Wojsko

Dyskusje o wszystkim, m.in. radiu, internecie i prasie.

Moderator: Łukasz

portalek
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 01:40
Kontakt:

Wojsko

Post autor: portalek »

TreœÌ postu skasowana z powodu powa¿nego naruszenia norm netykiety.
Ostatnio zmieniony czwartek 06 lip 2006, 20:01 przez portalek, łącznie zmieniany 2 razy.
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Cudownie - studenci bêd¹ szli do wojska, to chyba z krajów trzeciego œwiata wytrzasnêli ten pomys³ :evil: :hmm: :uhh: Co to ma byÌ ¿e kogoœ siê zmusza ¿eby by³ przez 4 miesi¹ce ubezw³asnowolniony :?: :!: Przecie¿ jest mnóstwo m³odych ludzi którzy chc¹ iœÌ do wojska :!: Wystarczy zrobiÌ profesjonaln¹ armiê :!: Bo¿e w jakim ja kraju ¿yjê :x :hmm: :uhh: :nie:
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

Ja o tym nie sÂłyszaÂłem moÂże ma ktoÂś linka do jakiegoÂś artykuÂłu o tym :?: bo niestety na Âżadnym serwisie tego nie widzĂŞ :rozglada: a chciaÂłbym sie o tym wypowiedzieĂŚ...
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Post autor: sybic »

pawell pisze:Ja o tym nie sÂłyszaÂłem moÂże ma ktoÂś linka do jakiegoÂś artykuÂłu o tym :?: bo niestety na Âżadnym serwisie tego nie widzĂŞ :rozglada: a chciaÂłbym sie o tym wypowiedzieĂŚ...
http://wiadomosci.onet.pl/1351593,11,1,1,item.html
http://wiadomosci.onet.pl/1351932,11,1, ... ,item.html
pawell
Fanatyk :)
Fanatyk :)
Posty: 5465
Rejestracja: środa 27 lip 2005, 14:12
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: pawell »

DziĂŞki za linki. :]

No wiêc tak jak pozostali (wypowiadaj¹cy siê tu czyli salladyn i portalek - dla jasnoœci)uwa¿am, ¿e to bardzo kiepski pomys³ - ³agodnie mówi¹c. :? Chcia³bym iœÌ na studia, ale zamiast tego bêdê musia³ iœÌ do wojska. :? Czyli co :?: rok w plecy w nauce :?: :? No w³aœnie przecie¿ jest tyle chêtnych do wojska niech ich bior¹, a nie wszystkich jak leci... :neutral: :hmm: :nie:
Ja się wcale nie chwalę, ja po prostu MAM TALENT! :D
portalek
Początkujący
Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 01:40
Kontakt:

Post autor: portalek »

Przypomnê, ¿e ten projekt wymyœli³ jak zwykle nasz kochany PiS w pierwszym poœcie nazwany doœÌ ostro, ¿e razi³o to moderatora, no wiêc przepraszam, chocia¿ okreœlenie jakie zastosowa³em sta³o siê ju¿ norm¹ wœród wrogów systemu :D

Hmm no na *** jest o tym news, a na onecie wisi jeszcze reakcja SLD - hmm moÂże wyratujÂą nas przed tÂą katastrofÂą przedewszystkim fiskalnÂą, bo kto takÂą armiĂŞ utrzyma ? Jest to pewien rodzaj uÂłomnoÂści rzÂądzÂących, ktĂłrzy chcÂą byĂŚ za wszelkÂą cenĂŞ zapamiĂŞtani w historii niewaÂżne, czy dobrze czy Âźle.
NuNa_89
Początkujący
Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2006, 12:08

Post autor: NuNa_89 »

WiêkszoœÌ ludzi sama wybra³a PiS, a teraz maj¹ pretensje. Nie gorsi s¹ Ci, którzy w ogóle nie g³osowali, a teraz maj¹ pretensje do rz¹dz¹cych. Ale nie o tym tu mowa. Pomys³ naszego "kochanego" PiS-u z jednej strony jest w porz¹dku, a z drugiej - nie. Jak wszyscy dziewiêtnastolatkowie (nawet studenci) pójd¹ do wojska to w razie jakiegoœ zagro¿enia, bêd¹ wiedzieli jak maj¹ siê zachowaÌ i co zrobiÌ, a nie popadaÌ w panikê. A z drugiej strony taki pomys³ mo¿e zepsuÌ wyniki w szkole studencikom ;) Ja, tak czy siak, po liceum mam zamiar iœÌ do wojska, a potem? Jak mi siê spodoba to zostanê! To bêdzie spe³nienie dzieciêcych marzeù :) Myœlê, ¿e by³oby lepiej, gdyby do wojska sz³y osoby, które naprawdê chc¹ tam iœÌ, dla tych drugich bêdzie to niepotrzebna mêczarnia. Pozdrawiam ;)
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Post autor: sybic »

portalek pisze: ... a na onecie wisi jeszcze reakcja SLD - hmm moÂże wyratujÂą nas przed tÂą katastrofÂą przedewszystkim fiskalnÂą, bo kto takÂą armiĂŞ utrzyma ?
uratujÂą ?
o ile pamietam to wczeÂśniej szÂło siĂŞ na 2 lata, a SLD rzÂądziÂło przez ostatnie 8 lat, a ich prezio przez 10 lat, czemu wtedy nic w tym temacie sensownego nie zrobili ?
teraz chcÂą zrobiĂŚ, kiedy juÂż nie rzadzÂą ?
polityka maÂło mnie interesuje, ale kazdy jakikolwiek ruch polityczny w Polsce to jakaÂś bzdura ...

[ Dodano: PiÂą Lip 07, 2006 8:56 am ]
NuNa_89 pisze:WiêkszoœÌ ludzi sama wybra³a PiS, a teraz maj¹ pretensje.
ludzie mÂłodzi na PIS na pewno nie gÂłosowali, wiec taki ruch niczym im nie zaszkodzi ;)


NuNa_89 pisze:A z drugiej strony taki pomysÂł moÂże zepsuĂŚ wyniki w szkole studencikom ;)
to nie jest tak, Âże jak ktoÂś zda na studia to go capnÂą do woja ...
wezmÂą go dopiero po studiach, ale wezmÂą na 100% i o to chodzi
w tej ustawie.
Mandi
Bywalec
Bywalec
Posty: 554
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 00:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mandi »

Dobrze, Âże wprowadzono sÂłuÂżbĂŞ wojskowÂą dla studentĂłw. Dzieki temu wiĂŞcej ludzi bĂŞdzie umiaÂło walczyĂŚ w obronie kraju. Poza tym ta instytucja potrafi nieÂźle utemperowaĂŚ charaktery. Szkoda tylko, Âże istnieje zjawisko fali no i ÂżoÂłnierze majÂą kiepskie wyposaÂżenie. Bez tego byÂłoby w porzÂądku. W innych krajach np USA ludzie sÂą dumni z tego iÂż mogÂą sÂłuÂżyĂŚ ojczyÂźnie.
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Mandi pisze:...Szkoda tylko, Âże istnieje zjawisko fali...
No wÂłaÂśnie mandi. Jak nie wiesz do koĂąca co piszesz to nie pisz nic. Zjawisko fali nie tylko istnieje ale siĂŞ nasila. Znane sÂą przypadki ktĂłre doprowadziÂły do samobĂłjstw wÂśrĂłd poborowych. Sama jesteÂś kobietÂą wiĂŞc ciĂŞ to nie odtyczy. My wam nie mĂłwimy czy to dobrze np. rodziĂŚ w wodzie czy nie. Ten pomysÂł z wojskiem jest PORONIONY.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
:: Kamil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1333
Rejestracja: sobota 19 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: :: Kamil »

Mandi pisze:Szkoda tylko, Âże istnieje zjawisko fali
Ja bym tu nie u¿y³ s³owa "tylko". A co do charakteru to zgadza siê - wojsko ma na niego i ca³¹ psychikê niebagatelny wp³yw - czêsto tak du¿y ¿e cz³owiek po wyjœciu nie jest zdolny do normalnego ¿ycia.
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

Pierwszy raz siĂŞ musze z tobÂą zgodziĂŚ Kamilu. Fala nie jest TYLKO falÂą. Fala to po prostu przestĂŞpstwo :!: Ja nie wiem czy kiedyÂś zrozumiejÂą to ci przygÂłupawi pakerzy z siÂłowni i te "foczki" ktĂłre ich adorujÂą. Normalny czÂłowiek nie wyÂżywa i nie znĂŞca siĂŞ na innych, a tÂłumaczenia Âże to taka tradycja wku***ajÂą mnie tak jak nic na tym Âświecie.
Ostatnio zmieniony piątek 07 lip 2006, 16:52 przez salladyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Post autor: sybic »

salladyn pisze: Ten pomysÂł z wojskiem jest PORONIONY.
a jak jest obecnie ?
niech mnie ktoÂś oÂświeci, bo nie wiem ;)
biorÂą na 9 miesiecy, a po studiach na 4 miesiÂące ?
salladyn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1229
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2005, 17:51

Post autor: salladyn »

sybic pisze: A jak jest obecnie ?
niech mnie ktoÂś oÂświeci, bo nie wiem ;)
biorÂą na 9 miesiecy, a po studiach na 4 miesiÂące ?
Po studiach jeœli znajdziesz pracê albo jesteœ jedynym ¿ywicielem rodziny to nie bior¹ ciê. Nie wiem jak to jest z przekonaniami religijnymi. :roll: Natomiast jeœli wejdzie ustawa parti wPISdu to nie bêdziesz siê móg³ powo³aÌ na ¿aden z tych argumentów. Ró¿nica jest wiêc kolosalna :!:
Płyńcież Rodacy do Narodu swego ! Płyńcież wy do Narodu Waszego św. chyba przeklętego. Płyńcież wy do Stwora tegoż Św.Ciemnego,co od wieków zdycha,a zdechnąć nie może!
Mandi
Bywalec
Bywalec
Posty: 554
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 00:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mandi »

Gorsze jest to, ¿e fala z wojska przenios³a siê do szkó³. Dobrze, ¿e na studiach panuje inna atmosfera.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości