TVN CNBC

Archiwum programów i innych przedsięwzięć kanałów informacyjnych Grupy TVN Discovery Polska.

Moderator: Łukasz

matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN CNBC

Post autor: matik »

Od pewnego czasu w ciągu dnia jest tylko dwoje prezenterów ''rynkowych'' na antenie w ciągu dnia - pierwszy na antenie od 8:00 do 15:00, a drugi od 15: do 23:00. Jeszcze 3 tygodnie temu było ich troje - pierwszy od 8 do 14, drugi od 12 do 19, a trzeci od 20 do 23 (nawet jak premierowo w tym czasie był już tylko godzinny "Bilans").
Z kolei od ponad miesiąca wśród prezenterów nie widać Jolanty Kucharskiej i Katarzyny Karpy-Świderek i nie widzę również na antenie żadnych spotów z udziałem tych pań, a takie spoty były.
00012krzychu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sobota 28 sty 2012, 11:23
Kontakt:

Re: TVN CNBC

Post autor: 00012krzychu »

Według mnie TVN CNBC powinien odświeżyć studio. Ja bym widział nowe studio podobne do byłego studia tvn warszawy. Co wy na to?

Obrazek
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN CNBC

Post autor: matik »

Większe odświeżenie studia od co sezonowej zmiany tapety owszem przydałoby się, ale czy w stylu TVN Warszawa? Zdecydowanie przydałby się większy ekran.
Ale na żadne zmiany w najbliższym czasie raczej nie ma co liczyć skoro cięcia są wprowadzane w tej stacji. A i warto zauważyć, że od kilkunastu dni w TVN CNBC jest zauważalnie więcej reklam, ale w porównaniu z innymi stacjami rzekłbym, że nadal jest ich jak na lekarstwo.
00012krzychu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sobota 28 sty 2012, 11:23
Kontakt:

Re: TVN CNBC

Post autor: 00012krzychu »

Napisałem podobne. czyli zamiast obecnego stołu widziałbym główny stół z tvn warszawy i też "meble"
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN CNBC

Post autor: matik »

Wiem co napisałeś i wiem co ja napisałem. Nie napisałem przecież o twoim pomyśle, że identyczne, a że w stylu TVN Warszawa co samo przez się przynajmniej ja rozumiem jako podobne :>
lukaszbialas
Bywalec
Bywalec
Posty: 880
Rejestracja: sobota 31 gru 2011, 23:49

Re: TVN CNBC

Post autor: lukaszbialas »

Rewolucja w TVN CNBC. Stacja bez Romana Młodkowskiego, kluczowych pracowników i marki CNBC:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/re ... marki-cnbc
wafel
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 342
Rejestracja: poniedziałek 20 sie 2012, 14:33

Re: TVN CNBC

Post autor: wafel »

lukaszbialas pisze:Rewolucja w TVN CNBC. Stacja bez Romana Młodkowskiego, kluczowych pracowników i marki CNBC:
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/re ... marki-cnbc
Pewnie TVN chce odzyskać tytuł lidera i przegonić Polsat w oglądalności stacji biznesowych.
Na razie nie chcę oceniać, czy to dobry pomysł czy zły - poczekajmy na konkrety ...
avatar
Bywalec
Bywalec
Posty: 962
Rejestracja: poniedziałek 31 sty 2011, 09:28

Re: TVN CNBC

Post autor: avatar »

Szkoda marki CNBC bo to jedna jakiś wyznacznik jakości. :/
Ciekaw jestem czy po zmianach stacja otrzyma nową oprawę czy tylko zmienią logo, bo obecna oprawa jest świetna! :mhm:
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVN CNBC

Post autor: Trzeciak »

Pewnie coś zmienią w oprawie, bo ta obecna była podobna do amerykańskiego CNBC.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN CNBC

Post autor: matik »

Jeśli rezygnują z marki CNBC to muszą też zmienić oprawę graficzną, która w tym przypadku jest zaczerpnięta z CNBC. Zresztą jak twierdzi twórca TV Biznes, korzystanie z marki CNBC kosztować może ich to nawet 1,5 mln dolarów rocznie.

Nadmienię, że wczoraj po urlopie do prowadzenia programów wrócił Robert Stankiewicz. Dziś już na jego miejscu w magazynach "Wartość" oraz "Godzina dla pieniędzy" był dotychczasowy reporter stacji Patrycjusz Wyżga, więc podejrzewam, że Roberta Stankiewicza też chyba cięcia dotknęły.
Camilo
Guru
Guru
Posty: 7565
Rejestracja: środa 21 mar 2007, 14:38

Post autor: Camilo »

Od dłuższego już czasu odnosiłem wrażenie, że frajdę z kanału mają tylko prowadzący, którym marka CNBC wyraźnie łechtała ego i może garstka inwestorów giełdowych. Zajmowali się zbyt poważnymi tematami jak na polskie realia, często bardzo oderwanymi od życia. Jak wystartował Polsat Biznes z o wiele prostszym przekazem, to już jasne było dla mnie, że to się tak musi skończyć.

Natomiast co do pomysłu utworzenia nowego TVN24, to jestem jak najbardziej na tak, ale tylko wówczas, gdyby informacje biznesowe, bliższe codzienności, połączyć z zagadnieniami zagranicznymi i tym wszystkim, co jest naprawdę istotne na świecie. Taki ambitniejszy kanał, kooperujący z TVN24, mógłby przyciągnąć więcej niż 3 tys. widzów, bo ostatnio dosyć dużo mówi się o zapotrzebowaniu na takie treści. Mam tylko nadzieję, że nie planują czegoś z gatunku infotainment. Niech ten segment pozostanie już wyłącznie w TVN24.
sybic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1968
Rejestracja: piątek 11 lis 2005, 18:57
Kontakt:

Re: TVN CNBC

Post autor: sybic »

Kanał nie miał racji bytu bo TVN ma długi. Tak wiec jeśli "fachowcy" z CNBC nie dali rady z tych długów się wykaraskać, to marni z nich "fachowcy".
Trzeciak
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 3612
Rejestracja: piątek 08 lip 2011, 22:40

Re: TVN CNBC

Post autor: Trzeciak »

Chyba nie myślisz, że fachowcy przyszli po to, by ratować stację finansowo? ;)

Po w kanale chyba od sierpnia 2010 roku wiało monotonią - w przeciwieństwie do TVN24, gdzie wielokrotnie zmieniano różne rzeczy. Treści były zbyt ciężkie dla przeciętnego widza i sama stacja była skierowana do zbyt wąskiej grupy - stąd niepowodzenie finansowe mimo wszystko bardzo udanego projektu, jakim jest TVN CNBC.
00012krzychu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sobota 28 sty 2012, 11:23
Kontakt:

Re: TVN CNBC

Post autor: 00012krzychu »

Ja bym najpierw zapytał się CNBC czy nie chcieliby wykupić np. 50% udziału w tvn cnbc?.Tak koszty by się rozłożyło na dwie spółki TVN i CNBC i wtedy można uprościć trochę ramówkę, żeby były programy dla dużych graczy rynkowych i dla normalnego "zjadacza chleba". Obecnie było tak, że TVN CNBC przyciągał tzw. Rekinów biznesu a Polsat Biznes zwykłych ludzi, którzy chcą wiedzieć coś o polskim rynku walutowym, co się dzieje w gospodarce, która dotyka zwykłych ludzi. Teraz Nowy "TVN Biznes" musi to połączyć.
matik
Przyjaciel TVNFakty.pl
Przyjaciel TVNFakty.pl
Posty: 5702
Rejestracja: piątek 27 sie 2010, 21:00

Re: TVN CNBC

Post autor: matik »

Od jutra poważne zmiany ramówkowe w stacji o czym można przeczytać na tvnfakty.pl. Dodam, że na napisach końcowych cały czas są wymienieni Roman Młodkowski i Beata Chądzyńska, którzy są odsunięci od zarządzania stacją, a dokładniej to Roman Młodkowski jest odsunięty, a Beata Chądzyńska zwolniona.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości