Wszystko o: TVP, Polsat, Polonia 1 i innych...

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

mietelski
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 20
Rejestracja: sobota 24 gru 2005, 22:44

Post autor: mietelski »

Majkell pisze:NagraĂą mogÂą nie mieĂŚ, ale wystarczy Âże majÂą wiedzĂŞ na ten temat i chĂŞĂŚ do dyskusji, a juÂż moÂżna sensownie pogadaĂŚ. :)
Czyta³em, ¿e œrednia wieku na tym forum, to +/-15. W zwi¹zku z tym w 90 roku mieli oni -1 lat Obrazek (fajna ikona, nie :P). CzêœÌ pewnie nawet nie pamiêta czasów, kiedy nie by³o jeszcze tvn-u :P
Majkell pisze:A wiesz moÂże, gdzie jest ÂŁÂąkowa 11 w ÂŁodzi (dawna siedziba ATV) - co to za budynek oraz co tam siĂŞ obecnie mieÂści?
Ulica ÂŁÂąkowa jest tutaj: (zdjĂŞcie z Google maps, niestety nie ma zbliÂżenia):
Obrazek
ÂŁÂąkowa, to ta ulica zaznaczona na czerwono. ZaznaczyÂłem rĂłwnieÂż siedzibĂŞ TVP w ÂŁodzi, przy Narutowicza (ten budynek na czerwono) - tam wÂłaÂśnie jest to logo ^ :P
Z kolei £¹kowa 11 jest mniej wiêcej zaznaczona na tym planie: http://www.wfosigw.lodz.pl/bip/mapa.jpg. Mieœci siê tam Galeria Tower Building. By³em tam kiedyœ, ale powiem szczerze, ¿e nie wiem, co to jest. Bo to jest jakiœ stary magazyn, czy fabryka, nas wys³a³a tam pewna nauczycielka, na przedstawienia teatrów alternatywnych, czy coœ takiego i one odbywa³y siê w ca³kowicie pustej hali. W tej "galerii" (chyba) mieszcz¹ siê ró¿ne firmy, m.in. teatr "Logos" i Woj. Fundusz Ochrony Œrodowiska. W ogóle, to nie jest jeden budynek, a kilka, na doœÌ du¿ym terenie. Zreszt¹ nie wiem dok³adnie, bo by³em tam ok. 20 w grudniu, wiêc by³o ju¿ zupe³nie ciemno :P
JuÂż myÂślaÂłem, Âże nic ciekawego nie znajde, a jednak ;)
Jest taka strona: www.lakowa11.lodz.pl. MoÂże tam siĂŞ czegos dowiesz. W ogole przy ÂŁÂąkowej znajduje siĂŞ dawne ÂŁĂłdzkie Centrum Filmowe, a obecnie swojÂą centralĂŞ ma Telewizja Toya (ÂŁÂąkowa 29).
mietelski pisze:A oprĂłcz tego jeÂśli juÂż ty sam jesteÂś zainteresowany to moÂże masz tak jak my nagrania archiwalne na kasetach...
Niestety nie mam nawet widea. Dlatego w³asnie poszukujê ró¿nych rzeczy, ale raczej ciê¿ko znaleŸÌ materia³y starsze ni¿ z koùca lat 90-tcyh. Czasem w wakacje w £apu-capu s¹ ró¿ne archiwale nagrania, ale raczej niestarsze ni¿ z 200 roku. Z okazji 10-lecia Cana+ by³o 10-letnie £apu-capu, niestety nie mia³em okazji go zobaczyÌ :(
ZresztÂą tego, co jest na tych zdjĂŞciach, to teÂż nie pamiĂŞtam. Pewnie widziaÂłem, ale prĂŞdzej bym poznaÂł, gdyby byÂła muzyka, bo takie rzeczy lepiej zapamietujĂŞ :P
Abe pisze:Hmmm... sk¹d ja to znam :) zaraz przyleci facet z w¹sami i zacznie pytaÌ siê co tu za zdjecia wyprawiane s¹. Jak takiemu goœciowi waln¹Ì kit - na przyk³ad "robie zdjêcia bo projektuje budynki" to powie "Dobra ale raczej proszê nie tutaj" :D :D
W³aœnie, dlatego mo¿e ktoœ inny zdecydowa³by siê zrobiÌ takie zdjêcie. Czyta³em, ¿e ju¿ jeden forumowicz robi³ zdjêcia ³ódzkiego oddzia³u jednej z tv. Co prawda to by³ tvn, ale mo¿e i tutaj by zrobi³ :P :)
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Majkell pisze:A wiesz moÂże, gdzie jest ÂŁÂąkowa 11 w ÂŁodzi (dawna siedziba ATV) - co to za budynek oraz co tam siĂŞ obecnie mieÂści?
mietelski pisze: W ogole przy ÂŁÂąkowej znajduje siĂŞ dawne ÂŁĂłdzkie Centrum Filmowe, a obecnie swojÂą centralĂŞ ma Telewizja Toya (ÂŁÂąkowa 29).
W poÂłowie lat 90. braÂłem udziaÂł w konkursach ATV dla dzieci. ByÂły teÂż dla dorosÂłych, ale najczĂŞÂściej nie znaÂłem na nie odpowiedzi. Dwa razy udaÂło mi siĂŞ wygraĂŚ, ale tylko raz przysÂłali mi nagrodĂŞ (kasetĂŞ video). ChoĂŚ moÂże przysÂłali, ale nie doszÂło. Jestem pewien, Âże wtedy kartki pocztowe adresowaÂłem "ul. ÂŁÂąkowa 29".

U nas w Katowicach by³o chyba trzech realizatorów. Jeden by³ nadgorliwy i po zakoùczeniu danej pozycji ustawia³ czarn¹ planszê i po kilku chwilach emitowa³ kolejn¹ audycjê. Wszystko co ATV przygotowa³o miêdzy tymi programami wycina³, a by³y to zwiastuny, reklamy, prezentacja programu dnia, konkursy dla telewidzów czy teledyski. Drugi wycina³ tylko w przypadku opóŸnieù i najczêœciej nie by³ wyemitowany konkurs, no bo reklamy to ktoœ op³aci³ i pewnie uwa¿a³, ¿e nie wypada kasowaÌ. Trzeci realizator jak w³o¿y³ kasetê tak ju¿ z regu³y nic przy niej nie robi³, nawet jak by³ poœlizg czasowy. I tylko kiedy on dy¿urowa³ to mog³em zobaczyÌ pytanie konkursowe czy listê zwyciêzców. Ale na szczêœcie w jednym (w³aœciwie jedynym) ze sklepów spo¿ywczych na osiedlu by³y zawsze co tydzieù takie jednostronnicowe ulotki ATV, gdzie by³ m.in. program na ca³y tydzieù i w³aœnie lista zwyciêzców konkursów. Zostawi³em sobie tê ze swoim nazwiskiem na pami¹tkê, kilka lat temu podczas malowania mieszkania gdzieœ mi siê przewinê³a. Ale teraz nie wiem gdzie jest :(

Konkurs dla dzieci by³ prezentowany jakoœ po po³udniu po bajkach, a dla doros³ych ok. 21:30. Ten ok. 21:30 bardzo rzadko by³ emitowany, bo o 21:30 by³ zaplanowany lokalny program informacyjny "Teleinformacje". Jedno pytanie konkursowe obowi¹zywa³o przez ca³y tydzieù. Czo³ówka by³a be¿owa z kolorowymi pytajnikami przechodz¹cymi z góry na dó³.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
mietelski
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 20
Rejestracja: sobota 24 gru 2005, 22:44

Post autor: mietelski »

michal pisze:Jestem pewien, Âże wtedy kartki pocztowe adresowaÂłem "ul. ÂŁÂąkowa 29".
Bardzo moÂżliwe, ja tylko pamietam, Âże siedziba ATV byÂła gdzieÂś na ÂŁÂąkowej. ZresztÂą pytanie byÂło, co mieÂści siĂŞ na ÂŁÂąkowej 11, w dawnej siedzibie ATV i na to odpowiedziaÂłem, a nie, co mieÂści siĂŞ w dawnej siedzibie atv ;) ;)

Przy okazji zapytam: Czy ATV by³o ³ódzk¹ telewizj¹? Bo pamiêtam, ¿e by³o "wersja polska: ATV £ódŸ..."
michal pisze:Ale na szczĂŞÂście w jednym (wÂłaÂściwie jedynym) ze sklepĂłw spoÂżywczych na osiedlu byÂły zawsze co tydzieĂą takie jednostronnicowe ulotki ATV, gdzie byÂł m.in. program na caÂły tydzieĂą i wÂłaÂśnie lista zwyciĂŞzcĂłw konkursĂłw. ZostawiÂłem sobie tĂŞ ze swoim nazwiskiem na pamiÂątkĂŞ, kilka lat temu podczas malowania mieszkania gdzieÂś mi siĂŞ przewinĂŞÂła. Ale teraz nie wiem gdzie jest :(
U nas te (czy: takie) ulotki by³o w pobliskim domu kultury (dawna siedziba osiedlowego STK, a obecnie "BOK"-u). Ju¿ wczeœnie o tym wspomina³em :) I rzeczywiœcie uda³o mi siê to znaleŸÌ, niestety jednak nie ca³e ulotki, a same loga ATV z nich wydarte. Ale trochê programu równie¿ widaÌ :P Oto one (wierzch i spód):

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

@mietelski:

DziĂŞki za wyczerpujÂącÂą odpowiedÂż! :)
michal pisze:Jestem pewien, Âże wtedy kartki pocztowe adresowaÂłem "ul. ÂŁÂąkowa 29".
Micha³ zawsze ma jak zawsze swoj¹ teoriê. ;) Ja jestem pewien, ¿e w koùcowym okresie swojej dzia³alnoœci ATV mieœci³o siê na £¹kowej 11. Taki adres by³ podawany w ty³ówce programu "To jest kino!". Za to mo¿liwe, ¿e wczeœniej mieœcili siê na £akowej 29 - ma³o to firm siê przenosi...? :)

Przypomnia³o mi siê jeszcze, ¿e w chwili gdy zaprzestali nadawania swojego programu i zajêli siê produkcj¹ kana³ów Cyfrowego Polsatu, firma zmieni³a nazwê na Multiwizja Sp. z o.o. Z tym, ¿e o niej nie mo¿na znaleŸÌ w necie ju¿ praktycznie ¿adnej wzmianki.

Na stronie urzêdu patentowego http://www.uprp.pl mo¿na natomiast korzystajac z ich wyszukiwarki (znaki towarowe) i wklepuj¹c "ATV" zobaczyÌ wszystkie loga tej stacji, logo Multiwizji oraz loga planowanych kana³ów tematycznych - niektóre do z³udzenia przypominaj¹ loga póŸniejszych kana³ów Polsatu.

Po wpisaniu "Multiwizja" widaÌ ju¿ faktyczne loga pierwszych kana³ów cyfrowych Polsatu.
mietelski pisze:Ale trochĂŞ programu rĂłwnieÂż widaĂŚ :P
Owszem, widaÌ kilka znajomych tytu³ów... :)
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

Majkell pisze: Przypomnia³o mi siê jeszcze, ¿e w chwili gdy zaprzestali nadawania swojego programu i zajêli siê produkcj¹ kana³ów Cyfrowego Polsatu, firma zmieni³a nazwê na Multiwizja Sp. z o.o. Z tym, ¿e o niej nie mo¿na znaleŸÌ w necie ju¿ praktycznie ¿adnej wzmianki.
A czy ta firma "Multiwizja" jest zwiÂązana ze studiem Multiwizja, ktĂłre tÂłumaczyÂło seriale dla Polsatu i w dubbingu braÂł udziaÂł np. Grzegorz Pawlak zwiÂązany wczeÂśniej stale z ATV.
Telewizyjne wspomnienia: http://www.polish-tv.prv.pl
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

To jest ta sama firma. T³umaczy³a filmy nie tyle dla Polsatu, co dla jego kana³ów cyfrowych - czyli w sumie na w³asne potrzeby jako producent tych kana³ów.
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

ProszĂŞ bardzo zgodnie z Âżyczeniem powracajÂą zapy z TVP z czasĂłw PRL. Zaprezentuje tutaj tylko kilka ale wiĂŞcej moÂżna obejrzeĂŚ u nas na stronie http://www.polish-tv.prv.pl
Mo¿na te¿ tam œci¹gn¹Ì dwa filmiki z czo³ówkami TP2 jak dwójka sk³ada³a siê z trzech czêœci.

A tutaj kilka zapĂłw:

ZapowiedÂź programu na nastĂŞpny dzieĂą
ObrazekObrazek


Plansza "Nie zapomnij wy³¹czyÌ odbiornika" a tle g³oœne piszczenie :D
Obrazek


Czo³ówki TP2
ObrazekObrazek

DuÂżo wiĂŞcej zapĂłw i filmiki na http://www.polish-tv.prv.pl
Telewizyjne wspomnienia: http://www.polish-tv.prv.pl
chandler
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 468
Rejestracja: sobota 20 sie 2005, 21:16
Lokalizacja: Ryki
Kontakt:

Post autor: chandler »

Ja zawsze mĂłwiÂłem tvp w PRL miaÂło fajne programy a teraz co...z dziadziaÂło.
mietelski
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 20
Rejestracja: sobota 24 gru 2005, 22:44

Post autor: mietelski »

Abe pisze:ProszĂŞ bardzo zgodnie z Âżyczeniem powracajÂą zapy z TVP z czasĂłw PRL. Zaprezentuje tutaj tylko kilka ale wiĂŞcej moÂżna obejrzeĂŚ u nas na stronie http://www.polish-tv.prv.pl
Mo¿na te¿ tam œci¹gn¹Ì dwa filmiki z czo³ówkami TP2 jak dwójka sk³ada³a siê z trzech czêœci.
Jejku :D Ale fajne te filmiki :D :brawa: No kto by pomyÂślaÂł :o
Co prawda liczyÂłem, Âże moÂże jak zobaczĂŞ takie nagranie, a nie tylko zdjĂŞcia, to mi sie coÂś pzypomni. A dokÂładniej chodziÂło mi o muzykĂŞ. Ale niestety, widac jestem jednak za mÂłodym bo z niczymi mi siĂŞ to nie kojarzy :( ;)
Niemniej i tak super :brawa: Wielkie dziĂŞki :brawa:

P.S. Szkoda, Âże dopiero teraz to zauwaÂżyÂłem, ale niestety rewelacyjna opcja kasowania nowych postĂłw oznaczyÂła ten temat jako przeczytany, wiĂŞc nie wiedziaÂłem, Âże jest tutaj coÂś nowego :? :roll:
peter690
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 06 sie 2006, 16:23

Re: Wszystko o: TVP, Polsat, Polonia 1 i innych...

Post autor: peter690 »

Abe pisze:Witam wszystkich na forum, juÂż dawno mnie tu nie byÂło i choĂŚ nie wiem czy ktoÂś mnie kojarzy lecz najwaÂżniejsze jest Âże ja was wszystkich pamiĂŞtam :D

Dzisiaj postanowiÂłem na jakÂże ciekawym forum zaÂłoÂżyĂŚ profesionalny temat o wszelkich stacjach telewizyjnych a gÂłownie chodzi mi o TVP, Polsat i PoloniĂŞ 1.
Dlaczego tu a nie gdzieÂś indziej ? PoniewaÂż tutaj zaglÂądajÂą sami najlepsi eksperci m.in. Michal i Majkell (och jakÂże podobne pseudonimy :D ).

Na pocz¹tek postanowi³em sam od siebie zaprezentowaÌ bardzo archiwalne ZAP-y (a dok³adniej zdjêci¹ robione aparatem skierowanym na telewizor) z dawnych czasów emisji kana³ów TP1 i TP2 czyli.... dzisiejsze TVP1 i TVP2.

KaÂżde zdjĂŞcie bÂądÂź zestaw zdjĂŞĂŚ bĂŞdzie opisywany dokÂładnie.
Tym razem staraÂłem siĂŞ jak mogÂłem aby zdjĂŞcia wychodziÂły bardzo Âładnie i piĂŞknie i w wiekszoÂści przypadkĂłw jest niemalÂże idealnie aczkolwiek niektĂłre rzeczy po prostu nie wychodzÂą dobrze robiÂąc zdjĂŞcia aparatem.. :( a przypominam, Âże prĂłbowaÂłem wszystkiego co mogÂłem dostrajÂąc ustawienia ÂświatÂła, nasycenia, kontrastu i koloru w programie ktĂłry odbiera sygnaÂł z aparatu/kamery.

Zacznijmy od TP1.

Obrazek
Jingiel koĂącowy ktĂłry chyba byÂł emitowany juÂż pod koniec emisji programu okoÂło godziny 23.

Obrazek
Stary, sÂłynny juÂż zegar lecz nieco inny bo z innÂą czcionkÂą cyfr, kolorem (kanarkowy) no i podpisem na dole - TP czyli Telewizja Polska.

Na razie tyle z TP1.
Teraz TP2 i wiĂŞcej zdjĂŞĂŚ.


Pocz¹tek czo³ówki "dwójki" z pierwszym logiem TP2. Nie ka¿dy je pamiêta, bo ka¿dy s¹dzi, ¿e pierwszym logo dwójki by³a pamiêtna gruuba bia³a dwójka a tak nie jest bo pierwszym logo by³a dwójka która sk³ada³a siê z 3 cz³onów. I proszê popatrzeÌ na zdjêcia:
ObrazekObrazek
Obrazek


A teraz uwaga - kto poznaje tego Pana ? :D Teraz prowadzi na Tele5 program 10 minut kiedys pracowaÂł w....
ObrazekObrazek
...Polityka Polska

Obrazek
Spiker czytajÂący program na nastĂŞpny dzieĂą

No a tutaj kilka zdjĂŞĂŚ z plansz z zapowiedzi programu na nastĂŞpny dzieĂą:
ObrazekObrazek
ProszĂŞ zwrĂłciĂŚ uwagĂŞ na znaczek w prawym gĂłrnym rogu ekranu - dwĂłjka skÂładajÂąca siĂŞ z 3 czÂłonĂłw. WyÂświetlana byÂła tylko podczas grafik z programem na nastĂŞpny dzieĂą. Podczas filmĂłw i programĂłw - nie.

A teraz trochê inna czo³ówka TP2 ju¿ z bia³¹ dwójk¹ a nie jak wczeœniej ¿ó³ta:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

A na koniec plansza która pojawia³a siê na koniec emisji programu oko³o godziny 23 z informacj¹: Nie zapomnij wy³¹czyÌ odbiornika
Obrazek
I podczas tej planszy regularnie byÂły uruchamiane sygnaÂły dÂźwiĂŞkowe z takim strasznym piskiem ;) jeszcze goÂżej niÂż teraz na planszy testowej zawsze na TVP.

Zapraszam do dyskusji !
Tutaj zamiast zapĂłw widzĂŞ tylko znaczki "x".
peter690
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wszystko o: TVP, Polsat, Polonia 1 i innych...

Post autor: Majkell »

peter690 pisze:Tutaj zamiast zapĂłw widzĂŞ tylko znaczki "x".
Po pierwsze: cytujesz tak d³ugiego posta tylko po to by w odpowiedzi napisaÌ jedno zdanie? A potem £ukasz wy³¹cza kolejne modu³y forum, bo baza danych za bardzo obci¹za serwer. :|

Po drugie: zerknij na datĂŞ wysÂłania tego cytowanego posta...

Po trzecie: te zapy znajdziesz teraz tutaj: http://www.polish-tv.prv.pl
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

Medialink pisze:We wtorek zarz¹d Telewizji Polskiej podj¹³ decyzjê o powo³aniu Komisji ds. koordynacji programowej audycji informacyjnych i publicystycznych dotycz¹cych wyborów samorz¹dowych w 2006 roku.

Do zadaĂą komisji naleÂży m.in.: koordynacja caÂłoÂści zagadnieĂą zwiÂązanych z rozpowszechnianiem bezpÂłatnych audycji wyborczych emitowanych w TVP1, TVP2, TVP3 Regionalnej oraz z odpÂłatnym rozpowszechnianiem ogÂłoszeĂą wyborczych, utrzymywanie w imieniu TVP kontaktĂłw z komitetami wyborczymi lub ich peÂłnomocnikami.

PrzewodniczÂącym Komisji zostaÂł Piotr Legutko, zastĂŞpca dyrektora Agencji Informacyjnej TVP. W skÂład komisji weszli rĂłwnieÂż m.in. Janusz Kowalski, Mariusz Pilis i StanisÂław Nowak.

Zarz¹d TVP zdecydowa³ tak¿e, ¿e pracownicy i wspó³pracownicy TVP nie mog¹ uczestniczyÌ w realizacji jakichkolwiek audycji wyborczych przygotowywanych przez komitety wyborcze oraz prowadziÌ agitacji wyborczych na rzecz jakichkolwiek partii politycznych lub innych organizacji bezpoœrednio zaanga¿owanych w dzia³alnoœÌ o charakterze politycznym.
A ciekawe co przygotowuje i czy juz przygotowĂłje TVN & TVN24 & moÂże Rzeczpospolita :mhm:
aveo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 01:56
Lokalizacja: Danzig

Post autor: aveo »

hoo hoo hoo co siĂŞ dzieje!TVP otworzyÂło eliminacje do TVPinfo,dziÂś pisali egzaminy z wiedzy ogĂłlnej,przejdzie najlepsza setka,a i tak staz dostanie 20 osĂłb :] moÂże jakieÂś nowe dziennikarskie,prezenterskie talenty ;) TVP sama sobie wylansuje gwiazdy i nie bĂŞdzie musiaÂła siĂŞ staraĂŚ o jakieÂś z TVN24.no i dobrze,bo bĂŞdzie miaÂła w czym wybieraĂŚ,a to wielka szansa dla mÂłodych przyszÂłych staÂżystĂłw :)
work work work
gdzie są te wakacje??!!
жду тебя...
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

Na stronie "n" widac logo tvp sport nie wiem czy to juz oficjalne logo ale chyba tak :P
redaktor
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 182
Rejestracja: środa 25 sty 2006, 21:30

Post autor: redaktor »

Greg Haus pisze:Na stronie "n" widac logo tvp sport nie wiem czy to juz oficjalne logo ale chyba tak :P
To logo jest juÂż znane od ponad miesiÂąca, od wrzeÂśniowej konferencji 'n'.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości