Polityka :)

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Żeby była jasność - nie jestem maniakiem Platformerskim, ale wolę mniejsze zło.
To tak dla odmiany polecam wywiad z ekonomistą Krzysztofem Rybińskim, który w dzisiejszej "Wyborczej" mówi o straconych szansach tego rządu w gospodarce, o braku wsparcia dla przedsiębiorców itd. I nie sposób się z tym akurat nie zgodzić. Facet ma chyba polityczny potencjał, ale to prawda, że przydałaby się jakaś świeża liberalna alternatywa.
sybic pisze:W TVN ci o tym powiedzieli, czy w GW to przeczytałeś?
To ty mnie w takim razie oświeć. Może "Nasz Dziennik", "Gazeta Polska" i TV Trwam są wiarygodniejszym źródłem informacji.
maxxx
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5086
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2006, 23:58
Lokalizacja: Płd PL

Re: Polityka :)

Post autor: maxxx »

A Jarosław dalej zajmuje się jątrzeniem i judzeniem ludzi pod krzyżem(przypomne słynne "nie można ludżmi manipulować!" z Gdyni). On ich napędza niczym turbina, naczynie sprzężone.
Wybrał tą formę uczczenia 5-tej miesięcznicy katastrofy zamiast uczestnictwo we mszy świętej i uroczystościach na Wawelu. Można i tak :aniol:
No ale po co on tam, ważne, że Bratu Wawel już zaklepał i tylko to się liczy.
W "FPP" podali, że na tym dzisiejszym spotkaniu, w którym ma pan Kaczyński uczestniczyć głos ma zabrać jakiś ekspert od spraw terroru z USA (ktoś z zewnatrz w kondominium :shock: ) :spiewa: W końcu nie na darmo Maciarewicz spędził kilka dni w Stanach. Może być ciekawie. :spiewa:
Dopóki media beda chodziły krok w krok za Kaczyńskim, to ten chocholi taniec będzie jeszcze długo trwał. Platforma spokojnie dojedzie do końca kadencji i wygra następna. Bez względu na to czy cokolwiek zrobia. Innymi słowy PO ma komfortowa sytuację z takim szefem opozycji.
Joanna Kryńska -magical journalist Tvn24 !
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

To ja wrócę jeszcze tylko do tego wywiadu z Rybińskim, gdyby ktoś był zainteresowany, bo udało mi się znaleźć link: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,835 ... &startsz=x :rozglada: Naprawdę warto przeczytać, bo to chyba jedyna konstruktywna krytyka tego rządu od niepamiętnych czasów.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", gołębie z PiS - politycy z liberalnego skrzydła partii Jarosława Kaczyńskiego - myślą po cichu o założeniu nowego ugrupowania, podobnego do PiS, tyle, że w wersji light. Dobrym prognostykiem co do planów maja być najbliższe wybory samorządowe.

Sygnałem, że okręt tonie, jak pisze "Gazeta Wyborcza", powołując się na rozmowę z jednym z polityków PiS, ma być wynik najbliższych wyborów. Dla jednych działaczy PiS sygnał alarmowy, to próg 25 proc. poparcia, dla innych 20 proc. Dlatego, zdaniem rozmówcy "Gazety Wyborczej" - wpływowego polityka PiS, cześć działaczy największej partii opozycyjnej już myśli o założeniu nowej partii. Takie grupki nazywa się PiS gołębiami.

Zdaniem polityka PiS - u, miałby to być "taki PiS, jaki kiedyś święcił triumfy: od Marka Jurka, przez cześć Polski Plus (Kazimierz Ujazdowski, Jarosław Sellin, Jerzy Polaczek), tzw. liberałów, ludzi od ostatniej kampanii Jarosława Kaczyńskiego (Pawła Poncyliusza, Joanny Kluzik-Rostkowskiej, Elżbiety Jakubiak), po tzw. muzealników (Paweł Kowal, Jan Ołdakowski) oraz Marka Migalskiego i ewentualnie Adama Bielana i Michała Kamińskiego.

- To byłoby trudne do zrobienia, ale nie bez szans. wystarczy mieć 41 znanych polityków, po jednym w każdym okręgu wyborczym - mówi "Gazecie Wyborczej" jeden z polityków PiS. - Liderem takiej partii mogłaby zostać Joanna Kluzik-Rostkowska, a Bielan z Kamińskim daliby swoje know-how, jak robić kampanię - dodaje.
Brzmi chyba zbyt pięknie, by mogło być prawdziwe. Gdyby się jednak liberałowie odważyli, a ze swoją partią wyskoczyłby jeszcze Palikot, to byłaby szansa na to, by za rok polska scena polityczna wyglądała zupełnie inaczej. A i przy okazji wyszłoby, ile procent to twardy elektorat PiS. :hyh: Taaa... marzenia. :spiewa:
Zdaniem części środowiska PiS celem nadrzędnym dla Jarosława Kaczyńskiego jest wygrana w wyborach prezydenckich w 2015 roku. Twierdzą, że teraz prezes "chce wepchnąć PO w objęcia SLD", co ma być gwoździem do trumny Platformy, takim samym, jakim dla PiS była koalicja z Samoobrona i LPR. Będzie można odświeżyć historyczne podziały, przypomnieć SLD-owskie afery i zagrać na nucie "układu". Przy jednoczesnym eksploatowaniu wątku smoleńskiego.
Czyli prezes już ma pomysł na to, jak skłócić Polskę do 2015 roku. :roll: Widać zresztą, że już nawet nie wierzy w przyszłoroczne zwycięstwo. I chwała. Lepiej płacić wyższe podatki niż znosić władzę Kaczyńskiego. Wiem, że jest to smutne i egoistyczne, ale niestety prawdziwe.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

I znowu ja. :D Tym razem moją uwagę przykuł już sam nagłówek. :wariat:
Kaczyński: Pan Komorowski nie jest partnerem do rozmowy
Rozumiem, że za czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego różnie było z tym okazywaniem szacunku głowie państwa, ale Tuskowi, Komorowskiemu czy Sikorskiemu jakoś przechodziło przez gardło słowo "prezydent". Rozumiem też, że można się z demokratycznym wyborem nie zgadzać, ale nie można go od razu negować. Nie ma się co oszukiwać - no nie jest to wymarzony prezydent. Ba, jest trochę tandetny, co się ujawnia w czasie oficjalnych przemówień, jest jeszcze taki, i taki - i można wymieniać w nieskończoność, co mi w nim nie odpowiada. Nie zmienia to jednak faktu, że jest prezydentem. I to absolutne minimum szacunku mu się należy.
qgn-111
Początkujący
Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 13 sie 2009, 13:58

Re: Polityka :)

Post autor: qgn-111 »

Jak dla mnie ten tajemniczy i ,,wpływowy`' polityk PiS, rzekomo rozmówca GW, to chyba tylko do pisania bajek się nadaje, niż do komentowania sytuacji w swojej(?) partii. ;)
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

No raczej tak, chociaż kilka lat temu też ciężko było sobie wyobrazić PiS bez Dorna, Sikorskiego, Marcinkiewicza, Ujazdowskiego, Jurka, Zalewskiego itd. A ci ludzie jednak poodchodzili i to w niedługim czasie. :rozglada:
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Dzisiaj w radiu usłyszałem, że średnia wieku prezydenckich doradców wynosi... 66 lat. Jak dodać do tego te mocno prymitywne przemówienia i dość zabawne modulowanie głosem, to powstaje w zasadzie obraz tej prezydentury. Zwłaszcza, że żadnego zaangażowania Komorowskiego w politykę bieżącą nie widzę. Szkoda tych zmarnowanych lat, co się właśnie zaczęły, bo wystarczyło tylko w prawyborach postawić na innego człowieka. Jedynym promykiem wydaje się być Pierwsza Dama, podobnie zresztą było w przypadku śp. Marii Kaczyńskiej.
bartosz
Początkujący
Początkujący
Posty: 90
Rejestracja: niedziela 02 maja 2010, 09:41

Re: Polityka :)

Post autor: bartosz »

;-)
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Niestety sporo w tym racji, choć jest jedno "ale". Sprawy krzyża Tusk nie podkręcał. Przynajmniej w sierpniu, bo w lipcu byłem na wakacjach, więc nie wiem. Ale zdaje się, że to bardziej media się tym onanizowały. Co nie zmienia oczywiście faktu, że dantejskie sceny, jakie się tam rozgrywały, były na rękę rządzącym.
Łukasz
Administrator
Administrator
Posty: 3036
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 15:37
Kontakt:

Re: Polityka :)

Post autor: Łukasz »

Tutaj taka ciekawostka, coś pomiędzy dyskusją o polityce, a dyskusją o wirtualnym studio Faktów:

http://www.zdf.de/ZDFmediathek/beitrag/ ... sz-Palikot
tvnfakty.pl | Włochy: Rzym
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Nie wiem kto wymyślił najnowszy spot JK w formie orędzia, ale gra na ludzkich emocjach 3 dni przed wyborami jest wyjątkowym świństwem. Zwłaszcza, że chodzi o wykorzystywanie śmierci brata. To straszne, co żądza władzy robi z ludźmi. Inna sprawa, że spot utrzymywany jest w konwencji 'przesłania do przyjaciół Rosjan'. Trochę dziwne, że ktoś z tego pomysłu korzysta, skoro kampania prowadzona przez liberałów była rzekomo tak beznadziejna...
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Polityka :)

Post autor: sybic »

Dla przeciwników PiS świństwem jest sam PIS. Dla przeciwników PO, świństwem jest to, co PO w ogóle czyni.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Nie. Już tak nie uogólniajmy, bez przesady.
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Polityka :)

Post autor: D00 »

Noobowskie pytanie - na wybory wystarczy paszport, czy trzeba dowód?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości