[TVN] X FACTOR

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

Trzeciak pisze:Jednak myślę, że formuła castingów w pokojach przeszła by tylko wtedy, gdyby konkurencja programów talent-show w Polsce byłaby zerowa, a taka nie jest. Jakby nie patrzeć - jest to widowisko muzyczne, a widz oczekuje dziś w takim programie jednak emocji. Poza tym - zmiany w edycji UK są tak duże, że nie wiem, czy producentów polskiej edycji będzie stać by w tak dużym zakresie wprowadzać takie zmiany. Prędzej spodziewałbym się czwartego jurora.
Co ty pleciesz... Kameralna atmosfera na kastingach przekłada się na nadrzędną wartość programu, czyli na muzykę. Zmiana formatu w tym kierunku moim zdaniem wyszłaby na dobre polskiemu XF, warto zarabiać na muzyce a nie tandetnym show. Bierzmy przykład z UK!
Uczestnicy amatorzy powinni wchodzić do kameralnych pokojów jurorskich i nabierać doświadczenia a wychodzić z potencjałem, wiedzą i zdolnościami scenicznymi występując w show, live etc.

Mniejsze koszty, prawdziwa muzyka, więcej kasy na live (zagraniczni goście, nowa sceneria, oświetlenie etc.). "Frematlemedia Polska" raczej nie pójdzie na taki dobry pomysł, od zawsze robią zacofaną tandetę.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

sb pisze:
Trzeciak pisze:Jednak myślę, że formuła castingów w pokojach przeszła by tylko wtedy, gdyby konkurencja programów talent-show w Polsce byłaby zerowa, a taka nie jest. Jakby nie patrzeć - jest to widowisko muzyczne, a widz oczekuje dziś w takim programie jednak emocji. Poza tym - zmiany w edycji UK są tak duże, że nie wiem, czy producentów polskiej edycji będzie stać by w tak dużym zakresie wprowadzać takie zmiany. Prędzej spodziewałbym się czwartego jurora.
Ale historycznie przy tych programach byl od poczatku pokoj przesluchan, czy to pierwsze 4 sezony The X Factor, czy Idol w UK i USA, gdzie w pokojach czasem bylo wiecej emocji niz na scenie + odcinki w pokojach mialy wielka ogladalnosc... czemu w Polsce mialoby byc inaczej?

Po za tym, jak juz wpomniano tu, mozna wtedy oszczednie robic przesluchania w wielu miastach - ciekawszy, bardziej urozmaicony program z tygodnia na tydzien, plus wieksza szansa znalezienie lepszych uczestnikow - a etap z publicznoscia zawsze bedzie czy to dalsze castingi czy Bootcamp - czyli jeszcze wiecej rozmaitosci.

Osobiscie chcialbym zobaczyc nastepna edycje polska dopiero na jesieni 2014 - lepiej przygotowana, castingi - i kluczowo - aplikacje online ogloszone duzo wczesniej. Wtedy jest szansa ze w jesienne i zimowe wieczory X Factor zyska bardziej. I dluzszy sezon latwiej zrobic w tym okresie. Zobaczymy..
Ale my tu rozmawiamy o polskim rynku. Poza tym ludzie (przynajmniej w Polsce), przy wyborze takich programów nie kierują się sentymentami. A na dodatek w Polsce - nowy etap to nowe koszty. Przecież i tak castingi jurorskie są organizowane tylko w Zabrzu, a realizacja castingach w pokojach spowoduje tylko wzrost kosztów, a nie ich spadek (jak UK).
tomalapt pisze:
Trzeciak pisze:Jednak myślę, że formuła castingów w pokojach przeszła by tylko wtedy, gdyby konkurencja programów talent-show w Polsce byłaby zerowa, a taka nie jest. Jakby nie patrzeć - jest to widowisko muzyczne, a widz oczekuje dziś w takim programie jednak emocji. Poza tym - zmiany w edycji UK są tak duże, że nie wiem, czy producentów polskiej edycji będzie stać by w tak dużym zakresie wprowadzać takie zmiany. Prędzej spodziewałbym się czwartego jurora.
Co ty pleciesz... Kameralna atmosfera na kastingach przekłada się na nadrzędną wartość programu, czyli na muzykę.
To wytłumacz mi jak to się dzieje, że "MBTM" zdobywa bardzo dobrą widownię i na dodatek - dobre opinie od muzyków. Jak to się dzieje, że "The Voice" zdobywa na świecie furorę i także zbiera świetne opinie od recenzentów (chociażby największym plusem tego programu muzycznego, jest muzyka na żywo od pierwszego odcinka) - więc to wcale nie jest tak, że tylko kameralna atmosfera wpływa na wartość programu, czyli na muzykę. Polska to nie Wielka Brytania, a Wielka Brytania to nie Polska.
Uczestnicy amatorzy powinni wchodzić do kameralnych pokojów jurorskich i nabierać doświadczenia a wychodzić z potencjałem, wiedzą i zdolnościami scenicznymi występując w show, live etc.
Ale to już przechodzą na precastingach (wprawdzie nie przed prawdziwym jury) - więc to nie jest tak, że tego w ogóle nie przechodzą.
bartek09
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 460
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 20:15
Lokalizacja: Kraków

Re: X FACTOR

Post autor: bartek09 »

Nie ma w polskiej edycji możliwości żeby wprowadzić przesłuchania w pokojach, a jednocześnie pozostawić te w DMiT. Z kolei przeniesienie castingów do pokojów oznaczałoby trochę krok w tył, cofnięcie się do czasów "Idola". Castingi z publicznością bardzo dobrze przyjęły się w Polsce i nie widzę powodu, by to zmieniać. Jeśli chodzi o zmiany to na pewno absolutnym priorytetem jest format z czterema jurorami, ale jeśli tvn ma wiosną postawić na tak drogą produkcję jak "TzG" to szanse są raczej małe. Jeśli pomysł z krzesłami wypali w UK, to myślę, że z dużym prawdopodobieństwem coś takiego mogą wprowadzić też u nas. Nie wiem, czy w ogóle kolejna edycja pojawi się na wiosnę, ale z drugiej strony - co tvn miałaby zaoferować w sobotnie wieczory? filmy? Chociaż najpierw to w ogóle musi zapaść decyzja, czy powstanie kolejna edycja. Chociaż raczej powstanie, ale oficjalna decyzja jeszcze nie zapadła. A dopiero później można spekulować kiedy. Na pewno nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, że XF zastępuje Mam Talent i ten drugi program znika w ogóle. Mam Talent radzi sobie bardzo dobrze i myślę, że czeka go jeszcze wiele edycji.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Jednak moim zdaniem Mam Talent poradziłoby sobie lepiej wiosną niż X Factor. Wiosną jest mniej widzów, XF miałby oglądalność murowaną a MT jest bardzo różnorodne i rozrywkowe. Programów muzycznych jest pełno i chyba powoli wszyscy zaczynają mieć ich dosyć.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

Czy Polacy będą mieli dość programów muzycznych - okaże się w trakcie jesieni (ciężko brać pod uwagę pierwszą niedzielę 1 września, kiedy wyniki będą stosunkowo niskie). Poprzednie sezony pokazały jednak, że jest jednak trochę inaczej.
SevenUP
Bywalec
Bywalec
Posty: 782
Rejestracja: sobota 03 mar 2012, 15:55

Re: X FACTOR

Post autor: SevenUP »

Z tym, że Polacy mają dość takich programów, mam na myśli sytuację w której np. jesienią 2014 będziemy po 8 edycjach MBTM, 3 lub 4 XF i 3 TVoP, 2 BnG. Jednak trochę tego jest.
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: X FACTOR

Post autor: Trzeciak »

"Bitwa na głosy" miała 3 edycję - ostatnia odbyła się jesienią ubiegłego roku ;). Poza tym nie wybiegajmy już tak bardzo przyszłość. Zgodzę się, że niektóre formaty mogą odpaść, ale na to jeszcze za wcześnie by o tym mówić.
Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: X FACTOR

Post autor: Adrian ;P »

http://www.youtube.com/watch?v=LQeXhokl1Uk

"Bye Bye" Williama nawet brzmi nieźle. Może z tej płyty coś będzie.
TheXF
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 227
Rejestracja: wtorek 04 gru 2012, 13:49

Re: X FACTOR

Post autor: TheXF »

www.pudelek.pl/artykul/58747/to_juz_koniec_x_factor/

Sorry za takie źródło plotki (?).
adik1148
Bywalec
Bywalec
Posty: 910
Rejestracja: wtorek 10 sie 2010, 13:11

Re: X FACTOR

Post autor: adik1148 »

Patricia dzisiaj na czacie powiedziała , że to plotki , ze to koniec X FACTOR'a , więc mozemy być spokojni ;)
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

Myślę, że zakończenie produkcji XF w Polsce to wspaniały pomysł... Program od początku był tragicznie realizowany, były błędy które zauważał przeciętny Kowalski, jak program muzyczny może mieć gorszy dźwięk od muzyki z DDTVN... Ewidentnie produkcja nie radzi sobie z tym formatem, lepiej zdjąć to z ramówki i nie ośmieszać tak dobrego formatu amatorkom...
Nayma
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 201
Rejestracja: piątek 21 gru 2012, 20:41

Re: X FACTOR

Post autor: Nayma »

Od nowej edycji oczekuję:
- 4 jurorów, mianowicie: zastąpienia pana Kuby Wojewódzki Nergalem, powrotu Mai Sablewskiej oraz Alicji Bachledy Curuś/Tatiany Okupnik i Czesława Mozila dalej na panelu
- Duetu prowadzących. Moi wymarzeni kandydaci to Agata Młynarska oraz Maciej Stuhr
- Pojawienia się Xtra Factor na tvn7. Jak dla mnie mogłaby prowadzić Katarzyna Kwiatkowska
- Startu programu jeszcze wcześniej niż w tym roku i zakończenia go w czerwcu
- Podwójnych audycji na wzór brytyjskiej edycji
- Przeniesienia programu na niedzielę oraz rozłożenia ostatnich odcinków Castingowych, Bootcampu, Domów Jurorskich i Finału na dwa dni weekendu, ewentualnie niedzielę i poniedziałek, bo jak wiadomo są to dni, w których oglądalność telewizyjna jest największa
- 8 audycji, 2 Bootcampy, 2 Domy Jurorskie oraz 10 tygodni live
- Domów Jurorskich nie w Polsce
- Big Twistu z 7 brytyjskiej edycji
- Oddzielnego odcinka "Wyniki"
- Gości specjalnych
- 4 finalistów
- Finału na Stadionie Narodowym
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: X FACTOR

Post autor: matik »

To się zawiedziesz, bo jednak większość z Twoich propozycji nie brzmi realnie.
tomalapt
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 332
Rejestracja: czwartek 21 lip 2011, 23:10

Re: X FACTOR

Post autor: tomalapt »

Nayma pisze:Od nowej edycji oczekuję:
- 4 jurorów, mianowicie: zastąpienia pana Kuby Wojewódzki Nergalem, powrotu Mai Sablewskiej oraz Alicji Bachledy Curuś/Tatiany Okupnik i Czesława Mozila dalej na panelu
- Duetu prowadzących. Moi wymarzeni kandydaci to Agata Młynarska oraz Maciej Stuhr
- Pojawienia się Xtra Factor na tvn7. Jak dla mnie mogłaby prowadzić Katarzyna Kwiatkowska
- Startu programu jeszcze wcześniej niż w tym roku i zakończenia go w czerwcu
- Podwójnych audycji na wzór brytyjskiej edycji
- Przeniesienia programu na niedzielę oraz rozłożenia ostatnich odcinków Castingowych, Bootcampu, Domów Jurorskich i Finału na dwa dni weekendu, ewentualnie niedzielę i poniedziałek, bo jak wiadomo są to dni, w których oglądalność telewizyjna jest największa
- 8 audycji, 2 Bootcampy, 2 Domy Jurorskie oraz 10 tygodni live
- Domów Jurorskich nie w Polsce
- Big Twistu z 7 brytyjskiej edycji
- Oddzielnego odcinka "Wyniki"
- Gości specjalnych
- 4 finalistów
- Finału na Stadionie Narodowym
Masz 100 procentową rację tyle tylko, że te postulaty powinny być stopniowo wdrażane od 1 edycji... Lenistwo i brach chęci wprowadzania innowacyjności sprawiły, że ten format w Polsce stał się symbolem amatorki i tandety. TVN'u nie stać na wprowadzenie tego wszystkiego teraz za jednym zamachem, gdyby od 1 edycji inwestować w ten program i dbać o jego dobry wizerunek, teraz bylibyśmy na poziomie programu muzycznego TVP. TVOP niestety obecnie przewyższa XF PL o kilka klas a przy pierwszych edycjach było zupełnie inaczej...Strasznie ubolewam nad tym faktem. :D25
mojpierwszyraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 808
Rejestracja: sobota 19 cze 2010, 19:19

Re: X FACTOR

Post autor: mojpierwszyraz »

Czyli Twoim zdaniem skoro TVoP przewyższa kilka klas XF, to w tym wypadku program dwójki ma co roku finał na narodowym, trwa 22 tygodnie, emitowany jest 2 razy w tygodniu, i ma kulisy na jednym z kanałów tematycznych TVP. Weź sie chłopie ogarnij. Polska to nie Anglia, TVoP to ńie XF. Moim zdaniem nasza edycja jest całkiem nie zła. Zawsze moze byc lepiej, ale jest na prawdę dobrze. Wiele telewizji na całym świecie chciałoby mieć ten program na takim rewlizacyjbym poziomie jak u nas. Nie rozumiem, dlaczego tylko krytykujemy, a nie potrafimy dostrzec czegoś wiecej. Czwarty juror to moim zdańiem tylko kwestia czasu. Programu w tvn7 nigdy nie będzie, tak samo emisji 2x w tygodniu, pogodz sie z tym. Prawie nie mozliwe jt prowadzeńie programu w parach. z kolei Kulisy w polskich programach są zawsze niewypałem bo nikt tego nie ogląda. Co najwiecej możesz prosić o 15-30 minutowo dłuższe odcinki i ewentualnie Max. 16-17 tygodni trwania show. Moze i o podwojne castingi, które swoją droga w naszej wersji powinny zastapic te z publicznoscia. Nie wiem natomiast skąd wziąłes te 22 tygodnie. Nawet w oryginale trwa to Max 17-18 tygodni.
Bez sensu dla mnie takze czworka finalistow. goscie specjalni procz slawnych juz uczestnikow shows z tvnu takze ńie potrzebni. moze za wyjatkiem finalu.
Więc podsumowujac - jak chcesz po raz 2387 pisać to samo, lepiej daj odnośnik do tego miejsca forum, tak abyśmy bez problemu mogli znaleźć twoja listę życzeń.
Ps. Przepraszam za wszelkie błędy. Pisze z urządzenia bardzo mobilnego :)
tvn - latem programowo najgorsza!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości