[TVN] Naznaczony

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

marek110
Początkujący
Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2008, 12:32

Re: Naznaczony

Post autor: marek110 »

A co teraz jest? Kryzys!! Dali naznaczonego a jak kryzys będzie trwał dalej dadzą Helę w Opałach.

1 odcinek: 7/10
2 odcinek: 6/10
3 odcinek: Boję się oglądać
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: Naznaczony

Post autor: mfdtv4 »

Nie chcę, aby ktokolwiek po mojej wypowiedzi miał uprzedzenia do 3 odcinka. Jest to tylko moje zdanie. Pan w kapeluszu stał się już śmieszny. Co się okazuje nie wszyscy go widzą a jednak zrobiono mu zdjęcie. Jakim cudem? W 3 odcinku brak jakichkolwiek efektów specjalnych, wieje nudą... O ile pierwszy odcinek był pilotem i zastosowano w nim efekty specjalne, tak w 3 odcinku nie ma efektów specjalnych, akcja się dłuży a historia Kralla staje się nudna...
marek110
Początkujący
Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2008, 12:32

Re: Naznaczony

Post autor: marek110 »

Odcinek lepszy od poprzedniego. Fabuła się powoli rozkręca

Jednak jak zwykle odcinek trochę nudnawy, brak większych efektów specjalnych i zbyt wydłużony czas akcji

Gdyby skrócić czas odcinka z 60 minut do 45 byłoby lepiej.
Pemol
Początkujący
Początkujący
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 17:59

Re: Naznaczony

Post autor: Pemol »

Tia, kolejny odcinek, który potwierdza, że serial jest słaby. Jeżeli chodzi o historię z tatuażem, a głównie sceny w biurowcu, jak najbardziej na plus. Wreszcie jakieś napięcie, klimat i to bez efektów specjalnych. Natomiast główny wątek, to już porażka na całej linii. Głupi, naciągany do bólu. Cała historia ze zdjęciem tajemniczego pana w gazecie, jest po prostu śmieszna. Nikt go nie widzi, ale zdjęcie mu zrobiono. Dziennikarz się ukrywa, bo ściga go policja. Wątek rodzinny Kralla żałosny. Mała, która widzi skorpiony na drzewach - yyy?? Nie długo stanie się medium i będzie miała kontakt z "drugą stroną". Jeżeli nic nie ruszy w następnym odcinku, a główny wątek nadal będzie idiotyczny, to odpuszczę sobie oglądanie. W tym sezonie w USA jest wystarczająco dużo ciekawych, premierowych seriali do oglądania, albo chociażby "Fringe" na TVN.
Mysza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2009, 13:02

Re: Naznaczony

Post autor: Mysza »

Ja odnoszę wrażenie, że film ten jest mocno przereklamowany przez TVN, tyle reklam, zapowiedzi i szum w DDTVN sprawiło, że przygotowałam się na naprawdę coś czego jeszcze nie widziałam tymczasem pojedyncze wątki serialu przypominają mi trochę "Kryminalnych".
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: Naznaczony

Post autor: kamilkomentuje »

Tak naprawdę serial a dokładnie II odcinek można podzielić na 2 czesci. I z nich - nudnawa, brak trzymania w napięciu. Co mi się podobało to pojawienie się nieznajomego u Kasi :) (podobnie jak w poprzednim odcinku). . Tak jak ktoś powiedział powinien trwać ten serial jakieś 45 minut z reklamami czyli jakieś 40/ 35 min bez. usuwając kilka wątków wyszłoby fajnie. Wogóle nie powinno byc tego reportera. Przez to I częsc mi się nie podobała tak jak II. Była bardzo fajna, trzymała w napięciu, co mi sie podoba. Fajne ujęcia (mycie rak (przyspieszone) Krala, scena pod strukturą dachu, scena w basenie, w gabinecie, poscig za Kasią )to wszystko było bardzo fajne. Ogolnie powiem tak - odcinek mi się podobał . Oceniam w 10 stopniowej skali na 7/6,5 na 10. Dziwni mnie tylko jedna rzecz: dlaczego nie emitują serialu razem z filmami jako Horrory w środowe wieczory? Szkoda, bo reklama wiosną tego roku wypadła ciekawie, i bardzo mi się podobała.
Pozdrawiam :)
tvn - wiosną programowo najlepszy.
marek110
Początkujący
Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2008, 12:32

Re: Naznaczony

Post autor: marek110 »

Zauważyliście że ten gościu w czarnym ma rozmazaną twarz na zdjęciu?
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: Naznaczony

Post autor: mfdtv4 »

Ja jestem ciekawy ile osób zauważyło kardynalny błąd odcinka. Ochroniarz został zabity a później tańczy? :D Ślepy by to zauważył, no chyba, że ten tańczący ochroniarz to jakiś duch później był...
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: Naznaczony

Post autor: mfdtv4 »

'Naznaczony' nie jest hitem TVN

Trzy pierwsze epizody serialu "Naznaczony" zobaczyło w TVN średnio 2,4 mln osób, ale widownia kurczy się z odcinka na odcinek. Produkcja miała otwarcie na poziomie 2,9 mln widzów, zaś w ostatnią środę serial przyciągnął przed ekrany mniej o blisko 800 tys. osób.

źródło: http://www.wirtualnemedia.pl/article/28 ... em_TVN.htm

Skomentuję to tak: Ludzie z TVNu powinni się zorientować, że Polakom nie da się wcisnąć nieciekawej produkcji w ładnym opakowaniu z kampanią reklamową na najwyższym poziomie. Ten serial poza tym, że ładnie się go ogląda jest nieciekawy i do tego ma mnóstwo rażących błędów. A chyba nie powinno być tak, że widz oglądając zastanawia się dlaczego jest tak a nie inaczej. Przykro mi, ale jestem po obejrzeniu 4 odcinka w Internecie i serial oceniam nisko bo 6/10! :(
marek110
Początkujący
Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2008, 12:32

Re: Naznaczony

Post autor: marek110 »

Chyba masz złe wyniki

Bo na Wikipedii jest o wiele mniej

http://pl.wikipedia.org/wiki/Naznaczony

2 odcinek wg. wikipedii oglądało 1,58 miliona ludzi

Założę się że przedostatni odcinek oglądnie 800 tys. ludzi
Pemol
Początkujący
Początkujący
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 17:59

Re: Naznaczony

Post autor: Pemol »

Nie dziwię się. Naobiecywali, a dali byle co. Nie zaskoczy mnie to, że będą to tłumaczyć zdaniem typu "Polacy nie są gotowi na tego typu pozycje w Polsce, mogliśmy poczekać z emisją". Tiaa, Polacy nie są tacy głupi. Wyjdzie na to, że "Fringe" o północy, będzie miał wyższą oglądalność niż "Naznaczony", nadawany o 21.30.
podmark
Bywalec
Bywalec
Posty: 586
Rejestracja: niedziela 18 wrz 2005, 09:07

Re: Naznaczony

Post autor: podmark »

marek110 pisze:Chyba masz złe wyniki
Bo na Wikipedii jest o wiele mniej
Buahahaha. To są jeszcze ludzie, którzy poważnie biorą rzeczy wypisywane na Wikipedii ? :lol2:
Drogi Marku110 - WirtualneMedia.pl to serwis medialny, w którym pojawiają się dane pochodzące wprost z instytutu AGB Nielsen. Na Wikipedii wkleił to ktoś, komu się tak podobało. Zrobił to pewnie zaraz po emisji drugiego odcinka, żeby ludzi wprowadzić w błąd i mieć z tego frajdę. Na przyszłość - nie neguj prawdziwych informacji, a te pochodzące z Wikipedii traktuj z przymrużeniem oka ;)
marek110
Początkujący
Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2008, 12:32

Re: Naznaczony

Post autor: marek110 »

Jak będę miał czas to zweryfikuję tą informacje bo edytuję Wikipedię. Najwyżej komuś wstawię ostrzeżenie :D
kamilkomentuje
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 541
Rejestracja: poniedziałek 09 lut 2009, 11:31
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Kontakt:

Re: Naznaczony

Post autor: kamilkomentuje »

marek110 pisze:Jak będę miał czas to zweryfikuję tą informacje bo edytuję Wikipedię. Najwyżej komuś wstawię ostrzeżenie :D
Ale frajda. ekscytacja, podniecenie :) Miłego upominania :D
tvn - wiosną programowo najlepszy.
mfdtv4
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 481
Rejestracja: sobota 16 sie 2008, 22:30

Re: Naznaczony

Post autor: mfdtv4 »

Jestem po 4 odcinku. Wg mnie jest to najlepszy ze wszystkich odcinków :) Oceniam go wysoko bo 8/10. Wyżej napisałem, że 6/10, ale to odnosiło się do 3 odcinka. Mój błąd.

SPOJLER SPOJLER SPOJLER SPOJLER SPOJLER SPOJLER SPOJLER SPOJLER SPOJLER SPOJLER SPOJLER SPOJLER SPOJLER

Rozwiązana została po części tajemnica tajemniczej organizacji, wiadomo już co chcieli od pana redaktora. Chodziło im o informację jak mogą znaleźć Nieznajomego. Głównym bohaterem tego odcinka jest właściciel zakładu pogrzebowego HAPPY END - Władysław. Pojawia się u niego nieznajomy i pyta się go czy pamięta swoje grzechy, nie daje mu jednak żadnej koperty ani wskazów. W późniejszych scenach zostaje on porwany z własnego domu przez dwóch napastników, którzy kopią dla niego grób. Zakopują mężczyznę w latarką i łoki toki i kiedy jest już 3 metry pod ziemią pod hałdą piachu pytają się go czy pamięta co zrobił 18 letniej dziewczynie. Kiedy udaje im się wyciągnąć od niego pieniądze na studia skrzywdzonej dziewczyny i zadośćuczynienie wykopują go i reanimują. Władek żyje, pan Nieznajomy zza drzewa śmieje się i nazwisko winowajcy z jego notesu znika. Po chwili jednak jeden z napastników, którzy rzekomo odjechał uderza szpadlem Władka chyba ze skutkiem śmiertelnym. Jeżeli chodzi o pana redaktora to ginie na stole operacyjnym (coś w tym stylu) informując tajemniczego pana z organizacji, która go ścigała, żeby się nie martwił, gdyż nieznajomy sam go znajdzie. Na zdjęciach, które dostał redaktor jest pan nieznajomy i pan z organizacji. Wiemy już, że córka Kralla - Natka ma dar widzenia przyszłości. Najpierw akcja z skorpionem z odcinka 3, a teraz te czarne kwadraty, które malowała były grobami, czyli akcja z odcinka 4. Krall w bibliotece szuka informacji o nieznajomym, znajduje pewne obrazki na których pojawia się postać pana w kapeluszu taka jaką widzimy w czołówce serialu. Tadeusz ma koszmary, że pan Nieznajomy chce porwać jego córkę. O dziwo tym razem nieznajomy z nikogo nie wyssał krwi, przynajmniej odcinek kończy się na tym, że nazwisko Władka znika a nie jak do tej pory skreśla je nieznajomy. W zapowiedzi 5. odcinka widzimy pana z myjni samochodowej (Krzysztof Respondek), który mówi Krallowi, że nieznajomy to duch. Wszystko wskazuje na to, że rozwiąże się część zagadek, natomiast dojdą nowe. Prawdopodobnie postać grana przez Tamarę Arciuch zabije kogoś, bo do niej widać z tyłu przychodzi nieznajomy.

Tak więc odcinek bardzo mi się podobał. Doszły sceny grozy - cmentarz, noc, krzyże, mgła... Rozwiązana zagadka z redaktorem choć nie do końca, bo zostaje nam jeszcze kwestia tego jaką rolę odgrywa w całym zamieszaniu pan z tajemniczej organizacji. Większych błędów w odcinku nie zauważyłem :) 5 odcinek zapowiada się ciekawie. Będzie sprawa Afgana? Chyba tak bo widziałem w zapowiedzi ludzi ze Wschodu...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości