Polityka :)

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

Fuxiasty
Początkujący
Początkujący
Posty: 112
Rejestracja: poniedziałek 09 sie 2010, 13:32

Re: Polityka :)

Post autor: Fuxiasty »

D00 pisze:Noobowskie pytanie - na wybory wystarczy paszport, czy trzeba dowód?
http://maszglos.pl/jakie_dokumenty_zabrac_ze_soba.php
D00
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 289
Rejestracja: niedziela 21 paź 2007, 19:54
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Polityka :)

Post autor: D00 »

Dzięki za odpowiedź ;)
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Polityka :)

Post autor: sybic »

Na szczęście już koniec kampanii.
Cały czas jednak nie wiem dlaczego wczoraj w TVN24 musiałem oglądać te obleśne, zakłamane, skamlające o głos wyborców tłuste mordy kandydujące na prezydenta Warszawy?
Co mnie obchodzi jakaś tam Warszawa i jej problemy!
Debata powinna być tylko w TVN Warszawa a nie w TVN24.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Polityka :)

Post autor: sybic »

Greg Haus pisze:Przecież żywność przetworzona stanieje z 7% do 5%... Także te wasze śmieszne obliczenia są świetne! :twisted: Czyli mówiąc Twoim językiem: "jesteś znany z tego, że kłamiesz...
No i w tym przypadków też zełgałeś..." :brawa:
No i przyszedł ten czas kiedy można się o tym przekonać.
Obwarzanek w sklepie którym zawsze kupuje w starym roku kosztował 0.99 zł a dziś zapłaciłem za niego 1.29 zł.
Rudy oszust zapewniał, że pieczywo stanieje, bo przeskoczy z grupy 7% do 5%.
Właśnie widać jak staniało...
No i wyszło, że to jednak rudy łże jak pies, a moje prognozy i obliczenia okazały się być słuszne.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Re: Polityka :)

Post autor: Greg Haus »

sybic pisze:
Greg Haus pisze:Przecież żywność przetworzona stanieje z 7% do 5%... Także te wasze śmieszne obliczenia są świetne! :twisted: Czyli mówiąc Twoim językiem: "jesteś znany z tego, że kłamiesz...
No i w tym przypadków też zełgałeś..." :brawa:
No i przyszedł ten czas kiedy można się o tym przekonać.
Obwarzanek w sklepie którym zawsze kupuje w starym roku kosztował 0.99 zł a dziś zapłaciłem za niego 1.29 zł.
Rudy oszust zapewniał, że pieczywo stanieje, bo przeskoczy z grupy 7% do 5%.
Właśnie widać jak staniało...
No i wyszło, że to jednak rudy łże jak pies, a moje prognozy i obliczenia okazały się być słuszne.
Przez łżącego rudego oszusta, nie będziesz miał już obważanków :( Przepraszam...
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Polityka :)

Post autor: sybic »

Obrazek
jarecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 25 lip 2011, 15:10
Kontakt:

Re: Polityka :)

Post autor: jarecki »

Wczoraj w Polsat i w TVN, ostro pojechano po Napieralskim i po doborze kandydatów na listy szczegółnie ostro wypowiadał się przedstawiciel mniejszości seksualnej, twierdził że pan Napieralski go oszukał chodziło o listy i miejsce z którego ma być kandydtem SLD. Ale jedynka TVP o tym fakcie nawet się nie zająknęła.
nowa praca? kreator CV - sprawdź
ziom
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 493
Rejestracja: niedziela 16 sie 2009, 14:51

Re: Polityka :)

Post autor: ziom »

jarecki pisze:Wczoraj w Polsat i w TVN, ostro pojechano po Napieralskim i po doborze kandydatów na listy szczegółnie ostro wypowiadał się przedstawiciel mniejszości seksualnej, twierdził że pan Napieralski go oszukał chodziło o listy i miejsce z którego ma być kandydtem SLD. Ale jedynka TVP o tym fakcie nawet się nie zająknęła.
Zająknęła się w programie Minęła 20.
TVN - programowo najlepsza
TVN24 - cała prawda całą dobę
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Polityka :)

Post autor: ~ »

Oglądał ktoś debatę Palikot - Korwin-Mikke? Jak Wam się podobała?
Szczerze powiem, że nie spodziewałem się tak merytorycznej debaty. Przez cały czas można było usłyszeć konkretne rozwiązania jakie proponują kandydaci. Obaj politycy mnie pozytywnie zaskoczyli (szczególnie Palikot). Okazało się, że Palikot potrafi mówić ludzkim głosem i ma dużo do zaproponowania.
W porównaniu z piątkową debatą to było mistrzostwo. Mam nadzieję, że któraś z naszych telewizji zaoferuje nam debatę na równie wysokim poziomie.

Jak ktoś nie oglądał wczorajszej debaty, może zobaczyć tutaj: http://youtu.be/WaLod4uO7vg
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Polityka :)

Post autor: sybic »

~ pisze:Oglądał ktoś debatę Palikot - Korwin-Mikke? Jak Wam się podobała?
Szczerze powiem, że nie spodziewałem się tak merytorycznej debaty. Przez cały czas można było usłyszeć konkretne rozwiązania jakie proponują kandydaci. Obaj politycy mnie pozytywnie zaskoczyli (szczególnie Palikot). Okazało się, że Palikot potrafi mówić ludzkim głosem i ma dużo do zaproponowania.
Temu panu już dziękujemy. Jego czas na propozycje i realizacje już minął, bo wszyscy pamiętamy te sterty papierów na których stał obiecując, że je zlikwiduje. Potem była komisja przyjazne państwo, której celem była likwidacja absurdalnych przepisów by ułatwić życie obywatelom, a przede wszystkim przedsiębiorcom. Wszystkim się zdawało, że kto jak kto, ale przedsiębiorca (mam na myśli Palikota) dobrze wie co przedsiębiorcy POtrzeba. A tu niestety śmierdząca kupa z tego wyszła.
Komisja POpiła POjadła i na gadaniu się skończyło. A to słynne jedno okienko pamiętacie?
Okienko w którym to w ciągu 15 min można założyć firmę?
Na gadaniu się skończyło. Palikot dobry jest tylko w gębie w niczym innym.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Polityka :)

Post autor: Marcin »

Okienko w którym to w ciągu 15 min można założyć firmę?
Na gadaniu się skończyło.
Od 1 lipca działa Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej. Można założyć firmę przez internet (ale także w urzędzie - jedno okienko). Wniosek CEiDG-1 jest jednocześnie wnioskiem do GUSu (REGON przychodzi mailem), ZUSu, Urzędu Skarbowego. . Potwierdzenie o wpisie otrzymuje się od razu i można zacząć prowadzić firmę. Trzeba iść tylko do ZUSu, żeby dokonać zgłoszenia do ubezpieczeń (ZUS ZUA) i do skarbówki, jeśli będziemy płatnikami VAT (rejestracja VAT kosztuje 170 zł, pozostałe wpisy są bezpłatne).
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Polityka :)

Post autor: sybic »

A co z pozostałymi absurdalnymi przepisami, na których Palikot stał podczas konferencji prasowej?
Czy są zlikwidowane?
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Polityka :)

Post autor: Marcin »

Nie wiem. :D I nie przypisywałbym wcale uruchomienia jednego okienka, a od lipca CEiDG Palikotowi.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: Polityka :)

Post autor: sybic »

A ja bym chciał żyć w państwie oświadczeń, a nie zaświadczeń.
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Re: Polityka :)

Post autor: Marcin »

Również od 1 lipca dwieście zaświadczeń zostało zastąpionych oświadczeniami.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości