[TVP2] Panorama

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Adrian ;P
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2359
Rejestracja: sobota 22 wrz 2007, 14:13
Lokalizacja: Łódź

Re: "Panorama" TVP2

Post autor: Adrian ;P »

Wirtualnemedia: Panorama" będzie bardziej dynamiczna, zmieni się jej oprawa, a do zespołu dołączy być może kilku dziennikarzy z byłej redakcji Pulsu - to plany nowego szefa programu informacyjnego Dwójki Jacka Karnowskiego.

- Chcę zdynamizować program i nadać mu większe tempo, sprawić by bił się z głównymi dziennikami konkurencyjnych stacji - zapowiada w rozmowie z nami Jacek Karnowski, który deklaruje jednak, że nie zamierza zmieniać całkowicie tradycyjnej formuły "Panoramy". - Mam zamiar utrzymać to, co w niej dobre: tematy kulturalne, szacunek do tematów zagranicznych - mówi. - Zależy mi też, by agenda informacyjna "Panoramy" była bardziej oryginalna, bardziej autorska.

Karnowski nie przewiduje na razie większych zmian w zespole dziennikarskim "Panoramy" - Toczą się jedynie rozmowy z kilkoma byłymi dziennikarzami Pulsu, ale za wcześnie mówić o konkretach - wyjaśnia nam szef "Panoramy". Na razie nie zmienią się też prowadzący dziennik.

Zmiany obejmą jednak oprawę graficzną i muzyczną programu. - Prace nad nową oprawą trwają. Powinny zakończyć się do końca września - mówi Karnowski. W planach jest też dość poważny lifting studia "Panoramy".

Większość sił zespołu programu informacyjnego TVP 2 została już skierowana do wydania dziennika o 18.30. Natomiast to wieczorne, emitowane obecnie o 0.00, a od września pół godziny później, ma być wydaniem spokojniejszym, podsumowującym dzień, uzupełnionym o informacje z kilku ostatnich godzin.

Przypomnijmy, że w lipcu br. "Panorama" nadawana o 18.30 była czwartym pod względem oglądalności serwisem informacyjnym w Polsce. Oglądało ją 1,52 mln widzów (rok wcześniej 1,43 mln) i był to jedyny dziennik, który w zeszłym miesiącu w ujęciu rocznym powiększył swoją widownię. Natomiast wydanie emitowane o 24.00 zanotowało największy spadek oglądalności wśród programów informacyjnych (z 1,92 mln do 541 tys. widzów), ale rok temu nadawane było dwie godziny wcześniej (dane AGB Nielsen Media Research).
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: "Panorama" TVP2

Post autor: Greg Haus »



Ja bym się na serio obawiał na miejscu dziennikarzy Panoramy! Dlaczego? Tv puls też ogłosił nowe studio, większą dynamikę, nową oprawę, a kilka tygodni póżniej zlikwidował program... :lol:

A co do meritum to myśle, że panoramie nie potrzeba nowej oprawy ( choć ta jest okropna) i nowego studia, lecz lepszej pory emisji wieczornaj panoramy i lepszego poziomu materiałów. Studio zmienia się tam ostatnio najczęściej ze wszystkich programów informacyjnych. Najpierw białe studio, potem całe w pomarańczy, za chwilę to samo studio całe w drewnie...

Osobiście uważam, że ten program nadaje się obecnie do likwidacji... Nie pamiętam kiedy ostatnio oglądałem ten program :?
piotrek888
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2727
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 08:23
Kontakt:

Re: "Panorama" TVP2

Post autor: piotrek888 »

Jeszcze trochę i będą ją nadawać o 3:00
dawid_sc51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 23 cze 2008, 13:05

Re: "Panorama" TVP2

Post autor: dawid_sc51 »

Ciekawe jaka była by ogladalnośc o 3 w nocy.
Co do zmian w Panoramie:
- Obecni prezenterzy niech zostaną,
- Pora emisji wydania podsumowującego dzień bardziej ludzka tak o 22 i przywrócenie wydania o 16:00.
- Oprawa graficzna i muzyczna niech zostanie zmieniona
- Niech ci z Pulsu nie zniszczą programu, i niech Panorama nie podzieli losu PULS RAPORTU
Takie jest moje zdanie
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: "Panorama" TVP2

Post autor: DJ Ice »

dawid_sc51 pisze:Ciekawe jaka była by ogladalnośc o 3 w nocy.
Co do zmian w Panoramie:
- Obecni prezenterzy niech zostaną,
- Pora emisji wydania podsumowującego dzień bardziej ludzka tak o 22 i przywrócenie wydania o 16:00.
- Oprawa graficzna i muzyczna niech zostanie zmieniona
- Niech ci z Pulsu nie zniszczą programu, i niech Panorama nie podzieli losu PULS RAPORTU
Takie jest moje zdanie
Zmiany w ''Panoramie'' niedługo zostaną wprowadzone, jakbyś nie zauważył. Odniosę się jeszcze do Twoich ''próśb'':

- Zostaną.
- Znając Karnowskiego (nowego szefa Panoramy, który przeszedł z Pulsu) i jego plany będzie walczył o zmianę pory emisji wieczornego wydania.
- Zostanie zmieniona - trzeba czytać trochę prasy i artykuły na ten temat. :]
- Jakbyś naprawdę miał trochę pojęcia o sprawie to byś wiedział, że to nie Ci z Puls Raportu rozwalili serwis informacyjny. Wszystko przez wizytacje z News Corp., która przyleciała do Polski. Według nich tworzenie serwisu informacyjnego dla stacji takiej jak Puls jest JESZCZE nie opłacalne. Dlatego zrezygnowali. Redakcja była zaskoczona. Najpierw zapoznaj się z informacjami chociaż na poziomie ''mniej więcej'' potem komentuj.

***

Tak dla ciekawostki podam, że sporo reporterów przeszło z usuniętej redakcji Puls Raportu do Panoramy - wczoraj zedebiutowała Paulina Drapała. W najbliższym czasie miedzy innymi także Bartek Wróblewski.
Plany Karnowskiego są poważne - chce stworzyć serwis podobny merytorycznie do Puls Raportu - czyli mniej polityki, więcej tematów społecznych, czyli ogólnie to co mogliśmy oglądać w serwisie informacyjnym Pulsu. Moim zdaniem to może się przyjąć.
Trzymam kciuki, bo Panorama była dla mnie kiedyś najlepszym serwisem informacyjnym i nawet do dzisiaj zdarza czasem mi się na nią zerknąć.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: "Panorama" TVP2

Post autor: epsztajnek »

Paulina ledwo rozpoczęła pracę w Panoramie i już dostąpiła zaszczytu prowadzenia wieczornego ( nocnego :?: ) wydania. :D
Ale w końcu w "Pulsie" też prowadziła weekendowe wydania raportu.
Obrazek
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Nie lubię Drapały. Ma jakąś wadę wymowy, podobnie jak Wrześniewska-Zygier. Poza tym wydaje się taka oziębła. W Pulsie o wiele bardziej wolałem Kasię Niedźwiedź-Szałajko - zupełnie inny typ kobiet. Podobają mi się jednak pomysły Karnowskiego, który z ''Panoramy'' chce zrobić drugi ''Puls Raport'' - mniej polityki, więcej o społeczeństwie.
dawid_sc51
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 23 cze 2008, 13:05

Re: "Panorama" TVP2

Post autor: dawid_sc51 »

Drapała, jakoś tak nie pasuje do prowadzenia programu informacyjnego. A tak pozatym to zrobiła bardzo szybką karierę... Jest to bardzo ciekawe.
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: "Panorama" TVP2

Post autor: DJ Ice »

A tak pozatym to zrobiła bardzo szybką karierę... Jest to bardzo ciekawe.
Co w tym takiego ciekawego? :spiewa: Zadziwiasz mnie...
Drapała ma spore doświadczenie zawodowe - między innymi zdobyla je za granicą. Liczy się - jak już wspomniałem - doświadczenie i obycie z mediami - jeżeli się w tym ''siedzi'' można realizować swoje plany, cele. Po prostu wykorzystała swoją szansę w odpowiedni sposob.
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
pop
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2067
Rejestracja: sobota 03 mar 2007, 21:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: "Panorama" TVP2

Post autor: pop »

dawid_sc51 pisze:A tak pozatym to zrobiła bardzo szybką karierę... Jest to bardzo ciekawe.
Co sugerujesz? Karnowski? :> Hm. :mhm: Skądś to znamy. W końcu Pochanke też niemal z dnia na dzień stała się twarzą "Faktów", a chwilę później wzięła ślub z ich ówczesnym szefem. :spiewa: :cicho: Gdyby nie wysoka pozycja Pieczyńskiego w TVN, to Durczok zapewne już dawno by sobie z nią "poradził". :cicho: A tak niestety nadal gra i zapewne jeszcze przez długi czas będzie "grać na nerwach" wielu widzów. :uhh: Córeczka też pewnie bez większych problemów, ba!, bez studiów stanie się twarzą TVN24. :lol2:
DJ Ice pisze:Po prostu wykorzystała swoją szansę w odpowiedni sposob.
A, to tak się nazywa. :)
nbox recorder, 4 pakiety + HBO | http://www.hubert-urbanski.ovh.org
TVN Warszawa - moje miasto, moje życie.
DJ Ice
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: wtorek 05 sie 2008, 18:17
Lokalizacja: To tu, to tam...

Re: "Panorama" TVP2

Post autor: DJ Ice »

pop - moja wypowiedz niezawierala zadnych podtekstow :D Ale Drapała to zupełnie inna babka. Najpierw była reporterką Puls Raportu, po czym została twarzą weekendowych wydań PR - ta rola byla pisana dla niej juz wczesniej. Pochanke to zupełnie inna sprawa. ;) Choć może.... :roll: ale dobra cicho... :cicho:
Nie jest ważne w życiu, żeby nie upaść, ale żeby podnieść się po każdym upadku
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: "Panorama" TVP2

Post autor: maxxx »

Camilo pisze:Poza tym wydaje się taka oziębła. W Pulsie o wiele bardziej wolałem Kasię Niedźwiedź-Szałajko - zupełnie inny typ kobiet.
No Paulina subtelną blondynka nie jest - nie da się ukryć , ale jako prezenterka budzi moje zaufanie i się z większoscia z was śmiem nie zgodzić. 8)
dawid_sc51 pisze:tak pozatym to zrobiła bardzo szybką karierę... Jest to bardzo ciekawe.
pop pisze:Co sugerujesz? Karnowski? Hm. Skądś to znamy.
Po pierwsze sugestie , że rzekomo Karnowski holuje P.D są trochę śmieszne.Środowisko jest wbrew pozorom strasznie hermetyczne . Nawet dziwne byłoby gdyby nie otoczył się ' swoimi ' ludźmi ( pulsiakami ).Tymbardziej , że Paulina była tam jedną z lepszych i perspektywicznych osób.
pop pisze:Córeczka też pewnie bez większych problemów, ba!, bez studiów stanie się twarzą TVN24.
To już Ty napisałeś :spiewa: Ale z Pauliną na pewno takie sytuacje nie maja związku .Tak jak wyżej DJ Ice napisał ma spore doświadczenie ( studia + praktyka w USA CNN [ nawet jakby tam kawe parzyła to i tak na plus :lol2: ] , Polsat , TVP , wreszcie PULS [ korespondent zagraniczny & prezenter ] ) jak na swój wiek .Ona ma dopiero 24 lata , dlatego podziwiam :brawa:
No , musiałem Ją trochę obronić - nawet nie dlatego , że Ją jakoś szczególnie lubie . Ale się trochę wkurzyłem :lol2:
A najbardziej tym , że na dziś ' Panorama ' " wieczorna" ( :spiewa: )to nie są jakieś konfitury za które nawet przy Waszej niechęci powinna dostawać po uszach :nie: Dlatego licze , że coś się zmieni chocby i na wzór byłego ' PR ' . To tyle ode mnie :lol2:
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

DJ Ice pisze:Najpierw była reporterką Puls Raportu, po czym została twarzą weekendowych wydań PR - ta rola byla pisana dla niej juz wczesniej.
Nie była dla niej pisana wcześniej. Odejście Sylwii Paszkowskiej z ''Pulsu o poranku'', sprawiło, że trzeba by kogoś szybko wsadzić na jej miejsce. Nie było czasu na szukanie kogoś z zewnątrz, więc wybrano Kasię Olubińską. Na próbach sprawdziła się i na Nią padło. Był to wybór jak najbardziej słuszny - myślę, że do tego nie trzeba nikogo przekonywać. :tanczy: Później doceniono czołowych reporterów i dano im wszystkim szanse za stołem prezenterskim. Pozostali w zastępstwie głównych prowadzących. Wiadomo, że Maślak potrzebował partnerki, a była Paulina i Niedźwiedź-Szałajko. Wybrano to pierwszą, bo zajmowała się ważniejszymi sprawami. Kasi dano natomiast spróbować o poranku. I tak zostało do końca. Teraz Karnowski wie, że Paulina zdobyła sympatię większości widzów i chce to wykorzystać.
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: "Panorama" TVP2

Post autor: epsztajnek »

Oziębła :devil: Paulina D. w korespondencji z Gruzji
Obrazek Obrazek
epsztajnek
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 6125
Rejestracja: sobota 19 maja 2007, 00:21
Lokalizacja: warszawa

Re: "Panorama" TVP2

Post autor: epsztajnek »

Trwa akcja sciągania "ex-pulsiaków" do "Panoramy" :lol2:
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości