Polonia 1

Dyskusje na temat pozostałych stacji telewizyjnych.

Moderator: Łukasz

Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Oj, co do Abe to wiadomo, Âże oglÂąda, ja teÂż bym nieraz rzuciÂł okiem, gdybym tylko miaÂł jÂą nadal w kablĂłwce...
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

Proponuje kolejne oÂżywienie tematu. Ja nie zapewniam ale moÂżliwe, Âże niedÂługo pojawiÂą sie tu jakieÂś nowe zdjĂŞcia wykonane przeze mnie czyli zapy z Polonii 1 ;) mam taki jeden sposĂłb ale muszĂŞ to jeszcze obadaĂŚ dokÂładnie ale powinno byĂŚ wszystko OK ;)
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Tylko nie zepsuj komputera albo telewizora, bo to co napisaÂłeÂś brzmi bardzo tajemniczo. ;-)
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Nie ogl¹dam, bo nie mam jej od 1998 roku. Nie jestem w stanie powiedzieÌ czy gdybym mia³ to bym by³ jej widzem. Ale mia³em chwilowo Super 1 w 2000 i 2001 roku i jakoœ to ogl¹da³em. Mo¿e dlatego, ¿e mieli kilka nowych produkcji, a poza tym by³o to trochê podobne do starej dobrej Polonii. Mog³em nawet ogl¹daÌ 10. raz "Na gor¹cym uczynku" i nie przeszkadza³o. Mo¿e i bym ogl¹da³ Poloniê 1... Ale ju¿ na pewno nie bajki. Próbowa³em, ale nie umiem. Wyros³em z tego ca³kowicie i nie budz¹ ¿adnego sentymentu - wrêcz irytuj¹. To samo tyczy siê Gumisiów, Pszczó³ki Maji czy Muminków wychwalanych g³ównie chyba przez forumowych studentów w innych w¹tkach.
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
morus1000
Początkujący
Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: wtorek 18 maja 2004, 14:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: morus1000 »

wkrotce MAJKELL bedzie tu jeden koles z tv EX BYDGOSZCZ

wiecej nie zdradze :) :D :D :D :D :D
Grzesioo
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 368
Rejestracja: wtorek 31 sie 2004, 19:56
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Grzesioo »

MoÂże to was zainteresuje
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

Grzes pisze:MoÂże to was zainteresuje
A takÂże to:
http://satnews.tivi.pl/modules.php?name ... =0&thold=0
morus1000
Początkujący
Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: wtorek 18 maja 2004, 14:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: morus1000 »

morus1000 pisze:wkrotce MAJKELL bedzie tu jeden koles z tv EX BYDGOSZCZ

wiecej nie zdradze :) :D :D :D :D :D

JUZ ZA NIEDLUGO bo adresu nie zna
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

To œwietnie, bo ten temat trochê upada. Ju¿ ca³¹ stronê gadamy o niczym. :)
Karol
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: wtorek 08 cze 2004, 22:55

Post autor: Karol »

No juÂż widaĂŚ, Âże Polonia 1 w nowej ramĂłwce przygotowaÂła filmy emitowane dotÂąd w Tele5.
Aktualna ramĂłwka stacji oraz o parenaÂście dni do przodu tutaj: http://www.cyfraplus.pl/cgi-bin/cyfra/base/base.pl
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Nowa oprawa graficzna Polonii 1

Post autor: Majkell »

Nowa oprawa graficzna Polonii 1

ZAPY DO PODGL¡DNIÊCIA TUTAJ:
http://www.satnews.tivi.pl/modules.php? ... e&sid=3035

Jak dla mnie Polonia 1 mia³a zawsze jedne z naj³adniejszych opraw w polskiej telewizji, ale jak obejrza³em tê now¹ to mnie zatka³o. Po prostu genialna. Zdecydowanie najlepsza wœród polskich stacji. Prezentuje siê bardzo ³adnie, jednoczesnie elegancko, gustownie i nowoczeœnie! No i przede wszytskim ja na najbardziej lubiê czo³ówki z animacj¹ 3D. Mówiê Wam, rewelacja. ;)

AÂż gÂłupio, Âże ani TVN, ani Polsat ani nawet TVP nie sÂą w stanie stworzyĂŚ choĂŚby w poÂłowie tak piĂŞknej oprawy jak niewielka Polonia 1.

Te kwiatki TVP 1 i kropki TVN naprawdê wypadaj¹ bardzo baldo, przy tym, co dziœ tu zobaczy³em. Kaw¹³ dobrej roboty (jak zwykle).

Grafika P1 wyszÂła nawet lepiej niÂż oprawa Tele 5. :)
Przemek
Bywalec
Bywalec
Posty: 653
Rejestracja: środa 30 cze 2004, 13:47

Post autor: Przemek »

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek


Ta oprawa jest zdecydowanie lepsza od TVN, TVP, POLSAT itp. Najlepsza w Polsce
Żartowałem.
Abe
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 155
Rejestracja: czwartek 24 cze 2004, 16:23
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Abe »

Mam mo¿liwoœÌ robienia zapów z dawnej Polonii 1. Nie bêd¹ one w super jakoœci, bo s¹ robione za pomoc¹ kamerki internetowej (ten aparacik z telezakupów mango) ale zawsze to coœ, nie wa¿ne czy dobra jakoœÌ czy trochê s³absza.

Na razie takie oto zapy:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jedna z czoÂłowek Polonii 1

Obrazek
RamĂłwka od godziny 16:15 - wprowadzenie i opis

Obrazek
ZapowiedÂź serialu animowanego "KsiĂŞga dÂżungli"

Obrazek
Prezentacja filmĂłw z cyklu "Wielkie kino" emitowanego w kaÂżdy poniedziaÂłek o godzinie 20:00

Obrazek
Stare logo Polonii 1 w peÂłnej okazaÂłoÂści (podczas przerw miĂŞdzy zwiastunami)


I to by byÂło wszystko jak na razie :) wkrĂłtce kolejne zapy :)

I proponuje aby ponownie przykleiÌ temat, aby by³ zawsze widoczny i by³ "pod rêk¹" oraz aby ponownie do dyskusji w³¹czy³ siê nasz specjalista - Micha³.
Telewizyjne wspomnienia: http://www.polish-tv.prv.pl
michal
Bywalec
Bywalec
Posty: 651
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 00:19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michal »

Abe pisze: Mam mo¿liwoœÌ robienia zapów z dawnej Polonii 1. Nie bêd¹ one w super jakoœci, bo s¹ robione za pomoc¹ kamerki internetowej (ten aparacik z telezakupów mango) ale zawsze to coœ, nie wa¿ne czy dobra jakoœÌ czy trochê s³absza.
Dziêki za wszystkie zapy. Bardzo ³adne i ciekawe. Dawaj ich jak najwiêcej. JakoœÌ bardzo dobra. Jednak ten aparacik nie jest bublem jak myœla³em - wszystko co z mango kojarzy mi siê niestety z jakimœ szajsem.
Abe pisze: Obrazek
Jedna z czoÂłowek Polonii 1
ByÂło ich kilka, ale nie pamiĂŞtam wszystkich. Ta z kamerkÂą chyba byÂła najczĂŞÂściej. ByÂła jeszcze jedna z kulÂą ziemskÂą i jeszcze inna z jakby antenÂą nadajnika, ktĂłry tworzyÂł okrĂŞgi wskazujÂące nadawanie sygnaÂłu.
Abe pisze: Obrazek
RamĂłwka od godziny 16:15 - wprowadzenie i opis
Nie pamiĂŞtam. Na oko to byÂło podczas zwiastunu z Knapikiem.
Abe pisze: Obrazek
ZapowiedÂź serialu animowanego "KsiĂŞga dÂżungli"
Czy to na pewno jest zapowiedÂź tylko tej konkretnej, a nie fragment prezentacji caÂłej nowe jesiennej (?) ramĂłwki czytanej przez Knapika. 16.15 podawano jako godzinĂŞ rozpoczecia bajek, a "KsiĂŞga DÂżungli" pierwszy raz leciaÂła o 17:05. W tym zwiastunie byÂły tez reklamowana m. in. KrĂłlewna SnieÂżka, Zorro, a takÂże powtĂłrkowy Yattaman i GeneraÂł Daimos.
Abe pisze: Obrazek
Prezentacja filmĂłw z cyklu "Wielkie kino" emitowanego w kaÂżdy poniedziaÂłek o godzinie 20:00
Tak, przypomniaÂłeÂś mi te zwiastuny. ZupeÂłnie o nich zapomniaÂłem. TrochĂŞ tandetnie to juÂż teraz wyglÂąda. :/

A masz czo³ówkê reklamy? By³y trzy wersje muzyczne do tego zegara. Chcia³bym us³yszeÌ tê pierwsz¹ :D
Świeże pomidory! Prosto z krzaka!
Majkell
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 175
Rejestracja: piątek 07 maja 2004, 22:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Majkell »

Zwabiony nowymi zapami - powracam! :)

BTW: Ale to forum muli nieziemsko. £ukasz zrób coœ z tym, bo siê czujê jak w sieci lokalnej po³¹czonej przez modem TP. :|

Co do zapków. Czo³ówka z kul¹ ziemsk¹, choÌ podobna, by³a dopiero w wersji satlitarnej P1. Tutaj mamy wersjê naziemn¹. Pamiêtam tê z kamer¹, pamiêtam te st¹d: http://www.polonia1.webpark.pl/galeria1.htm

Nie kojarzĂŞ tej z nadajnikiem, o ktĂłrej pisze MichaÂł.

Fakt, Âże wyglÂąda to trochĂŞ tandetnie, ale mĂłwimy o czasdach, gdy TVP wyÂświetlaÂło tylko statycznÂą planszĂŞ z napisem TVP 1 lub dwĂłjkĂŞ na tle animowanych chmurek (LOL).

Abe, jak robisz zapki, to czy byœ móg³ zmiejszyÌ jaskarwoœÌ obrazu na TV? Trochê przyciemniÌ obraz i bêdzie git. ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości