[Polsat] Sopot TOPtrendy Festiwal

Dział poświęcony archiwalnym produkcjom telewizyjnym.

Moderator: Łukasz

qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

[Polsat] Sopot TOPtrendy Festiwal

Post autor: qmate »

JuÂż jutro festiwal TOPtrendy. Dzisiaj w Wydarzeniach pokazywali OperĂŞ LeÂśnÂą i scenĂŞ, ktĂłra wedÂług mnie prezentuje siĂŞ Âświetnie, podzielona na trzy czĂŞÂści, nieco podobna do tej z zeszÂłorocznego Sopot Festival. Ekstra zapowiada siĂŞ jutrzejszy koncert TOP. Tredny teÂż bĂŞdzie fajne, na kogo stawiacie Âże wygra?? Ja na Kashmir. :)
//////////
adam
Fan Forum
Fan Forum
Posty: 2836
Rejestracja: wtorek 08 sie 2006, 23:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: adam »

W ktĂłrejÂś reklamie tego festiwalu wystÂąpili chÂłopaki z BIG-CYC i zapowiedzieli Âże bĂŞdÂą w jury :mhm: wiĂŞc chyba nie ma sensu obstawiaĂŚ gdyÂż oni sÂą nie obliczalni :devil:
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Post autor: qmate »

Oj gorÂąco bĂŞdzie dziÂś w Operze LeÂśnej. Pomijam na razie fakt Âświetnych artystĂłw, ale wiecie jaka bĂŞdzie scenografia? Takiej w Polsce jeszcze nie byÂło. Kurtyny, wysuwane trapy, scenografia w kilkanaÂście sekund bĂŞdzie siĂŞ zmieniaĂŚ w zaleÂżnoÂści od grajÂącego artysty. Pojawi siĂŞ coÂś takiego jak Spidercam, ktĂłry bĂŞdzie wykonywaÂł zdjĂŞcia z lotu ptaka. To mi siĂŞ podoba!

peÂłny artykuÂł: zobaczcie koniecznie:

Gazeta.pl: Rusza festiwal TOPtrendy w Sopocie
//////////
Memory
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 337
Rejestracja: czwartek 30 lis 2006, 08:51

Post autor: Memory »

mi jakoÂś TOPtrendy wogle do gustu nie przypadajÂą nie wiem oglÂądam urywakami i jakoÂś mnie to nie ciekawi :uhh: zdecydowanie wole sopot festiwal ktĂłry organizuje tvn 8) i grafike teÂż
...najpiękniejsze jest niewidoczne dla oczu.
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

A ja zapomniaÂłem o tym festiwalu caÂłkowicie. Dopiero wchodze na forum koÂło 22.00 i olÂśnienie. WidziaÂłem tylko koncert od momentu wystĂŞpu Ani DÂąbrowskiej, ale to mi wystarczyÂło by podsumowac wczorajszy koncert.

ArtyÂści:

:arrow: Artyœci byli znani bo sama formu³a tego wymaga. Nie wiem czy œpiewali z playbacku, bo w tym festiwalu jest to dozwolone. Jedni na pewno grali z playbacku - jak M³ynarska, Ibisz , Cichopek i Chajzer og³osili, ¿e zwyciê¿yli soliœci i oni nie zd¹rzyli wejœÌ na scene a by³o s³ychac ju¿ to klaskanie. Druga spraw¹ jest œmieszny podzia³ na 1A i 1B. Ale wynikal on z rozlamu orkiestry Rubika. Ale wyglada³o to doœÌ g³upio. No ale to ju¿, jak wspomnia³em , nie polsatu wina...

Scenografia:

:arrow: Wystrój sceny by³a tak zachwalany przez gazeta.pl. , a ja nie widzia³em tam nic nadzwyczajnego. Owszem by³ lepszy od zesz³orocznego, ale nic nadzwyczajnego. Na plusie jest to, ¿e scena wygl¹da³a na bardzo du¿¹. Umieszczenie orkiestry te¿ by³o sprytne. Na tych ekranach z ty³u by³y g³upie slajdy. Scena by³a taka ³ukowata jak podczas sylwestra w Wroc³awiu: Obrazek

Kamera:

:arrow: Kamerowania byÂło doÂśc dobre - brak zastrzeÂżeĂą.

ProwadzÂący:

:arrow: Ibisz-Cichopek. ÂŻarty byÂły nieÂśmieszne, Ibisz siĂŞ nadaje do prowadzenia tego festivalu ale Cichopkowa juÂż nie. Ona jest jakaÂś taka sztuczna, ciÂągle przyklejony uÂśmiech.

:arrow: Ma³ynarska - Chajzer. M³ynarska ci¹gle odci¹ga³a od telewizora mówi¹c jak juz póŸno: "Dzieci id¿cie ju¿ spac" o 11.12 mówi³a , ¿e dochodzi juz pó³noc, i pyta³a publike czy nie zasypiaj¹ bo juz póŸno :devil: Rozwalaj¹cy byli te¿ gdy pani Jolanta wygra³a Leona - 'B¹dŸ wierna polsatowi!".

No i jeszcze sprawa tego zegara: jego intencj¹ by³o pokazanie, ¿e co minute mo¿na wygraÌ komórkê, ale ten zegar odci¹ga³ uwagê pokazuj¹ca jak to mówi M³ynarska" Jak juz póŸno!" :devil:
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Post autor: qmate »

Hmm... Festiwal, tak hucznie przez Polsat zapowiadany, tak reklamowany i chwalony nie wypadÂł chyba najlepiej. Wczoraj na portalu gazeta.pl pisali, Âże Polsat chce byĂŚ w tym roku festiwalowym krĂłlem. Na razie niestety nie jest do tego na najlepszej drodze, chociaÂż i tak gwiazdy wczorajszego koncertu TOP sÂą lepsze niz te, ktĂłre pojawiÂą siĂŞ na festiwalu TVN, chociaÂż kto wie... DziÂś bĂŞdzie szansa na poprawienie siĂŞ, z niecierpliwoÂściÂą czekam na koncert "trendy", ktĂłry w tamtym roku wypadÂł caÂłkiem nieÂźle, w tym roku artyÂści wyÂższych lotĂłw no i trochĂŞ tych z Jury. Ale wracajÂąc do wczoraj:

ARTYÂŚCI:
WejÂście Dody na scenĂŞ jakoÂś mnie szczegĂłlnie nie zachwyciÂło. ZjechaÂła sobie i tylĂŞ. Jej nowa piosenka teÂż mi siĂŞ nie spodobaÂła. OgĂłlnie wystĂŞp Dody wyglÂądaÂł jakby musiaÂła, a nie chciaÂła.
Wystêpy TOP-owych gwiazd ró¿ne. Mi spodoba³o siê kilka: Ani D¹browskiej, Marii Peszek, Maryli Rodowicz, i solistów. Niestety reszta wystêpów wysz³a jakoœ nijako. A ju¿ najbladziej wypad³ Blog27. Dodatkowe atrakcje: myœla³em, ¿e bêdzie wiêcej, ponoÌ tyle niespodzianek mia³o byÌ. Wystêp Agnieszki W³odarczyk bardzo fajny, ale Ci tancerze czy ten zespó³ z Ukrainy, nie zachwycili mnie.

SCENOGRAFIA:
Lepiej niÂż w zeszÂłym roku, ale ciÂągle to nie to. Scenografia miaÂła siĂŞ zmieniaĂŚ i w ogĂłle, a ja za bardzo tego nie widziaÂłem. Fajne i miÂłe dla oka byÂły animacje na tylnej Âścianie, dobry pomysÂł z kurtynÂą i wysuwanym trapem. Schowanie orkiestry w "doÂłku" byÂło juÂż w zeszÂłym roku. Scena byÂła naprawdĂŞ duÂża, ale minusem tego byÂło, Âże czasami wyglÂądaÂła na zupeÂłnie pustÂą. OgĂłlnie Polsat trochĂŞ podglÂąda TVN: od dwĂłch lat scenografia nie jest zamkniĂŞta w "muszli", czyli nie ma dachu, jest kilka scen, i wielki Âłuk nad najwiĂŞkszÂą. OgĂłlnie miÂłe dla oka :)

PROWADZÂĄCY:
Nikt nie wypad³ najlepiej, nikt najgorzej. Wszyscy równy, niestety niski poziom, ci¹g³e zapowiadanie kolejnych koncertów, przypominanie o sms-ach psuje ca³¹ atmosferê. ¯arty nieœmieszne, w ogóle ma³o mówili.

REALIZACJA:
WyszÂło dobrze. ÂŻadnych wpadek nie zauwaÂżyÂłem. Na pewno lepsze ujĂŞcia niÂż w zeszÂłym roku. Reklamy trwaÂły trochĂŞ za dÂługo, ale na pewno byÂło ich mniej niÂż na festiwalu TVN.

Z niecierpliwoÂściÂą czekam na dzisiejszy koncert. Mam nadziejĂŞ, Âże bĂŞdzie zabawnie :)

ogĂłlna moja ocenka: 7/10
//////////
Memory
Czasem tu wpada
Czasem tu wpada
Posty: 337
Rejestracja: czwartek 30 lis 2006, 08:51

Post autor: Memory »

Mi sie œrednio podoba³, tak artyœci dobzi bo najlepsi. Przerywniki doœÌ nudne w sumie niektrych tylko chcia³o sie s³uchaÌ. Kamera nic specjalnego ale jak œpiewa³ Blog 27 to machali t¹ kamer¹ a¿ mnie oczy bola³y, reszta ok. Wejœcie Dody nic specjalnego. Prowadz¹cy nie przeszkadzali mi ale nie lubie Cichopek .

Dobre show Rubika mi siĂŞ bardzo podobaÂło w przeciwieĂąstwie do solistĂłw ktĂłrzy ledwo wyciÂągali zresztÂą bez Rubika to nie to samo przectwienie. :D

ocena 6/10
...najpiękniejsze jest niewidoczne dla oczu.
Kuba
Bywalec
Bywalec
Posty: 876
Rejestracja: sobota 08 kwie 2006, 17:20
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Szczerze powiedziawszy, to ja biorê stronê artystów. Przecie¿ wszystko by³o firmowane jego nazwiskiem, a o nich nie by³o ani s³owa. Jakby mnie te¿ ktoœ tak traktowa³, to te¿ bym siê zbuntowa³, prêdzej czy póŸniej. Jakoœ nie widzê, ze by przy "Dotyku" Edyty G. by³o napisane Piotr Rubik.
Sorry za offtop.
Festiwal - ujdzie w tÂłumie, Blog 27 nawet weszÂła w tonacjĂŞ, co dowodzi temu, Âże byÂło z playbacku :devil: . Dody nie sÂłyszaÂłem, a szkoda - z pewnoÂściÂą byÂła caÂłkiem Âładnie rozebrana. OgĂłlnie nie byÂło Âźle, ale teÂż nie powalajÂąco.
Nie ÂłudÂźmy - opole to w tym roku bĂŞdzie jedna wielka klapa, a Sopot Festival teÂż niczym wielkim nie bÂłyszczy. Na razie.
Ptr15
Bywalec
Bywalec
Posty: 949
Rejestracja: niedziela 02 lip 2006, 13:18
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Ptr15 »

Wczoraj ogl¹da³em tylko ostatni¹ godzinê koncertu, ale chyba by³ taki œredniawy, niczym nie podpad³, ani nie zaskoczy³. Denerwowa³a mnie M³ynarska swoimi tekstami, ¿e jest ju¿ póŸno.
Czekam na dzisiejszy koncert (w szczegĂłlnoÂści na Bajm, Big-Cyca, PoÂłomskiego i Zakopower) no i oczywiÂście na MiÂśka Koterskiego :D
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Post autor: ktos »

Jak media oceniajÂą festiwal Telewizji Polsat?

Rzeczpospolita - Paulina Wilk: TopTrendy - ponury muzyczny Âżart
To byÂł najgorszy z dotychczasowych festiwali Polsatu. RozczarowaÂł konkurs, wczeÂśniej mocna strona imprezy.

Dwa najwa¿niejsze wieczory to koncert Top, w którym prezentuje siê dziesiêciu muzyków sprzedaj¹cych najwiêcej p³yt, oraz Trendy - konkurs artystów rozpoczynaj¹cych kariery. CzêœÌ Top nigdy nie by³a wydarzeniem (królowali tam m.in. Ich Troje i Stachursky), ale konkurs goœci³ muzyków alternatywnych i bywa³ ciekawszy ni¿ na festiwalach TVP i TVN. W tym roku wieczór Top dotknê³a schizofrenia, a Trendy przeistoczy³y siê w farsê. Tytu³ artysty top, którego p³yty kupowaliœmy najchêtniej, zosta³... rozszczepiony. Te same przeboje wykonali soliœci, którzy nie chc¹ ju¿ wystêpowaÌ z Piotrem Rubikiem, a potem on sam w towarzystwie nowych g³osów. Pi¹tkowy wieczór mniej ni¿ zwykle razi³ tandet¹, bo Polacy w minionym roku chêtnie kupowali m.in. albumy Grzegorza Turnaua, Marii Peszek, Myslovitz i Ani D¹browskiej. Dobry poziom artystyczny zawdziêczamy wiêc naszym wyborom, ale mieliœmy u³atwione zadanie, bo ostatnio ukaza³o siê wiele udanych premier.

Tym bardziej zaskoczy³y sobotnie Trendy. M³odych artystów zakwalifikowano do konkursu wed³ug niejasnego kryterium. Obok nieznanych grup Afromental czy 96 Project, które nie nagra³y dot¹d p³yty, wyst¹pi³ Maciej Silski, który pracê nad ni¹ w³aœnie skoùczy³, a tak¿e rekomendowany przez Beatê Kozidrak zespó³ jej córki Kashmir oraz przejawiaj¹cy ambicje (wygórowane) do roli polskiego Justina Timberlake'a Losza Vera. Co w tym gronie robili Bracia - grupa w pe³ni profesjonalna, która ma ju¿ album d³ugograj¹cy i siln¹ pozycjê w polskiej muzyce? Ich wystêp nie mia³ konkurencji i kiedy wokalista Piotr Cugowski zapewnia³, ¿e nagrody siê nie spodziewa³, sopocka widownia wyda³a zbiorowy jêk. Bracia dostali te¿ nagrodê dziennikarzy i internautów. Wychodz¹c z Opery Leœnej, us³ysza³am rozmawiaj¹c¹ parê. On: - Ale cyrk. Ona: - Czemu siê denerwujesz, nie ty startowa³eœ w konkursie. On: - Bo mnie wkurza brak sprawiedliwoœci.

Mnie teÂż. SzczegĂłlnie brak szacunku do muzykĂłw, ktĂłrzy konkursy traktujÂą powaÂżnie. I przekonanie, Âże widzĂłw wystarczy ogÂłupiaĂŚ niezliczonymi plebiscytami, nagrodami, byle wysiedzieli przed telewizorem do koĂąca transmisji.

"Gazeta Wyborcza" - Robert Sankowski: Polsat-TVP 1:0
ZakoĂączone w niedzielĂŞ TOPtrendy Polsatu na dobre wziĂŞÂły siĂŞ za bary z festiwalem opolskim organizowanym przez TVP (zaczyna siĂŞ za tydzieĂą). Na razie 1:0. Dla Polsatu.
Za polsatowskim festiwalem staÂł w tym roku powaÂżny program. To wÂłaÂśnie tu, a nie na ktĂłrejÂś z imprez telewizji publicznej benefisy postanowili zorganizowaĂŚ Jacek Cygan i grupa Wilki.

Czy w ogóle porównania Opola i Toptrendy maj¹ sens? Przecie¿ Opole to kilkadziesi¹t lat historii znaczonej sukcesami Ewy Demarczyk, Marka Grechuty czy Czes³awa Niemena. TOPtrendy zaœ musz¹ zmagaÌ siê z piêtnem imprezy komercyjnej i adresowanej do masowego, mniej wyrobionego widza. Ale w ci¹gu ostatnich lat coœ siê zmieni³o. Opole w walce o ogl¹dalnoœÌ schlebia tej najbardziej masowej publicznoœci. A TOPtrendy podnios³y jakoœÌ. No i ma klarowny regulamin pi¹tkowego koncertu TOP - wyst¹pili ci, którzy w zesz³ym roku sprzedali najwiêcej p³yt: Maria Peszek, Myslovitz, Grzegorz Turnau, Blog 27, Szymon Wydra, Wilki, Maryla Rodowicz, Piotr Rubik.

IloœÌ gwiazd, które uda³o siê zgromadziÌ na scenie, tempo i pomys³y realizacyjne - tak dziœ wygl¹daj¹ wielkie rozrywkowe widowiska, w których muzyka na dobr¹ sprawê jest tylko pretekstem dla pokazania w jednym miejscu jak najwiêkszej iloœci celebrities.

Jak przystaÂło na takie show, TOPtrendy miaÂły teÂż swojÂą kulminacjĂŞ w sobotĂŞ - z Piotrem Rubikiem dyrygujÂącym ze sceny publicznoÂściÂą zamiast swoim chĂłrem.

Mia³y te¿ swoj¹ sensacjê - równie¿ z Rubikiem w roli g³ównej. Raz - ¿e na scenie wyst¹pi³ i Rubik z nowym zespo³em, i wokaliœci jego dawnego zespo³u (to efekt konfliktu kompozytora z jego agencj¹ koncertow¹). Dwa - ¿e widzowie w g³osowaniu SMS-owym na zwyciêzcê nagrody publicznoœci wytypowali nie Rubika, lecz w³aœnie jego dawnych wokalistów. To tylko drobny prztyczek od kapryœnej widowni czy zapowiedŸ koùca rubikomanii?

TOPtrendy w pogoni za opolskim festiwalem odziedziczy³y te¿ parê b³êdów. Do tej pory impreza szczyci³a siê szczególn¹ transparentnoœci¹ zasad, wed³ug których dobierani s¹ wystêpuj¹cy na niej artyœci. W tym roku sobotni koncert trendy zachwia³ moj¹ wiarê w tê transparentnoœÌ. Nie chodzi nawet o to, ¿e idea koncertu trendy odchodzi najwyraŸniej w zapomnienie - wieczór maj¹cy promowaÌ m³odych artystów zamieni³ siê w jeszcze jedn¹ rewiê dobrze ju¿ znanych gwiazd, dla których "m³odzi zdolni" byli ledwie zauwa¿alnym t³em. Gorzej, ¿e wœród tych "m³odych zdolnych" po³owê stanowili potomkowie polskich gwiazd (synowie Krzysztofa Cugowskiego i córka Beaty Kozidrak) oraz wokalista podlansowany ju¿ przez polsatowskiego "Idola" (Maciej Silski). Naprawdê nie mamy w Polsce innych talentów?

WidzĂłw TOPtrendy to zapewne zbytnio nie obchodzi. Ich uwagĂŞ bardziej absorbowali konferansjerzy - Piotr BaÂłtroczyk i szarÂżujÂący MichaÂł Koterski.

Nie oszukujmy siê - kto szuka wybitnych realizacji koncertowych i wysokoartystycznych doznaù, w³¹cza dziœ Mezzo albo TVP Kultura. Wielkie stacje ogólnopolskie - niewa¿ne, komercyjne czy publiczne - stawiaj¹ przede wszystkim na show i rozrywkê dla jak najwiêkszego grona telewidzów. Z tego zadania TOPtrendy wywi¹zuj¹ siê przyzwoicie. Czy to wystarczy, aby przyÌmiÌ Opole? Zobaczymy za tydzieù. Wtedy telewizja publiczna poka¿e siê w Opolu.

ÂŻycie Warszawy: Przemek DziubÂłowski - Prawdziwych CyganĂłw brak
Mimo Âże slogan „najwiĂŞksze muzyczne wydarzenie roku” pozostaje poboÂżnym Âżyczeniem Polsatu, stacja ta w ciÂągu piĂŞciu lat stworzyÂła festiwal mogÂący konkurowaĂŚ z legendÂą Opola i Sopot Festiwalu.

„Adieu Zatoko SnĂłw, Good bye Riwiero MarzeĂą” – ÂśpiewaÂła Edyta Geppert w „Sopockim bolero”. Gdy obserwujemy panoramĂŞ miasta z koĂąca najdÂłuÂższego drewnianego molo w Europie, sÂłowa Agnieszki Osieckiej nabierajÂą nowego znaczenia. Grand Hotel traci wyjÂątkowÂą, secesyjnÂą urodĂŞ pod ciĂŞÂżarem wznoszonego potĂŞÂżnego Domu Zdrojowego. Sopot siĂŞ rozwija, wÂładze zacierajÂą rĂŞce, a jedyne, co nam pozostaje, to zanuciĂŚ dalsze wersy piosenki „Nie dajmy nabraĂŚ siĂŞ na Âżycia podÂły kant/ÂŻe moÂżna wiĂŞcej mieĂŚ, mieĂŚ wiĂŞcej niÂż ten Grand”.

Zaledwie lubiane

Edyta Geppert zaÂśpiewaÂła wczoraj w sopockiej Operze LeÂśnej, ale innÂą – entuzjastycznie przyjĂŞtÂą piosenkĂŞ – „Jaka ró¿a, taki cierĂą”, podczas koncertu z okazji jubileuszu 30-lecia pracy twĂłrczej Jacka Cygana, ktĂłrego przeboje mogÂłyby wypeÂłniĂŚ wszystkie cztery dni festiwalu, a publicznoœÌ i tak nie miaÂłaby doœÌ. Autor ponad tysiÂąca tekstĂłw piosenek i kilkudziesiĂŞciu przebojĂłw, ktĂłre zna caÂła Polska, w rozmowie z ÂŻW ubolewaÂł, Âże piosenki, ktĂłre teraz wypeÂłniajÂą radiowe playlisty, sÂą przebojami jednorazowego uÂżytku, o ktĂłrych po roku juÂż siĂŞ nie pamiĂŞta. ÂŻe siĂŞ ich nie kocha, a co najwyÂżej, lubi. Koncerty festiwalu TOPtrendy pokazaÂły, jak wiele prawdy jest w tym zdaniu. Nie tylko dlatego, Âże w Operze LeÂśnej najbardziej wrzaÂło przy „Wypijmy za b³êdy”, „Baw mnie”, „Black and White” czy „Czas nas uczy pogody”. I nie dlatego, Âże Maryla Rodowicz w mig sprawiaÂła, Âże wszyscy podskakiwali i Âśpiewali z niÂą „DziÂś prawdziwych CyganĂłw juÂż nie ma”. Raczej dlatego, Âże takie przeboje, jak „Z g³êbi duszy” Piaska, „ÂŻycie jak poemat” Szymona Wydry czy „Trudno mi siĂŞ przyznaĂŚ” Ani DÂąbrowskiej, byÂły przyjmowane z obojĂŞtnoÂściÂą i nagradzane brawami, jak siĂŞ zdaje, po prostu dla przyzwoitoÂści.

WyszczekaĂŚ przebĂłj

O obojĂŞtnoÂści nie byÂło mowy, gdy z tysiĂŞcy gardeÂł dobywaÂł siĂŞ refren „Odkryjemy miÂłoœÌ nieznanÂą/Przegonimy wiatr wesoÂły, co po fali gna/Oznaczymy kraj zakochanych – dÂługoœÌ ta, szerokoœÌ ta”. PrzebĂłj Alicji Majewskiej przypomniaÂła kreowana na nowÂą gwiazdĂŞ polskiej estrady Agnieszka WÂłodarczyk, laureatka programu „Jak oni ÂśpiewajÂą?”. A jak zaÂśpiewaÂła? Nijak. Ale to nieistotne. SÂłowa Wojciecha MÂłynarskiego tak g³êboko sÂą w sercach publicznoÂści, Âże gdyby nawet wyszczekaÂł go terier paĂąstwa KaczyĂąskich, spotkaÂłby siĂŞ z szaleĂączÂą owacjÂą. JeÂśli na zapowiadanej juÂż na jesieĂą debiutanckiej pÂłycie WÂłodarczyk znajdzie siĂŞ wiĂŞcej takich przebojĂłw, moÂże byĂŚ pewna, Âże w przyszÂłym roku wystÂąpi w koncercie TOP, gdzie prezentuje siĂŞ dziesiÂątka wykonawcĂłw, ktĂłra sprzedaÂła w miĂŞdzyfestiwalowym okresie najwiĂŞcej pÂłyt.

Razem, ale oddzielnie

Jedynymi polskimi albumami, ktĂłre w tym roku zyskaÂły status diamentowej pÂłyty, czyli przekroczyÂły liczbĂŞ 150 tys. sprzedanych egzemplarzy, sÂą „Tu Es Petrus” i „PsaÂłterz wrzeÂśniowy” duetu Piotr Rubik/Zbigniew Ksi¹¿ek.
NajpÂłodniejszy twĂłrca kantat i autor tekstu najwiĂŞkszego przeboju ostatnich lat „Niech mĂłwiÂą, Âże to nie jest miÂłoœÌ” stali siĂŞ niedawno bohaterami medialnej zadymy z cyklu „awantura o kasĂŞ”. Razem juÂż nie wystĂŞpujÂą, ale w Operze LeÂśnej zobaczyliÂśmy jednego i drugiego, co organizatorzy rozegrali sprytnie, przyznajÂąc miejsce 1a i 1b.
PrzymilajÂący siĂŞ publicznoÂści i sobie nawzajem drewniani prowadzÂący Katarzyna Cichopek i Krzysztof Ibisz zauwaÂżyli, Âże rodacy – oprĂłcz form sakralnych – kochajÂą poezjĂŞ. StÂąd wysokie notowania Grzegorza Turnaua, ktĂłry w wyÂścigu o sÂłuchacza byÂł trzeci, zaraz po poÂżywce dla nastolatkĂłw w postaci Blogu27.

CĂłrka i bracia

O ile koncert TOP to przegl¹d artystów, których publicznoœÌ kupuje, to Trendy maj¹ pokazaÌ tych, których warto sprzedaÌ. Laureatami tego konkursu byli Ania D¹browska, Sistars, Zakopower i Lidia Kopania. M³odych i obiecuj¹cych w tym roku zabrak³o.

CiepÂło byÂło przy czarnych brzmieniach Afromentalu, ckliwie przy piosence z debiutanckiej pÂłyty Macieja Silskiego, rzewnie, gdy na scenie wraz z zespoÂłem Kashmir stanĂŞÂła Kasia Pietras, cĂłrka Beaty Kozidrak. A wszystkie moÂżliwe nagrody zgarnĂŞli Bracia. Cugowscy. Ich „Jeszcze raz” to pop-rock z chwytliwym refrenem zrealizowany pod opiekÂą specĂłw z Zachodu – Matta Noble’a i Keina. MoÂże niebawem i inni zacznÂą siĂŞgaĂŚ po doÂświadczonych producentĂłw z zagranicy. Lepiej jednak, by najpierw pomyÂśleli o tekÂściarzach.
Ptr15
Bywalec
Bywalec
Posty: 949
Rejestracja: niedziela 02 lip 2006, 13:18
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Ptr15 »

Wyniki oglÂądalnoÂści poszczegĂłlnych dni festiwalu:
I dzieĂą (piÂątek)- 2,57 mln. 24,4%
II dzieĂą (sobota)- 1,95 mln. 16,92%
III dzieĂą (niedziela)- 2,1 mln. 20,6%
OgĂłlnie Âśrednia wyniosÂła 2,23 mln. (rok temu 2,45 mln.)

S³abo przedstawiaj¹ siê te wyniki. Szczególnie II i III dzieù mizernie. Jednak na takie festiwale to najlepiej dla stacji jakby pogoda w ca³ej Polsce by³a deszczowa i zimna wtedy wszyscy by siedzieli w domu i mOOO¿e w³¹czyliby Polsat :devil:
Greg Haus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 1773
Rejestracja: wtorek 22 sie 2006, 10:11

Post autor: Greg Haus »

RzeczywiÂście sÂłabo , spodziewaÂłem siĂŞ z 3 milionĂłw w 1 dzieĂą.
ktos
Bywalec
Bywalec
Posty: 810
Rejestracja: wtorek 04 kwie 2006, 16:30

Post autor: ktos »

SÂłabe wyniki 8)

Oby Sopot TVN miaÂł wiĂŞcej :D
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: Sopot TOPtrendy festiwal

Post autor: qmate »

Tegoroczna edycja festiwalu TOPtrendy odbędzie się w dniach 4-7 lipca. Jak zwykle będzie koncert TOP i TRENDY. W koncercie TOP, prezentującym artystów, którzy w ubiegłym roku sprzedali najwięcej płyt, wystąpią m.in. Doda, Feel, Raz Dwa Trzy. Będą także jubileusze pracy twórczej Krzysztofa Krawczyka oraz T.Love.
//////////
qmate
Bywalec
Bywalec
Posty: 549
Rejestracja: środa 27 gru 2006, 20:51

Re: Sopot TOPtrendy festiwal

Post autor: qmate »

Działa już nowa strona festiwalu:
http://www.toptrendy.pl

Przy okazji, TVP zamierza wznowić swój festiwal w Sopocie, w 2005 i 2006 było coś takiego jak Festiwal Jedynki, w zeszłym roku nie było bo twierdzili, że muszą zmienić formułę, w tym roku chcą powrócić i transmitować festiwal w TVP2 w połowie sierpnia. Ciekawe, jak go nazwą, Festiwal Dwójki? I połowa, no druga połowa sierpnia, to przecież czas na Sopot Festival, w tydzień chyba się nie zdąży rozebrać jednej i złożyć drugiej sceny.
//////////
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości