Polonia 1

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

michal pisze:PoniewaÂż Majkell nie nawiÂązaÂł, wiĂŞc rozumiem przez to, Âże obu seriali nie kojarzy.
No, niestety, wielu programów nie pamiêtam. Co prawda ogl¹d¹³em wtedy Poloniê 1, gdy tylko mia³em okazjê, ale u mnie w domu ju¿ siê nie da³o bez dodatkowej anteny. :( A ta szybko zosta³a zdjêta, bo podobno dziwnie wygl¹d¹³a ta "miedziana konstrukcja" na balkonie. :P
michal pisze:Co do tych znaczkĂłw to poznajĂŞ wszystkie z wyjÂątkiem TeleTopu.
A to dziwne, bo najÂładniejszy. ;) A powaÂżnie - powinien byĂŚ wÂłasnie najlepiej kojarzony, bo jeszcze rok temu uÂżywaÂła go sieĂŚ kablowa Multimedia do oznaczania swoich stacji lokalnych w caÂłej Polsce (ktĂłre teÂż nazwano Tele-Top). I bardzo mnie swojÂą drogÂą ciekawi, czemu UrzÂąd Patentowy nie zareagowaÂł. :(
Ciekawe, Âże kaÂżda najmniejsza lokalna stacja rejestrowaÂła swoje znaczki i Âże chciaÂły to zrobiĂŚ. Darmowe to na pewno nie byÂło.
No wÂłaÂśnie te mniejsze nie zarejestrowaÂły. Pierwsza poraÂżka byÂła jak szukaÂłem loga "TV Copernicus", NTW zarejestrowaÂło tylko nazwĂŞ, a PTV Opole, TV NiezaleÂżna Lublin, Tele-24, PTV Krater w ogĂłle nie pozostawiÂły po sobie Âśladu. Co do TV EX - znalazÂłem tylko logo TVEX Media (to co pokazaÂłem troszkĂŞ wyÂżej) i nie wiem, czy te dwie firmy majÂą coÂś wspĂłlnego ze sobÂą.
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Majkell pisze: No, niestety, wielu programĂłw nie pamiĂŞtam.
Tymczasem uda³o mi siê znaleŸÌ. Ten pierwszy komediowy mia³ tytu³ Riptide [Riptajd]. Kojarzysz? Tego drugiego ju¿ na pewno sam nie znajdê.


<Tele-Top>
Majkell pisze: A powaÂżnie - powinien byĂŚ wÂłasnie najlepiej kojarzony, bo jeszcze rok temu uÂżywaÂła go sieĂŚ kablowa Multimedia do oznaczania swoich stacji lokalnych w caÂłej Polsce (ktĂłre teÂż nazwano Tele-Top). I bardzo mnie swojÂą drogÂą ciekawi, czemu UrzÂąd Patentowy nie zareagowaÂł. :(
MoÂże to Âścigane jest na wniosek?

Nie spotkaÂłem siĂŞ z sieciÂą Multimedia, nawet nie wiedziaÂłem jeszcze kilka miesiĂŞcy temu, Âże tak jest. Ja miaÂłem lokalnÂą Ryntronik, potem PTK Ryntronik, nastepnie PTK i obecna UPC. Chyba nie ma takiej sieci na GĂłrnym ÂŚlÂąsku. UPC i ÂŚTK - tylko o takich tu sÂłyszaÂłem.
Majkell pisze: Co do TV EX - znalazÂłem tylko logo TVEX Media (to co pokazaÂłem troszkĂŞ wyÂżej) i nie wiem, czy te dwie firmy majÂą coÂś wspĂłlnego ze sobÂą.
Tego loga TV EX Media nie kojarzĂŞ, a kojarzyĂŚ mogĂŞ tylko z tej tablicy z poczÂątku i koĂąca zapowiedzi prezenterskich ewentualnie z jakiegoÂś ich wewnĂŞtrznego programu. Ale niestety bardzo szybko one byÂły pokazywane i przede wszystkim sporo czasu minĂŞÂło.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

michal pisze:Tymczasem uda³o mi siê znaleŸÌ. Ten pierwszy komediowy mia³ tytu³ Riptide [Riptajd]. Kojarzysz?
Obrazek
To pewnie chodzi o tych PanĂłw ? ;) Z tytuÂłu to ja to niezbyt kojarzĂŞ ale moÂże gdybym to widziaÂł to by siĂŞ coÂś przypomniaÂło...



Majkell pisze:A powaÂżnie - powinien byĂŚ wÂłasnie najlepiej kojarzony, bo jeszcze rok temu uÂżywaÂła go sieĂŚ kablowa Multimedia do oznaczania swoich stacji lokalnych w caÂłej Polsce (ktĂłre teÂż nazwano Tele-Top). I bardzo mnie swojÂą drogÂą ciekawi, czemu UrzÂąd Patentowy nie zareagowaÂł. :(
Obrazek
Zapewne chodzi ci o te logo ?


Majkell pisze:No wÂłaÂśnie te mniejsze nie zarejestrowaÂły. Pierwsza poraÂżka byÂła jak szukaÂłem loga "TV Copernicus", NTW zarejestrowaÂło tylko nazwĂŞ, a PTV Opole, TV NiezaleÂżna Lublin, Tele-24, PTV Krater w ogĂłle nie pozostawiÂły po sobie Âśladu.
No to podobnie jak TV SAV z Bia³egostoku - ¿adnego œladu pos sobie nie pozostawi³o w Urzêdzie patentowym a przecie¿ mieli logo (i nadal maj¹) i do dziœ jest ono na ksi¹¿eczkach z op³atami za kablówkê i na stronie www kablówki http://www.tkb.pl/sav. Mo¿e nie chcieli siê zarejestrowaÌ bo byli nielegaln¹ pirack¹ stacj¹ ?

Na stronie tego urzĂŞdu patentowego znalazÂłem teÂż logo tego TV EX Media ale z opisu wynika, Âże to chyba nie ma wiele wspĂłlnego z telewizjÂą ale nie wiem mogĂŞ sie myliĂŚ - wy jesteÂście ekspertami w tej sprawie

Obrazek
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Majkell pisze:A powaÂżnie - powinien byĂŚ wÂłaÂśnie najlepiej kojarzony, bo jeszcze rok temu uÂżywaÂła go sieĂŚ kablowa Multimedia do oznaczania swoich stacji lokalnych w caÂłej Polsce (ktĂłre teÂż nazwano Tele-Top). I bardzo mnie swojÂą drogÂą ciekawi, czemu UrzÂąd Patentowy nie zareagowaÂł. :(
Abe pisze: Obrazek
Zapewne chodzi ci o te logo ?
Nie, nie o to. To juÂż ich wÂłasne (znaczy siĂŞ TVK Multimedia) wprowadzone jakiÂś rok temu. PrĂŞdzej uÂżywali oryginalnego loga Tele-Top-u z Polonii 1, czyli tego:

Obrazek
Obrazek

Pierwszy z moich logosĂłw powyÂżej to logo Tele-Topu Polonii 1, drugie (to malutkie) - Tele-Topu TVK Multimedia. Jak widaĂŚ, identyczne. To, co daÂłeÂś Ty, wprowadzono dopiero w zeszÂłym roku.

<TV SAV>
Abe pisze:MoÂże nie chcieli siĂŞ zarejestrowaĂŚ bo byli nielegalnÂą pirackÂą stacjÂą ?
Wszystkie wtedy by³y pirackie i siê rejestrowa³y, licz¹c, ¿e koncesjê uda siê zdobyÌ. Zreszt¹ nielegalnie nadaw¹³y program, ale jako firmy by³y zupe³nie legalne. Prawdopodobni SAV nie chcia³ wydawaÌ kasy i tyle...

<TV EX>
Abe pisze:Na stronie tego urzĂŞdu patentowego znalazÂłem teÂż logo tego TV EX Media ale z opisu wynika, Âże to chyba nie ma wiele wspĂłlnego z telewizjÂą ale nie wiem mogĂŞ sie myliĂŚ - wy jesteÂście ekspertami w tej sprawie.
To jest prawie to samo co da³em na poprzedniej stronie. :) I w³asnie nie wiem, czy to jest ta sama firma czy te¿ nie. Zarówno TV EX jak i TV EX Media dzia³a³y w Bydgoszczy. Pierwsza to oczywiœcie telewizja, drugie - wydawnictwo. Bardzo zatem mo¿liwe, ¿e po porstu po nieotrzymaniu koncesji zmienili bran¿ê...
michal pisze:Tymczasem uda³o mi siê znaleŸÌ. Ten pierwszy komediowy mia³ tytu³ Riptide [Riptajd]. Kojarzysz?
KojarzĂŞ ten tytuÂł! Szkoda, Âże tylko tytuÂł...
michal pisze:Nie spotkaÂłem siĂŞ z sieciÂą Multimedia, nawet nie wiedziaÂłem jeszcze kilka miesiĂŞcy temu, Âże tak jest.
Wow! Zadziwiasz mnie. :D Czwarta co do wielkoÂści w Polsce! ;)

http://www.multimedia.pl

Tzn. kiedyœ to by³y dwie osobne sieci - "Szel-Sat" w pó³nocnej Polsce i "Multimedia" w po³udniowej. Dopóki siê nie po³¹czy³y, ja o "Multimediach" te¿ nic nie wiedzia³em. ;) A te¿ by³y podobno du¿¹ sieci¹.
michal pisze:Ja miaÂłem lokalnÂą Ryntronik, potem PTK Ryntronik, nastepnie PTK i obecna UPC. Chyba nie ma takiej sieci na GĂłrnym ÂŚlÂąsku. UPC i ÂŚTK - tylko o takich tu sÂłyszaÂłem.
No w³aœnie na Górnym Œl¹sku nie ma. Za to w woj. dolnoœl¹skim maj¹ pe³no oddzia³ów. :)
michal pisze:Tego loga TV EX Media nie kojarzĂŞ, a kojarzyĂŚ mogĂŞ tylko z tej tablicy z poczÂątku i koĂąca zapowiedzi prezenterskich ewentualnie z jakiegoÂś ich wewnĂŞtrznego programu. Ale niestety bardzo szybko one byÂły pokazywane i przede wszystkim sporo czasu minĂŞÂło.
Ja z tamtej tablicy tez niewiele juÂż kojarzĂŞ. PamiĂŞtam jednak, Âże wiele logosĂłw byÂło... nieprawidÂłowych (moÂże jeszcze starsze wersje). TV Echo miaÂła na przykÂład zamiast loga prosty napis "Echo" (inny niÂż ten co daÂłem wyÂżej), a Tele-Top dziwny znaczek, ktĂłrego nigdy nie widziaÂłem u nas na ekranie. :)
Ostatnio zmieniony sobota 25 wrz 2004, 00:43 przez Majkell, łącznie zmieniany 3 razy.
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Abe pisze: To pewnie chodzi o tych PanĂłw ? ;) Z tytuÂłu to ja to niezbyt kojarzĂŞ ale moÂże gdybym to widziaÂł to by siĂŞ coÂś przypomniaÂło...
Tak, to sa na pewno Ci panowie. Ja te¿ za bardzo nie pamiêtam o co w nim chodzi³o, bo nie ogl¹da³em. Pamiêtam tylko czo³ówkê i te schematyczne zapowiedzi prezenterskie. Byli chyba policjantami i mieli do z³atwienia w kazdym odcinku jedn¹ sprawê, a ten co stoi z ty³u by³ ciamajd¹, który chyba wszystko im psu³.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

W trakcie jak odpowiadaÂłeÂś Abe'owi, ja dopisaÂłem nowe rzeczy do posta (odpowiedÂź dla Ciebie :))
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Majkell pisze:W trakcie jak odpowiadaÂłeÂś Abe'owi, ja dopisaÂłem nowe rzeczy do posta (odpowiedÂź dla Ciebie :))
Tak, jemu odpowiada³em i nie widzia³em Twojego nowego posta, a tym samym proœby o nicniepisanie :) (których zreszt¹ ju¿ te¿ nie widzê, bo tego a nawet póŸniejszego posta z pretensjami :wink: te¿ zmieni³eœ :D ).

Nazwa Szel-sat juÂż mi coÂś wiĂŞcej mĂłwi. PamiĂŞtam jeszcze cos takiego jak Porion, tylko juz nie wiem za bardzo co. W To&Owo byÂł tego program, miaÂł wspĂłlne elementy z innymi typowo kablĂłwkowymi programami. Chyba teÂż jakaÂś sieĂŚ.

<tablica z logami>
Majkell pisze: a Tele-Top dziwny znaczek, ktĂłrego nigdy nie widziaÂłem u nas na ekranie. :)
I pewnie dlatego nie kojarzyÂłem tego obowiÂązujÂącego...
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

michal pisze:PamiĂŞtam jeszcze cos takiego jak Porion, tylko juz nie wiem za bardzo co. W To&Owo byÂł tego program, miaÂł wspĂłlne elementy z innymi typowo kablĂłwkowymi programami. Chyba teÂż jakaÂś sieĂŚ.
Porion to byÂła prywatna warszawska telewizja lokalna, nadajÂąca swĂłj program w kablĂłwce Aster City. RamĂłwka faktycznie miaÂła wspĂłlne elementy z podobnymi programami w innych kablĂłwkach (rĂłwnieÂż nowym Tele-Topem), poniewaÂż transmitowali wspĂłlne pasmo nadawane przez satelitĂŞ (coÂś podobnego jak ma TVP 3). To wspĂłlne pasmo nazywaÂło siĂŞ Twoja Telewizja Miejska i nadawaÂła ja poznaĂąska firma ART-TV-Sat (dopĂłki nie splajtowaÂła latem 2001). WiĂŞc w zasadzie to jÂą moÂżna uznaĂŚ za sieĂŚ, a Porion tylko za "uczestnika" tej sieci.

Na podobnej zasadzie programy ART-TV retransmitowa³y, jak ju¿ pisa³em, inne kablówki: WTK Poznaù, TVK Dami, ProArt Ostrów Wielkopolski, Gosat, sieÌ Tele-Top i inne. Gdybym to jednak nazwa³ wspó³czesn¹ Poloni¹ 1, to bym przesadzi³, bo bloki Twojej Telewizji Miejskiej by³y po prostu marne...
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

Majkell pisze:
michal pisze:PamiĂŞtam jeszcze cos takiego jak Porion, tylko juz nie wiem za bardzo co. W To&Owo byÂł tego program, miaÂł wspĂłlne elementy z innymi typowo kablĂłwkowymi programami. Chyba teÂż jakaÂś sieĂŚ.
Porion to byÂła prywatna warszawska telewizja lokalna, nadajÂąca swĂłj program w kablĂłwce Aster City. RamĂłwka faktycznie miaÂła wspĂłlne elementy z podobnymi programami w innych kablĂłwkach (rĂłwnieÂż nowym Tele-Topem), poniewaÂż transmitowali wspĂłlne pasmo nadawane przez satelitĂŞ (coÂś podobnego jak ma TVP 3). To wspĂłlne pasmo nazywaÂło siĂŞ Twoja Telewizja Miejska i nadawaÂła ja poznaĂąska firma ART-TV-Sat (dopĂłki nie splajtowaÂła latem 2001). WiĂŞc w zasadzie to jÂą moÂżna uznaĂŚ za sieĂŚ, a Porion tylko za "uczestnika" tej sieci.

Na podobnej zasadzie programy ART-TV retransmitowa³y, jak ju¿ pisa³em, inne kablówki: WTK Poznaù, TVK Dami, ProArt Ostrów Wielkopolski, Gosat, sieÌ Tele-Top i inne. Gdybym to jednak nazwa³ wspó³czesn¹ Poloni¹ 1, to bym przesadzi³, bo bloki Twojej Telewizji Miejskiej by³y po prostu marne...

A jak byÂło ze Sky-Orunia bo o tym mowy jeszcze nie byÂło i tutaj i na forum medialinku - nikt nie mĂłwiÂł jaki to byÂł program czy wspĂłlnie dzielony z PoloniÂą 1 tak jak Porion czy nadawaÂł wÂłasne programy.
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Oj miêdzy Porionem i "Sky Rumuni¹" ;) to by³a przepaœÌ... chocia¿by czasowa. Porion zacz¹³ dzia³alnoœÌ mniej wiecej wtedy, gdy upad³y stacje lokalne Polonii 1. Sky Orunia powsta³a tylko troszkê póŸniej ni¿ gdyùski Tele-Top (ten Polonii 1), a upad³a jakiœ rok po nim. By³a stacj¹ pirack¹, nadajac¹ z gdaùskiej dzielnicy Orunia (totalne zadupie :D). Program emitowa³a c¹³¹ dobê - by³o du¿o magazynów lokalnych, serwisów, filmów -ca³kiem atrakcyjny kana³ by³ to zatem. Wielokrotnie plombowano jej nadajniki i konfiskowano sprzêt. O ile jednak Tele-Top rwa³ plomby, a¿ mi³o by³o s³uchaÌ ;), o tyle oni kupowali wcia¿ nowy sprzêcior. Potem uzyska³a koncesjê i sta³a siê pierwsza i przez pewien czas jedyn¹ koncesjonowan¹ prywatn¹ telewizj¹ na Pomorzu. Mieli ju¿ wykupione nowe pomieszczenia w centrum Gdaùska (ulica Heweliusza). Niestety, krótki czas po tym upadli. Có¿ - u¿eranie siê z baranami z URTiP-u, PAR-u, KRRiTV i ca³ej tej bandy po prostu ich wykoùczy³o finansowo. Jak to dok³adnie by³o - nie wiem. I tak oto w 1995 roku œlad po Sky Orunii zagin¹³. :(
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Majkell pisze:Niestety, krótki czas po tym upadli. Có¿ - u¿eranie siê z baranami z URTiP-u, PAR-u, KRRiTV i ca³ej tej bandy po prostu ich wykoùczy³o finansowo. Jak to dok³adnie by³o - nie wiem. I tak oto w 1995 roku œlad po Sky Orunii zagin¹³. :(
Hmm. Kiedy byÂła powĂłdÂź w TrĂłjmiejÂście i wylaÂła rzeka Radunia zalewajÂąc OruniĂŞ wszystkie telewizje pokazywaÂły materiaÂły amatorkie w napisem SKY Orunia. Nie wiem kiedy byÂła ta powĂłdÂź, ale na pewno po 1995. Chyba 1999...
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

O, widzĂŞ, Âże masz wiĂŞksze rozeznanie w trĂłjmiejskich mediach niÂż ja. ;) GratulujĂŞ. :P

Nie bĂŞdĂŞ juÂż wiĂŞcej nic argumentowaĂŚ, masz tu linki potwierdzajÂące moje sÂłowa: http://www.pomorskiefirmy.pl/pages_news ... ewizja.htm (pisze jak byk, Âże stacja padÂła)
http://radiopolska.bydnet.pl/wykaz/archtv21.html
(w wykazie kana³ów podana dok³adna data zamkniêcia + komentarz: "Zakoùczenie dzia³alnoœci")

Gdyby to Ciê nie satysfakcjonowa³o, wyt³umacz mi, czemu Orunii Sky nie by³o od blisko 10 lat w sieciach kablowych: UPC, Multimedia, w ksi¹¿kach telefonicznych, Panoramie Firm...

W 1999 roku, skoro tak juÂż sugerujesz tĂŞ datĂŞ, byÂło juÂż po wielkich czystkach, jeÂśli chodzi o trĂłjmiejskie telewizje. ÂŚledziÂłem te wydarzenia BARDZO uwaÂżnie. Nie byÂło juÂż TTK Gdynia (zlikwidowane 29 marca 1998), TV TrĂłjmiasto "Siesta" (kilka tygodni potem), PTK 1. A co dopiero mĂłwiĂŚ o Sky Orunii. :lol:

Owszem materiaÂły z powodzi byÂły w TV, ale podpisane jako "Orunia" - dzielnica gdaĂąska. Sky Orunia poza tym posÂługiwaÂła siĂŞ logiem OS wiĂŞc jeÂśli to by byÂły jej materiaÂły, to by najprawdopodobniej byÂły oznaczone tym logiem.
Ostatnio zmieniony niedziela 26 wrz 2004, 02:11 przez Majkell, łącznie zmieniany 2 razy.
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Majkell pisze: Owszem materiaÂły z powodzi byÂły, ale podpisane jako "Orunia" - dzielnica gdaĂąska. Sky Oruni poza tym posÂługiwaÂła siĂŞ logiem OS wiĂŞc jeÂśli to by byÂły jej materiaÂły, to by najprawdopodobniej byÂły oznaczone tym logiem.
To zdanie moim zdaniem by wystarczyÂło, Âże na tym filmie byÂło napisane co innego. Nic nie wmawiam. Wszystko to byÂło jakieÂś tam przebÂłyski w pamiĂŞci.

A porĂłwnanie tej dyskusji do rozmowy o dacie zamkniĂŞcia do Ronda jest jakimÂś nieporozumieniem,. Tam siĂŞ upieraÂłeÂś...
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Wcale siê nie upiera³em, ale powo³ywa³em siê na trzy doœÌ wiarygodne Ÿród³a. I to by³ idealny temat do dyskusji.
Karol
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 08 cze 2004, 22:55

Post autor: Karol »

A tak gadacie o tej Polonii 1 jaka byÂła kiedyÂś itd a jestem ciekaw:
OglÂądacie jÂą jeszcze? :D Ja przyznam siĂŞ oglÂądam ale tylko w weekendy "Gigi" wieczorem i na tym siĂŞ koĂączy :wink:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości