Kanały informacyjne na świecie

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

KanaÂły informacyjne na Âświecie

Post autor: salladyn »

Zapraszam do wspó³tworzenia tematu oraz dyskusji o kana³ach informacyjnych na œwiecie.Tutaj proszê wrzucaÌ zdjêcia grafik i studio stacji a tak¿e podawaÌ najnowsze news-y o tych telewizjach.

Na dobry poczÂątek czeski kanaÂł informacyjny CT24

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Daniela DrtinovĂĄ

A co wy sÂądzicie na temat tej oprawy graficznej?Moim zdaniem jest Âświetna.

Linki:
(strona g³ówna) http://www.ct24.cz
(transmisja na Âżywo on-line) http://www.ct24.cz/vysilani/
Ostatnio zmieniony niedziela 10 lip 2005, 22:20 przez salladyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
PabloOoOo_90
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 441
Rejestracja: wtorek 25 sty 2005, 18:12
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: PabloOoOo_90 »

Bardzo podoba mi siĂŞ pasek informacyjny BBC News jest bardzo przejrzysty i nowoczesny mam nadziejĂŞ Âże podobny wprowdzi TVN24 ;)
Liczą się tylko FAKTY TVN codziennie o 19:00 w TVN.
Zapraszają : Justyna Pochanke , Piotr Marciniak i Grzegorz Kajdanowicz.
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

KanaÂły informacyjne na Âświecie

Post autor: salladyn »

ZauwaÂż Âże grafika CT24 jest ogĂłlnie podobna do BBC NEWS.
GrafikĂŞ BBC NEWS juÂż wkrĂłtce tutaj zamieszczĂŞ bĂŞdzie moÂżna porĂłwnaĂŚ.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
tobi
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 2460
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 18:13
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa

Post autor: tobi »

hej. czy aby nie byÂło podobnego ( o ile nie takiego samego topica)
Tworzycie ich od cholery a ptem le¿¹ po kilku dniach. Warto zajrzeÌ wczeœniej ni¿ej na liste, mamy te¿ strone nr2 czy 3 topiców :wink:
TVN odszedł wraz z Lisem i Olejnik....i kolejni odchodzą
:::...Cała prawda Całą dobe...:::TVN24

http://www.radiopin.pl
http://www.jazzradio.pl
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

pablo_xl pisze:Bardzo podoba mi siĂŞ pasek informacyjny BBC News jest bardzo przejrzysty i nowoczesny mam nadziejĂŞ Âże podobny wprowdzi TVN24 ;)
oj nie, nie.. ten pasek w BBC World jest typowo amerykaĂąski i napewno tvn24 nie wprowadzi podobnego.. bo sam tvn24 ma swĂłj odrĂŞbny styl ktĂłrego siĂŞ trzyma ;) a jeÂśli by juÂż wprowadziÂł to by mi siĂŞ nie podobaÂło takie coÂś w Polsce :]
arti
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 254
Rejestracja: poniedziałek 05 lip 2004, 10:09
Lokalizacja: ze Śląska

Post autor: arti »

Mnie siê bardzo podoba czo³ówka serwisu informacyjnego o ka¿dej pe³nej godzinie na BBC World i poprzedzaj¹ce je odliczanie. Takiej punktualnoœci jak Brytyjczykom z pewnoœci¹ brakuje polskiemu TVN24
Anna Kalczyńska, Anita Werner, Beata Tadla, Justyna Pochanke - czołowa czwórka :D
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

KanaÂły informacyjne na Âświecie

Post autor: salladyn »

Fusiak pisze:
I jeszcze pytanie do Salladyna. Masz ten kanaÂł w kablĂłwce, czy te zdjĂŞcia to tylko z sieci? Bo u mnie np. to urozmaicenie jĂŞzykowe jest takie, Âże nie wiem :/
No niestety jest to tylko obraz z sieci.Ten kanaÂł jes bardzo mÂłody ma dopiero miesiÂąc.W swojej nazwie ma 24 ale do wrzeÂśnia nadaje od 16 do 18 godzin na dobĂŞ dopiero wÂłaÂśnie od wrzeÂśnia bĂŞdzie 24-godzinny.Trudno wiĂŞc mĂłwic o tym Âżeby byÂł w kablĂłwce.Ja mam AUTOCOM wiĂŞc jeÂśli tylko sie pojawi to dam znaĂŚ.

Ale spokojnie moÂżna go oglÂądaĂŚ w internecie na stronie ktĂłrÂą podaÂłem wczeÂśniej.

A tak na marginesie to sÂłowacja jeszcze nie ma wÂłasnego kanaÂłu informacyjnego :wink:
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

kanaÂły informacyjne na swiecie

Post autor: salladyn »

Skoro juÂż o kanale al jazeera.
Al-DÂżazira
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii.

Al-D¿azira (arab. ???????, "Wyspa" lub "Pó³wysep Arabski") - arabska stacja telewizyjna z siedzib¹ w Katarze. Najbardziej opiniotwórcze medium w œwiecie arabskim.
Kana³ rozpocz¹³ nadawanie pod koniec 1996 r., przyjmuj¹c do siebie wielu dziennikarzy z zawieszonego w kwietniu 1996 arabskojêzycznego kana³u BBC World Service, który napotka³ na trudnoœci z cenzur¹ w Arabii Saudyjskiej.
Al-D¿azira og³asza siê stacj¹ politycznie niezale¿n¹, aczkolwiek pozostaje w finansowej zale¿noœci od emira Kataru. Zaczyna³a z podarowanym przez emira funduszem 150 mln USD, d¹¿¹c jednak do uzyskania finansowej niezale¿noœci, g³ównie dziêki reklamom. Cel ten nie zosta³ osi¹gniêty i do dzisiaj korzysta z rz¹dowych subwencji (w 2004 r. 30 mln USD). Inne Ÿród³a finansowania to og³oszenia (ok. 40% wp³ywów), sprzeda¿ audycji, abonament.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Al-D%C5%BCazira

ZdjĂŞcia:
Obrazek
Obrazek
biznes i gospodarka
Obrazek
sport
Obrazek
pogoda
Obrazek
przeglÂąd prasy
Obrazek
serwis informacyjny
Obrazek
oprawa graficzna
Obrazek

zdjêcia wzi¹³em i podda³em obróbce(nie bez problemów :wink: )ze strony http://www.velvet.de zk³adka velvet.design rok 2004 al jazeera redesign

linki:
http://www.aljazeera.net
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

o ile dobrze pamietam to al jazzera ma juz nowy design ...
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

no byl news na medialinku chyba ze w jakis czerwcowy piatek wprowadzaja nowa grafike... i chyba wprowadzili bo teraz ostatnio widzialem tam takie animacje z morzem i wpadajacym do niego logiem al jazzera
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

kanaÂły informacyjne na Âświecie

Post autor: salladyn »

ZauwaÂżyliÂście Âże majÂą caÂłkiem fajny newsroom-przynajmniej tak to wyglÂąda na wizjii :roll:Aha i jeszcze jedno jeÂśli to prawda Âże al jazeera zmieniÂła grafikĂŞ po roku t.z.n Âże jest naprawdĂŞ gÂłupia,a poza tym ta grafika z velvet.de jest milion razy lepsza.Ta druga nie wiem czy to stara czy nowa jest potworna.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
regoat
Początkujący
Początkujący
Posty: 83
Rejestracja: piątek 03 cze 2005, 21:21
Kontakt:

Post autor: regoat »

Te odlicznie przed serwisem informacyjnym na BBC World bylo super czasami przelanczalem na ten kalal zeby sobie troche popatrzec eheh.

Aljazeera jest calkiem niezle pod zwgledem grafili i reszty zwlaszcza jak sie patrzy ne inne arabskie kanaly ktore wogule nie wygldaja.

tvn24 powinno odnowic grafike.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

MyÂślĂŞ, Âże TVN24 odnowi od wrzeÂśnia grafikĂŞ i muzykĂŞ (oczywiÂście oprĂłcz poranka i magazynu 24 Godziny).
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

regoat pisze:Te odlicznie przed serwisem informacyjnym na BBC World bylo super czasami przelanczalem na ten kalal zeby sobie troche popatrzec eheh.

tvn24 powinno odnowic grafike.
Takie odliczanie jest teÂż na CT24 przed ktĂłrymÂś z wieczornych serwisĂłw informacyjnych (okoÂło 22:00)

A co do tvn24,to rzeczywiÂście juÂż mi siĂŞ ta grafika znudziÂła.Nie rewolucja tylko maÂły redesign.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

kanaÂły informacyjne na Âświecie

Post autor: salladyn »

Kolejnym kanaÂłem informacyjnym ktory bym chciaÂł przybliÂżyĂŚ to EURONEWS

EuroNews jest dostêpny w 82 krajach Europy, Afryki, Ameryki Pó³nocnej i centralnej Azji. Dziennie kana³ ogl¹da ponad 8 mln osób. Telewizja dzia³aj¹ca nieprzerwanie od 1993 roku zatrudnia 250 pracowników i 160 dziennikarzy. Obecnie stacja nadaje po angielsku, hiszpaùsku, w³osku, niemiecku, portugalsku i francusku. Przed paroma laty EuroNews uruchomi³ rosyjsk¹ wersjê dŸwiêkow¹.(Ÿród³o pmedia)
http://www.pmedia.pl/showludzie.php?wid=1177

Mam maÂło zdjĂŞĂŚ wiĂŞc jeÂśli ktoÂś ma jakieÂś zdjĂŞcia z grafikÂą Euronews to bardzo o nie prosze.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości