[TVN] Hela w opałach

Dział poświęcony zakończonym produkcjom Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

khornik
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 19 mar 2006, 11:04
Lokalizacja: Toruń/Moherowo City

[TVN] Hela w opałach

Post autor: khornik »

Jak poda³y "Fakty" nowy serial TVN bêdzie nosi³ tytu³ "Hela w opa³ach". Ta nazwa kojarzy mi siê z jakimœ serialem zagranicznym, ale teraz nie mogê sobie przypomnieÌ :roll: Tak samo ju¿ wczeœniej informowano g³ównymi bohaterami serialu bêd¹ dzieci. Wydaje mi siê, ¿e bêdzie to coœ fajnego - takie mi³e kino familijne. Zobaczymy jak TVN zrealizuje ten pomys³.
dziękuję wszystko dobrze w przeciwieństwie do niektórych na tym "forum"...
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

No tytuÂł fajny :P bardzo mi siĂŞ spodobaÂł. :lol: Narazie on mi siĂŞ z Âżadnym zagranicznym serialem nie kojarzy. :roll: Ja Ci sie khorniku przypomni to napisz. :P I mam nadziejĂŞ, Âże wezmÂą inne dzieci niÂż te co pokazywali w materiale, bo mi siĂŞ one nie podobaÂły. 8) :devil: No i ciekawe kiedy HelkĂŞ bĂŞdÂą nadawaĂŚ? :devil: :D MoÂże wreÂście wywalÂą ten beznadziejeny "Maraton UÂśmiechu" i dadzÂą ten serial w jego miejsce, bo w paÂśmie po 20 nie widzĂŞ miejsca. :roll:

P.S. a gdzie siĂŞ podziaÂł ten poprzedni temat o tym serialu :?: :neutral: :mhm:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Enceladus
Początkujący
Początkujący
Posty: 88
Rejestracja: sobota 17 wrz 2005, 23:03

Post autor: Enceladus »

Serial "Hela w opaÂłach" powstanie w caÂłoÂści opierajÂąc siĂŞ na sÂłynnym serialu "Grace w opaÂłach (Grace Under Fire)" z 1993 roku. Dialogi i scenagrafia bĂŞdÂą identyczne jak w wersji angielskiej, oczywiÂście w przeÂłoÂżeniu na jĂŞzyk Polski. W serialu "Grace w opaÂłach" wystĂŞpowaÂło dwoje dzieci (dziewczynka i chÂłopczyk), czyli stÂąd ten casting.

WiĂŞcej na temat serialu:

http://epguides.com/GraceUnderFire/

[ Dodano: Sro Maj 31, 2006 8:41 pm ]
Oto zdjĂŞcie z serialu "Grace w opaÂłach" :

Obrazek
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

"Grace w opaÂłach"
oryginalny tytuÂł Grace Under Fire
stacja telewizyjna Polsat 2
produkcja USA, 1993-8
iloœÌ odcinków 112 (5 serii)
wystĂŞpujÂą Brett Butler (Grace Kelly)
Dave Thomas (Russell Norton)
Julie White (Nadine Swoboda)
Casey Sander (Wade Swoboda)
Walter Olkewicz (Dougie)
Alan Autry (Rick Bradshaw)
Tom Everett (Scott Matthew)
Tom Poston (pan Norton)
Valri Bromfield (Faith Burdette)
Matt Clark (by³y teœÌ Grace)
Paul Dooley (John Shirley)
William Fichtner (Ryan Sparks)
Dave Florek (Vic)
Charles Hallahan (Bill Davis)
Kaitlin Cullum (Elizabeth Louise "Libby" Kelly)
Geoffrey Pierson (Jimmy Kelly)
Peggy Rea (Jean Kelly)
Cole Sprouse (Patrick Kelly)
Dylan Sprouse (Patrick Kelly)
Jon Paul Steuer (Quentin Kelly)
Sam Horrigan (Quentin Kelly)
recenzja Chcia³oby siê napisaÌ ¿ycie "weso³ej wdówki" ale je ¿yj¹cy m¹¿ móg³by siê obraziÌ...
BohaterkÂą tego serialu jest rozwĂłdka z trĂłjkÂą dzieci (faktycznie to z czwĂłrkÂą, ale najstarszy syn zostaÂł poczĂŞty w wieku lat piĂŞtnastu i oddany do adopcji wiĂŞc siĂŞ nie liczy).
Grace, po mê¿u Kelly, sama stwierdza, ¿e nazwisko mê¿a to jedyne wyt³umaczenie jakie znajduje na to ma³¿eùstwo. Poniewa¿ pan Kelly nale¿y (-a³ bo ostatnio siê zmienia) do tych prawdziwych mê¿czyznktórzy pij¹, bij¹ i chodz¹ na polowania, a wszelkie objawy myœlenia s¹ dzie³em szatana. W ich pojêciu. A ¿e m¹¿ ma racjê...
Sama Grace jest osobÂą niewÂątpliwie inteligentnÂą, z cholernie bujnÂą przeszÂłoÂściÂą, (chlanie, ĂŚpanie i balangi, jak sama twierdzi, pamiĂŞta doskonale pierwszy rozdziaÂł swego Âżycia, a potem nagle ocucili jÂą w trzecim i wmawiajÂą, Âże ma troje dzieci).
Obecnie Grace jest wspania³¹ matk¹ i przyjació³k¹ swoich przyjació³, rozpaczliwie stara siê utrzymaÌ dom i modli siê, ¿eby dzieci nie wda³y siê ani w ni¹, ani w ich ojca.

GI
ocena 7/10

To mi sie nasuwa, acz tylko nasuwa :P

// Troche sie spoznilem widze ;-)
khornik
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 19 mar 2006, 11:04
Lokalizacja: Toruń/Moherowo City

Post autor: khornik »

No wiedziaÂłem! To wÂłaÂśnie mi siĂŞ z tym serialem kojarzyÂło. :) MaÂło pamiĂŞtam z tych czasĂłw , kiedy byÂł emitowany w Polsce, ale z tego co pamiĂŞtam byÂł fajny :) Pewnie jednak dojdzie do pewnych maÂłych zmian w przekÂładaniu na polski grunt.
dziękuję wszystko dobrze w przeciwieństwie do niektórych na tym "forum"...
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Dlaczego wybrano takie imiĂŞ? Kojarzy mi sie z kabaretem KoĂą Polski. JeÂśli to jest ta matka to jeszcze ujdzie, ale dla dziecka?
khornik
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 407
Rejestracja: niedziela 19 mar 2006, 11:04
Lokalizacja: Toruń/Moherowo City

Post autor: khornik »

kubasz pisze:Dlaczego wybrano takie imiĂŞ? Kojarzy mi sie z kabaretem KoĂą Polski. JeÂśli to jest ta matka to jeszcze ujdzie, ale dla dziecka?
To bĂŞdzie pewnie imiĂŞ dla matki. W amerykaĂąskim tytule teÂż jest imiĂŞ matki. A co do brzmienia imienia wierz mi, Âże rodzice dajÂą o wiele bardziej nietypowe imiona swoim dzieciom niÂż Hela. :P
dziękuję wszystko dobrze w przeciwieństwie do niektórych na tym "forum"...
MACIEK23
Początkujący
Początkujący
Posty: 65
Rejestracja: środa 24 maja 2006, 17:27

"Hela w opaÂłach" - nowy serial TVN

Post autor: MACIEK23 »

Czy to ten sam serial ktĂłry leciaÂł niedawno na polonii1 pod nazwÂą "dzieciaki w opaÂłach"?
Czy to tylko zbieg okolicznoÂści ale z tego co pamiĂŞtam to rok produkcji byÂł podobny. Czasem zdarza siĂŞ tak Âże ten sam zagraniczny serial leci w dwĂłch kanaÂłach z innym tytuÂłem! :? np. "sliders" w rtl7 a "piÂąty wymiar" w polsacie. :uhh:
Ania_18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 04 maja 2006, 10:21

Post autor: Ania_18 »

Mam nadzieje Âże bĂŞdzie tak dobry jak Niania!
Serial NA DOBRE I NA ZłE najlepszym polskim serialem we wszytskich dziedzinach sztuki!
***Meredith***
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 04 cze 2006, 20:55
Lokalizacja: Cz-wa city =)

Post autor: ***Meredith*** »

Narazie zanosi siĂŞ na wielki fun ale jak to bĂŞdzie to zobaczymy :lol:
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

A wiĂŞc:
HELENA W OPAÂŁACH- W kolejce do sÂławy

Ponad 700 dzieci z caÂłej Polski zjawiÂło siĂŞ na castingu do nowego serialu- Helena w opaÂłach

Bohaterka serialu mieszka we WÂłochach pod WarszawÂą i samotnie wychowuje trĂłjkĂŞ dzieci. Producent szukaÂł 6-7 letnich dziewczynek i 2 lata starszych chÂłopcĂłw.

(dalej sÂą wypowiedzi dzieci, dlaczego siĂŞ tu zgÂłosiÂły, teksty typu: KaÂżdy chciaÂłby zagraĂŚ w serialu itp.)

Dzieci wchodz¹ trójkami. Dostaj¹ parê prostych pytaù:- Nie rozmawiamy z nimi o trudnych sprawach- mówi prowadz¹ca casting- Dzieci musz¹ mieÌ jednak talent komediowy i coœ co nazywamy iskr¹ bo¿¹. Wa¿ne cechy to: silna osobowoœÌ, latwoœÌ w nawi¹zywaniu kontaktów. Dobieramy ich równie¿ ze wzglêdu na urodê, musz¹ byÌ choÌ trochêpodobne do serialowej matki. Nietety jej nazwiska na razie zdradziÌ nie mogê
Wybranych zostaÂło kilkoro dzieci, ktĂłre wezmÂą udziaÂł w zdjĂŞciach prĂłbych
(...)
Kto zagra w nowym sitcomie? O tym dowiemy siĂŞ dopiero jesieniÂą. 'Helena w opaÂłach to serial na licencji amerykaĂąskiej ma 120 odcinkĂłw. KaÂżda historia jest zamkniĂŞta w jedym odcinku.
NazwÂą serialu nie bĂŞdzie jednak 'Hela w opaÂłach', a Helena, co bardziej pasuje do kobiety jeszcze wychowujÂącej dzieci. DuÂżo nowych informacji w tym tekÂście. WiĂŞcej w Tele Tygodniu nr 26/2006
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Jak dla mnie lepiej pasowaÂła "Hela w opaÂłach". :roll: Helena zupeÂłnie mi siĂŞ nie podoba. :devil: Mam nadziejĂŞ, Âże z tej ogromnej grupy 700 dzieci wybrali naprawdĂŞ fajne osoby. :)

I bardzo jestem ciekawy gdzie ten serial bĂŞdzie umieszczony w jesiennej ramĂłwce. :roll: MoÂże TVN zacznie inwestowac w pasmo weekendowe przed "Faktami"? :P ChciaÂłbym... :D
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
Awatar użytkownika
Bartek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1009
Rejestracja: piątek 09 lip 2004, 17:16
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bartek »

Otó¿ to - imie jest kiepskie, moim zdaniem lepiej brzmialoby tez imie na H, lecz "Hanka w opa³ach"
nightking
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 02 maja 2006, 11:32

Post autor: nightking »

Mog³oby to nie przejœÌ MjM siê k³ania :devil:
TVN - i wszystko jasne
a-j-p
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 453
Rejestracja: środa 18 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: a-j-p »

Serial Grace w opaÂłach byÂł swietny.
Jeden z najlepszych seriali komediowych.
aktorzy byli super.

Szkoda tylko,ze po pierwszym sezonie syn Grace, Quentin nagle przeskoczyl wiekowo z ok 11lat na 17 lub 18 a jego siostra i mlodszy brat wcale.


Z tego co kiedys wyczytalem na forum bylo to spowodowane faktem ,ze rodzice Jona Poula Steuera zabrali go z planu bo glowna bohaterka serialu dosc duzo pila tam.

Ale pierwszy aktor w roli Quentina czyli Jon Poul Steuer byl nie do pobicia.
Ten drugi koles co gral Quentina nie pasowal do tej roli wcale.

Ale serial byl swietny i mam nadzieje ,ze polska wersja tez bedzie rewelacyjna.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości