[TVN] Milionerzy

Miejsce na dyskusje związane z TVN Warner Bros. Discovery; dział poświęcony obecnym i archiwalnym audycjom.

Moderator: Łukasz

michal641
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 431
Rejestracja: poniedziałek 10 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: michal641 »

Mam pewne pytanie. PrzeczytaÂłem w jednym z komentarzy w tekÂście "Lis za miliony" na tvn.tivi.pl takie coÂś:
grzegorz
czwartek / 23-03-2006 / 14:17:01
ByÌ mo¿e p. Tomasz Lis wróci znowu na "stare œmieci" do TVN i znowu poka¿e swoj¹ klasê. Nie mia³bym nic przeciwko temu. To jest jedna z dziwniejszych spraw dlaczego zdjêto go z anteny i wyrzucono ze stacji Walterów, podobnie jak z dnia na dzieù zdjêto Milionerów - do dziœ nie wiem dlaczego (napewno nie chodzi³o tu o ogl¹dalnoœÌ). Proszê o wypowiedzi na ten temat. Pozdrawiam

O co chodziÂło z tym nagÂłym zdjĂŞciem milionerĂłw z anteny?
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

michal641 pisze:(...)O co chodziÂło z tym nagÂłym zdjĂŞciem milionerĂłw z anteny?
Mi siê wydaje ¿e chyba jednak "Milionerzy" zostali zdjêci z anteny przez wyniki ogladalnoœci. :roll: Fakt niektóre mia³y bardzo wysok¹ ogl¹dalnoœÌ, ale te ostatnie mia³y chyba s³ab¹. :roll: Nie jestem pewnien bo wtedy nie interesowa³em sie tym, ale gdzieœ o tym czyta³em. :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
szym
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1290
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 12:27

Post autor: szym »

OczywiÂście, Âże "Milionerow" nie zdjĂŞto z dnia na dzieĂą, ostatnie odcinki (w grudniu 2002 roku) oglÂądaÂło Âśrednio 1 467 369 widzĂłw (wg AGB). Chyba kaÂżdy przyzna, Âże taki wynik nie jest za ciekawy, wiĂŞc siĂŞ z programem poÂżegnano.

NajchĂŞtniej oglÂądany odcinek zgromadziÂł 6,5 mln widzĂłw przed tv, kolejne cztery w okolicach 5 mln.
:)
Awatar użytkownika
jott kott
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 114
Rejestracja: czwartek 28 paź 2004, 18:19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jott kott »

Ciekawe, za granicÂą, w krajach o populacji zbliÂżonej liczebnie do Polski (lub trochĂŞ wyÂższej), teleturnieje sÂą pokazywane przez nawet kilkanaÂście lat non-stop, a u nas - poza "WielkÂą GrÂą", "Jednym Z DziesiĂŞciu" i "Jaka To Melodia" [nota bene wszystkie trzy emitowane w telewizji publicznej] Âżaden teleturniej niÂż 3-4 lata siĂŞ chyba nie utrzymaÂł (O_o) NiezaleÂżnie od tego, czy to Polsat, czy TVN, czy... Cokolwiek innego. W Niemczech "Milionerzy" idÂą nadal, "Big Brother" idzie nadal (mimo Âże AFAIK i jedno i drugie wystartowaÂło tam duÂżo wczeÂśniej niÂż w Polsce), w Wielkiej Brytanii to samo... Ciekawe jaka jest przyczyna tej zaledwie kilkusezonowej ÂżywotnoÂści programĂłw rozrywkowych w Polsce...
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

jott kott pisze:(...)Ciekawe jaka jest przyczyna tej zaledwie kilkusezonowej ÂżywotnoÂści programĂłw rozrywkowych w Polsce...
MoÂże dlatego, Âże ludziom w Polsce siĂŞ wszystko po jakimÂś czasie nudzi i szukajÂą czegoÂś innego - ciekawszego. :roll:

Ja bym chciaÂł aby teraz powrĂłciÂły "Milionerzy" i "Big Brother" (choĂŚ na jeden sezon) moÂże ludzie by to oglÂądali dawno tego nie byÂło no i przydaÂł by sie na Polskim rynku dobry teleturniej (jakoÂś z tych wszystkich wybija siĂŞ tylko "Grasz czy nie grasz"). :roll:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Awatar użytkownika
jott kott
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 114
Rejestracja: czwartek 28 paź 2004, 18:19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: jott kott »

pawell pisze:
jott kott pisze:(...)Ciekawe jaka jest przyczyna tej zaledwie kilkusezonowej ÂżywotnoÂści programĂłw rozrywkowych w Polsce...
MoÂże dlatego, Âże ludziom w Polsce siĂŞ wszystko po jakimÂś czasie nudzi i szukajÂą czegoÂś innego - ciekawszego. :roll:
Mo¿liwe, z tym ¿e w Polsce IMHO pope³niany jest czêsto doœÌ podstawowy b³¹d - zdejmuje siê kurê, która mo¿e nie znosi ju¿ z³otych jajek, ale wci¹¿ znosi "srebrne" [ogl¹dalnoœÌ rzêdu ~1.5 do 2 mln], nie maj¹c w zanadrzu ¿adnego pewniaka, który dawa³by chocia¿ jajka "z br¹zu" (trzymaj¹c siê drobiowo-nabia³owej nomenklatury). Tak zwana "zamiana siekierki na kijek", w tej chwili TVN ¿adnych teleturniejów poza durnowatym do granic mo¿liwoœci call-tv nie emituje (mylê siê?), Polsat ma przynajmniej "Grasz Czy Nie Grasz".
"NajsÂłabsze Ogniwo" IMHO nigdy nie zbliÂżyÂło siĂŞ do "MilionerĂłw" nawet w poÂłowie - abstraujÂąc juÂż od samej prowadzÂącej (bĂŞdÂącej poza teleturniejem Âświetnym krytykiem, dziennikarzem etc.), ktĂłrÂą moÂżna lubiĂŚ albo i nie, to po prostu sam format jest duÂżo mniej emocjonujÂący, bo i pieniÂądze mniejsze do wygrania, i dramaturgii tam tyle co kot napÂłakaÂł, i budÂżet duÂżo mniejszy...
Ja nadal nie rozumiem decyzji o zdjĂŞciu "MilionerĂłw" z anteny (podobno sam Hubert UrbaĂąski teÂż nie do koĂąca wie co, jak, dlaczego i po co), tym bardziej, Âże z perspektywy czasu widaĂŚ, Âże TVN Âżadnego teleturniejowego asa w rĂŞkawie na miejsce tego programu nie miaÂł... :?
Teraz natomiast, jak ju¿ wspomina³em gdzieœ w komentarzach na stronie g³ównej, TVN zrobi³o siê telewizj¹ straszliwie kryminaln¹ - "W-11 Wydzia³ Œledczy", "Detektywi", "Sêdzia Anna Maria Weso³owska", "Kryminalni", "Uwaga", "Detektyw", "SuperWizjer", "Pod Napiêciem"... Przyda³aby siê IMHO, kurczê, jakaœ przeciwwaga dla tej szarzyzny i brutalnoœci (fikcyjnej mieszanej z rzeczywist¹), "Milionerzy" plus jakieœ reality-show by siê do tego œwietnie nadawali...
terraX
Bywalec
Bywalec
Posty: 831
Rejestracja: niedziela 25 wrz 2005, 18:28
Lokalizacja: to tu, to tam

Post autor: terraX »

jott kott pisze:Mo¿liwe, z tym ¿e w Polsce IMHO pope³niany jest czêsto doœÌ podstawowy b³¹d - zdejmuje siê kurê, która mo¿e nie znosi ju¿ z³otych jajek, ale wci¹¿ znosi "srebrne" [ogl¹dalnoœÌ rzêdu ~1.5 do 2 mln]
No w³aœnie, nie staraj¹ siê przywi¹zaÌ widzów do programów jakiegoœ typu, tylko goni¹ wci¹¿ za nowoœciami. Rozumiem, ¿e musz¹ na siebie zarabiaÌ, ¿e licz¹ siê konkurencyjne i przynosz¹ce dochód programy, ale czy nie by³oby mi³o, jakby programy nie znika³y wraz z now¹ ramówk¹?
Tvn stosuje tak¹ taktykê kroczków po szczytach. Same nowe i kasowe programy. Przywi¹zuj¹ widzów do ci¹g³ej nowoœci, zamiast do konkretnych programów. Nie zd¹¿y siê znudziÌ, a tylko opatrzy i ju¿ znika z ramówki (odradza siê najczêœciej w Polsacie :devil: )
"Ten, kto się śmieje ostatni, przeważnie nie ma jednego zęba na przedzie" :)
Szlachcic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 30 maja 2005, 15:27
Lokalizacja: Winny Gród
Kontakt:

Post autor: Szlachcic »

"Who Want's To Be a Millionaire" bo tak brzmi oryginalna nazwa teleturnieju jest fenomenem na skalê œwiatow¹ i niestety by³ fenomenem w Polsce. W prawdzie program doczeka³ siê czterech edycji (09.1999-01.2003) to i tak pozosta³ pewnien niedosyt ze wzglêdu na brak g³ównej wygranej czyli tytu³owego 1000 000 z³. Czwarta edycja doprowadzi³a do powa¿nego spadku ogl¹dalnoœci i nic dziwnego, gdy¿ program by³ zbyt czêsto emitowany w ci¹gu tygodnia. Kolejne odcinki nie przynosi³y ¿adnych emocji zwi¹zanych z wygrywaniem wielkich kwot (najwy¿sza wygrana to 500 000 z³, która pad³a trzykrotnie) oraz nieciekawe studio (w porównaniu do edycji europejskich), które w rzeczywistoœci by³o marn¹ atrap¹ i nie osza³amia³o zbytnio efektami wizualnymi. Jedynie prowadz¹cy podwy¿sza³ jakoœÌ owej polskiej edycji, chocia¿ czasami dawa³o siê odczuÌ znudzenie wykonywan¹ prac¹. Podsumowuj¹c, z³a strategia oraz nieprzywi¹zywanie uwagi do zastosowaù nowatorskich jakie na przyk³ad wprowadzono w USA gdzie dodano nowe ko³o ratunkowe "change your question" czyli nic innego jak zamiana pytania na inne, które pojawia siê po przejœciu progu gwarantowanych 32 tys. oraz podwójn¹ satystykê ko³a ratunkowego "pomoc publicznoœci" wg. badaù opinii publicznej i publicznoœci zgromadzonej w studio.
Szkoda, ¿e tak dobry teleturniej ze wspania³¹ muzyk¹ (Keith Strachan & Matthew Strachan) oraz z wieloma mo¿liwoœciami jakie za sob¹ niesie nie przetrwa³ i znudzi³ siê Polakom przez z³¹ strategiê stacji.
Nie wierzĂŞ w to, aby powrĂłciÂł do TVN-u, moÂże inna stacja pokusi siĂŞ o wykupienie koncesji? Reaktywacja musiaÂłaby siĂŞ odbyĂŚ z poprzedzeniem wielu zmian poczÂąwszy od studia, poprzez zmianĂŞ wysokoÂści wygranych (np. w euro zamiast zÂłotych) i skoĂączywszy na prowadzÂącym...
Zaczynamy gr? o milion z?otych...
aveo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1341
Rejestracja: wtorek 11 lip 2006, 01:56
Lokalizacja: Danzig

Post autor: aveo »

No i mr Hubert nie mĂłgÂłby prowadziĂŚ,bo ma teraz lepszÂą fuchĂŞ... : 'TzG'...
work work work
gdzie są te wakacje??!!
жду тебя...
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

Szlachcic pisze:Nie wierzĂŞ w to, aby powrĂłciÂł do TVN-u, moÂże inna stacja pokusi siĂŞ o wykupienie koncesji? Reaktywacja musiaÂłaby siĂŞ odbyĂŚ z poprzedzeniem wielu zmian poczÂąwszy od studia, poprzez zmianĂŞ wysokoÂści wygranych (np. w euro zamiast zÂłotych) i skoĂączywszy na prowadzÂącym...
To, Âże proponujesz zmianĂŞ prowadzÂącego jest dla mnie oczywistym znakiem - nic nie wiesz o tym programie. :neutral:
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
Szlachcic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek 30 maja 2005, 15:27
Lokalizacja: Winny Gród
Kontakt:

Post autor: Szlachcic »

To, Âże proponujesz zmianĂŞ prowadzÂącego jest dla mnie oczywistym znakiem - nic nie wiesz o tym programie.
Ewentualna zmiana prowadzÂącego tyczy siĂŞ reaktywacji teleturnieju w innej (niÂż TVN) stacji.
To czy nastÂąpi zmiana Huberta UrbaĂąskiego czy teÂż nie, zaleÂżne jest od samego powrotu teleturnieju na antenĂŞ.

P.S
1. To nie sÂą propozycje tylko spekulacje typu co by byÂło, gdyby teleturniej "Milionerzy" pojawiÂł siĂŞ
w innej stacji.
2. Nie mam zwyczaju wypowiadania sie na tematy, o ktĂłrych nie mam chociaÂżby podstawowej wiedzy. Zapewniam, Âże co do "MilionerĂłw" posiadam wiedzĂŞ, ktĂłra wykracza poza podstawy.
3. Polecam czytanie caÂłoÂści wypowiedzi i zrozumienie jej sensu a cytowany post zaliczam do swego rodzaju prowokacji.
Zaczynamy gr? o milion z?otych...
Maciek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1411
Rejestracja: sobota 08 maja 2004, 20:48

Post autor: Maciek »

PrzeczytaÂłem TwĂłj poprzedni post jeszcze raz i rzeczywiÂście przyznajĂŞ Ci racjĂŞ. Zgadzam siĂŞ w wiĂŞkszoÂści aspektĂłw poza jednym - nie wydaje mi siĂŞ, Âżeby kiedykolwiek moÂżna byÂło odczuĂŚ "lekkie znudzenie" Huberta UrbaĂąskiego. On zresztÂą chyba najbardziej w Polsce pragnie powrotu programu, ktĂłry zmieniÂł historiĂŞ telewizji.

MyÂślĂŞ ponadto, Âże jeÂśli inna polska stacja telewizyjna zdecydowaÂłaby siĂŞ na kupno formatu bĂŞdacego rekordowym nie tylko jeÂśli chodzi o wyniki oglÂądalnoÂści, ale takÂże o liczbĂŞ adaptacji: w (bagatela!) 150 krajach Âświata, to w swojej konsekwencji posunĂŞÂłaby siĂŞ takÂże do "pozyskania" samego Huberta UrbaĂąskiego. Jest to jednak sytuacja na tyle, wydaje siĂŞ, abstrakcyjna, Âże trudno to choĂŚby rozwaÂżaĂŚ.

"Milionerzy" w zasadzie mogliby siĂŞ pojawiĂŚ tylko w Polsacie albo nowej telewizji Murdocha. MoÂżna mieĂŚ wiĂŞc nadziejĂŞ - tak samo, jak liczyĂŚ moÂżna na to, Âże TVN kiedyÂś siĂŞgnie po rozum do gÂłowy.

¯e naprawi swój najwiêkszy - jak do tej pory - b³¹d (i w znacz¹cym stopniu niezrozumia³y). Nie chodzi tu tylko o samo zdjêcie z anteny, ale tak¿e to, co opisa³ Szlachic - dopuszczono do wyblakniêcia pomys³u, który sam w sobie jest niemal¿e doskona³y.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
~
Bywalec
Bywalec
Posty: 597
Rejestracja: piątek 05 paź 2007, 14:59
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: ~ »

Telewizja TVN dopina w³aœnie szczegó³y umowy z w³aœcicielem praw do teleturnieju "Milionerzy", z firm¹ 2waytraffic. Najprawdopodobniej program tak jak kiedyœ, poprowadzi Hubert Urbaùski, którego TVN z hukiem wyrzuci³ we wrzeœniu z "Taùca z gwiazdami".
- Fajnie by by³o. Wielkim sentymentem darzê ten program, uwa¿am, ¿e to wci¹¿ bardzo dobry format - mówi Urbaùski. Nie chce jednak potwierdziÌ, czy rozmawia z szefami TVN na temat powrotu do stacji. - Wszystko jest mo¿liwe - stwierdza jedynie.
Teleturniej "Milionerzy" To jeden z najsÂłynniejszych programĂłw w 10-letniej historii TVN. Stacja nadawaÂła go od wrzeÂśnie 1999 r. do stycznia 2003 r. w najlepszym czasie antenowym. Przez caÂły czas gospodarzem gospodarzem programu byÂł Huber UrbaĂąski. Wyemitowano ponad 500 odcinkĂłw, ktĂłrych wystÂąpiÂło ok. 5 tys. graczy. TytuÂłowego miliona nigdy nikt nie wygraÂł, trzech graczy zdobyÂło po 500 tys. zÂł.
Wed³ug naszych informacji "Milionerzy" mog¹ wejœÌ na antenê tu¿ po Nowym Roku. Program ma byÌ elementem nowej strategii TVN - twardej walki o widza w styczniu i lutym. To miesi¹ce, które dotychczas telewizje komercyjne odpuszcza³y, serwuj¹c widzom powtórki. A to dlatego, ¿e po Nowym Roku s³abnie aktywnoœÌ reklamodawców, bo bud¿ety rodzinne Polaków s¹ uszczuplone po œwiêtach.
ZaÂżarta konkurencja wÂśrĂłd firm i stacji telewizyjnych sprawia jednak, Âże i martwe miesiÂące wypeÂłniajÂą siĂŞ coraz bardziej reklamami, co sprawia, Âże stacje mogÂą inwestowaĂŚ w program.
W 2003 r. "Milionerów" zdjêto nagle. Urbaùski nie zd¹¿y³ siê nawet po¿egnaÌ z publicznoœci¹. Dyrekcja TVN t³umaczy³a wówczas, ¿e nie chcia³a dopuœciÌ do wypalenia siê formatu, ¿e musi iœÌ do przodu i proponowaÌ widzom wci¹¿ nowe programy. W TVN œmiano siê z Polsatu, który produkowa³ w nieskoùczonoœÌ kolejne edycje reality show "Bar" (TVN zdj¹³ "Big Brothera" po trzech edycjach).
MinĂŞÂło kilka lat i w ramĂłwce TVN moÂżna dziÂś oglÂądaĂŚ szĂłstÂą edycjĂŞ "TaĂąca z gwiazdami" (wiosnÂą prawdopodobnie kolejna), siĂłdmÂą seriĂŞ "Kryminalnych" i kolejny juÂż sezon "W-11 WydziaÂł ÂŚledczy". Nie zdarzyÂło siĂŞ jednak, by TVN wracaÂł do raz zdjĂŞtych z anteny formatĂłw.
- Strategia jest ró¿na na ró¿nych etapach rozwoju stacji. Jesteœmy dziœ zupe³nie inn¹ telewizj¹ ni¿ piêÌ, osiem lat temu - t³umaczy³ Waldemar Ostrowski, cz³onek zarz¹du TVN. -Nie ma sensu wprowadzaÌ nowoœci w miejsce programów, które wci¹¿ œwietnie siê ogl¹daj¹ - dodaje.
"Zakonserwowanie" ramówki sprawi³o jednak, ¿e czêœÌ widzów odwróci³a siê od stacji. O ile lokomotywa TVN - "Taniec z gwiazdami" - wci¹¿ przyci¹ga przed ekrany 4-5 mln widzów, to wyniki ca³ej ramówki nie s¹ tak dobre, jak zesz³ej jesienie. TVN, który wówczas bi³ rekordy ogl¹dalnoœci, w tym sezonie da³ siê wyprzedziÌ Polsatowi.
Od wrzeœnia do po³owy paŸdziernika 2006 r. udzia³ TVN w telewizyjnej widowni komercyjnej (widzowie w wieku 16-49 lat) siêga³ 20,2 proc., a Polsatu 17,6 proc. W tym samym okresie 2007 r. Polsat zgarn¹³ ju¿ 19,8 proc. widzów z tej grupy, a TVN 17,8 proc. Waldemar Ostrowski przekonuje, ¿e nie jest zaniepokojony.
- O tym, czy nasze wyniki spadajÂą, bĂŞdzie moÂżna powiedzieĂŚ za rok, dwa lata - twierdzi Ostrowski.
- W zeszÂłym roku osiÂągnĂŞliÂśmy rekordowy wynik, ktĂłry trudno byÂło przewidzieĂŚ. ByÂłbym zaniepokojony, gdyby nasze udziaÂły spadÂły do poziomu sprzed 2006r., ale tak nie jest - przekonuje czÂłonek zarzÂądu TVN.
ÂźrĂłdÂło: Polska (18 paÂździernika 2007)
r_r16
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2476
Rejestracja: piątek 31 sie 2007, 22:31
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: r_r16 »

JeÂśli to prawda to jestem za!
lukasz000
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 170
Rejestracja: środa 01 sie 2007, 19:58

Post autor: lukasz000 »

To troche dziwne , Âże nie produkowaÂłaby go firma Endemol przecieÂż ona posiada prawa do tego teleturnieju na alym Âświecie , choĂŚ sÂłyszaÂłem ostatnio powiÂązania z tÂą firmÂą co nie oznacza , Âże to dziwne no i czy hubert moÂże powrĂłciĂŚ do TVN i czy stacja juÂż zapomniaÂła co byÂło miesiac temu?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości