużym wyprzedzeniem
To niech ten program znieni nazwę. Niech sie nie nazywa "Fakty" tylko jakoś inaczej. W każdym razie adekwatnie to tego, że program jest przygotowywany tydzień wcześniej.
Greg Haus pisze: A jesli chodzi o priorytety to chyba dla wszykich ważniejsza jest współpraca polsko-niemiecka, niż zatrzymanie jakiegoś reżysera,
A na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Bo ja na podstawie ilości komentowanych artykułów w serwisach internetowych. Ta wiadomosc była na pierwszym miejscu, a ty na jakiej podstawie opierasz swoją tezę?
Poza tym nie masz racji, że dla wszyskich ważniejsza jest współpraca polsko-niemiecka, niż zatrzymanie jakiegoś reżysera, ponieważ dziś w TVN24 mówi się tylko o tym...
Tak wiec czekam na jakieś poważne argumenty z twojej strony.
Greg Haus pisze: który nawiasem mówiąc tylko dlatego, że był znanym reżyserem nie odpowiedział jeszcze za gwałt, zwykły człowiek już by siedział.
Sam widzisz, że temat jest gorący i ważniejszy. Już sam podejmujesz polemikę ;)
Czemuż to nie podejmujesz dyskusji o wyborach w Niemczech, tematu wg Ciebie ważniejszego?
Mysza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2009, 13:02

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: Mysza »

sybic, ale jaki Ty masz problem? Że "Fakty" się nazywają "Faktami", że za mało w nich było wczoraj o Polańskim (chociaż, skoro we wszystkich portalach mogłeś o tym przeczytać, to pewnie byłeś świetnie zorientowany w temacie), a może taki, że z Niemiec były te Fakty? A odnośnie pana Polańskiego dzisiaj były trzy reportaże, więc jednak nikt nie ma problemu z priorytetami ;)
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: "Fakty" - nalepszy program informacyjny w Polsce

Post autor: sybic »

No właśnie, dziś były trzy reportaże, więc to najlepszy dowód, że temat jest na fali, a wczoraj był lekko zepchnięty na plan dalszy, bo... Durczok był w Berlinie. To właśnie chciałem wytknąć.
Jak myślisz, który program informacyjny jest lepszy - ten, który od razu podaje newsa i na gorąco zbiera i publikuje komentarze, czy ten który puszcza to co maił zaplanowane, a dopierow następnym dniu nadrabia zaległości?
Dziś temat już nieco ostygł... Fakty są jakby, o jeden do do tyłu.

A jaki ja mam problem?
Żaden, po prostu wyraziłem swoją opinie o wczorajszych faktach. Kanały TVN są ponoć najbardziej opiniotwórcze, wiec wczoraj chciałem wysłuchać jakiś opinii, komentarzy w swojej ulubionej stacji. Miast opinii, otrzymałem suchego newsa, na miarę lokalnych wiadomości z Pcimia Dilnego.
A jeśli fakty przygotowywuje się z dużym wyprzedzeniem, tak jak twierdzi @Greg Haus to dość niefortunnie się nazywają. To taka moja prywatna opinia.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości