Pielgrzymka Benedykta XVI do Polski

Archiwum programów i innych przedsięwzięć kanałów informacyjnych Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

szymoncz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sobota 05 lis 2005, 23:37

Pielgrzymka Benedykta XVI do Polski

Post autor: szymoncz »

WedÂług mnie tym razem TVN nie pokazaÂł siĂŞ ze swojej najlepszej strony. MuszĂŞ przyznaĂŚ, Âże wolaÂłem oglÂądaĂŚ TVP, tylko w niektĂłrych momentach TVN.

Wady:

- ZÂłe ustawienie swoich kamer, a szczegĂłlnie jak jechaÂł Papamobile (najczĂŞÂściej za drzewami, nic nie byÂło widaĂŚ)
- Bardzo duÂżo transmisji pobieranych z TVP
- MaÂło goÂści zwiÂązanych z koÂścioÂłem
- CzĂŞste przerywanie transmisji na rozmowy z goÂścmi
- Tematy, ktĂłre sÂą prywatnymi sprawami Ojca Swietego - np. co Benedykt XVI jadÂł na obiad...Po prostu szukanie sensacji

Zalety:

- Pokazywanie panujÂącej Atmosfery
- Fakty poza studiem (chociaÂż przerwano HomiliĂŞ)
- DoœÌ dobrze dobrani dziennikarze
http://www.katolik.forka.us Serdecznie zapraszam do rejestracji! Na Wasze pytania odpowiada Ksiądz!
Mandi
Bywalec
Bywalec
Posty: 554
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 00:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mandi »

Mnie te¿ nie podoba³a siê ta nadmierna gadatliwoœÌ w TVN. Moim zdaniem to by³o usilne kreowanie w³asnego wizerunku. WiêkszoœÌ speców od mediów s¹dzi, i¿ ³atwiej jest "¿erowaÌ" na t³umie, którym targaj¹ emocje (i niestety maj¹ racjê). Szkoda. TVN24 powinien pozwoliÌ ludziom prze¿ywaÌ tê pielgrzymkê. Do wy¿ej wymienionych uwag dodam, ¿e niektóre komentarze pewnych goœci by³y w moim odczuciu niesmaczne.
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Pielgrzymka Benedykta XVI do Polski

Post autor: pawell »

Ja nie wiem jak tam byÂło na TVN 24, bo nie mam tej stacji, ale oglÂądaÂłem ciÂągle TVP i tam jak zawsze wszystko na wysokim poziomie. :) :D
szymoncz pisze:- Bardzo duÂżo transmisji pobieranych z TVP
Tu akurat nie ma w tym nic zÂłego, bo i obraz TVP pobieraÂła Trwam, Puls, Polsat i zagraniczne stacje. MyÂślisz, Âże co za papieÂżem miaÂło biegaĂŚ 10 operatorĂłw kamer dla kaÂżdjej jednej stacji :?: I dziĂŞki temu mieli dobry obraz, a tak pewnie ich kamery byÂłyby ustawione daleko... :>
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Marcin
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 3923
Rejestracja: środa 07 lip 2004, 19:31

Post autor: Marcin »

TVP ma wy³¹cznoœÌ na obraz z niektórych miejsc, przekazuje go wszystkim stacjom telewizyjnym z ca³ego œwiata, jest niejako producentem. Mi obraz TVP bardzo czêsto siê zacina³.

Co mi siĂŞ podoba w relacjach TVN24? Studia papieskie, relacje, liczba goÂści, bardzo wygodny podziaÂł ekranu na obraz wizyty papieÂża i studio. Moim zdaniem jest jednak zbyt maÂło osĂłb duchownych w studiu.
khornik
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 19 mar 2006, 11:04
Lokalizacja: Toruń/Moherowo City

Post autor: khornik »

Tak za maÂło jest duchownych. Kamery TVN24 nie wszĂŞdzie majÂą dostĂŞp, ale denerwujÂące jest to logo TVP na TVN24. Podoba mi siĂŞ program Bogdana Rymanowskiego i interaktywny program Grzegorza Miecugowa. ChociaÂż czasami mnie denerwuje to tym razem podobajÂą mi siĂŞ komentarze Jacka PaÂłasiĂąskiego. Wczoraj mogli jednak nie przerywaĂŚ Homilii i dalej jÂą transmitowaĂŚ na TVN24 zamiast "FaktĂłw".
dziękuję wszystko dobrze w przeciwieństwie do niektórych na tym "forum"...
Kosik :D
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 187
Rejestracja: niedziela 24 lip 2005, 15:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Kosik :D »

TVN24 daÂło plamĂŞ...
zamiast j¹ ogl¹daÌ ogl¹da³em TVP... tam by³y porz¹dne komentarze, a nie prowadzone na si³ê rozmowy.
~*~ :) Anna Kalczyńska i Marta Kuligowska TVN24 :) ~*~

Co Wy ode mnie chceta? :D:D:D
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nika »

Co ma TVN24, a czego nie majÂą inne stacje?
Dla mnie odpowiedz jest prosta- najlepszego komentatora watykaĂąskiego czyli Jacka PaÂłasiĂąskiego, dysponuje on niesamowita wiedzÂą , zna wiele ciekawych anegdot, a takÂże jego osobiste spostrzeÂżenia sa warte wysÂłuchania.
A jeÂżeli chodzi o pobieranie transmisji z TVP1 , to nie wiem czy zauwaÂżyliÂście, ale dzisiejsza porannÂą mszĂŞ na BÂłoniach TVN juz sama transmitowaÂła i w porĂłwnaniu z TVP1 mieli o wiele ciekawsze ujĂŞcia niÂżeli Jedynka.
Mandi
Bywalec
Bywalec
Posty: 554
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 00:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mandi »

Owszem PaÂłasiĂąski jest dobry, ale czy najlepszy? Tu juÂż bym polemizowaÂła. Jemu teÂż zdarza siĂŞ popeÂłniĂŚ powaÂżne gafy - nie zawsze potrafi wyczuĂŚ chwilĂŞ (np. gdy usilnie mĂłwiÂł o Janie Pawle jak o zmarÂłym, mimo iÂż on jeszcze ÂżyÂł a wiele osĂłb miaÂło nadzieje na jego powrĂłt do zdrowia). Obraz nadawany przez TVN24 teÂż mi siĂŞ niepodoba. NajwaÂżniejsze momenty z pielgrzymki puszczane sÂą w tle a zamiast PapieÂża na pierwszym planie sÂą goÂście, ktĂłrzy nie zawsze mĂłwiÂą z sensem. :evil:
khornik
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 19 mar 2006, 11:04
Lokalizacja: Toruń/Moherowo City

Post autor: khornik »

Czasmi te rozmowy byÂł denrwujÂące, nie pozwalaÂły na spokojne oglÂądanie materiaÂłu. MoÂżna powiedzieĂŚ, Âże przerost treÂści nad formÂą. Ale podbali mi siĂŞ goÂście Bogdana Rymanowskiego; Joanna Szczepkowska, Zbigniew Wodecki. Fajny jest teÂż ten psychoterapeuta z programu Grzegorza Miecugowa.
dziękuję wszystko dobrze w przeciwieństwie do niektórych na tym "forum"...
sb
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 277
Rejestracja: poniedziałek 26 lip 2004, 01:59

Post autor: sb »

Po pierwsze, czy mialoby to sens aby dwie stacje komentowaly pielgrzymke w tym samym style, za to niektorzy maja TVP bo wola ten styl a niektorzy TVN24.

Po drugie, jest to norma w Anglii, ze na duze narodowe transmisje jedna stacja dostaje pozwolenie na transmisje calosci, po to by nie bylo za duzo kamer itp, ale musi sygnal udostepnic to kazdych stacji bez loga i napisow. Wiec np BBC1 i ITV oraz SkyNews mialy by ten sam obraz (a widz nie wiedialby ktora stacja go produkuje), tyle ze wtedy kazde stacje uzupelniaja glowny obraz swoimi reporterami, dodazdowymi zdjeciami z boku wedlug ich style.

Dla mnie jest to wspaniale rozwiazanie. Dla sprawiedliwosci, stacje zajmuja sie takimi sprawami na zmiane, nie wiem kto o tym decyduje.

Bez sensu dla mnie bylo to ze logo TVP pokazalo sie w TVN, tylko dla reklamy w sumie, nie musiala TVP tego dawac, bo nie byla to rywalizacja tylko TVP miala przywilej.

Na miedzynarodowa sciezke mogli dac logo - ale tez nie potrzebne. najglupsze to ze w samej TVP pojawialy sie az DWA loga TVP, co za glupota, mnie nie jest potrzebne nawet jedno logo, przeszkadza! Wiem ze to TVP bo mam ja na kanale 1 w telewizorze, a w cyfrze tez wiadomo.
aldek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czwartek 02 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Sieradza
Kontakt:

Pielgrzymka Benedykta XVI do Polski

Post autor: aldek »

TVN24 pokazaÂło w tych dniach zwykÂłom klapĂŞ.
TVP byÂło lepsze i ja oglÂądaÂłem TVP.
Fakty przez czwar. i piÂąt. byÂły klapÂą ale Fakty sob. i niedz. byÂły ok.
Ale mogÂło byĂŚ specjalne wyd. FaktĂłw jak byÂło poÂżegnanie PapieÂża Benedykta 16
Hej
Fakty TVN o 19.00 na TVN i iTVN zapraszają Justyna Pochanke,Grzegorz Kajdanowicz i Piotr Marciniak oraz gwiazda polskiej telewizj KAMIL DURCZOK
Nika
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2100
Rejestracja: piątek 24 mar 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nika »

Przez te cztery dni ogl¹da³am wszystkie wydania Faktów i jak dla mnie to one o niebo przewy¿sza³y Wiadomoœci, w F by³o duzo ciekawych materia³ów, œwietnie skomentowane nie mówi¹c o tym, ¿e ruszyli w plener z nadawaniem, a Dorota Gawryluk siedzia³a sobie w cieplutkim studio. Najpowazniesz¹ konkurencj¹ podczas tej pielgrzymki dla Faktów by³y Wydarzenia, które stara³y sie jak mog³y by nie odstawaÌ w tyle, a momentami bywali najlepsi...
Krys_tek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: piątek 08 kwie 2005, 14:12
Lokalizacja: Wieleń
Kontakt:

Post autor: Krys_tek »

nika pisze:... a Dorota Gawryluk siedziaÂła sobie w cieplutkim studio.
Ale Ziemiec by³ w terenie przez te wszystkie dni... Oj ktoœ tu chyba chce za wszelk¹ cenê wywy¿szyÌ Fakty... Czytaj¹c opinie w internecie trzeba jednak przyznaÌ, ¿e najbardziej podoba³y siê relacje na TVP z Wiadomoœciami w³¹cznie.
erboj
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 14 sie 2005, 22:34

Post autor: erboj »

Witam serdecznie... Szczerze mówi¹c, zaskoczy³a mnie czêœÌ zamieszczonych tutaj komentarzy i towarzysz¹cy im triumfalistyczny ton - ¿e to TVP relacjonowa³a papiesk¹ pielgrzymkê lepiej ni¿ TVN24 i w ogóle ten ca³y TVN to niech siê schowa, bo nic porz¹dnie zrobiÌ nie potrafi... Wobec tego trzeba chyba przypomnieÌ, ¿e inna jest rola telewizji publicznej i telewizji komercyjnej, nawet jeœli jest to telewizja informacyjna i jej g³ównym zadaniem jest relacjonowanie najwa¿niejszych wydarzeù. To w misjê telewizji publicznej wpisana jest s³u¿ebna rola wobec spo³eczeùstwa i dlatego to ona mia³a monopol na papie¿a. Chocia¿ monopol to niedobre okreœlenie (za chwilê wyt³umaczê dlaczego), wiêc lepiej chyba powiedzieÌ, ¿e TVP by³a po prostu uprzywilejowana. Ale za to mia³a te¿ wiêcej obowi¹zków. Nie mierzmy wiêc wszystkiego jedn¹ miar¹ - to tak na pocz¹tek.
A teraz o samej pielgrzymce... Nie wiem, ile osĂłb zabierajÂących tutaj gÂłos miaÂło okazjĂŞ obserwowaĂŚ w TVN24 relacje z pielgrzymki papieÂża Jana PawÂła II cztery lata temu. Ja miaÂłem to szczĂŞÂście i dobrze pamiĂŞtam, Âże wtedy TVN24 nie mĂłgÂł korzystaĂŚ z sygnaÂłu TVP. Mimo swojej misji i sÂłuÂżebnej roli publiczny nadawca doszedÂł do wniosku, Âże nie bĂŞdzie wspieraÂł konkurencji, ktĂłra w ciagu kilku miesiecy przebojem weszÂła na rynek i systematycznie powiĂŞkszaÂła udziaÂły w nim. O prawo do sygnaÂłu produkowanego przez TVP toczyÂł siĂŞ jeszcze jakiÂś czas spĂłr. Na nic zdaÂły siĂŞ jednak zabiegi szefĂłw TVN. Stacja postanowiÂła poradziĂŚ sobie sama. ZaangaÂżowano niespotykane w jej historii siÂły i Âśrodki, wozy transmisyjne, dziesiÂątki reporterĂłw. Mimo Âże TVN24 byÂł wtedy mÂłodÂą stacjÂą, ktĂłra dopiero raczowaÂła, poradziÂł sobie znakomicie.
I w³aœnie dlatego jestem przekonany, ¿e gdyby tym razem znów zasz³a taka koniecznoœÌ, to TVN24 poradzi³by sobie bez korzystania z sygna³u TVP. Zreszt¹, wszêdzie, gdzie by³a taka mo¿liwoœÌ, radzi³ sobie we w³asnym zakresie. Na lotniskach w Warszawie i Krakowie, przed Pa³acem Arcybiskupim i pod oknem na Franciszkaùskiej 3, podczas mszy œwiêtych. Z sygna³u TVP korzystano wszêdzie tam, gdzie dziennikarzy komercyjnych mediów nie wpuszczano.
Jeœli chodzi o ekspertów w studiu, to widzia³em tam duchownych. A ¿e nie byli w wiêkszoœci? Przepraszam, czy TVN24 jest telewizj¹ katolick¹? Czy tylko ludzie w koloratkach mog¹ komentowaÌ s³owa Ojca Œwiêtego? A publicyœci, teolodzy? Oni nie s¹ mile widziani? Nie rozumiem tego zarzutu. Przy tej okazji chcia³bym wyró¿niÌ za niezwykle ciekawe komentarze Jacka Pa³asiùskiego i nie zgodziÌ siê z zarzutem, który tutaj siê pojawi³ - ¿e Pa³asiùski relacjonuj¹c chorobê Jana Paw³a II, mówi³ o nim jakby ju¿ nie ¿y³. Ogl¹daliœmy wtedy chyba dwie inne telewizje i dwóch innych Jacków Pa³asiùskich, bo ja mam zupe³nie inne wspomnienia.
Pozdrawiam serdecznie.
Erboj
khornik
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 19 mar 2006, 11:04
Lokalizacja: Toruń/Moherowo City

Post autor: khornik »

Media2 pisze:W najnowszym wydaniu tygodnika Najwy¿szy Czas redaktor Dariusz Kos, bliski wspó³pracownik Janusza Korwin-Mikke, ostro skrytykowa³ relacje TVN24 podczas pielgrzymki. Porówna³ je do propagandy TVP w czasach PRL.
"ObrzydliwoÂści" TVN24 podczas pielgrzymki
tagi: NajwyÂższy Czas, Dariusz Kos, TVN24, PapieÂż, pielgrzymka, Benedykt XVI
W najnowszym wydaniu tygodnika Najwy¿szy Czas redaktor Dariusz Kos, bliski wspó³pracownik Janusza Korwin-Mikke, ostro skrytykowa³ relacje TVN24 podczas pielgrzymki. Porówna³ je do propagandy TVP w czasach PRL.

- BĂŞdziemy siĂŞ koncentrowaĂŚ nie tylko na religijnym wymiarze wizyty, ale takÂże na jej aspektach politycznych i spoÂłecznych, jak pojednanie polsko-niemieckie czy program Radia Maryja w polskim KoÂściele - mĂłwiÂł Adam PieczyĂąski, prezes TVN24 w rozmowie z miesiĂŞcznikiem Press.

Dariusz Kos widzÂąc tÂą wypowiedÂź, od razu zabraÂł siĂŞ za ostre krytykowanie caÂłej stacji. "W tej sposĂłb prezes telewizji TVN24 Adam PieczyĂąski wprost informuje, iÂż telewizja, ktĂłrej szefuje, bĂŞdzie wykorzystywaĂŚ WizytĂŞ ApostolskÂą Ojca ÂŚwiĂŞtego do swych prywatnych celĂłw walki na tle religijnym z konkurencyjnÂą grupÂą medialnÂą!" - czytamy w tekÂście.

Kos owe dzia³ania TVN24 nazywa tak¿e "obrzydliwoœci¹", a tak¿e "d¹¿eniem do uwik³ania Benedykta XVI w prywatne interesy grupy medialnej TVN. "To szczucie Polaków przy ka¿dej okazji, tak¿e pielgrzymki Ojca Œwiêtego, na religijne stacje: Radio Maryja i Telewizjê Trwam przypomina mi metody w³adz PRL i SB stosowane wobec Polaków i mediów katolickich podczas pielgrzymek Jana Paw³a II do Ojczyzny" - czytamy w komentarzu redaktora Najwy¿szy Czas.
Kolejny atak rozmodlonej prawicy na osoby, ktĂłre inaczej od nich myÂślÂą. Niesprawidliwe jest w ten sposĂłb oskarÂżanie TVN24. Niech popatrzÂą na TV Trwam gdzie co drugi sÂłuchacz z cichym przyzwoleniem prowadzÂącego atakuje papieÂża.
dziękuję wszystko dobrze w przeciwieństwie do niektórych na tym "forum"...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości