Fakty, a Wiadomości

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

SÂłuchajcie, znowu bĂŞdzie kÂłutnia??!! Salladyn daj se na luz poprostu ignoruj zaczepki Doktora. A ty niemĂłw, Âże inni sÂą zaÂłoÂśni skoro ty raz mĂłwisz, Âże odchodisz i juÂż niewrĂłcisz a zaraz potem wracasz i na kogoÂś opdrazu naskakujesz. WeÂś siĂŞ wreÂście zdecyduj.
Wróciłem!!
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Nie musisz siê martwiÌ o k³ótnie, poniewa¿ post salladyna za kilkakrotnie z³¹manie regulaminu zosta³ skasowany - kokretne ze u¿ywanie niecenzuralnych s³ów, za krzyk, za to, ¿e nie ma nic do powiedzenia w temacie, za obra¿anie innych uczestników forum. A teraz proponujê natychmiast wróciÌ do tematy "Fakty, a Wiadomoœci"> Od teraz wszelkie posty nie na temat bêd¹ kasowane!
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

No to teraz na temat.

UwaÂżma, Âże zarĂłno "WiadomoÂści" jak i "Fakty" majÂą swoje dobre i zÂłe strony, ale program TVN ma ich trochĂŞ wiĂŞcej, wiĂŞcej tych dobrych oczywiÂściĂŞ. W "WiadomoÂściach" podoba mi siĂŞ nawet studio, oprawa graficzna i paru dziennikarzy, prowadzÂących naleÂżaÂło by wyminiĂŚ moÂże dobra jest jedynie Dorota Gawryluk. A "Fakty" to chyba najleprzy program informacyjny w naszym piĂŞknym kraju a najbardziej mi sie podoba: Oprawa Graficzna, Studio, prowadzÂący (Âświetna Justynma, co raz leprzyt Ryman, Dobra Patrycja i oczywiÂście Piotr Marciniak........o A*tomacie nie wspomne), Âświetni dziennikarze (T.Sekielski, T. Sianecki. K. KolĂŞda-Zelska.......).

WiĂŞc w tej potyczcce moim zdaniem wygrywajÂą "Fakty"
Wróciłem!!
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Fakty a wiadomoÂści

Post autor: salladyn »

O kadrze dzienikarskiej chyba mówiæ nie muszê,jej profesjonalizm sam siê broni.Wspomnê natomiast o graficê,oprawie i.t.p.Cieszê siê ¿e FAKTY nie posz³y w stronê amerykañskich dzienników telewizyjnych.Tam grafiki s± podobne grafiki WYDARZEÑ a nawet gorsze.Pomarañczowa grafika,ochydne wielkie napisy,i czo³ówki brzmi±ce jak hymn.Potworno¶æ.Fakty natomiast znalaz³y z³oty ¶rodek.Naszpikowane studio nowinkami elektronicznymi-tak.Koszmarna grafika-nie.Ciemnoniebieski kolor podkre¶la ch³ód oceny informacji,przykuwa uwagê na samych wiadomo¶ciach.Wró¿e wiêcej sukcesów FAKTOM je¶li bêd± pod±¿aæ w tym kierunku.

Do moderatora:wyrazy ekhm... byÂły napisane przeze mnie a nie zmienionĂŞ przez waszÂą automatycznÂą blokadĂŞ,nie zniÂżyÂłbym siĂŞ do poziomu Faustusa.Jedyne z tych zdaĂą ktĂłre mogÂłoby obraziĂŚ Faustusa to zdanie w ktĂłrym napisaÂłem <gdybyÂś zamiast galarety miaÂł mĂłzg.Nie rozsiewaj wiĂŞc plotek Âże kogokolwiek obraziÂłem>

Od moderatora: Szkoda, ¿e Twój post jest ju¿ skasowany, bo sypn¹³ bym teraz cytatami!
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

Kocham takie dyskusje z medatorem:)

A wracajÂąc to tematu. "Fakty" faktycznie, dziĂŞki niebieskiej oprawie, program TVN wydaje siĂŞ zimny, i w wypadku informacji to dobrze, np. w TVN24 oprawe an pomaraĂączoeo niebieskÂą zmieniÂł "Magazyn 24 godziny", i tam chyba niewyszÂło az tak Âźle choĂŚ trzeba pare rzeczy poprawiĂŚ.
Wróciłem!!
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Re: Fakty a wiadomoÂści

Post autor: :: Kamil »

salladyn pisze:(...)Naszpikowane studio nowinkami elektronicznymi-tak(...)
no wÂłaÂśnie.. widzÂąc Fakty takie jakie byÂły pierwszy raz w nowym studiu mogĂŞ powiedzieĂŚ Âże studio naszpikowane byÂło bardzo ale teraz tego nie powiem bo wiele z pierwotnego "planu" FaktĂłw wyleciaÂło :/ a szkoda bo prezentowaÂło bardzo wysoki poziom a teraz jest jednak gorzej :]
Kowal
Bywalec
Bywalec
Posty: 953
Rejestracja: poniedziałek 27 gru 2004, 17:37
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kowal »

Uwa¿am, ¿e chyba graficy znalaŸli by czas przygotowaÌ, ozdobniki do wszystkich materia³ów t³o na tym ekranie za prowadz¹cym, to by wprowadzi³o w programie bardziej nowoczesny wygl¹d.
Wróciłem!!
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

Czy to nie sta³oby siê zbyt monotonne i zwyk³e? Ja na razie marzê, by pokazywali wysuwajacy siêekran i by wprowadzili jakieœ super loty kamerowe (jak np. w 24 Godzinach) - tam s¹fajne loty kamerowe. No i wiele ró¿nych ujêÌ.

Ale tutaj nie rozmawiamy o grafice w Faktach, a o ró¿nicach miêdzy Faktami, a Wiadomoœciami.
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

Marcin pisze:(...) Ja na razie marzê, by pokazywali wysuwajacy siêekran i by wprowadzili jakieœ super loty kamerowe (jak np. w 24 Godzinach) - tam s¹fajne loty kamerowe. No i wiele ró¿nych ujêÌ.(...)
dokÂładnie o tym samym myÂślĂŞ.. ciekawe czego z tego zrezygnowali.. pewnie z lenistwa :lol: a co do ozdobnikĂłw to to jestem stanowczo przeciw temu Âżeby wszystkie byÂły na duÂżym ekranie.. przecieÂż musi byĂŚ jakieÂś urozmaicenie i zaznaczenie na ktĂłre tematy jest kÂładziony najwiĂŞkszy nacisk i ktĂłre sÂą najwaÂżniejsze ;)

dobrze Marcinie, juÂż wracamy do tematu :]
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Fakty a wiadomoÂści

Post autor: salladyn »

PorĂłwnajmy w takim razie pod wzglĂŞdem oprawy Fakty i WidomoÂści.We WiadomoÂściah wogĂłle nie ma lotĂłw kamerowych.W jakims tam wywiadzie czytaÂłem Âże uniemozliwia to jakiÂś sÂłup ktĂłry jest w studio :shock: To po cholerĂŞ oni to studio wybrali.Natomiast zaczynajÂą mnie draÂżnic loty kamerowe we Faktach popoÂłudniowych.StaÂły siĂŞ one jakieÂś rozmazane,niewyraÂźne,Âślamazarne i przede wszystkim maÂło drapieÂżne.Fakty popoÂłudniowe majÂą przecieÂż przypominac nieco bardziej obszernySZYBKI serwis informacyjny z informacjami z caÂłego dnia.KiedyÂś oglÂądaÂłem Fakty popoÂłudniowe i wogĂłle nie byÂło lotĂłw kamerowych.ByĂŚ moze nie jest to najwaÂżniejsza sprawa ale takie drobnostki skÂładajÂą siĂŞ na to Âże program zaczyna byĂŚ mniej ciekawy.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości