Scenografia i oprawa graficzna Faktów TVN

Rozmowy na temat Faktów TVN i wszystkiego co jest z nimi zwiazane.

Moderator: Łukasz

doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Chica³em dowiedzieÌ siê co s¹dzicie na temat scenografii Faktów a nie dyskutowaÌ o Wiadomoœciach. Sam zreszta o nich wspomnia³em ale mówi¹Ì jedynie i¿ nie tylko niebieski dobrze wypada w telewizji.

Filipie napisa³em to co myœlê, po co mia³bym pisaÌ, i¿: "Fakty maj¹ ³adn¹ oprewe graficzne, lecz nie dorównuj¹ Wiadomosciom". Je¿eli twierdzê ¿e scenografia Faktów jest paskudna? Myœl racjonalnie. Wiem, ¿e jest to strona fanów TVN-u ale przecie¿ wspomnia³em o TVN24 i œwietnej scenografii, oprawie muzycznej i graficznej tej stacji. Zapyta³em wiêc dlaczego g³ówny program TVN-u realizowany jest na starym spêrzêcie w banalnym i obskurnym studiu kiedy tu¿ za œcian¹ œwietnie funkcjonuje nowe, lepsze. Zauwa¿cie, ¿e gazety - pisz¹c o TVN- zamieszczaja zazwyczaj zdjêcia studia TVN24 np Tygodnik Powszechny, czy Polityka i wcale sie temu nie dziwie. Pytam wiêc po co o 19.00 serwuje siê widzom tak¹ kolorystykê i moim zdanie eksponaty z sali do geografii za plecami prezentera. tyle nic wiêcej.
³ukaszu dyskusj¹ tro napweno nie by³o. Widzê, ¿e wogólê nie powinnienem podejmowaÌ tego tematu. Zamiast rzeczowej dyskusji znowu us³ysza³em gadanie o rzekomym upolitycznieniu TVP itp. Niestety póŸnie wogóle nie powinienem podejmowac tonu narzuconego przez £ukasza. Ale œcierpieÌ nie mogê kiedy s³yszê zdania, i¿ np Durczok jest nie udana podróbk¹ Lisa (pochodzê z po³udnia - odbieram TVP3 z Krakowa i Katowic i Durczoka widze juz od blisko 8 lat i wierz mi on by³ zawsze tym kim jest teraz np w Aktualnoœciach na TVP3 Katowice), lub ¿e znêca siê tylko nad prawic¹. Ja tu piszê o scenografii a ktoœ inny o "œci¹ganiu pomys³ów" Np ja mogê teraz zapytaÌ:
kto od kogo œci¹gn¹³ pomys³ wiczorów wyborczych i transmisji uroczystoœci zwi¹zanych z wizytami papie¿a w Polsce? W taki o to sposób wygl¹da³a ta dyskusja. I tak w ko³o bedzie ta "dyskusja" wygl¹da³a.
PS poraziÂło mnie rĂłwnieÂż hasÂło ÂŁukasza, Âże studio Wiadomosci jest czerwone bo tam czerwoni decydujÂą - to jest dyskusja??????!!!!! Nie !!
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

ÂŁukasz tak sÂądzi, a Ty sÂądzisz inaczej. Wymiana poglÂądĂłw. Dyskusja.
:)
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

doktorfaustus1 pisze:kto od kogo œci¹gn¹³ pomys³ wiczorów wyborczych i transmisji uroczystoœci zwi¹zanych z wizytami papie¿a w Polsce?
A pamiĂŞtasz to hasÂło reklamowe TVN (nie wiem czy dokÂładnie tak samo zacytujĂŞ): "Teraz mamy prawo wyboru rĂłwnieÂż po godzinie 20:00"? :D
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

oj fani TVN zawiodÂłem siĂŞ na Was :D spodziewaÂłem siĂŞ burzy mĂłzgĂłw, kilkudziesiĂŞciu odpowiedzi, propozycji zmain, jakiejÂś krytyki etc, a tu nic od dÂł€Âższego czasu. :D tylko ÂŁukasz daÂł siĂŞ wciÂągn¹Ì w rozmowĂŞ i to w duzej mierze dotyczyÂła ona TVP ehh...
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

doktorfaustus1 pisze:tylko £ukasz da³ siê wci¹gn¹Ì w rozmowê i to w duzej mierze dotyczy³a ona TVP ehh...
No to moÂżemy kontynuowaĂŚ. :D OdszukaÂłem dla Ciebie pewnÂą niespodziankĂŞ, ktĂłrÂą nagraÂłem okoÂło 9 miesiĂŞcy temu:

http://www.tvn.personal.pl/lisek.mp3

ProszĂŞ o komentarz. :D
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

doktorfaustus1 pisze:oj fani TVN zawiodÂłem siĂŞ na Was :D spodziewaÂłem siĂŞ burzy mĂłzgĂłw, kilkudziesiĂŞciu odpowiedzi, propozycji zmain, jakiejÂś krytyki etc, a tu nic od dÂł€Âższego czasu. :D tylko ÂŁukasz daÂł siĂŞ wciÂągn¹Ì w rozmowĂŞ i to w duzej mierze dotyczyÂła ona TVP ehh...
Oj przykro mi, Âże siĂŞ na nas zawiodÂłeÂś, jednak rozmowa wedÂłyg mnie byÂła prawidÂłowa. Wiele osĂłb wyraziÂło swoje zdanie, porĂłwnaliÂśmy i jest okej. Prznajmniej dla mnie :D .
Pozdrawiam, Filip
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Oj Filipie Filipie, powa¿nej dyskusji nie by³o. praktycznie rozmawia³em tylko z £ukaszem a chica³em poznac te¿ zdanie innych. Owszem kilka osób coœ tutaj dopisa³o ale raczej komentarz do mojej i £ukasza "dyskusji". A ja chcia³em sie dowiedziec co s¹dzicie o wystroju studia i oprawie graficznej. I siê nie dowiedzia³em. Có¿.... :roll:

£ukaszu przypomninam jeszcze raz ze chcia³em poznaÌ tutaj opinie uczestników Forum o oprawie Faktów etc a nie o Wiadomoœciach. Ty znowu swoje wiec ja te¿ coœ dorzucê. :D Owszem pamiêtam t¹ sprawê, do pobicia dosz³o w pi¹tek ok 19.40 w sobotê powiedzia³y o tym Fakty a dopiero w niedziele Wiadomosci. Rzeczywiœcie mog³y wczeœniej. Ale nie w pi¹tek. Pan Lis tutaj troszeczkê przesadzi³ - w pi¹tek nie informowa³a o tym incydencie ¿adna stacja nawet TVN24 - powód dopiero po kilku godzinach policja poda³a do publicznej wiadomoœci ca³¹ sprawê zg³oszon¹ przez reportera Newsweeka. Z drugiej strony dzienniakrze Faktów i prezenter T. Lis nie poinformaowali czego dotyczy³a rozmowa Kosiùskiego z Andrzejem Zarêbskim. ByÌ mo¿e Kosiùski i jego rodzina ma lub mia³ jakieœ nielegalne profity z produkcji programó dla TVP ale to nie jest wina Wiadomoœci. W tym przypadku to by³o zwyk³e odegranie siê na stacji z Woronicza. A chodzi³o o to ze Zarêbski grozi³ Kosiùskiemu iz je¿eli TVP nie ust¹pi w sprawie ustawy o mediach to znajd¹ siê na niego haki. I znalaz³y. Kim jest Zarêbski? Chyba niemuszê nikomu t³umaczyÌ - w wielu wywiadach okreœla³ siê mianem doradcy ds. mediów pracuj¹cym dla koncenu ITI i Waltera. Zreszta to w³asnie jego nazwisko - obok Kwiatkowskiego - wymini³ Rywin podczas konfrontacji u Millera - byÌ mo¿e s³usznie lub - nie rrozwi¹zano tej sprawy. Dlaczego wiêc o groŸbach ( byÌ mo¿e rzekomych) nie poinformaa³y Fakty? a no dlatego ze tam o materia³ach i ich emisji decyduj¹ w³aœciciele koncenu maj¹c na wzglêdzie swoje prywatne interesy i korzyœci. Zreszt¹ potwierdzi³ to Lis w rozmowie z Najsztubem w Przekroju. :D
Ostatnio zmieniony środa 16 cze 2004, 19:28 przez doktorfaustus1, łącznie zmieniany 1 raz.
Filip
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1046
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 16:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Filip »

No trudno. "Oj Filipie, Filipie". MĂłwisz jak mĂłj Wielce Szanowny MĂŞdrzeĂŚ, ÂŚwiĂŞtej PamiĂŞci Dziadek Kazimierz (tak go nazywaÂłem), ktĂłry tak zaczynaÂł wykÂłady na mĂłj temat.
Pozdrawiam, Filip
Krasu
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 374
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 21:52
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Krasu »

Doktorek siĂŞ zawiĂłdÂł wiĂŞc bĂŞdĂŞ siĂŞ staraÂł ratowaĂŚ sytuacjĂŞ :wink: Po kolei:
Intro - sÂądzĂŞ, Âże Âładne i tego akurat bym nie zmieniaÂł (ktoÂś tam chyba powyÂżej napisaÂł, Âże caÂły czas to samo, stare, nudne intro, ale prawda jest taka, Âże mimo, iÂż nieznacznie to aktualne intro wyglÂąda trochĂŞ inaczej niÂż kiedyÂś :idea: )
Muzyka bardzo mi siĂŞ podoba (Brakuje mi teraz emota z gg. Taka rÂączka co trzyma wyprostowany w gĂłrĂŞ kciuk :) )
Co do studia. To przyznajê, tvn24 wygl¹da jakoœ tak trochê profesjonalniej. Poza tym, skoro Fakty Wieczorne s¹ nadawane "zza œciany" to czemu by nie przenieœÌ reszty wydaù :?: Proponowa³bym jednak aby Fakty by³y robione albo przy jakimœ innym biurku, albo by³y w miarê mo¿liwoœci "na ¿ywo" (wstyd siê przyznaÌ, ale sam nie wiem jak jest teraz :oops: ). Mówiê o tym, poniewa¿ kiedy w studiu tvn nadaj¹ fakty to czasami inny dziennikarz siedz¹cy przy biurku tvn24 przerywa fakty i podaje wiadomoœÌ wa¿niejsz¹, z ostatniej chwili. Sama grafika podczas Faktów jest niez³a i muszê pana doktora zmartwiÌ, ale plansze s¹ wykonane lepiej przez tvn. Zawsze s¹ animowane i zrobienie takiej wymaga nie lada umiejêtnoœci, a te z TVP czasami mo¿na nawet samemu w domu sobie "machn¹Ì", bo nie maj¹ tak jak tvn jakiœ animowanych te³ i innych "bajerów". Co do belek na dole ekranu przedstawiaj¹cych nazwiska to te z faktów mi siê znudzi³y a te z tvn24 nigdy jakoœ mi szczególnie nie przypad³y do gustu. Sama belka interesuj¹ca (ciekawe czy tak samo jak nasz premier :) ), ale ten b³êkit (albo inny odcieù niebieskiego) jest dla mnie trochê za: md³y, stonowany, blady :( Lepiej ju¿ wygl¹da ta z programu Przeœwietlenia, bo ma ¿ywe kolory (jeœli biel mo¿na nazwaÌ ¿yw¹ :), ale czerwieù bardzo ³adna). Nie wiem co jeszcze napisaÌ na temat wygl¹du, wiêc koùczê :D
Pozdrawiam - KRASU 8)
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

Krasu pisze:Proponowa³bym jednak aby Fakty by³y robione albo przy jakimœ innym biurku, albo by³y w miarê mo¿liwoœci "na ¿ywo" (wstyd siê przyznaÌ, ale sam nie wiem jak jest teraz :oops: ). Mówiê o tym, poniewa¿ kiedy w studiu tvn nadaj¹ fakty to czasami inny dziennikarz siedz¹cy przy biurku tvn24 przerywa fakty i podaje wiadomoœÌ wa¿niejsz¹, z ostatniej chwili.
Tylko "Fakty G³ówne" s¹ live. Te o 16 i 23 ju¿ nie s¹.
:)
doktorfaustus1
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2803
Rejestracja: sobota 29 maja 2004, 18:42
Lokalizacja: południe
Kontakt:

Post autor: doktorfaustus1 »

Krasu muszê powiedzieÌ ¿e mnie zaskoczy³eœ i przy okazji, chc¹c nie chc¹Ì zapocz¹tkowa³eœ nowy temat - czy FAKTY nadawane s¹ na ¿ywo? Nie wiem nigdy siê nad tym nie zastanawia³em. Zreszt¹ mo¿e tylko czasami w weekendy dajaÌ coœ wczeœniej nagranego? Ale jednak trudno mi w to uwierzyÌ ¿eby nagrywali wczeœniej. Z drugiej strony zapowiedŸ Faktów ok 18.35- 18.40 nie idzie na ¿ywo. Na stoj¹cych obok prezentera monitorach widaÌ TVN 24 i prowadzony przez Justynê Pochanke Magazyn 24, w tym czasie leci juz M³otkowski i Bilans. Tak wiêc ca³oœÌ nagrano kilka - kilkanaœcie minut wczeœniej. Tego jestem pewien.

PS TVP ju¿ chyba dawno nie ogl¹da³eœ - od kwietnia w Wiadomoœciach jest nowe t³o do plansz i wykresów, wzorowane na animacjach BBC WORLD - dominuj¹ odcienie pomaraùczowego, czerwonego i ¿ó³tego, od czasu do czasu czarny, ca³oœÌ oparta na bardzo wolno wiruj¹cym okrêgu. Zmienili tak¿e mapki i plasze po³¹czeù telefonicznych - z boku biegn¹ napisy Wiadomoœci, kolorystyka jak wy¿ej.

Belki z TVN 24 moÂże rzeczywiÂście sÂą trochĂŞ ubogie i czasmi napisy bywajÂą za maÂłe, ale moim zdaniem wyglÂądajÂą lepiej od tych z FaktĂłw. ZresztÂą ozdobniki z FaktĂłw Wieczornych wyswietlane obok gÂłowy prezentera teÂż lepiej wyglÂądajÂą niÂż te z 19.00 - sÂą ciekawsze i bardziej kolorwe. Ale moÂże to tylko zÂłudzenie wywoÂłane innym studiem? Nie wiem.
domino
Początkujący
Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: niedziela 09 maja 2004, 09:59

Post autor: domino »

Fakty o 23:00 i o 19:00 sÂą nadawane na pewno na Âżywo.
Przecie¿ s¹ tam ³¹czenia na ¿ywo.

Dominik
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Post autor: Łukasz »

Nie. Wszystkie wydania FaktĂłw sÂą nadawane na Âżywo. WczeÂśniej czasami nagrywana jest tylko rozmowa do FaktĂłw wieczornych. To sÂą informacje z pierwszej rĂŞki. :D
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

£¹czenia "Na ¯ywo" mog³y byÌ w momencie nagrania programu (np. ³¹czyli siê na ¿ywo o 22; pokazali godzinê póŸniej). Poza tym na stronie interneowej tvn programy 'na ¿ywo' oznaczone s¹ specjalnym znaczkiem, który jest narysowany tylko przy wydaniu g³ównym.

Ale skoro £ukasz ma info z pierwszej rêki to mo¿e na stronie jest b³¹d?
:)
Robin
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 67
Rejestracja: niedziela 09 maja 2004, 18:19
Lokalizacja: Katowice :-)
Kontakt:

Post autor: Robin »

szymcio9 pisze:£¹czenia "Na ¯ywo" mog³y byÌ w momencie nagrania programu (np. ³¹czyli siê na ¿ywo o 22; pokazali godzinê póŸniej).
Tak, oczywiÂście, o 22 nagrywano Fakty wieczorne, a jak to moÂżliwe, bo przecieÂż o tej godzinie leci magazyn, pewno on teÂż jest nagrywany wczeÂśniej. CaÂła tvn24 leci z taÂśmy. Nie bÂądÂź Âśmieszny :lol: :mrgreen:
szymcio9 pisze:
Poza tym na stronie interneowej tvn programy 'na ¿ywo' oznaczone s¹ specjalnym znaczkiem, który jest narysowany tylko przy wydaniu g³ównym.
[color]


Na stronie tvn panuje ba³agan w oznaczeniach. Bo ja widzê w programie na 17.06.2004, ¿e Fakty o 16 sa jednak oznaczone live i te o 19 te¿, ale wieczorne ju¿ nie. Ale Szybka forsa te¿ niby nie leci na ¿ywo choÌ pisze, ale znaczka nie ma tak jak przy Telegrze. Poza tym, ¿aden program nie ma znaczka stereo, choÌ wiêkszoœÌ jest nadawana w tym systemie. Wiêc szymcio nie polegaj na oficjalnej stronie tvn za bardzo :mrgreen:
Anita Werner jest the best!!!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości